Costa Fortuna ile İbiza'lı Akdeniz Adaları 09 Ağustos 2019

Gemi Turları

09.08.2019
17.08.2019
8 Gece 7 Gün
Detaylı Bilgi

1. GÜN

PC1124 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı SAW - Marsilya MRS 12:45 - 15:15

Şehit turu ve otele transfer - geceleme otelde.


2. GÜN

3. GÜN

4. GÜN

5. GÜN

6. GÜN

7. GÜN

8. GÜN

9. GÜN

Marsilya  liman varış 08:00

Marsilya havalimanına transfer.

PC1125 Marsilya MRS - İstanbul Sabiha Gökçen SAW 15:55 - 20:00Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Pegasus Hava Yolları ile  İstanbul İstanbul Sabiha Gökçen - Marsilya - İstanbul Sabiha Gökçen ekonomi sınıfı uçak bileti

* Yolcu sayısı gözetilmeksizin  Türkçe rehberlik hizmeti

* Gidişte Marsilya Şehir Turu

* 1 Gece Marsilya 4* Otel Konaklaması

* Havalimanı ve liman vergileri - 450 Euro kişi başı

* Havalimanı - Liman -  Havalimanı transferleri

* Tercih edilen kabin tipinde tur süresince tam pansiyon konaklama.

* Gemideki sabah, öğle, akşam yemekleri 

* Gemideki eğlence, animasyon ve şovlar

* Fitness & spor salonu kullanımı

* Kaptanın hoş geldin partisi ve gala gecesi

* Seyahat sağlık sigortası. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortrası olduğundan iptali mümkün değildir.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Servis ücretleri. Günlük kişi başı 10 Euro gemide ödenir. Zorunludur.

* İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası. 25 Euro. 70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır.

* Sağlık hizmetleri

* Kara turları

* Kişisel Harcamalar.

* Gemideki tüm içecekler.

* İç hat bağlantı uçuşları.

* Gerekli vize ücreti.

* Yurt dışı çıkış harcı.

* GEMİDE İNTERNET KULLANIMI
Costa Cruise gemilerinde günlük 8 Euro karşılığında (14.02.2018 Tarihi İtibari ile) sosyal medya internet paketi alabilirsiniz. Facebook, İnstagram, Twitter, Whatsapp kullanımını bu paket ile sağlayabilirsiniz.

Tur Tarihleri

31 Mayıs 2019 - Ramazan Bayramı
09 Ağustos 2019 - Kurban Bayramı

CFA07 - Costa Fortuna ile İbiza'lı Akdeniz Adaları 09 Ağustos 2019 - 8n - PGS - SAW - O
Marsilya (1) - Fransa / Tarragona - İspanya / Palma de Mallorca - Balear Adaları İspanya / İbiza (1) - Balear Adaları İspanya / Olbia (Emerald Coast) - Sardinia İtalya / Cenova - İtalya /Marsilya - Fransa
8 Gece 7 Gün

Kara Turları

                                           COSTA FORTUNA EXTRA KARA TURLARI

TARRAGONA:
Güney Katalonya’nın ana limanı olan Tarragona görkemli bir geçmişi büyüleyici kalıntıları ile Antik Roma kentidir. Akdeniz’in muhteşem manzarası eşliğinde panoramik turumuza başlıyoruz. Portal del Roser İspanya’da ki en eski Roma inşaasıdır. Milattan Önce 2. Ve 1. Yy’da inşaa edilen duvarlar 6 metre yüksekliği 4 metre kalınlığı ile bölgenin görkemli yapılarındandır.  Plaça de la Font ‘ta geçireceğimiz keyifli vaktin ardından Salou plajına doğru yola çıkacağız. Plajda serbest vakit ve dinlenme ile birlikte akşam üzeri gemiye dönüşümüz gerçekleşecek.
TUR SÜRESİ YAKLAŞIK: 8 SAAT     |   YETİŞKİN: 60 Euro   |     ÇOCUK: 45 Euro

PALMA DE MALLORCA:
Turumuza önce 300 bin kişilik nüfuslu turizm cenneti Palma de Mallorca Şehrini tanıyarak başlıyoruz. Görülecek yerler arasında 14.yy’dan kalma Bellver Kalesi, 13.yy’dan kalma ünlü Palma Katedrali ve dışarıdan olmak üzere hemen yanındaki Almudania Sarayı bulunmaktadır.  Ardından tarihi Arena'ya gidilecek ve isteyen misafirlerimizle Mallorca'nın meshur inci atölyelerinden biri ziyaret edilecektir. Adanın güneybatısında yer alan muhteşem köy Valldemosa turumuzda diğer durağımız olacaktır. Bu bölgeyi de tanıyarak ve bol bol fotoğraflandırarak adanın ruhunu tanıma imkanımız olacaktır. 
TUR SÜRESİ YAKLAŞIK: 6 SAAT     |   YETİŞKİN: 75 Euro     |     ÇOCUK: 55 Euro

CENOVA: PORTOFİNO
İtalya’nın Kuzey Batısında M.Ö 5-6 YY kurulmuş olan Cenova şehri ve Adına şarkılar yazılmış Rüya gibi bir köy olan PORTOFİNO turu yapacağız. Savona’dan hareket eden otobüsümüz öncelikli olarak Santa Maria Liguria kasabasına gideceğiz. Buradan bineceğimiz feribotumuz ile Portofino’ya geçeceğiz. Bu güzel kasabayı daha yakından tanıma fırsatını yakalayacağız. Yaklaşık 7 saat sürecek bu gezimizde unutulmayacak yerler göreceğiz.
TUR SÜRESİ YAKLAŞIK: 7 SAAT     |   YETİŞKİN: 60 Euro     |     ÇOCUK: 40 Euro

KARA TURU KATILIM KOŞULLARI
Kara turları min. 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilecektir.
* Tur ödemeleri turun 1. Günü rehbere nakit ve Euro olarak yapılmalıdır. Kredi kartı, seyahat çeki geçerli olmayacaktır. Turun 1. Günü ödeme yapmayan misafirlerimiz daha sonraki günlerde turlara katılım göstermek isterse yerel tedarikçilerimizden alınacak onay doğrultusunda katılım gösterebilirler.
* Kara turları esnasında ve günlük turlarda rehberinizin sizlere bildirdiği saatler hareket saatidir. Rehberlerimiz tüm misafirlerin hakkını eşit olarak gözetmek durumunda olduğundan buluşma saatine geç gelen misafirler beklenmeden hareket edilecektir.  Böyle bir durumda geç kalan misafirlerin gemiye ulaşımı kendi sorumluluklarında olup herhangi bir iade yapılmayacaktır.

Önemli Bilgiler

Uçuş Bilgileri :

PC1124 İstanbul Sabiha Gökçen SAW - Marsilya MRS  12:45 – 15:15
PC1125 Marsilya MRS  - İstanbul Sabiha Gökçen SAW  15:55 – 20:00

Gemide İnternet Kullanımı : 

Costa Cruise gemilerinde günlük 8 Euro karşılığında (14.02.2018 Tarihi İtibari ile) sosyal medya Internet paketi alabilirsiniz. Facebook, İnstagram, Twitter, Whatsapp kullanımını bu paket ile sağlayabilirsiniz.

İptal İade Şartları :

Rezervasyon itibari ile; 180 gün kalaya kadar kişi başı 150 Euro / 179-120 gün %20 / 119-90 gün %25 / 89-60 gün %30 / 59-45 gün %50 / 44-30 gün %60 / 29-20 Gün %85 / 19-10 Gün %95 / 9 günden az %100

Önemli Bilgiler :

* Programda belirtilen saatleri belirtilen hava yolları ve Costa Cruise şirketinden alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Bu sebeple herhangi bir saat değişikliği sebebi ile acentemiz programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
* Tur kalkışından 2 ay önce pasaport numarası, veriliş yeri, veriliş tarihi, geçerlilik tarihi ve doğum yeri bilgileri gemi şirketine iletilmelidir.
* Rezervasyon esnasında geçilen isim, soy isim ve doğum tarihi bilgileri pasaportta göründüğü gibi olmalıdır. Daha sonraki süreçte herhangi bir isim teyidi alınmayacaktır.
* Gemi ve uçak biletleri tur kalkışından 3 gün önce iletilecektir. 
* Programdaki fiyatlar 2 kişilik kabinlerde kişi başı fiyatlardır.
* Gemi şirketi rotada değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 
* Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurması gerekmektedir.
* Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu eden misafirlerimiz müsaitlik doğrultusunda geminin diğer restoranlarında akşam yemeklerini alabilirler.
* Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından ortalama 300 Euro bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.
* Gemiye içki, ütü, saç kurutma makinesi vb sokmak kesinlikle yasaktır.
* Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri gemi biletiniz ile birlikte sizlere ulaştırılacaktır. Cruise limanında bu etiketleri valizlerinize takmanız gereklidir.
* Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.
* Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 60 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da acentemiz sorumlu olmayacaktır.
* Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Gemiden çıkış işlemlerimizin ardından grubumuzun valizlerinin olduğu istasyondan valizlerini alacaktır. HER BİR MİSAFİRİMİZİN KENDİ VALİZİNİ DOKUNARAK VE KONTROL EDEREK ALMASINI ÖNEMLE RİCA EDERİZ.
* Süresi olmasına rağmen 10 yıldan eski olan pasaportlar ile yurt dışına çıkış gerçekleştirilmemektedir.
* Pasaportunuzun süresi tur bitiş tarihi itibari ile minimum 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir.
* Pasaportunuz yırtık ve yıpranmamış olması gerekmektedir.
* Program için çok girişli Schengen vizesi gerekmektedir.
* TÜM MİSAFİRLERİN GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ, GEMİ BİLETLERİNİ YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR. BİLETLERİN ÇIKTILARINI ALMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN GİDİLECEK ÜLKE GİRİŞ SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR.
* Misafirlerimizin cep telefonlarını yurt dışı kullanıma açtırmalarını öneririz.
* Gemide Euro para birimi ve kredi kartı kullanılmaktadır. 
* Rehberinizin organize edeceği kara turları ödemesi Euro ve nakit olarak yapılması gereklidir. Kredi kartı ya da seyahat çeki geçerli değildir. Tur ödemeleri turun 1. Günü rehberinize nakit olarak yapılmalıdır. Daha sonra tura katılmak isteyen misafirlerimiz için yerel acentemizden müsaitlik kontrolü yapılıp onay alınacaktır.
* Tur esnasında gemi çalışanlarına ve rehberinize fiziksel şiddet ve hakaret eden misafirlerimizi gemi kaptanı gemiden indirme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda yolcuya herhangi bir iade yapılmamaktadır.
* Kara turları esnasında ve günlük turlarda rehberinizin sizlere bildirdiği saatler hareket saatidir. Rehberlerimiz tüm misafirlerin hakkını eşit olarak gözetmek durumunda olduğundan buluşma saatine geç gelen misafirler beklenmeden hareket edilecektir.  Böyle bir durumda geç kalan misafirlerin gemiye ulaşımı kendi sorumluluklarında olup herhangi bir iade yapılmayacaktır.


Gemi ve Kabin Bilgileri

COSTA FORTUNA

Yolcu kapasitesi: 3.470 kişi

Kabin Sayısı : 1.358 kabin

Uzunluk: 272 metre

Genişlik : 36 metre

Tonaj: 102.587gros ton

Hız : 20 Knots

13 kat