Touristica
3 Gece Ayder Konaklamalı Yüksek Yayla Butik Karadeniz
Karadeniz Turları

Yarım Pansiyon
Pegasus Hava Yolları ile Gidiş Dönüş
3 Gece / 4 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
6 - 9 Ağustos 2020
3.999 TL
 • 3 gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 3 Akşam Yemeği 3 Sabah Kahvaltısı) 
 • Pegasus hava yolları gidiş dönüş uçak bileti 
 • Özel havalimanı transferleri
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Son model Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
 • Tüm milli park girişleri
 • Tüm yüksek yayla minibüs ücretleri
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası 
 • Havalimanı transferleri
 • Turumuz en az 4 en fazla 8 kişi ile gerçekleştirilecektir.  
 • Öğle yemekleri 
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Müze ve ören yeri girişleri 
 • Programda ekstra olarak belirtilen gezi

3 Gece Ayder Konaklamalı Yüksek Yayla Butik Karadeniz

Karadeniz Turları

1. GÜN

Perşembe
Sabah 06:00 rezervasyon esnasında belirteceğiniz adresten size özel servis aracımız ile hareketle 06:30 Sabiha Gökçen Havalimanı'nda siz değerli konuklarımızla kültür rehberinizin buluşmasının ardından Pegasus Havayolları'nın 07:50 Trabzon uçağıyla yaklaşık bir saat otuz dakikalık yolculuğun ardından Trabzon Havalimanına iniyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Yomra,Arsin,Araklı ve Of ilçelerini takip ederek Solaklı vadisi üzerinden Uzungöl'e ulaşıyoruz. Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından Lustra ardından Karaster yaylasına hareket ediyoruz. Deniz seviyesinden 2000 metre yükseklikte bulunan, aynı zamanda Uzungöl'de yamaç paraşüt sporunun da yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla yaşamı hakkında rehberimizden bilgileri alıp yöresel yayla evlerini görüyor, bu yayla evlerinin bir tanesinde acentemizin ikramı olan sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra aracımız ile Ayder yaylasında bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: Kaçkar Resort /  Ayder
Günün restoranı ve lezzeti: Uzungöl İnan Kardeşler Alabalık saç kavurma, kuymak (Ekstra)

2. GÜN

Cuma 
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına vadisine ulaşıyoruz.Burada bir kartal yuvası konumundaki Zil kale ve Palovit şelalesi gezilerini gerçekleştiriyoruz. Gezimiz sonrasında Fırtına deresi kenarında yörenin meşhur kırmızı benekli alabalığı, mıhlama ve Laz böreği ile harmanlanmış yöresel yemeğimizi almamızın ardından Çamlıhemşin ilçesi üzerinden 1350 metrede bulunan ladin ve kayın ağaçları ile kaplanmış Ayder'i tanımaya başlıyoruz. Gelintülü şelalesi ve Kalegon gezilerini rehberimiz ile birlikte gerçekleştirdikten sonra 2320 metre rakıma sahip,sıralı Kaçkar dağlarının eşsiz manzaralarını görebileceğimiz,aynı zamanda ayaklarınızın altında Avusor ve Kavron vadilerini havanın da güzel olması ile birlikte fotoğraflayabileceğimiz Huser yaylasına ulaşıyoruz .Unutulmaz manzaralar sonrası Huser yaylasında geçirdiğimiz zamanın ardından Ayder'in en prestijlilerinden biri olan  otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Konaklama: Kaçkar Resort / Ayder
Günün restoranı ve lezzeti: Fırtına Deresi Pınar Alabalık, Lahana çorbası, Alabalık tava veya ızgara, Muhlama (Ekstra).

 

3. GÜN

Cumartesi
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası %95 ‘i ormanlarla kaplı olan, ağaç türleri açısından Türkiye’nin en zengin arazisine sahip Artvin çevresi gezimize başlıyoruz. Çoruh ırmağı kenarından yolculuğumuzu gerçekleştirirken vereceğimiz fotoğraf molaları ile birlikte Artvin’in Borçka ilçesine ulaşıyoruz. Burada minibüslerimize binerek Karçal dağlarının eşsiz manzaraları eşliğinde deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan, çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz. Orman denizi olarak adlandırılan Karagöl’ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir.Karagöl gezisi ardından minibüslerimize binerek Maçahel vadisine ilerliyor, aynı zamanda doğal Gürcistan sınırında bulunan Camili köyüne ulaşıyoruz. Köy kahvesinde acentemizin ikramı olan çaylardan içerken arzu eden misafirlerimiz genetik özelliği bozulmamış saf  Kafkas Arılarının yaptığı ballardan alabilirler. Gün içerisindeki programlarımızı tamamladıktan sonra otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 
Konaklama: Kaçkar Resort / Ayder


4. GÜN

Pazar 
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası bölgenin önemli el sanatlarından olan Rize bezleri alışverişlerimiz sonrasında Trabzon Maçka ilçesi üzerinden Altındere vadisine ulaşıyoruz.Yaklaşık olarak 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek (Sümela manastırının restorasyon çalışmaları nedeniyle gezilemeyecek olması durumunda rehber anlatımları manastır girişinde yapılır.) Zigana dağında meşhur Hamsiköy sütlacının tadına baktıktan sonra Trabzon Ayasofyası gezisini gerçekleştiriyoruz ardından Trabzon havalimanına ulaşıyoruz.Pegasus 20.50 İstanbul uçağı ile Sabiha Gökçen havalimanına hareket ediyoruz. Burada bizleri bekleyen size özel servis aracımız ile aldığımız noktalara bırakırken bir sonraki turlarımızda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.


Günün restoranı ve lezzeti: Hamsiköy Tesisleri Barbekü 

Genel Şartlar

 • Gezi süresi 3 gece 4 gün olup otel konaklaması aynıdır.Turumuz butik bir tur olup en az 4 en fazla 8 kişi ile gerçekleştirilecektir. Özel havalimanı servis organizasyonu, İstanbul sınırları içerisinde belirteceğiniz alış noktasından Sabiha Gökçen havalimanı arasını kapsamaktadır.Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs,otel,tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür,ayrı ayrı düşünülemez.Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir.İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir.Hava muhalefeti nedeniyle yada rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.
  En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.07.05.2020   

EKSTRA 100 TL İNDİRİM FIRSATI
 • 1 Nisan - 31 Ekim 2020 tarihleri arasındaki 2.500TL ve üzerindeki işlemlerde "EB100" kupon kodu ile 100 TL indirim uygulanmaktadır. 
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz. 
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir. 
 • Touristica bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar. 
 • Kampanya son geçerlilik tarihi: 1 Haziran 2020 Pazartesi
Kredi kartı tek çekim veya taksitli çekim seçeneklerimiz;

Axess +2 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

CardFinans +3 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

Maximum +2 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları