Uçaklı Kapadokya & Ihlara Vadisi & Kayseri Turu 5* Signature Garden Hotel Avanos
Kapadokya Turları
Yarım Pansiyon

2 Gece / 3 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
27 - 29 Eylül 2024
Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş

%25 İndirim
13.332 TL
9.999 TL
'den başlayan
 • 2 gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 2 Akşam Yemeği 2 Sabah Kahvaltısı)
 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
 • Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
 • Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.
 • Öğle yemekleri 
 • Müze Kart Ücreti  T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar.
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Programda ekstra olarak belirtilen gezi ve eğlenceler 

1. GÜN

Cuma

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından sabah saat 07:00 check-in işlemleri ardından, 09:00 Pegasus Airlines  PC2732 sefer sayılı  uçağı ile takribi 10:20'de Kayseri Havaalanına varıyoruz. Turumuzu gerçekleştireceğimiz aracımız ve rehberimiz ile buluştuktan sonra sonra “Güzel Atlar Diyarı” olarak tanınan Kapadokya gezimize başlıyoruz. İlk durağımız Avanos’a gidiyoruz. Asma Köprüsü ve ortasından sakin sakin akan Kızılırmak ile harika manzaralar sunan bu güzel bölge aynı zamanda Kapadokya Çömlekçiliğinin de merkezi. Burada çaylarımızı ve kahvelerimizi yudumluyoruz. Sonrasında Göreme Açıkhava Müzesi oluyor. Her vadide ayrı bir sürpriz ve hikâye ile bizleri karşılayan bu gizemli bölgenin şüphesiz en önemli ören yeri olan Göreme Açıkhava Müzesinde; Aziz Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise, Kiler-Mutfak-Yemekhane, Karanlık Kilise, Çarıklı Kilise ve Tokalı Kilise gibi birbirinden önemli mağara kiliselerini göreceğiz. Hristiyanlık İkonografisinden önemli örnekler içeren bu güzel gezilerin ardından Develi Vadi olarak da adlandırılan Dervend Vadisine gidiyoruz. Birbirinden ilginç şekillerdeki Peri Bacalarının bulunduğu vadide bir süre fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından bölgenin en meşhur Peri Bacası olan Üç Güzelleri görüyoruz. İlk gün gezimizi bu güzel noktada bitirdikten sonra otelimize yerleşerek dinleniyoruz.

Konaklama: 5*Signature Garden Hotel Avanos
Günün Restoranı ve Menüsü (Ekstra): 
Uranos Restoran; Mercimek Çorbası, Pastırmalı Kuru Fasulye, Pilav, Turşu, Çömlek Kebabı, Tatlı 

Alışveriş Noktaları: Çanak Çömlek Yapım Atölyesi ve Mağazası


2. GÜN

Cumartesi

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından ilk durağımız olan Ihlara Vadisine gidiyoruz. Melendiz Çayının milyonlarca yıl içinde aşındırarak oluşturduğu, 14 km uzunluğunda ve yer yer 110 metre yükseklikteki bu güzel vadiye gezmeye başlıyoruz. İlk ziyaret alanımız Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kilise oluyor. Ortasından akan Melendiz Çayı ile harika manzaralar sunan bu vadideki kilise gezileri ve çekeceğimiz fotoğrafların ardından aracımıza dönüyor ve Kaymaklı Yeraltı Şehrine hareket ediyoruz. Farklı dönemlerde eklenen galerilerden oluşan ve tamamen insan yapımı bu enteresan yapıların içinde boyut değiştirmiş gibi olacaksınız. Özellikle Hitit Çağından başlayarak birçok farklı medeniyet döneminde; saklanmak, ahır, yiyecek depoları, şarap ialatı gibi sebeplerle inşa edilmiş olan Yeraltı Şehirlerinin en güzellerinden olan Kaymaklı Yeraltı şehrini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Öğle yemeğinin ardından bölgenin önemli vadilerinden olan Güvercinlik Vadisi ve Uç Hisar Kalesini göreceğimiz fotoğraf molamızı veriyoruz. Molamız sonrasında bölgenin en önemi özelliklerinden olan doğal taş ve minerallerinden yapılan takıları, hediyelikleri göreceğimiz Onyx Atölyesi ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Ardından dileyen misafirlerimizin bölgeye özgü ATV Safari, Jeep Safari veya Atlı Tur yapabilecekleri aktiviteler planlayabiliyoruz (EKSTRA). Aktiviteler sonrası otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeğinden sonra bölgeye özgü Türk Gecesi veya eski adıyla Kuzu Gecesi eğlencelerine katılabilirler.

Konaklama: 5* Signature Garden Hotel Avanos 

Günün Restoranı ve Menüsü (Ekstra): Han Restoran; Açık büfe sıcak, soğuk yemekler, tatlı ve meyve 

Alışveriş Noktaları: Onyx Taş Atölyesi ve Takı Mağazası

Türk Gecesi: Bölgenin doğal kayalarına oyulmuş bir mekânda; Limitsiz alkollü-alkolsüz yerli içecekler, soğuk mezeler, yöresel folklor ve oryantal gösterileri (EKSTRA)

3. GÜN

Pazar

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Dileyen misafirlerimiz bugün kahvaltı öncesi bölgenin en fantastik aktivitesi olan Balon Turuna katılım sağlayabilirler (EKSTRA). Bugün ilk ziyaret noktamız mübadele dönemine kadar bölgenin en önemli yerleşimlerinden olan ve en güzel sivil mimari örneklerinden olan taş konakları ile ünlü Mustafapaşa ilçesini ziyaret ediyoruz. Yapacağımız ufak gezinti sonrasında buradan Paşabağına gidiyoruz. Üzüm bağlarının hemen yanı başında bulunan ve yerleşim yeri olarak kullanılmış Peri Bacalarını ve içlerine oyulan galerileri görme imkânı buluyoruz. Daha sonra yine bölgeye geldiğimizde uğramadan geçemediğimiz Aşk Vadisi’nde güzel bir fotoğraf molası vermeyi ihmal etmiyoruz. Mola sonrasında Kapadokya Şarabından almak isteyen misafirlerimiz için Şarap Fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Doğal taşların oyularak oluşturulduğu mahzenler ve bu mahzenlerde hazırlanan bölgenin en iyi şaraplarından alma imkânı buluyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Hacıbektaş’a gidiyoruz. Önemli bir mutasavvıf ve alim olan Hacı Bektaş-ı Veli’nin Türbesinin de yer aldığı müzede; Üçler Çeşmesi, Nadar Avlusu, Aslanlı Çeşme, Yemekhane, Meydan Evi, Mihman Evi, Balım Sultan Türbelerini gibi bölümleri geziyoruz. Sonrasında Kayseri yolculuğumuz başlıyor. Pastırması ve 3917 metre yükseklikteki Erciyes Dağı ile bilinen Kayseri gezimizde; Döner Kümbet, Kayseri İç Kale Surları, Saat Kulesi gibi alanlar panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra Hunat Hatun Külliyesini ziyaret ediyoruz. Pastırmacılar Çarşısı olarak da bilinen Kale İçinde bir süre serbest zaman verdikten sonra uçağımıza gitmeden evvel yemek molası veriyoruz. Yemek sorasında Kayseri Erkilet Havaalanına gidiyoruz. PC2741 sefer sayılı Pegasus Airlines 22.55 uçağı ile takribi saat 00.25 sularında İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varıyoruz. Sizlerle birlikte, ülkemizin farklı güzelliklerini keşfedeceğimiz bir başka TOURISTICA gezisinde görüşmek üzere şimdilik vedalaşıyoruz.

Periyod İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1. Çocuk
06.09.2024 - 08.09.2024
Yarım Pansiyon
10.999 TL 13.499 TL 10.849 TL 2 - 6 yaş 8.999 TL
7 - 12 yaş 9.999 TL
Periyod İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1. Çocuk
13.09.2024 - 15.09.2024
Yarım Pansiyon
10.999 TL 13.499 TL 10.849 TL 2 - 6 yaş 8.999 TL
7 - 12 yaş 9.999 TL
Periyod İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1. Çocuk
20.09.2024 - 22.09.2024
Yarım Pansiyon
10.999 TL 13.499 TL 10.849 TL 2 - 6 yaş 8.999 TL
7 - 12 yaş 9.999 TL
Periyod İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1. Çocuk
27.09.2024 - 29.09.2024
Yarım Pansiyon
9.999 TL 13.999 TL 9.849 TL 2 - 6 yaş 7.999 TL
7 - 12 yaş 8.999 TL

Genel Şartlar

Gezi Süresi 2 Gece 3 Gün Olup Otel Konaklaması aynıdır. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez. Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir, öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir. Böyle bir durumda misafir onayı alınır.  Havayollarına bağlı olarak uçuş saatlerinde değişiklik meydana gelebilir. Bu durum karşısında misafirlere bilgilendirme geçilir.

En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 15.01.2024

EKSTRA 1.000TL'ye varan İNDİRİM!
 • Tüm yurt içi kültür turlarında oda başı ekstra indirim uygulanmaktadır. 
 • 20.000TL ve üzeri işlemlerinizde ekstra 1.000 TL indirim için 'TUR1000' kupon kodu kullanılmalıdır.
 • Rezervasyon toplam tutarına uygun kupon kodunu, satın alma aşamasında ödeme yapmadan önce "promosyon kodu" alanına girip kullanarak anında indirimden yararlanabiliriz. 
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz. Rezervasyon iptali durumunda, misafirin rezervasyonunda bulunan iptal ve iade koşulları geçerlidir. 
 • Bolpuan ve diğer kupon kampanyaları ile birlikte kullanılamaz. 
 • Kampanya, www.touristica.com.tr, çağrı merkezi (444 0 329) ve tüm acentelerimizde geçerlidir.
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir. Touristica bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
ÜYELERE ÖZEL EKSTRA 1.000TL İNDİRİM FIRSATI
 • Üye girişi yapıldıktan sonra 15.000TL ve üzerine oda başı ekstra 1.000TL indirim uygulanmaktadır. Kupon Kodu 'UYE1000'.
 • Üye girişi yapıldıktan sonra kupon kullanabilir. Ulaşım bedeli kampanyaya dahildir.
 • Rezervasyon toplam tutarına uygun kupon kodunu, satın alma aşamasında ödeme yapmadan önce "promosyon kodu" alanına girip kullanarak anında indirimden yararlanabiliriz.
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz.
 • Rezervasyon iptali durumunda, misafirin rezervasyonunda bulunan iptal ve iade koşulları geçerlidir.
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir. 
 • Touristica bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
7.500TL'YE VARAN BANKKART LİRA!
 • Bankkart kredi kartı veya banka kartı özelliği ile Touristica'da tek seferde yapılacak
  25.000 TL-49.999 TL arasındaki peşin/taksitli alışverişinize 2.500 TL Bankkart Lira;
  50.000 TL-99.999 TL arasındaki peşin/taksitli alışverişinize 5.000 TL Bankkart Lira;
  100.000 TL ve üzeri peşin/taksitli alışverişinize 7.500 TL Bankkart Lira verilecektir. 
 • Kampanyaya Bankkart Mobil uygulamasından, bankkart.com.tr web sitesinden veya SMS ile katılım sağlayabilirsiniz. SMS ile kampanyaya katılmak için Bankamızda kayıtlı cep telefonunuzdan TOURISTICA yazıp 4757'ye SMS gönderebilirsiniz. Kampanyadan yararlanabilmek için asıl kart sahibi tarafından kampanyaya katılım sağlanması gerekmektedir. Kampanyaya katılım sağlamayan müşteriler kampanyadan yararlanamayacaktır. 
 • Kampanyadan Bankkart Lira kazanılabilmesi için alışverişlerin Bankkart POS cihazlarından yapılması gerekmektedir. Kazanılan Bankkart Liralar 07 Haziran 2024 tarihinde yüklenecek, 12 Temmuz 2024 tarihine kadar kullanılabilecek, kullanılmayan Bankkart Liralar 13 Temmuz 2024 tarihinde geri alınacaktır.
 • Kampanya müşteri bazındadır ve bir müşteri kampanyadan yalnızca bir kez ödül kazanabilecektir. Bir müşteri kampanya dönemi boyunca en fazla 7.500 TL Bankkart Lira kazanabilecektir. Ek kartlar ile yapılan harcamalar asıl kart sahibi müşterinin harcamalarına dahil edilecektir. Bankkart, Bankkart Genç ve Bankkart Başak sahibi müşteriler hem kredi kartı hem de banka kartı özelliği ile kampanyadan faydalanabilir. 
 • Kampanyadan yararlanılan işlemin kampanya sonrasında iptal/iade edilmesi durumunda verilen Bankkart Liralar geri alınacaktır. 
 • T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Touristica kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 
 • Kampanya touristica.com.tr, 444 0 329 çağrı merkezi ve tüm satış ofislerimizde geçerlidir.