Belgrad Turu 3* Vozarev Hotel - 2 Gece

Balkan Turları

Pegasus Havayolları
2 Gece 3 Gün

1. GÜN

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 12:00'da buluşma. Uçağa biniş işlemlerimizin ardından saat 15:10'da Belgrad'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik uçuş sonrası Belgrad’a varıyoruz. Pasaport işlemlerimizin ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında kentin günlük yaşamını, önemli binaları ve şehrin ortasında bilinçli bir şekilde bırakıldığı iddia edilen ve NATO tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binalarını görüyoruz. Turumuza şehirde yürüyerek devam ederken; Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydanı da görüyoruz. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zaman süresince alışveriş yapabilir, caddedeki şık kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Belirlenen saatte ve yerde rehberimizle buluşma ve otele transfer. Dileyen misafirlerimiz Belgrad'ın hareketli gece hayatının tadını çıkarabilirler. Geceleme otelimizde.

2. GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından kişisel gezileriniz ve alışveriş için serbest gün. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan tam gün öğle yemekli Karlofça & Novisad Turuna katılabilirler. Akşam dileyen misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Balkan gecesi turuna katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde. 

Ekstra Tur: Karlofça &Novisad Turu (öğle yemekli) (Yetişkin: 60 Euro Çocuk: 06-12 yaş 25 Euro) 
Bu turumuzda Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Bu bölge Sırbistan’ın Kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak en gelişmiş bölgesidir. Bu turumuzda öncelikle Karlofça kasabasına gidiyoruz. Bu kasaba, tarihte her zaman önemli bir yer tutmuş olup 1922 yılına kadar Sırp Ortadoks Kilisesi’nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz önemli eserlerdir. Bu kasaba, aynı zamanda, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile de Osmanlı tarihinde önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turumuzun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Bu kaleden muhteşem Novi Sad manzarasını fotoğraflama imkanı buluyoruz. Ardından Novi Sad'ın merkezine hareket ediyoruz. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Turumuzun ardından Belgrad’a geri dönüyoruz.

Ekstra Tur: Balkan Gecesi (Yetişkin: 45 Euro Çocuk: 06-12 yaş 25 Euro) 
Balkan müzikleri eşliğinde, Balkan yemeklerinin tadına bakarak keyifli bir gece geçireceğiz.

3. GÜN

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberiniz tarafından belirlenen saatte Belgrad havalimanına transfer. Uçağa biniş işlemlerinin ardından yerel saatle 20:10'da İstanbul’a dönüş.


*Bu turumuzda hava yolu biletleri promosyon sınıf olup, rezervasyon sonrası uçak biletleri kesilecektir. İptal iade ve değişiklik yapılamaz*


Dikkat: Ekstra turların gerçekleşebilmesi için minimum katılımcı sayısının sağlanması gerekmektedir. Gerekli katılımcı sayısı sağlanamadığı durumlarda katılımcı sayısına göre ekstra tur fiyatları revize edilerek sunulabilir. Misafirlerimiz herhangi bir turun organize edilmediği günlerde bireysel olarak gezilerini yapabilirler. Rehberlik ve araç hizmetleri, sadece transferler, şehir turu ve ekstra turlar için planlanmaktadır.

Touristica, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar zorunlu olarak iptal olabilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Touristica sorumlu tutulamaz.

Önemli not;
Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* Pegasus Havayolları ile İstanbul (Sabiha Gökçen) - Belgrad - İstanbul (Sabiha Gökçen) arası uçak bileti,
* Belirtilen otellerde 2 gece oda kahvaltı konaklama,
* Panoramik Belgrad şehir turu,
* Programda belirtilen şehirlerarası otobüs transferleri,
* Havalimanı / otel / havalimanı transferleri,
* Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti (Varışta karşılamalı),
* Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortası’dır),
* KDV dahildir.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri,
* Yurt Dışı Çıkış Harcı bedeli 15 TL (Sadece bankaya veya havalimanı vergi ofisine ödenir),
* Her türlü kişisel harcamalar,
* Şoför ve rehber bahşişleri (Kişi başı 5 €),
* Programda belirtilen ekstra turlar,
* Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
* Seyahat Sigortası (30.000 € Teminatlı) -15 Euro / 65 yaş üzeri 30 Euro (Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan (nakit para çalınması dahil değildir), ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)

ÜLKE DETAYLARI

SIRBİSTAN
Para Birimi : Sirbistan Dinari
Telefon Kodu : 00 381
Belgrad          
Sırbistan'nın başkenti ve en büyük şehridir. Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği platoda yer almakta olup 1,2 milyonluk merkez nüfusu ve 1,65 milyondan fazla metropolitan nüfusuyla Güneydoğu Avrupa'nın en büyük şehirlerinden biri olan kentin adı Beyaz Şehir anlamına gelmektedir. İdari olarak yüz ölçümü 3.222,68 km2 olan ve ülkenin %3,6'sını kaplayan kent, ülke nüfusun yaklaşık %22,5'ini barındırır.

UÇUŞ BİLGİLERİ

Pegasus Hava Yolları ile : 
PC 373 İstanbul Sabiha Gökçen - Belgrad   15:10 - 15:55
PC 372 Belgrad - İstanbul Sabiha Gökçen   20:10 - 23:00

Diğer şehirlerden bağlantı fiyatlarını sorunuz.. 
Uçuş saatlerinde değişiklikler olabilmektedir. Bu nedenle bağlantı uçuşlarınızı almadan acentenizden uçuş saatlerini teyit etmeniz önemle rica olunur. Aksi halde oluşabilecek aksaklıklardan Touristica sorumlu değildir.
Aramayı Değiştir

16-18 Kasım

16-18 Kasım - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
557 EUR
418 EUR
1994 TL

23-25 Kasım

23-25 Kasım - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
557 EUR
418 EUR
1994 TL
2-4 Kasım - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
584 EUR
438 EUR
2089 TL

9-11 Kasım

9-11 Kasım - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
584 EUR
438 EUR
2089 TL

1-3 Haziran

1-3 Haziran - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
637 EUR
478 EUR
2280 TL

6-8 Nisan

6-8 Nisan - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
664 EUR
498 EUR
2376 TL

21-23 Eylül

21-23 Eylül - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
664 EUR
498 EUR
2376 TL

28-30 Eylül

28-30 Eylül - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
664 EUR
498 EUR
2376 TL

5-7 Ekim

5-7 Ekim - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
664 EUR
498 EUR
2376 TL

12-14 Ekim

12-14 Ekim - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
664 EUR
498 EUR
2376 TL

19-21 Ekim

19-21 Ekim - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
664 EUR
498 EUR
2376 TL

29 Haziran-1 Temmuz

29 Haziran-1 Temmuz - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
717 EUR
538 EUR
2566 TL

13-15 Temmuz

13-15 Temmuz - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
717 EUR
538 EUR
2566 TL

27-29 Temmuz

27-29 Temmuz - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
717 EUR
538 EUR
2566 TL

3-5 Ağustos

3-5 Ağustos - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
717 EUR
538 EUR
2566 TL

7-9 Eylül

7-9 Eylül - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
717 EUR
538 EUR
2566 TL

14-16 Eylül

14-16 Eylül - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
717 EUR
538 EUR
2566 TL

GENEL ŞARTLAR

GENEL ŞARTLAR

*Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

* Touristica, organize etmiş olduğu tur için yeterli katılımcı olmaması durumunda, turu iptal edebilir. Tur iptali 30 gün öncesinden tüketiciye bildirilir. Bu gibi durumlarda tüketici turunu diğer müsait olan bir tarihe kaydırabilir yada tur ücretini iade alır. Tazminat talep edemez.

*Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabilir. Touristica, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Touristica, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

* Yurt dışı turlarda 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. Bazı otellerde iki kişilik odalara ilave yatak uygulaması olup, bu ilave yatak genellikle kanepe yada açılır kapanır yatak olarak verilmektedir. Standart bir yatak değildir. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında 1 çocuk ile sınırlıdır (0-2 yaş arası bebekler bu kritere dahil değildir).

* Tur programlarında belirtilen ekstra turlar için minimum katılımcı sayıları gerekmektedir. Bu sayılar yerel operatör yada rehber tarafından düzenlenecek olan turun maliyetlerine göre belirlenmektedir. Gerekli sayılara ulaşılamaması durumunda rehber ekstra turu (ları) iptal etme ve gerçekleştirmeme hakkına acente adına sahiptir.

* Promosyon olarak belirtilmiş olan turlar ve özel dönem turlarında (bayramlar ve tatiller) uçak biletlerinin iptal ve iadesi yoktur. Diğer tüm turlarda havayolu kuralları geçerli olup, iptal, iade ve değişiklikler havayolu kuralları dahilindedir.

* Tur kalkışı öncesi itibarı ile misafirlerimiz operasyonumuz tarafından bilgilendirme formu vasıtası ile turun tüm detaylarını (Konaklama Otelleri / Uçuş Saatleri / Bağlantılar / Rehber Bilgisi vb.) katılımcıya bildirir. Bilgilendirme formları kendisine yollanan katılımcı tarafından imzalanarak geri gönderilmelidir. Geri gönderilmediği durumlarda katılımcı bilgilendirilmiş sayılır ve bu sebepten dolayı yaşanacak sıkıntılardan Touristica sorumlu tutulamayacaktır.

Rehber

Alan kalkış ekibinin ve rehberin havalimanında karşılama bilgileri operasyon ve acentalarımız tarafından tur hareketinden 2 gün önce misafirlerimize konfirme raporu ile birlikte tüm detayları ile bilgi verilmektedir.


3* Vozarev Hotel
Belgrad'ın merkezine 2,5 km mesafededir. Tesiste ücretsiz Wi-Fi erişimine sahip olan klimalı odalar sunulmaktadır. Yerel bir otobüs ve tramvay durağı sadece 200 metre uzaklıktadır.
Odalarda düz ekran kablolu TV ve minibar bulunmaktadır. Özel banyolarda küvet/duş, saç kurutma makinesi, ücretsiz banyo malzemeleri ve terlikler mevcuttur.
Hotel Vozarev, en yakın restorana 200 metre, süpermarkete ise 400 metre uzaklıktadır. Havuz, tenis kortu ve sauna içeren Vračar Spor Merkezi otele 400 metre mesafededir. Nikola Tesla Müzesi 2 km, Ana Otobüs ve Tren İstasyonu ise 3 km ötededir. 
Zvezdara, gezi, şehirde yürüyüş ve tarihi merkez keşfi ile ilgilenen gezginler için harika bir seçenek.


Belgrad Turu 3* Vozarev Hotel - 2 Gece (2018)
Belgrad
2 Gece 3 Gün

Sırbistan - Ülke Bilgileri

Genel Bilgiler

Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği noktada kurulu olan Belgrad, Sırbistan’ın başkenti ve aynı zamanda en büyük kenti. Orta ve Batı Avrupa’yı, Ön Asya ülkelerine bağlayan ana yolların Belgrad’dan geçmesi ve Avrupa ile Ön Asya’nın endüstri ve ticaret bölgelerinin de kavşak noktası olması dolayısıyla öneme sahip olan şehir, ayrıca önemli tarihsel yolların da kesişme noktasıdır. Belgrad günün her saati yaşayan ve ruhu olan bir yerleşim bölgesidir. Aynı zamanda Avrupa’nın en iyi gece hayatına sahip şehirler listesinde en üst sıralarda yer alır. 

Para Birimi
Sırp Dinarı

Dil 
Sırpça (Resmi alfabe Kiril alfabesi) (Konuşulan başlıca diller: Boşnakça, Arnavutça, Macarca, Bulgarca, Slovakça).

Uçuş Süresi
1 saat 30 dakika 

Saat Farkı
Sırbistan Türkiye'den 1 saat geridir.

İklim 
Ülkede genellikle kışları soğuk ve karlı, yazları sıcak karasal iklimetkilidir. Yağışın büyük bölümü ilkbahar ve sonbaharda düşer. Kuzeydeki alçak sahalarda 700 mm. kadar olan yağış miktarı, güneydeki yüksek sahalara doğru artar. 

Giyim 
Gidilen döneme göre mevsimlik giysiler tavsiye edilir. Bahar aylarında yağmurluk tavsiye edilir.

Müzeler
Hafta içi 10:00-17:00 arası, hafta sonları 10:00-13:00 arası ziyaretçilere açık.

KDV
Ülkede, katma değer vergisi olarak % 8-18 vergi, fiyatlara ekleniyor.Ancak, ülkeyi terk ederken KDV dahil, 10.000 dinar üzerindeki bir mal satın alırsanız bunun vergi iadesini geri alabiliyorsunuz. Vergi iadesi alabilmek için, 3 ay içinde ülkeyi terk etmek gerekiyor. Ayrıca, satıcıdan REF4 isimli bir form (İstek formu) almanız gerekiyor. Bu form, ülkeyi terk ederken gümrükte gösteriliyor.

Bahşiş
%5 - %10 arasında bahşiş verilmesi tavsiye edilir