Kurban Bayramı Özel Ankara'dan Uçaklı Butik Mardin & Midyat & Turu Ramada Plaza By Wyndham Konaklamalı
Mardin Turları
Yarım Pansiyon

2 Gece / 3 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
17 - 19 Haziran 2024
Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş

%15 İndirim
17.332 TL
14.732 TL
'den başlayan
 • Bölgede lüks araçlar ile ulaşım
 • Profesyonel kokartlı rehberlik
 • 2 gece yarım pansiyon otel konaklaması
 • Otelde 2 sabah kahvaltısı, 2 akşam yemeği
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • AnadoluJet Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler
 • Müze giriş ücretleri

1. GÜN


Sabah 05:30 Ankara Esenboğa Havalimanı check in işlemleri sonrası 08:00 AJet Havayolları ile hareket ediyor ve tahmini 09:25'de Diyarbakır Havalimanı'na iniyoruz.

Grup ile buluşma ardından yaklaşık 1,5 saat sürecek Mardin yolculuğumuza başlayacağız. Mardin’de alacağımız öğle yemeğimizin ardından Deyrul Zafaran Manastırı ziyaretimizi yapacağız. Mardin’in 5 km doğusunda bulunan 639 yıl boyunca dünya Süryanilerinin patriklik merkezliğini yapmış olan Deyr-ul Zafaran Manastırı’nı ve burada Sin Mabedi, Mezarlık, Tıp Okulu, Kilise, Vaftizhane ve Teras bölümlerini görüyoruz. Ardından şehir merkezi yakınında bulunan Kasımiye Medresesini ziyaret ediyoruz. Anadolu’da bulunan nadir Akkoyunlu eserlerinden olan ve Mezopotamya Medreselerinin en güzel örneği olarak gösterilen bu güzel eseri geziyor ve fotoğraflarımızı çekiyoruz. Bugün ki gezimizi burada noktalayarak konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama: RAMADA PLAZA BY WYNDHAM MARDİN 5*

Günün Restoranı ve Lezzeti: Mardin Yöresel Yemekleri ve/veya Kebapları eşliğinde alınacaktır.

Alışveriş Noktaları: Mardin Mavi Badem Şekeri – Sabunlar – Mardin Çöreği – Süryani Hediyelikleri


2. GÜN


Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından harika bir güne başlıyoruz. Sabah ilk gezi durağımız Midyat yakınlarında yer alan tarihi ve hikayeleri ile bizleri büyüleyecek olan Deyr-ul Umur (Mor Gabriel) Manastırı gezimiz var. Büyük Mozaikli Kilise, Theodora Kubbesi, Meryemana Kilisesi, Azizler Evi bölümlerini göreceğiz. Bu güzel ziyaretin ardından hemen yakınlarda yer alan bir Mağara (Kıvex) Ezidi Köyü ziyareti gerçekleştireceğiz. Köyde özellikle mezar yapıları ve doğunun en farklı kültürlerinden Yezidilik hakkında anlatacaklarımızın oldukça ilginizi çekeceğine inanıyoruz. Sonrasında bugün ki öğle yemeğimizde Midyat ve Mardin mutfağının geleneksel lezzetlerini tadabileceğimiz restoranımıza gidiyoruz.  Öğle yemeğinin ardından Beyaz Su üzerinden Dara Harabelerine hareket edeceğiz. Güneydoğu Anadolu bölgesinde günümüze ulaşabilmiş nadir örneklerden olan, adını Pers Kralı Darius’tan alan bu ilginç ören yerinde bölge medeniyetlerinin izini sürüyoruz. Nekropol, Taş Ocağı, Sarnıçlar ve Şehir Surlarını gördükten sonra bu güzel kentten ayrılıyor ve otelimize dönüyoruz.

Konaklama: RAMADA PLAZA BY WYNDHAM MARDİN 5*

Günün Restoranı ve Lezzeti: Midyat Yöresel Yemekleri, Midyat Tabağı ve Kebapları

Alışveriş Noktaları: Midyat Telkari Gümüşleri

 

3. GÜN

Pazar

Sabah kahvaltısının ardından Mardin merkezinde ufak bir gezinti ile güne başlıyoruz. Gezimiz esnasında; Şahtana Konağı, Şehidiye Camii, Mardin Sokakları, Abbaralar, Marangozlar Kahvesi Kahve Molası, Zinciriye Medresesi, Ulu Camii, Sokulbakar Çarşısı ve Kırklar Kilisesi gezilerimizi yapacağız. Sonrasında alacağımız yöresel öğle yemeğinin ardından Mardin şehir gezimize devam ediyoruz. Mardin şehir merkezinde yemekten sonra Şarap tadımı yapmayı ihmal etmiyoruz. Sonrasında Badem Şekerleri, Telkariler ve birbirinden farklı noktalarda hem tadım hem de alışveriş için bir sür serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte hareket ile Diyarbakır'a doğru yola koyuluyoruz. Yolumuz üzerinde Zerzevan Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. Surlar, Sarnıçlar ve Mithras Tapınağı ile son dönemlerde bölgenin en ilgi çekici kazılarının yapıldığı bu önemli Roma Kalesini gördükten sonra Diyarbakır Havalimanına varıyor ve AJet Havayolları'nın 21:40 uçuşu ile Ankara uçağımıza binerek tahmini 23:10'da Ankara Esenboğa Havalimanına varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka TOURISTICA gezisinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Periyod İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1. Çocuk
17.06.2024 - 19.06.2024
Yarım Pansiyon
14.732 TL 19.832 TL 14.562 TL 2 - 6 yaş 12.465 TL
7 - 12 yaş 13.599 TL

Genel Şartlar


Gezi Süresi 2 Gece 3 Gün Olup Otel Konaklaması aynıdır. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez. Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir, öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir. Böyle bir durumda misafir onayı alınır. 


En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.09.01.2024

EKSTRA 1.000TL'ye varan İNDİRİM!
 • Tüm yurt içi kültür turlarında oda başı ekstra indirim uygulanmaktadır. 
 • 20.000TL ve üzeri işlemlerinizde ekstra 1.000 TL indirim için 'TUR1000' kupon kodu kullanılmalıdır.
 • Rezervasyon toplam tutarına uygun kupon kodunu, satın alma aşamasında ödeme yapmadan önce "promosyon kodu" alanına girip kullanarak anında indirimden yararlanabiliriz. 
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz. Rezervasyon iptali durumunda, misafirin rezervasyonunda bulunan iptal ve iade koşulları geçerlidir. 
 • Bolpuan ve diğer kupon kampanyaları ile birlikte kullanılamaz. 
 • Kampanya, www.touristica.com.tr, çağrı merkezi (444 0 329) ve tüm acentelerimizde geçerlidir.
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir. Touristica bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
ÜYELERE ÖZEL EKSTRA 1.000TL İNDİRİM FIRSATI
 • Üye girişi yapıldıktan sonra 15.000TL ve üzerine oda başı ekstra 1.000TL indirim uygulanmaktadır. Kupon Kodu 'UYE1000'.
 • Üye girişi yapıldıktan sonra kupon kullanabilir. Ulaşım bedeli kampanyaya dahildir.
 • Rezervasyon toplam tutarına uygun kupon kodunu, satın alma aşamasında ödeme yapmadan önce "promosyon kodu" alanına girip kullanarak anında indirimden yararlanabiliriz.
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz.
 • Rezervasyon iptali durumunda, misafirin rezervasyonunda bulunan iptal ve iade koşulları geçerlidir.
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir. 
 • Touristica bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
7.500TL'YE VARAN BANKKART LİRA!
 • Bankkart kredi kartı veya banka kartı özelliği ile Touristica'da tek seferde yapılacak
  25.000 TL-49.999 TL arasındaki peşin/taksitli alışverişinize 2.500 TL Bankkart Lira;
  50.000 TL-99.999 TL arasındaki peşin/taksitli alışverişinize 5.000 TL Bankkart Lira;
  100.000 TL ve üzeri peşin/taksitli alışverişinize 7.500 TL Bankkart Lira verilecektir. 
 • Kampanyaya Bankkart Mobil uygulamasından, bankkart.com.tr web sitesinden veya SMS ile katılım sağlayabilirsiniz. SMS ile kampanyaya katılmak için Bankamızda kayıtlı cep telefonunuzdan TOURISTICA yazıp 4757'ye SMS gönderebilirsiniz. Kampanyadan yararlanabilmek için asıl kart sahibi tarafından kampanyaya katılım sağlanması gerekmektedir. Kampanyaya katılım sağlamayan müşteriler kampanyadan yararlanamayacaktır. 
 • Kampanyadan Bankkart Lira kazanılabilmesi için alışverişlerin Bankkart POS cihazlarından yapılması gerekmektedir. Kazanılan Bankkart Liralar 07 Haziran 2024 tarihinde yüklenecek, 12 Temmuz 2024 tarihine kadar kullanılabilecek, kullanılmayan Bankkart Liralar 13 Temmuz 2024 tarihinde geri alınacaktır.
 • Kampanya müşteri bazındadır ve bir müşteri kampanyadan yalnızca bir kez ödül kazanabilecektir. Bir müşteri kampanya dönemi boyunca en fazla 7.500 TL Bankkart Lira kazanabilecektir. Ek kartlar ile yapılan harcamalar asıl kart sahibi müşterinin harcamalarına dahil edilecektir. Bankkart, Bankkart Genç ve Bankkart Başak sahibi müşteriler hem kredi kartı hem de banka kartı özelliği ile kampanyadan faydalanabilir. 
 • Kampanyadan yararlanılan işlemin kampanya sonrasında iptal/iade edilmesi durumunda verilen Bankkart Liralar geri alınacaktır. 
 • T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Touristica kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 
 • Kampanya touristica.com.tr, 444 0 329 çağrı merkezi ve tüm satış ofislerimizde geçerlidir.