Uçaklı Butik Van Turu

Doğu Anadolu Turları

Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş
2 Gece 3 Gün

1. GÜN

Sabah 03.30 Ataköy Olimpiyat evi, 03.45 Mecidiyeköy Meydanı Halk Bankası Önü, 04.15 Kadıköy Evlendirme dairesi otoparkı hareketle 04:45 Sabiha Gökçen Havalimanında siz değerli konuklarımızla kültür rehberinizin buluşmasının ardından Pegasus Havayollarının 06.35 uçağıyla yaklaşık iki saatlik yolculuğun ardından Urartu uygarlığının başkenti ve doğunun incisi olarak adlandırılan Van’a ulaşıyoruz.Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek sizleri kahvaltıcılar sokağına götürüyor ve meşhur Van kahvaltısı yöresel ürünleri ile kahvaltımızı alıyoruz (ekstra).Ardından Van gölü kıyısında göle tatlı su getiren derelerin Van gölü ile buluşma noktasında üretilen inci kefal menülü öğle yemeğimizi alıyoruz.Ardından bizleri bekleyen teknemize binip Van gölü üzerinde sessiz ve huzur veren yaklaşık yarım saat süren bir yolculukla Aktamar Adası'na geçiyoruz.Konusunu Tevrat ve İncilden alan kabartma sahnelerinin açılımlarını öğrendikten ve kiliseyi sizlerle gezdikten sonra Van şehir merkezine ulaşıyoruz.Urartu kralı Sarduri tarafından yaptırılan gölden 80 m. yükseklikteki kaya üzerine inşa edilen kalede güneşin batışını izledikten sonra otelimize varıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Konaklama :Hilton Otel / Van

Günün Restoranı Ve Lezzeti :Van Gölü,İnci Kefali (Ekstra)

2. GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından sizleri Süphan dağı eteklerinden Van gölünün kuzey sahiline doğru götürüyoruz.Bitlis’in ilçelerinden olan Adilcevaz varıyoruz.İlçe merkezinde bulunan sahil kalesi ve Paşa camii gezileri sonrası Kubbet-ül İslam olarak bilinen Ahlat’a doğru yol alıyoruz.Selçuklu dönemi mezar taşları ve taş işleme sanatının neticesinde yöreye özgü bir form ile ortaya çıkmış kümbet gezilerimizi gerçekleştirmemizin ardından  Tatvan’a ulaşıyoruz.Buradan minibüslerimize binip Türkiye’nin en büyük krater gölü olan  adını Babil kralından alan Nemrut dağına 15 km.lik  bir yolculuk ile ulaşıyoruz.Deniz seviyesinden 2250 metrede bulunan dünyada en büyük ikinci krater gölü olan Nemrut krateri gezisi bizleri büyüleyecek. Burada soğuk ve sıcak gölleri görüp birbirinden harika doğa manzaralarını fotoğrafladıktan sonra Van’a geri dönüyoruz. Yol üzerinde bölgenin en önemli el sanatlarından halıcılığı tanımak için Halı köyüne uğruyoruz. Ardından otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: Hilton Otel / Van
Günün Restoranı ve Menüsü:Azmi Restoran,Büryan Kebabı (Ekstra)

Alışveriş Noktaları: Urartu Halı Köyü

3. GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından İshak paşa Sarayı'na doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız yol üzerindeki Muradiye şelalesi oluyor. Burada vereceğimiz fotoğraf ve kahve molasının ardından Çaldıran ovası, Tendürek Dağı ve Ağrı Dağı manzaraları eşliğinde İshak paşa Sarayı'na ulaşıyoruz. Yapımı 1784 yılında tamamlanan ve bir külliye tarzında inşa edilen sarayı rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdikten sonra Van havalimanına hareket ediyoruz. Pegasus havayollarının 16.05 uçağı ile İstanbul’a hareket ediyor alanda bizleri bekleyen servis aracımıza binerek sizleri aldığımız noktalara bırakırken bir başka turumuzda buluşmak üzere veda ediyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 2 gece yarım pansiyon otel konaklaması( 2 Akşam Yemeği 2 Sabah Kahvaltısı)
 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
 • Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
 • Ören yeri girişleri ile Van gölü tekne turu
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
 • Havalimanı Transferi
 • Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri 
 • Müze Kart Ücreti 50 TL. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar. (Misafirler müze kartlarını, tur öncesi ya da tur esnasında müze girişlerinde temin edebileceklerdir.)
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 
Aramayı Değiştir
14 Eylül - 16 Eylül 2018 - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
Toplam Fiyat
2.664,00 TL
2.264,40 TL
21 Eylül - 23 Eylül 2018 - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
Toplam Fiyat
2.664,00 TL
2.397,60 TL
28 Eylül - 30 Eylül 2018 - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
Toplam Fiyat
2.664,00 TL
2.131,20 TL
05 Ekim - 07 Ekim 2018 - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
Toplam Fiyat
2.664,00 TL
2.264,40 TL
12 Ekim - 14 Ekim 2018 - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
Toplam Fiyat
2.664,00 TL
2.264,40 TL
19 Ekim - 21 Ekim 2018 - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
Toplam Fiyat
2.664,00 TL
1.998,00 TL

Genel Şartlar

Tur Programına Dahil Olan Hizmetler
2 gece yarım pansiyon otel konaklaması( 2 Akşam Yemeği 2 Sabah Kahvaltısı)
Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti
Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
Ören yeri girişleri ile Van gölü tekne turu
Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
Havalimanı TransferiOtobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.
Tur Programına Dahil Olmayan Hizmetler
Öğlen yemekleri 
Müze Kart Ücreti 50 TL. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar.
Yemeklerde alınacak içecekler 
Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 
Genel Şartlar
Gezi Süresi 2 Gece 3 Gün Olup Otel Konaklaması aynıdır. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir,öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir.Böyle bir durumda misafir onayı alınır. 
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.01.09.2017
Uçaklı Butik Van Turu
Van-Akdamar Adası-Tatvan-Nemrut Krater Gölü-İshakpaşa Sarayı -
2 Gece 3 Gün