İstanbul'dan Uçaklı Büyük Karadeniz-Batum Turu
Karadeniz Turları
Yarım Pansiyon

5 Gece / 6 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
23 - 28 Haziran 2024
Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş

%25 İndirim
22.665 TL
16.999 TL
'den başlayan
 • 5 gece belirtilen otellerde yarım pansiyon konaklama
 • 5 akşam yemeği, 5 sabah kahvaltısı
 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti
 • Batum Gezisi
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Bölgedeki Ulaşımlar (Grup sayısına göre araç hacmi değişkenlik gösterebilir)
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası
 • Öğle yemekleri ve Yemeklerde alınacak içecekler
 • Müze ve ören yeri girişleri (Müze Kart Önerilir)
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler   

1. GÜN

Pazar

Sabah 05:30 Sabiha Gökçen Havalimanı’nda biniş işlemleri sonrası Pegasus Havayolları'nın PC2814 sefer sayılı 07:55 uçağı ile tahmini saat 09.35 gibi Trabzon Havalimanı'na ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından 13.yy’dan Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u fethine kadar bölgede hüküm sürmüş olan Komnen Ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında manastır kilisesi olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Cami'ni geziyoruz. Trabzon’un meşhur Gümüş Telkari ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Maçka ilçesine ulaşıyor Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık MS.386 yılında Barnabas ve Sophrorinos adında iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na gidiyoruz. Altındere Vadisi'ne hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek Uzungöl yakınlarında Taşkıran Mevkiinde bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 
Konaklama: Golden İnn Otel / Taşkıran – Çaykara / Taşkıran Mevkii

Günün Restoranı ve Lezzeti: Akçaabat Köftesi, Piyaz, Laz Böreği (Ekstra) 

2. GÜN

Pazartesi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster Yaylası'na (Ekstra) gidiyoruz.  Yaz aylarına doğru halkı kışlık ihtiyaçlarının üretiminin yapıldığı; Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp bir süre serbest zaman geçiriyor, yöresel yayla evlerini görüyor, fotoğraflarımızı çekiyoruz. Yaklaşık 2400 -2600 metre yükseklikte yapacağımız bu keyifli gezinin ardından minibüslerimiz bizi Uzungöl’e indiriyor. Tur aracımıza binerek tekrar sahil yoluna dönüyor ve yönümüzü doğuya çeviriyoruz. Of – Rize güzergahı ile bölgenin en önemli dokumalarını bulabileceğimiz Rize Bezi Mağaza ziyaretimizi yapacağız. Bölge kadınlarının kullandığı aksesuarlardan, ev dokumalarına kadar birbirinden otantik birçok ürünü bir arada bulabileceğiniz mağaza gezimizin ardından yolculuğumuz devam edecek. Arhavi – Hopa civarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yöresel lezzetleri de bulacağımız öğle yemeğimizin ardından Borçka’ya gidiyor ve burada bineceğimiz minibüslerimiz ile Karagöl gezimizi gerçekleştiriyoruz (EKSTRA). Deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’de bir süre serbest zaman veriyoruz. Karagöl’ün huzur veren doğa güzelliklerini görmemizin ardından Fındıklı'da bulunan otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Konaklama: 
Ramada By Wyndham Hotel / Rize-Fındıklı

Günün Restoranı ve Menüsü: Muhlama, Karalahana Dolma, Alabalık, Mısır Ekmeği vb yöresel lezzetler. (EKSTRA)
 
 

3. GÜN

Salı

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Arhavi’ye hareket ediyoruz. Burada bizleri beleyene minibüslerimize binerek Kamilet Vadisi Çifte Köprü ve Mençuna Şelalesi gezimizi gerçekleştirmek üzere yola koyuluyoruz (EKSTRA). Vadiden ilerlerken Çifte Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında vadi bitiminden itibaren yaklaşık yarım saatlik bir yürüyüş ile bölgenin en güzel şelalelerinden biri olan Mençuna Şelalesini ziyaret edeceğiz. Lütfen Şelale’nin göletinde ayaklarınızı suya sokun ve serinleme fırsatını kaçırmayın. Burada geçireceğimiz keyifli vaktin ardından tekrar minibüslerimize biniyor ve Arhavi’de bulunan restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yeme sonrasında yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk ile Sarp Sınır Kapısına varıyoruz. Sınırdaki pasaport işlemlerinin sonrasında Batum’da gerçekleşecek gezimize başlamadan önce Gonio bölgesinden ihtiyacımıza göre bir miktar Gürcü Parası (LARİ) alıyoruz. Gonio (Apsaros) Kalesini panoramik olarak görüyor ve Batum şehir merkezine ulaşıyoruz. Batum tarihi mekânlarını gezmeye başlıyoruz. Sırasıyla Piazza Meydanı & Saat Kulesi – Avrupa Meydanı Medea Anıtı & Altın Post Heykeli – Poseidon Meydanı gezilerimizi yapıyoruz. Son olarak Gürcü heykeltıraş Tamara Kvesitadze tarafından 2010 yılında inşa edilen Ali ve Nino heykelini görüyoruz. Gezilerimiz sonrasında tekrar Türkiye sınırına dönmek için gümrük kapısına varıyor ve geçiş işlemlerimizi tamamlıyoruz. Sonrasında konaklayacağımız otele geri dönüyoruz.

Konaklama: Ramada By Wyndham Hotel / Rize-Fındıklı

Günün Restoranı ve Menüsü: Yöresel Yemekler ve ızgara seçenekleri.

Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler;

Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde çipli yeni kimlik kartları ile yapılmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz.

Gürcistan geçişleri için 18 yaş altı misafirlerimizin anne ve babasının yanında olması gerekmektedir. Anne ve baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Gürcistan’a geçişleri için noterden onaylı muvafakatname almaları gerekmektedir. Bebek dahil tüm yaş grubundaki çocuk misafirlerin kimliklerinde fotoğraf bulunma zorunluluğu vardır.

Gürcistan gümrüğünden ülkeye her türlü ilaç sokulması yasaklanmıştır.
4. GÜN

Çarşamba

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Ardeşen ilçesinden Fırtına Vadisi boyunca ilerleyerek Çamlıhemşin’e varıyoruz. Burada Karadeniz’in en güzel yaylalarının bulunduğu gezimize başlıyoruz.(EKSTRA) Gurubumuza özel tahsisi edilen minibüslerimize binerek Fırtına Vadisinden; Çat Vadisine geçiyoruz. Yolumuzun sağı solu tarihi konaklar ve sivil mimarinin en güzel örnekleri ile dolu. Vadideki ilk molamızı Çinçiva (Şenyuva) Köyü Köprüsünde veriyoruz. Bölgenin en eski köprülerinden olan taş kemer köprüde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında yol bizi doğruca Zil Kale’ye çıkartıyor. Kale-i Zir (Aşağı Kale) olarak adlandırılan, Zil Kale ziyaretimizi yapıyoruz. Sonrasında yolculuğumuz Pokut Yaylasına devam ediyor. 2032 metre rakımında yer alan ve Karadeniz’in en güzel yaylarından biri olan Pokut yaylasında bir süre serbest zaman veriyor ve dileyen misafirlerimizle buradan 2070 metre rakımında bulunan Sal Yaylasına kısa bir yürüyüş yapma imkânı buluyoruz. Sonrasında minibüslerimize biniyor ve Çamlıhemşin’de bulunan restoranımıza giderek öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından 1350 metre yükseklikte bulunan ladin ve kayın ağaçları ile kaplanmış Ayder'e ulaşıyoruz. Gelintülü Şelalesi'nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Ayder'i daha iyi yaşayabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman diliminde dileyen misafirlerimiz bol bol fotoğraf çekebilir, kafelerde vakit geçirebilir ve hediyeliklerden alışveriş yapabilirler. Serbest zaman sonrasında konaklayacağımız otele gitmek üzere yola koyuluyoruz.

Önemli Not: Bölgede yağış veya doğal kaynaklı bir sebepten dolayı Pokut Yaylasına çıkılamaması durumunda; alternatif olarak Gito – Badara Yaylaları veya Elevit Yaylası gezisi yapılacaktır.

Konaklama: Standart Rize Otelleri..vb 

Günün Restoranı ve Lezzeti: Muhlama, Alabalık, Izgara Çeşitleri, Kuru Fasulye, Laz Böreği vb yöresel yemekler -- Osmanlı Alabalık / Çamlıhemşi

5. GÜN

Perşembe

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Vakfıkebir, Tirebolu üzerinden Giresun'un en bilinen yaylası olan Kümbet Yaylası'na hareket ediyoruz. Yaylada yapacağımız doğa yürüyüşü ve serbest zaman sonrası Kuzalan Tabiat Parkı'na ulaşıyoruz. Milli park içerisinde bulunan Kuzalan Şelalesi'ni görüyor, birbirinden güzel anıları fotoğrafladıktan sonra turkuaz renkli suların oluşturduğu Mavi Göl'e varıyoruz. Saklı bir cennet gibi bizi saklı ormanlar içinde bekleyen Mavi Göl gezisi ardından Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Ordu’ya ulaşıyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman içerisinde arzu eden misafirlerimiz teleferik ile muhteşem manzaralar eşliğinde deniz seviyesinden 475 metre yükseklikte bulunan Boztepe'ye çıkarken uçakla yolculuk yapıyormuş hissini yaşayacak. Boztepe gezisi sonrası Ordu’da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Konaklama: Anemon Hotel Ordu veya Anemon Hotel Samsun

Günün Restoranı ve Lezzeti: Kümbet Yaylası'nda barbekü6. GÜN

Cuma

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında kısa bir yolculuk yaparak Ünye’ye uğrayacağız. Ünye şehir merkezinde Kadılar Yokuşu tarihi evleri ve Ünye Belediyesi tarafından açılan Yaşayan Kültürel Miras Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında yolculuğumuz Terme üzerinden devam edecek. Samsun’da alacağımız öğle yemeği sonrasında ilk ziyaret noktamız Amazon Köyü olacak. Mitolojide konusu geçen Amazonların aslen Samsun Thermodon (Terme Çayı) kıyısında, Themiskryia (Terme) ilçesinde yaşadıkları düşünülmektedir. Bu nedenle Samsun’a Amazon Kadınları ve onların yaşam biçimlerini anmak için yapılan Amazon Köyünü görüyoruz. Sonrasında şehir merkezinde bulunan Onur Anıtını ziyaret ediyoruz. Samsun Valisi Kazım Paşa tarafından; Samsun halkı adına Avusturyalı Heykeltraş Heinrich Crippel’e yaptırılan ve 29 Ekim 1931 yılında açılışı yapılan anıtın önünde grupça fotoğraf çektirme fırsatı buluyoruz. Sonrasında ufak bir yürüyüş ile Gazi Müzesini ziyaret ediyoruz. Kurtuluş Mücadelesinin başladığı bu güzel kentte Atatürk’ün Samsun’da kaldığı süre boyunca konakladığı eski Mantika Palas; şimdinin Gazi Müzesini gezdikten sonra son gezi durağımız olan Bandırma Vapuru ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Aslına uygun bir ölçüde yapılan bu güzel maket gemiyi görüyor ve 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlayan kurtuluş mücadelesini sizlerle birlikte anıyoruz. Sonrasında Samsun Havaalanına yolculuğumuz başlıyor. PC2795 sefer sayılı Pegasus Airlines 20.40 İstanbul uçağı ile Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ediyoruz. Havaalanında vedalaşırken; siz değerli misafirlerimizle bir başka TOURISTICA gezisinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Not: Son gün Samsun'da konaklama yapılması durumunda Ünye gezisi yapılmayacaktır.

Periyod İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1. Çocuk
23.06.2024 - 28.06.2024
Yarım Pansiyon
16.999 TL 22.999 TL 16.849 TL 2 - 6 yaş 14.999 TL
7 - 12 yaş 15.999 TL
Periyod İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1. Çocuk
30.06.2024 - 05.07.2024
Yarım Pansiyon
16.999 TL 22.999 TL 16.849 TL 2 - 6 yaş 14.999 TL
7 - 12 yaş 15.999 TL
Periyod İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1. Çocuk
07.07.2024 - 12.07.2024
Yarım Pansiyon
16.999 TL 22.999 TL 16.849 TL 2 - 6 yaş 14.999 TL
7 - 12 yaş 15.999 TL
Periyod İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1. Çocuk
14.07.2024 - 19.07.2024
Yarım Pansiyon
16.999 TL 22.999 TL 16.849 TL 2 - 6 yaş 14.999 TL
7 - 12 yaş 15.999 TL
Periyod İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1. Çocuk
21.07.2024 - 26.07.2024
Yarım Pansiyon
16.999 TL 22.999 TL 16.849 TL 2 - 6 yaş 14.999 TL
7 - 12 yaş 15.999 TL
Periyod İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1. Çocuk
28.07.2024 - 02.08.2024
Yarım Pansiyon
16.999 TL 22.999 TL 16.849 TL 2 - 6 yaş 14.999 TL
7 - 12 yaş 15.999 TL
Periyod İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1. Çocuk
04.08.2024 - 09.08.2024
Yarım Pansiyon
16.999 TL 22.999 TL 16.849 TL 2 - 6 yaş 14.999 TL
7 - 12 yaş 15.999 TL
Periyod İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1. Çocuk
11.08.2024 - 16.08.2024
Yarım Pansiyon
16.999 TL 22.999 TL 16.849 TL 2 - 6 yaş 14.999 TL
7 - 12 yaş 15.999 TL
Periyod İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1. Çocuk
18.08.2024 - 23.08.2024
Yarım Pansiyon
16.999 TL 22.999 TL 16.849 TL 2 - 6 yaş 14.999 TL
7 - 12 yaş 15.999 TL
Periyod İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1. Çocuk
25.08.2024 - 30.08.2024
Yarım Pansiyon
16.999 TL 22.999 TL 16.849 TL 2 - 6 yaş 14.999 TL
7 - 12 yaş 15.999 TL
Periyod İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1. Çocuk
08.09.2024 - 13.09.2024
Yarım Pansiyon
16.999 TL 22.999 TL 16.849 TL 2 - 6 yaş 14.999 TL
7 - 12 yaş 15.999 TL
Periyod İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1. Çocuk
15.09.2024 - 20.09.2024
Yarım Pansiyon
16.999 TL 22.999 TL 16.849 TL 2 - 6 yaş 14.999 TL
7 - 12 yaş 15.999 TL
Periyod İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1. Çocuk
22.09.2024 - 27.09.2024
Yarım Pansiyon
16.999 TL 22.999 TL 16.849 TL 2 - 6 yaş 14.999 TL
7 - 12 yaş 15.999 TL

Genel Şartlar

Gezi süresi 5 gece 6 gün olup otel konaklaması aynıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez. Haftalık turlarımızda otobus içerisinde rotasyon uygulanır. Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur. Havayollarına bağlı olarak uçuş saatlerinde değişiklik meydana gelebilir. Bu durum karşısında misafirlere bilgilendirme geçilir.

En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 30.01.2024

EKSTRA 1.000TL'ye varan İNDİRİM!
 • Tüm yurt içi kültür turlarında oda başı ekstra indirim uygulanmaktadır. 
 • 20.000TL ve üzeri işlemlerinizde ekstra 1.000 TL indirim için 'TUR1000' kupon kodu kullanılmalıdır.
 • Rezervasyon toplam tutarına uygun kupon kodunu, satın alma aşamasında ödeme yapmadan önce "promosyon kodu" alanına girip kullanarak anında indirimden yararlanabiliriz. 
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz. Rezervasyon iptali durumunda, misafirin rezervasyonunda bulunan iptal ve iade koşulları geçerlidir. 
 • Bolpuan ve diğer kupon kampanyaları ile birlikte kullanılamaz. 
 • Kampanya, www.touristica.com.tr, çağrı merkezi (444 0 329) ve tüm acentelerimizde geçerlidir.
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir. Touristica bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
ÜYELERE ÖZEL EKSTRA 500TL İNDİRİM FIRSATI
 • Üye girişi yapıldıktan sonra 15.000TL ve üzerine oda başı ekstra 500TL indirim uygulanmaktadır. Kupon Kodu 'UYE500'.
 • Üye girişi yapıldıktan sonra kupon kullanabilir. Ulaşım bedeli kampanyaya dahildir.
 • Rezervasyon toplam tutarına uygun kupon kodunu, satın alma aşamasında ödeme yapmadan önce "promosyon kodu" alanına girip kullanarak anında indirimden yararlanabiliriz.
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz.
 • Rezervasyon iptali durumunda, misafirin rezervasyonunda bulunan iptal ve iade koşulları geçerlidir.
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir. 
 • Touristica bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
7.500TL'YE VARAN BANKKART LİRA!
 • Bankkart kredi kartı veya banka kartı özelliği ile Touristica'da tek seferde yapılacak
  25.000 TL-49.999 TL arasındaki peşin/taksitli alışverişinize 2.500 TL Bankkart Lira;
  50.000 TL-99.999 TL arasındaki peşin/taksitli alışverişinize 5.000 TL Bankkart Lira;
  100.000 TL ve üzeri peşin/taksitli alışverişinize 7.500 TL Bankkart Lira verilecektir. 
 • Kampanyaya Bankkart Mobil uygulamasından, bankkart.com.tr web sitesinden veya SMS ile katılım sağlayabilirsiniz. SMS ile kampanyaya katılmak için Bankamızda kayıtlı cep telefonunuzdan TOURISTICA yazıp 4757'ye SMS gönderebilirsiniz. Kampanyadan yararlanabilmek için asıl kart sahibi tarafından kampanyaya katılım sağlanması gerekmektedir. Kampanyaya katılım sağlamayan müşteriler kampanyadan yararlanamayacaktır. 
 • Kampanyadan Bankkart Lira kazanılabilmesi için alışverişlerin Bankkart POS cihazlarından yapılması gerekmektedir. Kazanılan Bankkart Liralar 07 Haziran 2024 tarihinde yüklenecek, 12 Temmuz 2024 tarihine kadar kullanılabilecek, kullanılmayan Bankkart Liralar 13 Temmuz 2024 tarihinde geri alınacaktır.
 • Kampanya müşteri bazındadır ve bir müşteri kampanyadan yalnızca bir kez ödül kazanabilecektir. Bir müşteri kampanya dönemi boyunca en fazla 7.500 TL Bankkart Lira kazanabilecektir. Ek kartlar ile yapılan harcamalar asıl kart sahibi müşterinin harcamalarına dahil edilecektir. Bankkart, Bankkart Genç ve Bankkart Başak sahibi müşteriler hem kredi kartı hem de banka kartı özelliği ile kampanyadan faydalanabilir. 
 • Kampanyadan yararlanılan işlemin kampanya sonrasında iptal/iade edilmesi durumunda verilen Bankkart Liralar geri alınacaktır. 
 • T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Touristica kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 
 • Kampanya touristica.com.tr, 444 0 329 çağrı merkezi ve tüm satış ofislerimizde geçerlidir.