Antalya'dan Uçaklı Elit Karadeniz Turu
Karadeniz Turları

Yarım Pansiyon
Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş
5 Gece / 6 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
20 - 25 Eylül 2021
%25 İndirim
3.779 TL
2.834 TL
 • 5 gece belirtilen otellerde yarım pansiyon konaklama
 • 5 akşam yemeği , 5 sabah kahvaltısı
 • Uçak ile gidiş dönüş uçak bileti 
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Son model Mercedes marka araçlar ile ulaşım
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Yurt dışı çıkış harcı ( 50 TL )
 • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 

Antalya'dan Uçaklı Elit Karadeniz Turu

Karadeniz Turları

1. GÜN


Sabah 08:00 Antalya Havalimanı Pegasus kontuarı önünden check in işlemlerimizi tamamlayarak Pegasus Havayolları'nın 09:50 uçağı ile yaklaşık bir saat kırk dakikalık yolculuğun ardından Trabzon Havalimanı'na ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesi'ni geziyoruz. Trabzon’un meşhur Telkari ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere Vadisi'ne hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek deniz kenarında bulunan 5 yıldızlı otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Konaklama: Babillon Otel  Spa /  İyidere-Rize
Günün restoranı ve Lezzeti: Akçaabat Köftesi, Piyaz, Laz Böreği ( Ekstra ) 

2. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından turumuz özelinde 2640 metre ile çıkılabilecek en yüksek nokta olan Ovit Dağı'na doğru hareket ediyoruz. İkizdere Vadisi'nden ilerlerken şelalelerde fotoğraf molaları veriyor, muhteşem manzaralar ile İkizdere ilçesi üzerinden Ovit Dağı Geçidi'ne 2640 metreye ulaşıyoruz. Bu noktada aracımızdan inerek kısa bir yürüyüş ile yayla çiçekleri arasından temmuz, ağustos aylarında dahi karların erimediği, kar sularının birikmesi ile meydana gelmiş Ovit Gölü'ne ulaşıyoruz. Göl kenarında yapacağımız yürüyüş ile yamaçlarda güneşin etkisinin az olduğu, gün içerisinde gölgenin daha fazla etki ettiği alanlarda bulunan donmuş karlar ile fotoğraflar çekildikten sonra İkizdere ilçesine geri dönüyoruz. Ardından dileyen misafirlerimiz ile Karadeniz bölgesinde özellikle dünyaca ünlü bal üretiminin merkezi konumunda bulunan Anzer Yaylası'na gitmek üzere minibüslerimize biniyoruz ( Ekstra 75 TL ). Deniz seviyesinden 2105 metre yükseklikte bulunan, Ballıköy olarak bilinen Anzer Yaylası'na ulaştığımız zaman Anzer balının üretildiği bin türlü yayla çiçeklerini görüyor yayla merkezinde sizlere yürüyüş ve doğa ile baş başa olmanız için serbest zaman veriyoruz. Anzer gezisi sonrası araçlarımız ile Rize'de bulunan otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Babillon Otel  Spa /  İyidere-Rize
Günün restoranı ve Lezzeti:
İkizdere Esnaf Lokantası; Rize Kavurması, İspir Kuru Fasulye, Pilav, Cacık

3. GÜN

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Arhavi, Hopa ilçeleri üzerinden Sarp Sınır Kapısı'na ulaşıyoruz. Yeni çipli kimlik kartlarımız ile Gürcistan tarafına geçiyor ve Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. Ayvazowski, Garapetyan, Gabaşhvili gibi ünlü Pre-sovyet dönemi ve yaşayan ressamların eserlerinin sergilendiği Sanat Müzesi gezisi, Çarlık hâkimiyeti döneminden kalma tarihi Katedral ve Batum Şehir Parkı'nı geziyoruz. Ardından şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda yörenin meşhur Gürcü şaraplarından tatma ve alışveriş imkanı bulduktan sonra son olarak Batum yolu üzerinde bulunan tarihi Gönye Kalesi ve kale içerisinde bulunan antik harabeleri ziyaret ediyoruz. Batum gezilerimizi tamamladıktan sonra tekrar Sarp Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapıyor ardından Artvin'e ulaşıyoruz. Bir mühendislik harikası olan Deriner Barajı ile Çoruh Nehri'ni yukarıdan kuş bakışı izledikten sonra otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimize.

Konaklama:
Grand Artvin Otel / Artvin
Günün Restoranı ve Menüsü: Gürcü Peyniri ( Sulguni ), Cevizli Patlıcan, Gürcü Mantısı ( Hinkali ), Peynirli Pide ( Hacapuri ), Patetesli Et, Gürcü Mantarı ve Gürcü Şarabı ( Ekstra )

Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler;

Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde çipli yeni kimlik kartları ile yapılmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz.

Gürcistan geçişleri için 18 yaş altı misafirlerimizin anne ve babasının yanında olması gerekmektedir. Anne ve baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Gürcistan’a geçişleri için noterden onaylı muvafakatname almaları gerekmektedir.

Gürcistan gümrüğünden ülkeye her türlü ilaç sokulması yasaklanmıştır.

01 Ağustos - 30 Eylül tarihleri arasında Batum gezisi yapılmayacaktır.

Yerine Çeçeva Köyü ile Artvin Kafkasör gezileri eklenecektir. Bu gezilerde ekstra minibüs kullanılacağı için ödeme misafirlere aittir. (50 TL)


 

4. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Artvin Atatepe'de bulunan Türkiye'nin en büyük Atatürk anıtını fotoğrafladıktan sonra Çoruh Irmağı kenarından yolculuğumuzu gerçekleştirerek Borçka'ya ulaşıyoruz. Burada  minibüslerimize binerek deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz . Karagöl'ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl’ün huzur veren doğa güzelliklerini görmemizin ardından ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına Vadisi'ne ulaşıyoruz. Fırtına Deresi kenarında yörenin meşhur kırmızı benekli alabalığı, mıhlama ve Laz böreği ile harmanlanmış yöresel yemeğimizi almamızın ardından minibüslerimize binerek bir kartal yuvası konumundaki Zil Kale gezimizi gerçekleştiriyoruz. Gezimiz sonrasında  Çamlıhemşin ilçesi üzerinden ilerleyerek deniz seviyesinde 1350 metre yükseklikte bulunan ladin ve kayın ağaçları ile kaplanmış Ayder'e ulaşıyoruz. Gelintülü Şelalesi ve Kalegon gezilerini rehberimiz ile birlikte gerçekleştirdikten sonra dileyen misafirlerimize Ayder'i daha iyi yaşayabilmeleri için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman dilimi içerisinde dileyen misafirlerimiz ile 2320 metre rakıma sahip, sıralı Kaçkar Dağları'nın eşsiz manzaralarını görebileceğimiz, aynı zamanda ayaklarınızın altında Avusor ve Kavron Vadileri'ni, havanın da güzel olması ile birlikte fotoğraflayabileceğimiz Huser Yaylası'na ulaşıyoruz ( Ekstra 60 TL ). Unutulmaz manzaralar sonrası Huser Yaylası'nda geçirdiğimiz zamanın ardından Ayder'in en prestijli tesislerinden biri olan, doğanın kalbinde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: Kaçkar Resort Hotel / Ayder
Günün restoranı ve Lezzeti: Fırtına Deresi Pınar Alabalık; Lahana Çorbası,  Alabalık Tava veya Izgara, Muhlama ( Ekstra )

5. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Solaklı Vadisi'ni takip ederek Uzungöl'e ulaşıyoruz. Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster Yaylası'na varıyoruz. Deniz seviyesinden 2000 metrede bulunan, aynı zamanda yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor acentemizin ikramı sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra minibüslerimiz ile tekrar Uzungöl’e ulaşıyoruz. Burada aracımıza binerek Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası Trabzon'da bulunan 5 yıldızlı otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Hilton Otel / Trabzon
Günün Restoranı ve Lezzeti: İnan Kardeşler; Alabalık Saç Kavurma, Kuymak ( Ekstra )
Alışveriş noktası: Araklı Çay Fabrikası

6. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Vakfıkebir, Tirebolu üzerinden Görele'ye ulaşıyor kemençe müzesi ziyareti ardından Giresun  Adası ve şehir merkezini görerek Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu'da deniz seviyesinden 475 metre yükseklikte bulunan Boztepe'ye ulaştığımız zaman göreceğimiz manzara sizlere uçakla yolculuk yapıyormuşsunuz hissini verecek. Harika görüntüler eşliğinde vereceğimiz çay kahve molası sonrasında Perşembe ilçesi üzerinden Yason Burnu Yarımadası'na varıyoruz. Argonot efsanesinin geçtiği yer olarak bilinen Yason Burnu'nda 1869 yılında yapılan kiliseyi ve yarım adanın doğal güzelliklerini gördükten sonra Fatsa, Ünye ilçeleri üzerinden Çarşamba Göğceli Camii'ne ulaşıyoruz. Türkiye'de bulunan en büyük ve en eski ahşap cami olma özelliğine sahip bu yapıda rehberinizin anlatımları ile yığma yapı mimarisi hakkında bilgileri aldıktan sonra Samsun Havalimanı'na varıyor saat 19.20  ile Antalya Havalimanı'na hareket ediyor, bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

Genel Şartlar


Zil kale, Borçka Karagöl ile Uzungöl'de bulunan Karaster Lustra yaylaları minibüs ücretleri fiyatlara dahil edilmiştir.
Gezi süresi 5 gece 6 gün olup otel konaklaması aynıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Haftalık turlarımızda otobus içerisinde rotasyon uygulanır.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.29.07.2021