Uçaklı Kapadokya & Kayseri Turu Cappavilla Cave Hotel
Kapadokya Turları
Oda Kahvaltı

2 Gece / 3 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
27 - 29 Mayıs 2022
Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş

%10 İndirim
3.332 TL
2.999 TL
 • 2 gece oda kahvaltı otel konaklaması ( 2 Sabah Kahvaltısı)
 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
 • Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
 • Havalimanı Transferi
 • Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.
 • Öğle ve akşam yemekleri 
 • Müze Kart Ücreti  T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar.
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Programda ekstra olarak belirtilen gezi ve eğlenceler 

1. GÜN


Sabah 05:00 Beylikdüzü Shell İstasyonu ( Marmara Park karşısı ), 05:30 Ataköy Olimpiyat Evi (Sinan Erdem Spor Salonu önü), 05:45 Mecidiyeköy Divan City Otel önü, 06:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önünden hareketle 06:30 Sabiha Gökçen Havalimanı'nda biniş işlemleri sonrası  Pegasus Havayolları'nın 09:00 uçağıyla yaklaşık bir saatlik on beş dakikalık yolculuğun ardından Kayseri Erkilet Havalimanı'na iniyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Güzel Atlar Diyarı Kapadokya bölgesine gidiyoruz. Bölgeyi tanımaya Güvercinlik Vadisi ile başlıyoruz. Vadide vereceğimiz fotoğraf molası ile yeryüzünde benzerine çok az rastlanan doğa harikası oluşumları görerek bölgenin en yüksek 3 noktasından biri olan Uçhisar Kalesi’ne varıyoruz. Kale eteklerinde gezimizde bulunan birçok alanı panoramik olarak görme şansına sahip olduktan sonra Anadolu'nun en uzun nehri olan Kızılırmak’ın yanı başında bulunan Avanos’a geçiyoruz. Derler ki ‘’Kör bile bulur Avanos'un yolunu, çanak çömlek kırıntılarından.’’ İşte böyle bir kültürün oluştuğu bu noktada çanak-çömlek ve onyx atölyelerini gezip bilgi ve alışveriş imkanını bulduktan sonra Paşabağları’nda, diğer adıyla Keşişler Vadisi’nde ikili ve üçlü peribacalarında fotoğraf çekip kısa bir yürüyüş yaparak, kayalara oyulmuş inziva noktalarını görüyoruz. Ardından Şarap Mahzenleri’ni gezip Asmalı Konak'ta fotoğraf molası vermemizin ardından programımızı tamamlayıp otelimize gidiyoruz.

Günün Restoranı ve Menüsü ( Ekstra ) : Uranos Restoran; Mercimek Çorbası, Pastırmalı Kuru Fasulye, Pilav, Turşu, Çömlek Kebabı, Tatlı 
Alışveriş Noktaları: Sayan Onyx Atölyesi, Hisarönü Seramik Art Gallery

2. GÜN


Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası ( İsteyen misafirlerimiz kahvaltı öncesi ekstra balon turuna katılabilirler ) hareketle Göreme Açık Hava Müzesi’ndeki en güzel kaya kiliselerini; Rahipler Manastırı, Rahibeler Manastırı, Basil Kilisesi, Barbara Şapeli, Yılanlı Kilise, Çarıklı Kilise, yemekhane ve kiler yapılarını gezdikten sonra Çavuşin Köyü’nü görerek eski adıyla Suluca Karahöyük olan Hacı Bektaş ilçesine varıyoruz. Hacı Bektaş-i Veli'nin dergahını kurduğu bu noktada müzede bulunan Aş Evi, Meydan Evi, Pir Evi, Aslanlı Çeşme ve Üçler Çeşmesi'ni görüyoruz. Buradaki programımızı tamamladıktan sonra Anadolu’da yüzyıllar boyu süren halı kültürünü daha yakından tanıyarak halı şovu izliyoruz. Ardından doğanın bir mucizesi olan harika oluşumları görmek üzere Dervent Vadisi'ni ziyaret ediyoruz. Buradaki gezilerimizi tamamlamamızın ardından otelimize hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz otele gitmeden önce ekstra olarak düzenlenen Atv, Jeep Safari ya da At turlarına katılım sağlayarak otele dönüş yapabilirler. Akşam dileyen misafirlerimiz ile ekstra Türk Gecesi’ne hareket edeceğiz.

Günün Restoranı ve Menüsü ( Ekstra ): Han Restoran; Açık büfe sıcak, soğuk yemekler, tatlı ve meyve 
Alışveriş Noktaları: Bazaar 54 Halı Atölyesi
Türk Gecesi: Limitsiz alkollü-alkolsüz yerli içecek, soğuk mezeler, yöresel folklör gösterileri ile oryantal şov.
( Ekstra )

3. GÜN


Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle Kapadokya’nın gizemini daha da arttıran bölgedeki en güzel yeraltı şehirlerinden olan Derinkuyu Yeraltı şehrine varıyoruz. Yerin 7 kat altında yaşamanın mucizevî yanlarını görerek jeotermal bir bölgede bulunan Narlıkuyu Krater Gölü’ne gidiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasında muhteşem manzara karşısında ikramımız olan sıcak çikolatalarınızı yudumladıktan sonra 3268 metre yüksekliği ile bölgenin en yüksek dağlarından biri olan Hasan Dağı’nın heybetli görüntüsü eşliğinde Ihlara Vadisi’ne varıyoruz. 14 km. uzunluğunda ve içerisinde yaklaşık 105 tane kiliseyi barındıran bu vadide Melendiz Çayı’nın kenarından yürüyerek Ağaçaltı, Yılanlı ve Sümbüllü Kiliseleri'ni ziyaret ediyoruz. Ardından vadinin bitiş noktası olan Selime Köyü’ndeki eşsiz peribacalarını izleyerek Kayseri'ye hareket ediyoruz. Kale, Saat Kulesi, Honat Hatun Külliyesi ve Döner Kümbet gezilerimiz sonrasında pastırma-sucuk alışverişi yaparak Mimar Sinan Anıtı ve yine Selçuklu eserlerinden olan Gevher Nesibe Tıp Okulu'nu ziyaret ettikten sonra Kayseri Erkilet Havalimanı'na gidiyoruz. Saat 22:50 Pegasus uçağımız ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ediyoruz. Burada bizleri bekleyen servis araçlarımız ile sizleri aldığımız noktalara bırakırken bir sonraki turlarımızda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

Genel Şartlar

Gezi Süresi 2 Gece 3 Gün Olup Otel Konaklaması aynıdır. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez. Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir, öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir. Böyle bir durumda misafir onayı alınır. 


En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.15.11.2021