Volga Nehir Turu MS Shashkov ile 31 Temmuz 2018

Gemi Turları

31.07.2018
10.08.2018
11 Gece 12 Gün
Detaylı Bilgi

1. GÜN

08:30 Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra;
10:05 Türk Hava Yollarının TK 417 sefer sayılı uçuşu ile Moskova’ya hareket.
13:50 Moskova’ya varış, gümrük ve pasaport kontrolünden sonra özel otobüsümüz ile trafik durumuna bağlı olarak tahmini 1 - 2 saatlik bir yolculuk ile gemimize transfer ve akşam yemeği gemimizde alınacaktır.

2. GÜN

07:00 Uyandırma ve gemimizde açık büfe kahvaltı.

08:15 Otobüsümüz ile panoramik şehir turu;
Başkentin mimarisi Çarlık yönetimi, Rus Ortodoks Kiliseleri, sosyalist dönem ve yeni kapitalist ekonomi tarafından şekillendirilmiştir. Moskova şehir turu; Leningradsky Bulvarı, Tverskaya Caddesi, Teatralnaya Caddesi, Lublyanka, KGB binası, Manej (at binme okulu), Kızıl Meydan (serbest zaman); GUM (alışveriş merkezi), Tarih müzesi, Diriliş kapısı, Kazan Kilisesi, Meryem Ana’nın Şefaati katedrali, Pazar yeri, Kremlin Kuleleri, Kutarıcı İsa, Çar, St. Nicolas, Senato, Anıt Mezar, Kurtarıcı İsa Katedrali (yanından geçiş)

14:00 Öğle yemeğinden sonra meşhur Kremlin Sarayı gezisi; Kongreler Sarayı, Senato Meydanı, Arsenal, Senato binaları, Rusya Federasyonu Başkanı Konağı, Çariçenin çanı ve Çarın topu, Katedral Meydanı; Göğe Yükseliş Katedrali, Baş melek Katedrali ve Meryem’e Müjde Katedrallerinden birini ziyaret edeceğiz.

19:00 Sirk veya Rus Ulusal Folklor Gösterisi olan “Kostroma” katılabileceğiniz ekstra turlardan bazılarıdır.

21:00 Gene dileyen misafirlerimiz için gece ise muhteşem görünüşü ile “Işıklar altında Moskova ve Metro” (ekstra tur) turuna katılabilme imkanı bulunmaktadır.
Akşam Yemeği gemimizde alınacaktır.
Gemiye Dönüş.

3. GÜN

07:00 Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı.

08:15 Dileyen misafirlerimiz için Rus Çağdaş Tarih müzesi ve bir çok katedralin bulunduğu Sergiyev Posad turuna katılabilirler (ekstra tur).
Ayrıca Tretyakov Sanat Galerisi (ekstra tur) veya Şehir Merkezine transfer ve orada serbest zaman. (ekstra tur)

16:00 Gemiye Dönüş

17:00 Kaptanımız akşam gemide bizi hoş geldin kokteyline davet ediyor ve gemimiz seyrine başlıyor.
Akşam programında gemide çalışan bölüm şefleri tanıtılıyor.

4. GÜN

16:30 Öğle yemeğinden sonra Ugliç’e varış. Doğal güzelliklere nerdeyse elinizle dokunabileceğiniz nehrin her iki yakasını en yakın noktada göreceğiniz yukarı Volga suyolu ile Rusya’nın en eski şehirlerinden Ugliç’e varıyoruz. Kremlin’in çan sesleri bizi Korkunç İvan’ın oğlunun öldürüldüğü ve adına daha sonra yaptırılan Dimitry Kan Kilisesi’nin de bulunduğu bir geziye davet ediyor. Şehirde yürüyüş turu, Kremlin Bölgesi, Dimitri Kan Kilisesi, dönüşüm katedrali (yaklaşık 90 dakikalık yürüyüş.)

20:00 Gemiye dönüş ve hareket.

5. GÜN

09:00 Sabah kahvaltımızdan sonra Yaroslav’a varış. UNESCO Dünya Miras Listesindeki Yaroslav “Altın Halka” üzerinde bulunan en etkileyici şehirdir. Kuruluşu Moskova’dan da eski olan Yaroslav 1010 yılında Kiev’li Yaroslav Prensi tarafından kurulmuştur. Turumuz bu şehirde hem otobüs hem de yürüyerek devam edecektir, bu esnada yerel pazar (serbest zaman), İlyas Peygamber Kilisesi (dışarıdan), St. Nicholas Kilisesi, Noel Baba (içeresine ziyaret), eski Valinin evine interaktif turumuz ile devam edecektir. (Sanat Galerisi)

14:00 Gemiye dönüş ve hareket.

6. GÜN

Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar gemimiz seyir halinde,

13:30 Volga Baltık kanal sitemini kullanarak Goritsi’ye varıyoruz. Goritsi yakınlarında muhteşem duvarları ile korunan, ünlü ikon koleksiyonunu ve ev kompleksini barındıran tüm Rusya için dini bir anlam taşıyan Krillo – Belozersky Manastırını ve İkon Müzesini görme imkânınız olacaktır.

16:00 Gemiye dönüş ve hareket.

7. GÜN

Uyandırma ve sabah kahvaltısı. Kiji adasına gitmek için öğleden sonraya kadar Onega Gölünde yol alıyoruz.

17:00 Öğle yemeğinin ardından akşamüstü Kiji adasına varış, gezimizin en kuzey durağı olan 22 kubbeli, 5 salonlu Preobrajenski Kilisesi görenleri adeta büyüler. Bu kilise 1714’te tek bir çivi kullanılmadan yalnızca balta ve oyma kalemi kullanılarak çam kütüklerinden yapılmıştır. Bir rivayete göre, kilise planını Büyük Petro’nun kendisi çizmiştir. Dünyanın çok kubbeli yegâne kilisesi olduğundan UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.

20:00 Gemiye dönüş ve hareket.

8. GÜN

11:00 Sabah kahvaltısından sonra limana yanaşıyoruz.
Avrupa’nın en büyük tatlı su gölü olan Ladoga üzerinde yol alırken daha sonra Ladoga Gölünü Onega Gölü’ne bağlayan Svir Nehri üzerinde seyrimize devam ediyoruz. Bu seyir esnasında muhteşem doğayı izleme imkânınız olacak. Bu büyüleyici nehir uzantısında, bazen nehir sadece geminin geçebileceği kadar daralıyor. Hava müsait ise burada piknik (Şaşlık Partisi) yapma imkânımız olacak. Resmedilesi doğada huzur veren bir manzaranın tadını çıkarmak için yeterince serbest zamanınız olacaktır. Geleneksel Rus köyünü ziyaret; tipik ahşap evlerine dışarıdan ve içeriden gezilebilir, sayısız el sanatları sergisi, Rus krep ve tart evi, Piroshki (poğaça) evi ve Votka Müzesi (ücretli giriş) görülecek yerler arasındadır.

14:30 Gemiye dönüş ve hareket.

9. GÜN

07:00 Uyandırma ve gemimizde açık büfe kahvaltı.

08:15 Otobüsümüz ile panoramik şehir turu; St. Petersburg şehri 44 ada üzerinde kurulu ve 340’tan fazla köprüsüyle Kuzeyin Venedik’i olarak biliniyor. Panoramik şehir turumuz esnasında; Smolny Manastırı, Tavrichesky Sarayı, Yaz Bahçesi, Saray bendi, Kışlık Saray (Ermitaj), Vasilevsky adası, Borsa binası, Eski Liman Fenerleri, Dekabrist Meydanı, Bronz Atlı, Eski Senato binası, St. Isaac Katedrali, Nevsky Caddesi (Stroganov Sarayı, Kazan Katedrali, Gostiny Dvor (Alışveriş Merkezi), II. Katerina anıtı, görülecek yerler arasındadır.12:30 Saint Petersburg şehrinin trafiğinin yoğunluğundan dolayı zaman kaybını azaltmak için öğle yemeği yerel bir restoranda alınabilir.

14:00 Öğle yemeğinden sonra otobüsümüz ile hareket ve dünyaca meşhur sanat müzelerden biri olarak kabul edilen ve kışlık saray grubu olarak da bilinen Hermitage Müzesini ziyaret ediyoruz. Hermitage Müzesi ziyaretimiz esnasında; küçük taht odası, İtalyan resim koleksiyonu (Leonardo da Vinci, Rafaello, Tisian, Michaelangelo), Hollanda resim sanatı (Rembrandt), Fransız resim sanatı, İspanyol resim sanatı ve empresyonistler görülecek yerlerdir. (Yaklaşık 1,5-2 saat, Ücretsiz tur).

17:30 Gemiye Dönüş ve serbest zaman.
Akşam yemeği gemimizde alınacaktır.

10. GÜN

07:00 Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı.

09:30 Peterhof Sarayı (sadece aşağı park geziliyor) - yürüyüş turu; Samson çeşmesi ile Büyük Fıskiye, Roma çeşmeleri, "Satranç tahtası" fıskiyesi, eğlenceli fıskiyeler (küçük meşe, şemsiye, bank), Monplesiere Sarayı, Finlandiya Körfezi manzarası (Ücretsiz tur).

14:00 Gemiye dönüş ve serbest zaman.
Dileyen misafirlerimiz akşamüstü ve akşam yapılacak olan Bale veya Kanal turuna katılabilirler. (Ekstra tur)

11. GÜN

07:00 Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı.

08:00 Pushkin Köyü Katerina’nın Yazlık Sarayı. (ekstra tur)
Pushkin (Katerina sarayı ve parkı) + Pavlovsk (Birinci Pavel Sarayı + parkı) Pushkin (Katerina Sarayı ve Parkı) – Katerina Sarayı: Büyük taç salonu ve Kehribar odası gezilecek yerler arasındadır.

11:00 Gemiye dönüş ve serbest zaman.
Dileyen misafirlerimiz akşamüstü ve akşam yapılacak olan Bale veya Kanal turuna katılabilirler. (Ekstra tur)

12. GÜN

08:00 Kahvaltıdan sonra kabinlerimizi boşaltıyoruz ve dönüş yolculuğumuz için havalimanına transferimiz gerçekleşiyor.
15:25 Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 402 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz.
19:00 İstanbul’a varış.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* THY ile İstanbul – Moskova / St. Petersburg– İstanbul ekonomik sınıfı uçuşları
* Havalimanı – gemi – havalimanı transferleri
* 11 Gece MS Shashkov gemisinde tam pansiyon konaklama (ilk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile son bulur) 
* Programda ekstra olduğu belirtilmemiş tüm turlar
* Moskova ve St. Petersburg’da panoramik şehir turları
* Moskova’da Kremlin Sarayı turu
* Moskova’da Şehir turu esnasında Nazım Hikmet’in mezarının ziyaret edilmesi
* Moskova’da Arbat caddesinde bir öğle yemeği 
* Yaroslavl’da interaktif tur
* Hava müsait ise Madrogi’de şaşlık (barbekü)
* St. Petersburg’da Hermitage müzesi turu
* St. Petersburg’da Peter ve Paul katedrali
* St. Petersburg’da Peterhof sarayı turu (sadece bahçe tarafı)
* Gemideki eğlenceler
* Hoş geldin kokteyli 
* Kaptan köşkü turu 
* Kaptanın veda gecesi yemeği 
* Rus Dili dersi, 
* Rus Şarkıları dersi
* Rus Dansları dersi
* Rus El Sanatları tanıtımı
* Gemiye giriş ve çıkışta bagaj taşıma hizmetleri
* Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)
* Havalimanı, liman vergileri ve gemi bahşişleri (380 Euro)
* Türkçe rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Yurtdışı çıkış ücreti (15.- TL) 
* Ekstra turlar 
* Su, alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar (içecek paketi fiyata dâhil değildir),
* Turumuzun ilk gününde kahvaltı ve öğle yemeği 
* Turumuzun son gününde öğle ve akşam yemekleri
* Rusya giriş vizesi- 140 Euro 
* Seyahat Güvence Paketi (70 yaş ve üzeri için Sür Prim uygulanmaktadır.  Hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlığa kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır. İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır)

Vize Detayları

01 Ocak 2016 itibariyle Rusya, Türk vatandaşlarına vize uygulamasına başlamıştır. 

Rusya Vize Başvuru Bedeli : 140 Euro'dur.

Normal ve yeşil pasaport sahipleri vizeye tabidir.

Normal vize başvuruları ortalama 7 gün sürmektedir. 

Ayrıca Express vize uygulaması da bulunmaktadır. 
İşlem süresi 2 gün olup vize bedeli 200 Euro dur. Express başvurularda oluşan kişi başı 60 Euro fark yansıtılacaktır.

Bu uygulamamız satışı gerçekleşmiş rezervasyonlar içinde geçerlidir. 

Uçuş Bilgileri

Uçuş Bilgileri :

TK417 İstanbul Atatürk Hava Limanı - Moskova 10:55 - 13:50

TK402 St. Petersburg - İstanbul Atatürk Hava Limanı  15:25 - 19:00

Önemli Not : 

* İç hat uçuşu ile grup uçuşu arasında en fazla 24 saat olabilir. Programda belirtilen bağlantı saatleri örnektir. Konfirme edilecek uçuş saati müsaitlik durumuna göre değişiklik gösterebilir. THY uçuş saatlerini yeniden düzenleme hakkını saklı tutar.
İç hat uçuşlarının münferit alımı öncesinde ana uçuş saatlerinin teyit edilmesi önemle rica olunur.
Ana uçuş saatleri teyit edilmeden alınan iç hat bağlantı uçuşlarında yaşanacak olası sorunlardan Touristica sorumlu tutulamaz.

* Samsung Galaxy Note 7 Hakkında !

Türk Havayolları Uçuşlarında;
Ortaklığımızca icra edilen tüm seferlerde Samsung Galaxy Note 7 cihazlarının oluşturduğu güvenlik riski sebebiyle yolcu üzerinde, kabin bagajında, kayıtlı bagajlarda veya kargo olarak uçaklara kabul edilmeyeceğini siz değerli yolcularımıza bildiririz.

İptal Şartları

İptal Şartları

* Münferit Rezervasyon İptal Şartları; 
100 – 80 gün arasında, alınan tüm ücret iade edilir. 80 gün ve sonrası için gemi şirketi tarafından uygulanan cezai işlemler; 80 – 60 gün arası toplam ücretin %40’si, 59 – 50 gün arası toplam ücretin %60’si, 49 – 30 gün arası toplam tutarın %80’i, 29 günden daha az kala iptallerde %100 cezai işlem uygulanmaktadır. 
 
* Grup Rezervasyonu İptal Şartları; 
grup rezervasyonlarında iptal şartları değişiklik göstermektedir.
Aramayı Değiştir
Alt Güverte - Dış Kabin (Pencere Açılmaz) - İki Kişilik Oda
Tam Pansiyon
Toplam Fiyat
2.980 EUR
16733 TL
Ana Güverte - Dış Kabin (Pencere Açılır) - İki Kişilik Oda
Tam Pansiyon
Toplam Fiyat
3.180 EUR
17856 TL
Orta Güverte - Dış Kabin (Pencere Açılır) - İki Kişilik Oda
Tam Pansiyon
Toplam Fiyat
3.380 EUR
18979 TL
Üst Güverte - Dış Kabin (Pencere Açılır) - İki Kişilik Oda
Tam Pansiyon
Toplam Fiyat
3.580 EUR
20102 TL
Üst Güverte - Tek Kişilik Dış Kabin (Pencere Açılır) - İki Kişilik Oda
Tam Pansiyon
Toplam Fiyat
3.780 EUR
21225 TL

V309 - Volga Nehir Turu MS Shashkov ile 31 Temmuz 2018 - 11n
Moskova (3) - Ugliç - Yaroslav - Goritsy - Kiji-Mandrogi - St Petersburg (4)
11 Gece 12 Gün

Önemli Bilgiler

* Yurt dışı gezilerinde tur bitiş tarihi baz alınarak en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 
* Ekstra tur fiyatlarında kur ayarlaması Ruble cinsinde yapıldığında satış fiyatları Euro bazında artabilir.
*Uçak bileti pasaportunuzdaki yazılı isime göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanında sorumluluk tamamen misafire aittir. 
* Rusya, umuma mahsus pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Vize için
pasaportunuzun en az 2 sayfası boş olmalıdır. Pasaportun en az seyahatten 15 gün önce
ofisimize ulaşması gerekmektedir. Vizeniz orijinal Cruise davetiyesi ile alınmalıdır.  
* Uçuşlarımız Türk Hava Yollarının tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılmaktadır.
* Kişi başına bagaj ağırlığı en fazla 20 kg’dır. (lütfen her bir adet valizinizin ağırlığı 
20 kg. geçmesin, Türk Hava Yolları yeni kurallara göre fazla ağır valizleri kabul etmiyor)
* Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkış saatleri ile programda değişiklik olabilir.  
* Kesin rezervasyon %100 ödeme ile yapılabilir.
*Programda belirtilen saatler Türk Hava Yolları ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir. 
* Söz konusu fiyatlar belirli bir kontenjan dâhilinde oluşturulmuştur. Kontenjan dışındaki yeni talepler uçak fiyatından kaynaklanabilecek artışlar turun paket fiyatına yansıtılacaktır.
* Ekstra turlarda alınacak tüm içecekler gezi ücretine dâhil değildir.
* Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmemizde belirtilmiştir.   
* Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

Gemi ve Kabin Bilgileri

                                                  MS Shashkov

Renovasyon Yılı : 2012
Uzunluk :129m
Genişlik : 16,7m
Güverte : 4
Kabin : 154
Yolcu Kapasitesi : 296
Gemi faciliteleri : Lounge, Restoran, gift shop, güneşlenme güvertesi, air - condition, merkezi ısıtma, Wi-Fi (ücretli)