İzmir Çıkışlı Otobüs gidiş Uçak dönüş Likya Turu
Likya Turları

Yarım Pansiyon
Otobüs ile gidiş Uçak ile dönüş
5 Gece / 6 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
22 - 27 Ağustos 2021
2.699 TL
 • 5 gece yarım pansiyon otel konaklaması (5 Akşam yemeği,5 Sabah kahvaltısı)
  Sun Express ile dönüş uçak bileti 
  Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
  Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
  Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
  Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası

  Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.
 • Öğle Yemekleri
  Yemeklerde alınacak içecekler 
  Müze Kart Ücreti 70 TL. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar.
  Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 

İzmir Çıkışlı Otobüs gidiş Uçak dönüş Likya Turu

Likya Turları

1. GÜN

Pazar
Sabah 09.00 Ege Üniversitesi Acil Çıkış Kapısı önünden hareket ile
 tarihi dokusu ve ev yapımı meyve şarapları ile ün salan Şirince'ye hareket ediyoruz. Otantik tarihi evler ve sokaklar arasında yapacağımız Şirince gezisi esnasında öğle yemeğimizi de yöresel lezzetlerin tadına bakarak aldıktan sonra Ay tanrıçası Selene ile çoban Endymion’un aşkına ev sahipliği yapan Bafa Gölü'nü ziyaret edip Gökova Körfezi üzerinden Göcek İncekum Plajı'na ulaşıyoruz. Bu doğa harikası noktada vereceğimiz yüzme molası sonrası Fethiye'de bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: 
 Atapark Otel / Fethiye
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir. 

2. GÜN


Pazartesi
Sabah otelimize alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Gökava'ya ulaşıyoruz.  Gökova Körfezi'nde ilk olarak doğal akvaryum olarak kabul edilen Azmak Çayı üzerinde keyifli bir sandal turu gerçekleştiriyoruz. Sandal gezimiz sonrasında Gökova tekne turumuz başlıyor. Denizler tanrısı Poseido'nun sarayına ev sahipliği yapan Gökova Körfezi'nin muhteşem koylarında ( Sedir Adası-Yeşil Deniz, Lacivert Koy, Zeytinlik… ) vereceğimiz yüzme molaları ile deniz ve güneşin keyfini çıkarıyoruz. Gökova Körfezi'nden ayrıldıktan sonra bir çok Türk filminde set olarak kullanılmış ve Okaliptüs ağaçları ile süslenmiş olan Aşıklar Yolu'nda yapacağımız yürüyüşün ardından otelimize dönüş, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası arzu eden misafirlerimizle Fethiye gece eğlencesini keşfe çıkıyoruz. 

Konaklama : Atapark Otel / Fethiye
Öğle Yemeği : Teknede; çupra, levrek, tavuk ya da köfte, makarna, salata ve karpuz
Akşam Yemeği : Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir. 

  

3. GÜN


Salı
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Fethiye Limanı'na ulaşıyoruz. Limanda bizleri bekleyen teknemize binerek tam gün sürecek olan 12 Adalar tekne turuna çıkıyoruz. Tarih içerisinde meydana gelen tektonik hareketler neticesinde oluşmuş ve çoğu mavi bayrak ödülüne sahip koyları görmek ve akyaryumu andıran koylarda yüzme molaları vermek için 12 Adalar turunu yapacagımız tekne turumuzda tam gün verecegimiz yüzme molalarının ardından ( Şovalye Adası, Akvaryum Koyu, Yasıcalar Adası, Göbün Koyu, Kızılada ,Tavşan Adası görecegimiz yerler arasında ) limana geri dönüyor ve otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz ile Fethiye gecelerini keşfe çıkıyoruz.

Konaklama : Atapark Otel vb. / Fethiye
Öğle Yemeği : Teknede; balık veya tavuk, makarna, salata ve karpuz ( Ekstra )
Akşam Yemeği : Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.

   

4. GÜN


Çarşamba

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltının ardından Kalkan şeklindeki koyun etrafına yerleşmiş olan Kalkan beldesini gördükten sonra mavinin her tonunu görebileceğiniz güneşin ışıklarının açısına göre renk değiştiren ve Turkuaz Koy olarak adlandırılan  Kaputaj Plajı'nda yüzme molası veriyoruz. Molamızın ardından Türkiye’ye en yakın Yunan Adası olan 3.5 deniz mili uzaklığındaki Meis Adası'nı görerek Kaş’a geliyoruz. Limanda vereceğimiz serbest zamanın ardından Kekova tekne turunu yapmak amacıyla Üçağız Köyü'ne doğru hareket ediyoruz ve teknemizle ilk olarak Tersane Koyu’na ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz yüzme molası sonrası  M.Ö 2. yy da büyük bir deprem neticesinde denizin dibine batmış Batık Şehir ve Kekova Adası'nı görerek, Hamidiye Koyu yüzme molası sonrasında bu güzel yerden ayrılıyoruz. Akşam saatlerinde ise Fethiye'ye dönüş, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama : Atapark Otel / Fethiye
Kahvaltı: Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği : Köfte ya da tavuk, salata büfesi ( Ekstra )
Akşam Yemeği : Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.

5. GÜN


Perşembe
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltısı sonrasında 2006 yılında dünyanın en iyi plajı seçilen Ölüdeniz Milli Parkı'na hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak iki saat sürecek olan yüzme molası sonrasında Hayalet Köy olarak ünlenen doğal, sanat ve resim kampının bulunduğu 1924 yılındaki nüfus mübadelesi nedeniyle terk edilen  eski Rum Köyü olan Kayaköy’e gidiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasından sonra Dalyan’a hareket ediyoruz. Deniz, kumsal, güneş üçlüsüne eşlik eden tarih ve doğa zenginliği ile Köyceğiz Gölü'nü denize bağlayan antik dönemde Calbis adı verilen Dalyan’a varıyoruz. Dalyan kanalından bineceğimiz tekne ile Caretta-Caretta kaplumbağaları ve Nil ( Trionyx Tringulus ) kaplumbağalarının yumurta bırakma bölgesi olan İztuzu Plajı'na doğru teknemizle keyifli yolculuk yapıyoruz. Sazlıklar ve dünyada çok az yerde görülen sığla ağaçları
( Liquidamber Oriantalist ) arasından görünen Kaunos Kral Mezarları gezimize ayrı bir keyif katmaktadır. İztuzu Plajı'ndaki yüzme molası sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası arzu eden misafirlerimizle Fethiye gece eğlencesini keşfe çıkıyoruz. 

Konaklama : Atapark Otel / Fethiye
Öğle Yemeği : Kayaköy Antik Restorant; Gözleme ve ayran ( Ekstra )
Akşam Yemeği : Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.  

6. GÜN


Cuma

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından antik dönemde Xanthos Çayı olarak bilinen ve halk arasında Sarıçay olarak da adlandırılan Eşen Çayı ile bütünleşen 18 km lik Saklıkent kanyonunda buz gibi suya ayaklarımızı sokarak keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Bu noktada vereceğimiz serbest zaman ardından Korkuteli üzerinden Antalya'ya Köprülü Kanyon'a ulaşıyoruz. Tüm misafirlerimizin rahatlıkla gerçekleştirebileceği rafting sporunu Köprülü Kanyon'un berrak sularında gerçekleştirdikten sonra ( Ekstra ) ülkemizdeki antik tiyatroların en güzel örneklerinden olan Aspendos tiyatrosunu rehberimiz eşliğinde tanıdıktan sonra Antalya Havalimanı'na geçiyoruz. Sun Express 20:15 İzmir uçağı ile hareket ediyor ve bir sonraki turlarımızda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

Kahvaltı: 
Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği : Köprülü Kanyon; Alabalık, tavuk şiş, pilav, makarna ve meyve ( Ekstra )

Genel Şartlar


Gezi süresi 5 gece 6 gün olup otel konaklaması aynıdır.  0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir,öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir.Böyle bir durumda misafir onayı alınır.
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar 15.01.2021