Touristica
Uçaklı Elit Karadeniz Turu
Karadeniz Turları

Tam Pansiyon
Pegasus Hava Yolları ile Gidiş Dönüş
5 Gece / 6 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
3 - 8 Ağustos 2020
3.499 TL
 • 5 gece belirtilen otellerde yarım pansiyon konaklama
 • 6 öğle yemeği,5 akşam yemeği , 5 sabah kahvaltısı
 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Son model Mercedes marka araçlar ile ulaşım
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası
 • Turumuz sosyal mesafe sebebiyle 46 kişilik otobüs ile düzenlenecek olup, en fazla 22 misafirin katılımı ile gerçekleştirilecektir.
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 

Uçaklı Elit Karadeniz Turu

Karadeniz Turları

1. GÜN


Sabah 04:30 Beylikdüzü Shell istasyonu (Marmara park karşısı), 05:00 Ataköy Olimpiyat evi (Sinan Erdem spor salonu önü), 05:15 Mecidiyeköy Divan otel önü, 05:30 Kadıköy Evlendirme dairesi otoparkı önünden hareketle 06:00 Sabiha Gökçen Havalimanında siz değerli konuklarımızla kültür rehberinizin buluşmasının ardından Pegasus Havayolları'nın 07:50 uçağı ile yaklaşık bir saat kırk dakikalık yolculuğun ardından Trabzon Havalimanına ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesini geziyoruz.Trabzon’un meşhur Telkari ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek (Sümela manastırının restorasyon çalışmaları nedeniyle gezilemeyecek olması durumunda rehber anlatımları manastır girişinde yapılır.) deniz kenarında bulunan 5 yıldızlı otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Konaklama: Babillon Otel  Spa /  İyidere-Rize
Günün restoranı ve lezzeti: Akçaabat köftesi, piyaz, Laz böreği

2. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına vadisine ulaşıyoruz.Burada arzu eden misafirlerimiz ile bir kartal yuvası konumundaki ekstra Zil kale ve Palovit şelalesi gezilerine dahil oluyoruz ( 60 TL ). Gezimiz sonrasında Fırtına deresi kenarında yörenin meşhur kırmızı benekli alabalığı, mıhlama ve Laz böreği ile harmanlanmış yöresel yemeğimizi almamızın ardından Çamlıhemşin ilçesi üzerinden ilerleyerek deniz seviyesinde 1350 metre yükseklikte bulunan ladin ve kayın ağaçları ile kaplanmış Ayder'e ulaşıyoruz. Gelintülü şelalesi ve Kalegon gezilerini rehberimiz ile birlikte gerçekleştirdikten sonra dileyen misafirlerimize Ayder'i daha iyi yaşayabilmeleri için serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman dilimi içerisinde dileyen misafirlerimiz ile 2320 metre rakıma sahip,sıralı Kaçkar dağlarının eşsiz manzaralarını görebileceğimiz,aynı zamanda ayaklarınızın altında Avusor ve Kavron vadilerini havanın da güzel olması ile birlikte fotoğraflayabileceğimiz Huser yaylasına ulaşıyoruz ( ekstra 60 TL ).Unutulmaz manzaralar sonrası Huser yaylasında geçirdiğimiz zamanın ardından Ayder'in en prestijlilerinden biri olan  otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Konaklama: Kaçkar Resort Hotel / Ayder
Günün restoranı ve lezzeti: Fırtına Deresi Pınar Alabalık, Lahana çorbası, Alabalık tava veya ızgara, Muhlama
 3. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası %95 ‘i ormanlarla kaplı olan, ağaç türleri açısından Türkiye’nin en zengin arazisine sahip Artvin çevresi gezimize başlıyoruz. Çoruh ırmağı kenarından yolculuğumuzu gerçekleştirirken vereceğimiz fotoğraf molaları ile birlikte Artvin’in Borçka ilçesine ulaşıyoruz. Burada minibüslerimize binerek Karçal dağlarının eşsiz manzaraları eşliğinde deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan, çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz. Orman denizi olarak adlandırılan Karagöl’ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir.Karagöl gezisi ardından minibüslerimize binerek Maçahel vadisine ilerliyor, aynı zamanda doğal Gürcistan sınırında bulunan Camili köyüne ulaşıyoruz. Köy kahvesinde acentemizin ikramı olan çaylardan içerken arzu eden misafirlerimiz genetik özelliği bozulmamış saf  Kafkas Arılarının yaptığı ballardan alabilirler. Gün içerisindeki programlarımızı tamamladıktan sonra Artvin'de bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Konaklama:Grand Artvin Otel / Artvin
Günün restoranı ve lezzeti: Tema konuk evi Macahel Gürcü mahalli mutfağı

4. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Artvin Atatepe'de bulunan Türkiyenin en büyük Atatürk anıtını fotoğrafladıktan sonra Haziran ayında boğa güreşi festivali ile ön plana çıkan Kafkasör yaylasına çıkıyoruz.Arena ve doğal güzellikleri gördükten sonra eski ismi Mapavri olan Çayeli ilçesine geliyor minibüslerimiz ile Çeçeva köyüne ulaşıyoruz.Doğu Karadeniz ormanlarının çay bahçeleri ile birleştiği,bu muazzam noktada geçireceğimiz zaman sonrası bölgenin önemli el sanatlarından olan Rize bezleri alışverişlerimiz ardından Rize'de bulunan 5 yıldızlı otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: 
Babillon Otel Spa /  Rize
Günün Restoranı ve Menüsü: Çayeli Lale Restoran,Rize Kavurması,meşhur Çayeli Kuru fasulyesi

5. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Solaklı vadisini takip ederek Uzungöl'e ulaşıyoruz.Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster yaylasına varıyoruz. Deniz seviyesinden 2000 metrede bulunan, aynı zamanda yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor acentemizin ikramı sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra minibüslerimiz ile tekrar Uzungöl’e ulaşıyoruz. Burada aracımıza binerek Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası Trabzon'da bulunan 5 yıldızlı otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Hilton Otel / Trabzon
Günün Restoranı ve lezzeti: İnan Kardeşler restorant, Alabalık saç kavurma, kuymak
Alışveriş noktası: Araklı çay fabrikası.

6. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Vakfıkebir,Tirebolu üzerinden Görele'ye ulaşıyor kemençe müzesi ziyareti ardından Giresun  adası ve şehir merkezini görerek Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu'da deniz seviyesinden 475 metre yükseklikte bulunan Boztepe ye ulaştığımız zaman göreceğimiz manzara sizlere uçakla yolculuk yapıyormuşsunuz hissini verecek. Harika görüntüler eşliğinde vereceğimiz çay kahve molası sonrasında Perşembe ilçesi üzerinden Yason burnu yarımadasına varıyoruz.Argonot efsanesinin geçtiği yer olarak bilinen Yason burnunda 1869 yılında yapılan kiliseyi ve yarım adanın doğal güzelliklerini gördükten sonra Fatsa,Ünye,Çarşamba ilçeleri üzerinden milli mücadelenin başladığı Samsun'a ulaşıyoruz.Bandırma vapuru,ilk adım iskelesi ve kurtuluş anıtını görerek Samsun Çarşamba havalimanına varıyor Pegasus 20.50 İstanbul uçağı ile Sabiha Gökçen havalimanına hareket ediyoruz.Alanda bizleri bekleyen servis araçlarımız ile sizleri aldığımız noktalara bırakıyor bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere veda ediyoruz.
Günün Restoranı ve lezzeti: Terme Ulusoy Karadeniz kapalı pide ayran sütlaç

Genel Şartlar

TUR PROGRAMINA DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 5 gece belirtilen otellerde yarım pansiyon konaklama
 • 6 öğle yemeği,5 akşam yemeği , 5 sabah kahvaltısı
 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Son model Mercedes marka araçlar ile ulaşım
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası
TUR PROGRAMINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 
Genel Şartlar
Gezi süresi 5 gece 6 gün olup otel konaklaması aynıdır. Turumuz sosyal mesafe sebebiyle 46 kişilik otobüs ile düzenlenecek olup, en fazla 22 misafirin katılımı ile gerçekleştirilecektir. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Haftalık turlarımızda otobus içerisinde rotasyon uygulanır.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.20.04.2020

EKSTRA 100 TL İNDİRİM FIRSATI
 • 1 Nisan - 31 Ekim 2020 tarihleri arasındaki 2.500TL ve üzerindeki işlemlerde "EB100" kupon kodu ile 100 TL indirim uygulanmaktadır. 
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz. 
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir. 
 • Touristica bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar. 
 • Kampanya son geçerlilik tarihi: 1 Haziran 2020 Pazartesi
Kredi kartı tek çekim veya taksitli çekim seçeneklerimiz;

Axess +2 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

CardFinans +3 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

Maximum +2 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları