Arjantin & Brezilya THY ile
Güney Amerika Turları
Oda Kahvaltı

9 Gece / 10 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
11 - 20 Kasım 2022
Türk Hava Yolları ile Gidiş Dönüş

2.501 USD
%10 İndirim
44.339 TL
39.905 TL
Türk Havayolları ile İstanbul (IST)- Buenos Aires (EZE) gidiş / Sao Paulo (GRU) – İstanbul (IST) arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri,
Yerel havayolları ile Buenos Aires – Iguazu / Iguazu – Rio de Janeiro / Rio de Janerio – Sao Paulo arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri,
Havalimanı vergileri
4 yıldız otellerde 8 gece oda-kahvaltı konaklama
Alan-otel-alan transferleri
Özel otobüs ile tüm transferler
Buenos Aires, Rio De Janeiro ve Sao Paulo panoramik şehir turları
Iguazu Şelaleleri Brezilya tarafında Ulusal Parklara giriş ücretleri,
Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
Otel vergileri
TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Seyahat Sağlık Sigortası (65 Yaş' a kadar dahildir) & (65 Yaş ve Üzeri Sürprim uygulanır - dahil değildir)
Türkiye İç hat bağlantı bileti
Seyahat ve sağlık sigortası
Öğle ve akşam yemekleri
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Yurt dışı çıkış harcı (150 TL) Bankaya veya havalimanı vergi ofisine ödenmektedir
Müze ve ören yerleri girişleri
Şoför tipleri 5-10 Usd / kişibaşı (isteğe bağlı)
Opsiyonel (Ekstra) turlar
PCR,ANTİJEN Test Ücretleri
Programda açıkça belirtilmemiş olan her türlü hizmet
Seyahat Sağlık Sigortası (Covid 19 Kapsamlı) (3000 Euro Teminatlı)
Sigorta Ücreti: 2-65 Yaş: 95 USD 66- 70 Yaş: 140 USD, 71-75 Yaş: 180 USD (75 Yaş üzeri için hastalık teminatı bulunmamaktadır.)
Seyahat Sağlık Sigortası (65 Yaş ve Üzeri Sürprim )

1. GÜN

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarına ait tarifeli sefer ile sabah Buenos Aires’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile akşam Buenos Aires’e varıyoruz. Alanda bizi bekleyen özel aracımızla otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

2. GÜN

Kahvaltının ardından panoramik Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissinden kurtaramayacağınız mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te ilk durağımız bu şehre neden “Güney Amerika’nın Paris’i" namının verildiğini bize varlığı ile anlatan La Recoleta semti olacak. Şehrin seçkin semtlerinden biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı göreceğiz. Ardından Katedral ve Colon Tiyatrosu, La Boca semti gezimizin diğer önemli noktaları arasındadır. Turumuzun ardından şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olan Yemekli Tango Gecesi’ne katılabilirler. Akşam yemeğimizi de alacağımız bu gezide bambaşka bir tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekânlarından birinde olacağız. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.
Yemekli Tango Gecesi: 110 USD (Kişi Başı)

3. GÜN

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği San Isidro ve Tigre turuna katılabilirler. Turumuzdan özel aracımız ile Buenos Aires’in kuzeyinde yer alan, sadece Buenos Aires’in değil tüm Güney Amerika kıtasının en varlıklı semtlerinden biri olan San İsidro’ya hareket ediyoruz. Burada taş döşeli yollar ve kolonyal dönem evleri ile çevrili tarihi merkezi görüyoruz. Daha sonra aracımız bizi Tigre’ye götürecek. Burada halka açık bir feribotla Parana Deltası’nda yaklaşık 1 saat süren bir gezi yapıyoruz. Turumuzun ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.
San Isidro ve Tigre Turu : 70 USD (Kişi Başı)

4. GÜN

Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarına ait tarifeli bir uçak ile Iguazu’ya (Arjantin) uçuyoruz. Varışımızda havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve Iguazu’nun Brezilya tarafına geçiyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Iguazu Şelalelerini keyifli bir yürüyüş eşliğinde geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Macuco Safari  turuna katılabilirler. Macuco Safari, İguazu’nun tüm görkemine ve keyfine varacağınız, heyecan dolu bir maceraya götürecek eşsiz bir tekne turu. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama Iguazu otelimizde.
Macuco Safari Turu :120 USD (Kişi Başı)

5. GÜN

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımızla ekstra Kuş Parkı turu yapılacaktır. 160 kuş türünüm barındığı Dünyaca ünlü Tropik yağmur ormanının içerisinde unutulmaz anlar yaşayıp, birbirinden güzel tropikal kuşları fotoğraflama imkânı yakalayabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek Yemekli Rafa Inn Show’a katılabilirler. Güney Amerika danslarının sergilendiği gösteri süresince yemeğinizi yerken keyifli ve unutulmaz dakikalar yaşayabilirsiniz. Konaklama Iguazu otelimizde.
Kuş Parkı  Turu : 75 USD (Kişi Başı)
Yemekli Rafa Inn Show : 105 USD (Kişi Başı)

6. GÜN

Kahvaltının ardından havaalanı transferine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerim rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Şeytan Boğazı  turuna katılabilir. Dünya'nın 7 Doğa harikasından birisi olan Iguazu Şelaleri'nin Arjantin tarafında bulunan muhteşem görüntüsü ve suyun çağıltısıyla insanı büyüleyen Garganta del Diablo'ya (Şeytan boğazı'na) 2 km. boyunca en hızlı akan nehir üzerinden yürüyerek ulaşılabilir. Sular U şeklinde, 150 metre genişliğindeki ve 700 metre uzunluğundaki yarıktan ve 82 metre yükseklikten müthiş bir su damlacıkları bulutu oluşturarak düşüyor. Burası Iguazu Şelaleri'nin en etkileyici ve büyüleyici seyir noktasıdır. Turun ardından rehberin belirlediği saatte havaalanına transfer oluyoruz ve Rio de Janeiro’ya uçuyoruz. Varışımızı takiben otele transfer. Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek olan yemekli Samba Show’a katılabilirler. Yerel bir restoranda alınacak akşam yemeğinin ardından dünyanın en güzel dans gösterilerinden biri olan ve adı ülke ile özdeşleşmiş Platformda Samba Show izleyeceğiz. Konaklama Rio De Janerio otelimizde.
 Şeytan Boğazı :120 Usd (Kişi Başı)
 Yemekli Samba Show: 160 Usd (Kişi Başı)

7. GÜN

Kahvaltının yapılacak panoramik şehir turumuzda kolonyal bölgesini ziyaret edecek, burada dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali’ni göreceğiz. Gezinin ardından şehir keşif için serbest zaman. Konaklama Rio De Janeiro otelimizde.

8. GÜN

Kahvaltının ardından alışveriş yapmak, dinlenmek, çevreyi tanımak, deniz ve güneşten istifade etmek için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği yarım günlük Corcovado  turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Rio’nun sembolü olmuş tepedeki ünlü İsa Heykelini görecek ve ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio’nun o doyumsuz manzarasını göreceksiniz. Ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Sugar Loaf  turuna katılabilirler. Turumuzda Guanabara Körfezi’nin inanılmaz manzarasına doyacağınız Sugar Loaf Tepesi’ne teleferikler ile çıkıyoruz. Dönüşte otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
yarım günlük Corcovado turu : 100 USD (Kişi Başı)
Sugar Loaf Turu: 100 USD (Kişi Başı)

9. GÜN

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarına ait bir uçakla Brezilya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Sao Paulo’ya hareket ediyoruz. Varışta yapılacak panoramik şehir turumuzda Iburapuera Park, Japon Mahallesi, Katedral, Tarihi Şehir Merkezi, Belediye Tiyatrosu göreceklerimiz arasındadır. Daha sonra İstanbul uçuşu için havalimanına hareket. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’na ait tarifeli sefer ile gece İstanbul’a hareket ediyoruz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.

10. GÜN

İstanbul varışımız yerel saat ile akşam saatlerinde olacak.

Tura katılacak misafirlerimiz için, seyahat edecekleri ülke/ülkelere sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış gerekli aşı dozlarının tamamen yapılmış olması ve ibrazını göstermesi veya giriş yapacağı ülke/ülkeler için belirtilen süre kapsamında covid-19 hastalığını geçirmiş olması gerekmektedir. Ayrıca Rezervasyon esnasında Geçerli HES kodu girme zorunluluğu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberlerimiz, yerel rehberlerimiz, araç şoförleri ve yardımcılar tamamen aşılıdır.

AVANTAJLI ETKİNLİK PAKETİ – X LARGE 510 USD yerine 460USD 
San İsidro ve Tigre (70 Usd) + Macuco Safari (120 Usd) + Şeytan Boğazı-Arjantin (120 Usd) + Corcovado (100 Usd)
+ Sugar Loaf (100 Usd)

Uçuş Detayları

Türk Hava Yolları ile,

TK 15 İstanbul  - Buenos Aires 10:10 - 21:25
TK194 Sao Paulo -  İstanbul 22:25 - 17:15 +1 (İst'a varış)   

Belirtilen uçuşlar İstanbul kalkışlı olup, diğer şehirlerden turlarımıza havayolu tarafından bağlantı imkanı sağlanmaktadır. Bağlantı ücretleri Antalya- Ankara ve İzmir'den 80 $, diğer havalimanlarından 100$'dır 

Bağlantı ücretleri uçağın müsaitlik durumuna göre değişiklik göstermekte olup en belirtilen ücretler en düşük bağlantı ücretleridir. 


Önemli Not: Uçuş saatlerinde havayolu kaynaklı değişiklikler olabilmektedir. Bu nedenle İstanbul dışından katılım sağlayacak misafirlerimizin uçuşlarını almadan önce acentenizden veya satış danışmanı arkadaşlarımızdan uçuş saatlerini teyit etmenizi önemle rica ederiz. Aksi halde oluşabilecek aksaklıklardan Touristica sorumlu değildir.

Covid -19 Bilgilendirme

 • İkinci bir bildirime kadar Aşağıdaki zorunlulukları yerine getirenler için BREZİLYA girişlerde herhangi bir kısıtlama ve karantina koşulu bulunmamaktadır. 
 • Sağlık bakanlığının Kabul ettiği aşı ile tam aşılanmış ve aşı sertifikasına sahip olan kişiler 
 • 0-48 Saat önce negatif PCR testi alanlar 
 • Son 180 gün içerisinde Covid-19 geçirenler
 • Negatif PCR test sonucunu ibraz etmeleri ya da tam aşılandığını gösteren aşı belgesini sunmaları gerekmektedir.

 • Yolcular girişleri için negatif bir COVID-19 RT-PCR veya antijen testi sonucu sunmalıdır. RT-PCR testi, Brezilya'ya giriş için en fazla 72 saat önce yapılmalıdır.
   Test sonuçları İngilizce, İspanyolca veya Portekizce olmalıdır.

  Aşısız yolcuların varışta 5 gün karantinaya almaları gerekmektedir. Seyahat edenler karantina sonunda COVID-19 RT-PCR veya antijen testi yapmalıdır. Test pozitif çıkarsa, gezginler Brezilya Sağlık Bakanlığı yönergelerine uymalıdır. Test negatif çıkarsa, karantinayı sonlandırabilirler.. (Muafiyet: 2 yaşından küçük gezginler; Negatif test kanıtı olan bir yetişkinin eşlik ettiği 2 yaş ve üstü ve 12 yaşından küçük yolcular) Ancak giriş yapacak Ülke şartları değişebilmektedir. İlgili kaynağı kontrol ediniz.

  Yolcuların, uçağa binmeden en fazla 24 saat önce Yolcu Sağlık Beyan formunu (DSV) çevrimiçi olarak doldurmaları gerekmektedir.

  Link: https://formulario.anvisa.gov.br/?lang=en

  İlgili Kaynak : http://www.planalto.gov.br/CCIVIL_03/Portaria/PRT/Portaria-661-21-ccv.htm#art22

 • İkinci bir bildirime kadar Aşağıdaki zorunlulukları yerine getirenler için ARJANTİN  girişlerde herhangi bir kısıtlama ve karantina koşulu bulunmamaktadır. 
 • Sağlık bakanlığının Kabul ettiği aşı ile tam aşılanmış ve aşı sertifikasına sahip olan kişiler 
 • 0-48 Saat önce negatif PCR testi alanlar 
 • Son 180 gün içerisinde Covid-19 geçirenler
 • Negatif PCR test sonucunu ibraz etmeleri ya da tam aşılandığını gösteren aşı belgesini sunmaları gerekmektedir.

 • Yolcular girişleri için negatif bir COVID-19 RT-PCR veya antijen testi sonucu sunmalıdır. RT-PCR testi, Arjantin'e girişte en fazla 72 saat önce yapılmalıdır. (6 yaşından küçük çocuklar için geçerli değildir)
   Test sonuçları İngilizce, İspanyolca veya Portekizce olmalıdır.

  Aşısız yolcuların varışta 5 gün karantinaya almaları gerekmektedir. Seyahat edenler karantina sonunda COVID-19 RT-PCR veya antijen testi yapmalıdır. Test pozitif çıkarsa, gezginler Brezilya Sağlık Bakanlığı yönergelerine uymalıdır. Test negatif çıkarsa, karantinayı sonlandırabilirler.. 

  Yolcular seyahatten en fazla 48 saat önce bir beyan formu doldurmalıdır. Bu form, check-in sırasında havayoluna dijital veya basılı olarak sunulmalıdır 

  Link: http://ddjj.migraciones.gob.ar/app/

  Önemli Not: Tüm Ülke giriş Koşulları Kalkıştan 2 gün önce güncel hali ile tarafınıza mail yoluyla iletilmektedir. Lütfen Kalkış öncesi tarafınıza gönderilecek Ülke girişleri hakkında güncel bilgilendirmeyi dikkate alınız.

  Önemli Not 2: İlgili Bilgilendirme T.C vatandaşları için geçerlidir. Yabancı Uyruklu Misafirlerin Giriş Koşulları ile ilgili şartları öğrenmeleri için bağlı oldukları Ülkenin Konsolosluğundan bilgi almalarını rica ederiz


  İlgili Kaynak : 
  https://www.argentina.gob.ar/interior/migraciones/ddjj-migraciones

  Genel Şartlar

  *Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Touristica misafirleri Touristica sorumluluğundadır.
  *Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
  * Promosyon olarak belirtilmiş olan turlar ve özel dönem turlarında (bayramlar ve tatiller) uçak biletlerinin iptal ve iadesi yoktur. Diğer tüm turlarda hava yolu kuralları geçerli olup, iptal, iade ve değişiklikler hava yolu kuralları dahilindedir.
  * Touristica,organize etmiş olduğu tur için yeterli katılımcı olmaması durumunda, turu iptal edebilir. Paket Tur iptali 7 gün öncesinden tüketiciye bildirilir. Bu gibi durumlarda tüketici turunu diğer müsait olan bir tarihe kaydırabilir ya da tur ücretini iade alır. Tazminat talep edemez.
  * Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabilir. Ancak Tur tarihine 2 hafta kala kalan tutarının tamamlanması gerekmektedir.
  * Touristica, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Touristica, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından yazılı teyit edilmesi gerekmektedir. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Touristica sorumlu değildir.
  *Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, soyisim  doğum tarihi, pasaport numaraları ve güncel HES Kodunun sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
  *Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Touristica sorumlu tutulamaz.
  *Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş saatlerimizi acentelerimizden ve çağrı merkezimizden öğrenebilirsiniz.
  *Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
  *Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Touristica sorumlu değildir.
  *Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
  *Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Touristica'nın sorumluluğunda değildir.
  *Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
  *Touristica, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
  *Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
  *Touristica, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
  *Turun iptali durumunda sigorta ücretleri iade edilemez.
  *Tur programlarında belirtilen ekstra turlar için minimum katılımcı sayıları gerekmektedir. Bu sayılar yerel operatör ya da rehber tarafından düzenlenecek olan turun maliyetlerine göre belirlenmektedir. Gerekli sayılara ulaşılamaması durumunda rehber ekstra turu (ları) iptal etme ve gerçekleştirmeme hakkına acente adına sahiptir. 
  *Ekstra turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Touristica sorumlu tutulamaz.
  *Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Touristica sorumlu tutulamaz.
  *Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
  * Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
  * Yurt dışı turlarda 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. Bazı otellerde iki kişilik odalara ilave yatak uygulaması olup, bu ilave yatak genellikle kanepe yada açılır kapanır yatak olarak verilmektedir. Standart bir yatak değildir. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında 1 çocuk ile sınırlıdır (0-2 yaş arası bebekler bu kritere dahil değildir).
  *Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı reçel kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınabilir ve münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.
  *Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
  *Tur kalkışı öncesi misafirlerimiz operasyonumuz tarafından 2 gün kala bilgilendirme formu vasıtası ile turun tüm detaylarını (Konaklama Otelleri / Uçuş Saatleri / Bağlantılar /Rehber Bilgisi vb.) katılımcıya bildirir.
  Bilgilendirme formları kendisine yollanan katılımcı tarafından bilgilerin doğruluğu kontrol ederek ve imzalayarak geri göndermelidir. Geri gönderilmediği durumlarda katılımcı bilgilendirilmiş sayılır ve bu sebepten dolayı yaşanacak sıkıntılardan Touristica sorumlu tutulamayacaktır.
  *18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

  Promosyon turlarımızda İptal,İade ve değişiklik bulunmamaktadır

  İptal ve değişiklik durumunda “TOURİSTİCA SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

  Pasaport Uyarısı;
  * Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.


  * T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  4****Kenton Palace
   http://kentonpalacebrc.com.ar/
  4**** Mabu Interludium Iguassu Convention 
  https://www.hoteismabu.com.br/hoteis/mabu-interludium-foz-do-iguacu
  4**** Merlin Copacabana Hotel
  http://www.hotelmerlin.com.br/

  4* Kenton Palace Otelinizin yakınlarında neler var?
  Halk Merkezi (Centro Cívico Bariloche) - 0,2 km
  Andino Bariloche Kulübü - 0,4 km
  Tresor - 0,6 km
  Otto Tepesi - 5,6 km
  San Eduardo Şapeli - 8,3 km
  Gutiérrez Gölü - 9 km
  Serena Körfezi - 11,1 km
  Kablo Ray - 11,6 km

  Popüler turistik noktalar
  Princess 1 Kayak Teleferiği - 11,7 km
  Amancay teleferiği - 11,7 km
  selvi - 11,8 km
  Telesilla Altılı Ekspres - 11,8 km

  En yakın havaalanları
  San Carlos De Bariloche Havaalanı - 12,5 km

  4* Mabu Interludium Iguassu Convention Otelinizin yakınlarında neler var?
  Tenrikyo Foz do Iguacu Church - 5,2 km
  ABC Stadyumu - 5,4 km
  Uluslararası Otobüs Terminali - 5,7 km
  Tancredo Neves International Bridge -5,7 km
  Tancredo Neves Köprüsü - 5,7 km
  Country Club - 5,8 km
  Cataratas JL Mall - 6 km
  Morcosul Alışveriş Merkezi - 6,6 km

  Popüler turistik noktalar
  Iguazu - 7,2 km
  Iguacu Doğal Parkı Girişi - 7,8 km
  Three Borders Landmark - 8,3 km
  La Aripuca - 8,3 km
  Orchid Area - 8,5 km
  Iguazu Şelaleleri - 14,3 km

  Restoranlar ve kafeler
  Restoran Pandeiro - 0 km
  Kafe/bar Symphonia - 0 km

  En yakın havaalanları
  Foz do Iguacu/Cataratas Uluslararası Havaalanı - 5,8 km

  4**** Merlin Copacabana Hotel Yakınlarında neler var?
  Copacabana Plajı Voleybol Sahası - 0,5 km
  Rio Sul Alışveriş Merkezi - 0,6 km
  Pasmado Belvedere - 0,8 km
  Pista Cláudio Coutinho - 0,8 km
  Casa & Gourmet Shopping - 0,9 km
  Leme Plajı - 0,9 km
  Chacrinha Parkı -1 km

  Popüler turistik noktalar
  Kesmeşeker Dağı - 2,5 km
  Kurtarıcı İsa Heykeli - 3,8 km
  Corcovado - 3,9 km
  Ipanema Plajı - 4,4 km
  Rio de Janeiro Botanik Bahçeleri  -5 km
  Escadaria Selarón - 5,1 km
  Modern Sanatlar Müzesi - 5,3 km

  Semtteki plajlar
  Leme Beach - 450 m
  Copacabana Beach - 450 m
  Red Beach - 1,2 km

  En yakın havaalanları
  Santos Dumont Havaalanı - 5,5 km
  Rio de Janeiro/Galeao Uluslararası Havaalanı - 18,2 km


  Arjantin - Vize Bilgileri

  Vizesiz - TC Vatandaşı

  Türk vatandaşları vizesiz seyahat edebilirler.
  Aktarmalı uçuşlarda transit uygulamalarına dikkat etmeniz önemlidir.

  Pasaport Uyarısı;
  * Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

  * T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  Brezilya - Vize Bilgileri

  Vizesiz - TC Vatandaşı

  Türk vatandaşları vizesiz seyahat edebilirler.

  Aktarmalı uçuşlarda transit uygulamalarına dikkat etmeniz önemlidir.

  Pasaport Uyarısı;
  * Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

  * T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır.

  Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  Arjantin - Ülke Bilgileri

  Genel Bilgiler

  Sağlık
  Arjantin ve Brezilya’ya girişlerde aşı zorunluluğu bulunmuyor. Yemeklerdesağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyukullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsamide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğukalgınlığı ve tansiyon hastalıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.

  Vize Bilgileri
  Arjantin ve Brezilya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına vize uygulamasıyoktur. Fakat farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin, kendi elçilikleriile görüşerek konu ile ilgili bilgi almaları gerekmektedir.

  Uçuş Süreleri
  İstanbul - Buenos Aires arası uçuş 17 saat 35 dakikadır. Uçak Sao Paulo’da1 saat 20 dakika kadar sürecek bir teknik duruş gerçekleştirecektir. Bu esnadauçaktan inilmesi yasaktır. //// Sao Paulo - İstanbul arası uçuş 12 saat 20dakikadır ve direkt uçuştur.

  Para Birimi
  Arjantin’in para birimi Argentine Peso (ARS): 1 USD = 4.65 ARS / 1 Euro =6.05 ARS Brezilya’nın para birimi Brazilian Real’dir (BRL): 1 USD = 2.01 BRL /1 Euro = 2.61 BRL

  Saat Dilimi
  Her iki ülke ile Türkiye arasında –5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’desaat 12.00 iken her üç ülkede de saat 07.00.

  Telefon Kullanımı
  Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

  Kıyafet ve Gerekli
  Eşyalar  Kolayca giyilip –çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar,şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince birkazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi,olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunlarınşarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

  Yemek Kültürü
  Arjantin ve Brezilya’da et yemekleri başta olmak üzere, tahıl ürünlerinin deağırlıkta olduğu mutfak kültürleri vardır. Şili’nin enfes içecekleriniözellikle denemenizi öneririz.

  Elektrik
  Her iki ülkede de elektrik 220 volttur. Arjantin’de C tipi ikili yuvarlakve I tipi üçlü yassı prizler kullanılmaktadır. Brezilya’da A tipi ikili yassıve C tipi ikili yuvarlak uçlu prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

  Alışveriş
  Buenos Aires’te şehir merkezindeki Avenida Santa Fe ve Avenida Corrientesile Belgrano'daki Avenida Cabildo alışveriş açısından şehirdeki en hareketliyerler. Fakat kredi kartı ile yapılan alışverişlerde yüksek banka komisyonlarıuygulandığını göz önünde bulundurmakta ve mümkünse alışverişler sırasında nakitpara kullanmakta fayda olduğunu belirtmek isteriz.

  Brezilya - Ülke Bilgileri

  Genel Bilgiler

  Brezilya ya da resmî adıyla Brezilya Federal Cumhuriyeti Güney Amerika'nın en büyük ve en kalabalık ülkesidir. Latin Amerika’nın %47,7’sini kaplayan Brezilya, Ekvador ve Şili haricinde Güney Amerika ülkelerinin hepsi ile sınır komşusudur.En Büyük Şehri Sao Paulo'dur. Capoeira ve samba, özellikle ülkenin Afrika kökenli kültürünün, bütün dünyada dikkat çektiği folk etkinlikleridir. Brezilya, ekvator, tropikal, kuru tropikal, alpin ve subtropikal olmak üzere toplam beş farklı iklime sahiptir.Ekvator çevresindeki yıllık ortalama sıcaklık oldukça yüksektir ve ortalama 25 °C civarındadır. Ancak, yazın en sıcak günlerinde Brezilya'nın bazı bölgelerinde sıcaklıklar 40 °C'ye kadar ulaşmaktadır.

  Başkent
  Brezilya

  Para Birimi
  Arjantin para birimi Argentine Peso (ARS)’dir.
  Brezilya para birimi Brazilian Real (BRL)’dir.
  Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda bulunmaktadır.


  Trafik Akışı
  Sağ

  Saat Dilimi
  Her iki ülke ile Türkiye arasında –5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken her üç ülkede de saat 07.00.

  Telefon Kodu
  +55

  İnternet alan
  .br