Uçaklı İzmir Çeşme Alaçatı Turu

İzmir Turları

Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş
2 Gece 3 Gün

1. GÜN

Sabah 05:30 Ataköy Olimpiyat evi (Sinan Erdem Spor salonu önü), 05:45 Mecidiyeköy Meydanı HalkBankası Önü, 06:15 Kadıköy Evlendirme dairesi otoparkı önünden hareketle Sabiha Gökçen Havalimanı'nda siz değerli konuklarımızla kültür rehberinizin buluşmasının ardından Pegasus Havayollarının 08:15 uçağı ile yaklaşık bir saat on dakikalık yolculuğun ardından İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek İzmir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Agora oluyor. Buradaki arkeolojik kazı alanını rehberimizden alacağımız bilgiler eşliğinde gezdikten sonra tarihi Kemeraltı çarşısında yürüyüş yapıyoruz. Havra sokaktan başlayıp ünlü saat kulesinde tamamlayacağımız yürüyüşümüzde ezmecisinden Tire Kebapçısına ve Boşnak Börekçisine kadar şehrin birçok lezzet durağını tanıdıktan sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinin ardından buluşup Konak iskelesinden vapurla Karşıyaka’ya geçiyoruz. Vapurdan indikten sonra bizi Karşıyaka’nın meşhur Hergele Meydanı karşılıyor. Karşıyaka çarşısında yapacağımız kısa bir yürüyüşle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın ömrünün son günlerini geçirdiği Latife Hanım Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Günümüzde müze ve Anı evi olarak ziyaret edilen köşkte Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen tarafından yapılan Balmumu heykeller ve o döneme ait eşyalar bulunmaktadır. Köşkteki ziyaretimizin ardından yürüyerek Zübeyde hanımın anıt mezarını ziyaret ediyoruz. Ardından tekrar vapurla Konak iskelesine dönüyoruz ve bizi bekleyen aracımızla İzmir’in meşhur Dario Moreno Sokağı’na gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Asansörle seyir terasına çıkabilir yada Dario Moreno sokağının huzurlu atmosferinde yorgunluk kahvelerini içebilirler. İzmir şehir merkezi programımızı tamamladıktan sonra otele hareket ediyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Konaklama: Kordon Çankaya Otel / İzmir

2. GÜN

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Seferhisar'a gidiyoruz. Liman ve ilçe merkezini gördükten sonra Sığacık kalesi ve çevresinde vereceğimiz kahve molamızın ardından tekrar aracımızla buluşup Urla'ya hareket ediyoruz. Urla'nın meşhur Malgaca pazarını gördükten sonra vereceğimiz öğle yemeği molasında Ege'nin birbirinden güzel yemeklerini tadabilirsiniz. Öğle yemeği molamızın ardından Çeşme'ye doğru hareket ediyoruz. Çeşme kalesini ve günümüzde kültür merkezi olarak kullanılan Aziz Haralamabos kilisesini gördükten sonra Çeşme çarşısında meşhur sakızlı dondurmanın tadına bakma fırsatımız oluyor. Ardından günün son ziyaret noktası Alaçatı'ya gidiyoruz. Arnavut kaldırımlı sokakları ve taş evleri ile ünlü Alaçatı sokaklarında yapacağımız yürüyüşle Pazaryeri camisine ulaşıyoruz. Gezi sonrası vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından otelimize hareket ediyoruz. akşam yemeği ve konaklama İzmir'deki otelimizde.

Günün Lezzet Durağı: Beğendik Abi Lokantası Urla

Konaklama: Kordon Çankaya Otel / İzmir

3. GÜN

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Tire'ye gidiyoruz. İlk durağımız Tire Kent müzesi. Tire Belediyesi'nin eski binasının restore edilmesiyle açılan müzede Tire'nin sahip olduğu kültürel mirasa ve tarihine tanıklık ediyoruz. Ardından Tire'de oynanan Karambol oyununu tanımak için Alay Parkı'na gidiyoruz ve Tire çarşısındaki serbest zamanımızın ardından Ödemiş'e gidiyoruz. Ödemiş çarşısını gördükten sonra burada vereceğimiz öğle yemeği molasında meşhur ödemiş köftesinin tadına bakıyoruz. Yemek sonrası Aydınoğulları Beyliği'nin başkenti olan Birgi'ye hareket ediyoruz. Birgi'de Aydınoğulları Mehmet Bey Camisi'ni rehberimizin anlatımları eşliğinde gezip fotoğrafladıktan sonra Birgi evlerini görüyor ve (açık olması durumunda) bu evlerin en meşhuru olan Çakırağa Konağı'nı geziyoruz. gezimizi tamamladıktan sonra havalimanına hareket. Pegasus Havayolları'nın 21:40 uçağı ile İstanbul'a dönüyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakırken bir sonraki turlarımızda buluşmak üzere veda ediyoruz.

Günün Lezzet Durağı: Hurşit Kebap Ödemiş

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 2 gece yarım pansiyon otel konaklaması( 2 Akşam Yemeği 2 Sabah Kahvaltısı)
 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
 • Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
 • Ören yeri girişleri 
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
 • Havalimanı Transferi
 • Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri 
 • Müze Kart Ücreti 50 TL. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar.
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 
Aramayı Değiştir

Kordon Otel Çankaya

07 Eylül - 09 Eylül 2018 - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
Toplam Fiyat
1.864,00 TL
1.677,60 TL
14 Eylül - 16 Eylül 2018 - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
Toplam Fiyat
1.864,00 TL
1.584,40 TL
28 Eylül - 30 Eylül 2018 - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
Toplam Fiyat
1.864,00 TL
1.584,40 TL
05 Ekim - 07 Ekim 2018 - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
Toplam Fiyat
1.864,00 TL
1.398,00 TL
12 Ekim - 14 Ekim 2018 - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
Toplam Fiyat
1.864,00 TL
1.398,00 TL
19 Ekim - 21 Ekim 2018 - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
Toplam Fiyat
1.864,00 TL
1.398,00 TL

Genel Şartlar

Tur Programına Dahil Olan Hizmetler
2 gece yarım pansiyon otel konaklaması( 2 Akşam Yemeği 2 Sabah Kahvaltısı)
Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti
Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
Ören yeri girişleri 
Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
Havalimanı Transferi
Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.
Tur Programına Dahil Olmayan Hizmetler
Öğlen yemekleri 
Müze Kart Ücreti 50 TL. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar.
Yemeklerde alınacak içecekler 
Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 
Genel Şartlar
Gezi Süresi 2 Gece 3 Gün Olup Otel Konaklaması aynıdır. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir,öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir.Böyle bir durumda misafir onayı alınır. 
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.01.09.2017

Uçaklı İzmir Çeşme Alaçatı Turu
Çeşme - Alaçatı - Urla - Seferhisar - Sığacık - Ödemiş - Tire - Birgi
2 Gece 3 Gün