TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

İstanbul Taksim Otelleri Hakkında
İstanbul Taksim Otelleri Hakkında

Türkiye’nin nüfusu en kalabalık şehri İstanbul ve onun kalbi denilecek yeri Taksim, tüm İstanbulluların, yerli turistlerin ve yabancı turistlerin sık sık ziyaret ettiği yerlerden biridir. İstanbul Taksim Otelleri de bölgede şehri ziyaret eden turistler için hizmet vermektedir. İster küçük oteller olsun ister dünyaca ünlü oteller olsun birçok otel Taksim’de hizmet vermektedir. Taksim, gündüzleri ve geceleri neredeyse 24 saat hareketli yerlerden biri olma özelliği taşımaktadır. Küçük butiklerden dünyaca ünlü markaların mağazalarına kadar birçok alışveriş imkanı bulunan Taksim’de İstiklal Caddesi en meşhur yerlerinden biridir. Kafelerden, barlara ve gece kulüplerine kadar her zevke hitap edebilecek eğlence mekanını Taksim’de bulabilirsiniz.


Taksim’de Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Taksim Meydanı: İstanbul’un ve Taksim’in sembollerinden biri olan Taksim Meydanı, İstanbul’a ve Taksim gelenlerin ziyaret etmesi gereken yerlerden biridir.


İstiklal Caddesi: Taksim Meydanı’nın az ilerisinde bulunan İstiklal Caddesi, mağazaları, kafeleri, barları, alışveriş merkezleri, sanat galerileri, sinema salonları, tiyatro salonları, pasajları ve restoranları ile İstanbul’un en hareketli caddelerinden biridir. Tarihi tramvayın da caddede hala ulaşımın sağlandığı İstiklal Caddesi, Taksim’de gezilecek yerler listenizde mutlaka bulunmalı.


Galata Kulesi: İstiklal Caddesi’nin sonunda biraz aşağı inmeye devam edersek dünyaca ünlü Galata Kulesine ulaşıyoruz. Etrafındaki cafe ve restoranları ile daima turistlerin bulunduğu Galata Kulesi, gezilecek yerler listenizdeki yerini alabilir.


Cihangir: Taksim’e gelmişken, Cihangir’e de uğramanızı mutlaka tavsiye ederiz. Taksimin kalabalıklığından uzaklaşıp renkli kafelerinde bir kahve içmek isterseniz Cihangir uğramanız gereken yerlerden biridir.


Cezayir Sokağı: Cezayir Sokağı da renkli mekanları ile Taksim’de uğramanızı tavsiye edeceğimiz yerlerden biridir.


Taksim’de Yapılacak Aktiviteler


- Taksim’de bulunan sayısız eğlence mekanından kendinize uygun olanı bulabilir, kendinizi müzik ve eğlenceye bırakabilirsiniz.


- İstiklal Caddesi’nde bulunan meşhur pasajları gezerek, buradaki dükkanlarda ilginizi çekebilecek birçok ürün bulabilir, keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz.


- İstiklal Caddesi’ndeki tarihi tramvaya binerek, caddeyi bu tarihi tramvayda yolculuk ederek gezebilirsiniz.


- Taksim’deki sanat galerilerine gidebilirsiniz.


- Galata Kulesi gibi birçok tarihi yeri gezebilirsiniz.


Taksim’de Ne Yenir?


Taksim’de her damak tadına uygun restoran bulmak mümkündür. Dünyaca ünlü restoranlardan küçük lokantalara ve büfelere kadar birçok mekana sahip Taksim’de bölgede ün yapmış ıslak hamburger, kokoreç, midye dolma ve kumpir gibi ayak üstü yiyebileceğiniz ünlü lezzetler bulunmaktadır.


Taksim’e Ne Zaman Gidilir?


Taksim’e yılın her dönemi gidebilirsiniz.  İstanbul Taksim yılın her dönemi hareketliliğini korumaktadır. Taksim otelleri aracılığı ile uygun fiyatlara konaklama imkanı bulabilirsiniz. Küçük otellerden dünyaca ünlü tesislere kadar birçok otel seçeneği bulunan Taksim’de, Taksim otel fiyatları her bütçeye hitap edebilecek seçeneklere sahiptir. İstanbul’un en çok ziyaret edilen ve gezilen yerlerinden biri olan Taksim’de konaklayarak şehrin kalbinde bir konaklama imkanı deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!