Günübirlik Maşukiye, Masalköy, Sapanca, Ormanya, Hobitt Evleri | Sömestir Özel
Kartepe Turları

Günü Birlik Tur
Otobüs ile Gidiş Dönüş
1 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
29 Ocak 2022
%25 İndirim
159 TL
119 TL

* Rehberlik Hizmetleri
* Mercedes Travego - Tourismo, Man Fortuna v.b Otobüsler İle Ulaşım ( Araç Tipleri Kişi Sayılarına Göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.)
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Milli Park Giriş Ücreti
* 1618 sayılı kanun gereği zorunlu seyahat sigortası
* Touristica Güvencesi

* Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Tüm Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Sabah Kahvaltısı

* Öğle Yemeği

* Ayrı Gezegen Cam Teras

Günübirlik Maşukiye, Masalköy, Sapanca, Ormanya, Hobitt Evleri | Sömestir Özel

Kartepe Turları

1. GÜN

06:45 Beylikdüzü Shell İstasyonu Marmara Park Karşısı

07:00 Bakırköy İncirli Doğtaş Mobilya Önü
07:20 Mecidiyeköy Divan City Otel önü
07:45 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü – Minibüs Yolu üzeri
08:00 Kartal Metro İstasyonu ( Kartal Köprüsü )
08:15 Çayırova Mc Donalds Önü
09:00 İzmit Halkevi Durakları (Asya Otel Karşısı)

 

Belirtilen hareket noktalarından siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra keyifli yolculuk ile Maşukiye’ye hareket ediyoruz. İlk olarak ekstra alacağımız kahvaltı için mola veriyoruz. Kahvaltı sonrası Masalköy Macera Parkı’nda vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz Atv, At Biniciliği, Atıcılık gibi etkinliklere ekstra ücretini ödeyerek katılabilirler. Dileyen misafirlerimiz ise Maşukiye içerisinde şelalere doğa yürüyüşleri yapabilirler. Rehberimizin belirlediği saatte Ayrı Gezegen Cam Teras’a hareket ediyoruz. Göl ve orman manzarasını seyredebileceğiniz ve müthiş fotoğraflar çekebileceğiniz cam teras, 460 metre karelik alan 185 m. yükseklikte bulunmaktadır. Verilen serbest zaman ardından Sapanca Gölüne hareket ediyoruz. Vereceğimiz ortalama 45 dakikalık serbest zamanda dileyen misafirlerimiz göl etrafında manzara eşliğinde yürüyüş yapabilir, deniz bisikleti kiralayabilir ya da göl manzarası eşliğinde çaylarını yudumlayabilirler. Serbest zaman bitiminde Ormanya Doğal Yaşam Parkı’na hareket ediyoruz. Burada günlük tükettiğimiz besinlerin soframıza geliş aşamalarını, sütün sağılışı, toprağın ekilişi gibi doğal yaşamı içeren adımları gözlemliyoruz. Ormanya Doğal Yaşam Parkı, içerisinde 53 farklı türden 467 hayvanı ve bitki türünü içerisinde barındırmaktadır. Parkı gezergen Yüzüklerin Efendisi ve Hobbitler filmleriyle ünlenen Hobbit Evlerini de görecek ve fotoğraf çekme imkanı bulacaksınız. Eğlenceli vakit geçirdiğimiz parktan saat 16.00 civarında ayrılıyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İstanbul’a akşam saatlerinde varıyor ve sizleri aldığımız noktalarda bırakarak bir başka Touristica gezisinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Restoran’da serpme kahvaltı olarak alınmaktadır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Restoran’da menü olarak alınmaktadır. (Ekstra)

 

Bilgilendirme:Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı mevsim koşullarını düşünerek giyininiz. (Polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) İnce den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz. (Yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Yürüyüşe uygun ayakkabı tercih ediniz.(toprak, kaya, çamur, su vb. ). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı daha doğru bir tercih olabilir. Küçük bir sırt çantanız bulundurmanızı tavsiye ederiz. Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alınız.


Şehirlerarası Ulaşımlarda, PCR Testi Uygulaması Hakkında

İçişleri Bakanlığı’nın 20.08.2021 tarihli genelgesinde belirlediği önlemler çerçevesinde, paket turlarımızda kullanılan ulaşım araçları ile seyahat konusunda yapılan değişiklik; 6 Eylül 2021 sonrasında özel araç hariç, otobüslü turlar, uçaklı turlar, uçak, şehirlerarası transfer, tren , şehirlerarası otobüs gibi toplu taşımalarda yolculuk yapmak isteyen aşısız ve covid geçirmemiş kişilerden son 48 saate ait negatif sonuçlu PCR testi talep edilecektir. Bu çerçevede 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren seyahat firmalarınca araca kabul aşamasında HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacaktır. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise bu kişilerin seyahatine müsaade edilmeyecektir.

2 doz aşısı olan misafirlerimizin aşının üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir. 2.aşının üzerinden 14 gün geçmemiş misafirlerimiz için Pcr testi gerekmektedir.

Turlarımızda tur başlangıcından itibaren 48 saat içinde yapılmış ve sonucu negatif çıkmış kişiye özel PCR testi tur süresince geçerli olacak olup, tur boyunca aynı kişilerin bir arada bulunacak olması sebebiyle ilave test yaptırma gereği olmayacaktır.

Genel Şartlar

-Turumuzun süresi 1 Gündür.
-Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.
-Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ve ayrı ayrı düşünülemez.
-0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
-Üç kişilik rezervasyonlarda odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır kapanır yatak ya da çekyat verebilir.
-Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.
-Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulaması yapılır. (Aracın sol tarafında oturan misafirler öne doğru, sağ tarafında oturan misafirler arkaya doğru 2 koltuk boş bırakarak 3. koltuğa otururlar ve konaklamadan sonraki her gün bu şekilde saat yönünde döngü olur. Turun son günü tüm misafirler ilk gün verilen koltuk numarasında yolculuk gerçekleştirir.)
-Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez. -Uçaklı Turlarda Touristica, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar.
-Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Touristica’nın bir sorumluluğu yoktur.
-Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
-Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Touristica’nın sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
-Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
-Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, Touristica’nın herhangi bir yaptırımı yoktur.
-Kültür turlarında konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.
-Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
-Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulabilir. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
-Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Touristica’nın sorumluluğu yoktur.
-Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 40 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Touristica’da saklıdır.
-Turun iptali durumunda Touristica iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
-Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.
-Touristica yıldız kategorisi aynı kalmak şartıyla eş değer veya bir üst kategoride otel değiştirme haklını saklı tutar.
-Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olunuz, kaybolan eşyalarınızdan Touristica sorumlu değildir.

 

-Standart İptal Şartları: Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 29 - 21 gün arası kalması durumunda yapılan iptaller de %30 noshow (kesinti bedeli), 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 noshow (kesinti bedeli) uygulanır. Sağlık sebebi nedeni ile iptal talebi olması durumunda Türkiye’den devlet hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

-İptal İade Güvence Paketi Ve Zorunlu Seyahat Sigortası Hakkında İptal iade güvence paketi; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 25 TL’dir.

-Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle Paket Tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)

-Kişi Sayısına Göre Kullanılacak Araçlar
Otobüsler:
(32 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/ Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna
Midibusler: (20 - 31 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega
Minibusler: ( 19’ya Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) Vw Volt, Mercedes Sprinter

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar. 10.11.2021 FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.