Touristica
Uçaklı Butik Şanlıurfa - Gaziantep - Kahramanmaraş Turu Hilton Otelleri Konaklamalı
Gap Turları

Hilton Otelleri
Yarım Pansiyon
Pegasus Hava Yolları ile Gidiş Dönüş
2 Gece / 3 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
4 - 6 Eylül 2020
%25 İndirim
2.132 TL
1.599 TL
 • 2 gece yarım pansiyon otel konaklaması (2 Akşam Yemeği 2 Sabah Kahvaltısı) 
 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti 
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Halfeti tekne turu 
 • Mercedes marka otobüsler ile ulaşım 
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası 
 • Havalimanı Transferi
  Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.
 • Öğle yemekleri 
 • Müze Kart Ücreti 70 TL. 
 • T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar. 
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Programda ekstra olarak belirtilen gezi ve eğlenceler 
 • Özel harcamalar

Uçaklı Butik Şanlıurfa - Gaziantep - Kahramanmaraş Turu Hilton Otelleri Konaklamalı

Gap Turları

1. GÜN

Cuma
Sabah 05:30 Beylikdüzü Shell İstasyonu Marmara Park Karşısı 06:00 Ataköy Olimpiyat Evi Sinan Erdem Spor Salonu önü, 06:15 Mecidiyeköy Divan Otel önü, 06:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önünden hareket ile 07.00 Sabiha Gökçen Havalimanın'da siz değerli konuklarımızla kültür rehberinizin buluşmasının ardından Pegasus 09:25 Şanlıurfa uçağıyla yaklaşık bir saat otuz dakikalık yolculuğun ardından Şanlıurfa Gap Havalimanı'na iniyoruz. Burada bizi bekleyen aracımıza binerek Helenistik Dönem'in meşhur Edessa kenti ve Hristiyan resim sanatı üzerinde büyük etkisi olan, kutsal mendil olayında önemli rol alan Abgar Krallığı’nın başkenti Şanlıurfa’daki ilk durağımız Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi oluyor. Kentin Paleolitik Dönem'den İslam Dönemi'ne kadar olan tarihini görebileceğimiz müzede, günümüzden 12 bin yıl öncesine tarihlenen ve Balıklıgöl Adamı olarak bilinen heykelden, Harran’daki Sin Tapınağı'na ait kitabeye kadar şehrin tarihini gözler önüne seren eserleri gördükten sonra Balıklıgöl kompleksini tanımaya başlıyoruz. Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Ardından Gümrük Han'da vereceğimiz serbest zamanda yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra İpek Yolu üzerindeki Mezopotamya kültüründe Ay Tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz. Burada Harran Şehri'nin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi Halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs (Cennet Camii), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan ilk İslam Medresesi ( Harran Üniversitesi ), İç Kale, Tarihi Surlar ve konik kubbeli evleri ziyaret ediyoruz. Harran’dan ayrılarak dünyanın ilk tapınağı olan günümüzden 12 bin yıl önce inşa edilmiş Göbeklitepe'ye varıyoruz. Stilize edilmiş insan tasvirlerinin bulunduğu T biçimindeki sütunları, hayvan tasvirlerinin kayaların üstüne işlendiği alanları incelerken belki de şimdiye kadar bildiğimiz tüm tarihi gözden geçirmemiz gerekecek. Göbeklitepe Ören Yeri'ni tanıdıktan sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Yemek sonrası dileyen misafirlerimizle Urfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi'ne gidiyoruz. 

Konaklama: 
Hilton Şanlıurfa
Günün Restoranı ve Lezzeti: Cevahir Han Restaurant; Urfa Kebabı, Patlıcanlı Kebap 
Alışveriş Noktaları: Urfa İsot, Yöresel Dokumalar
Sıra Gecesi: Otantik Sıra Gecesi mekanında 10 kişilik müzisyen ekip ile çiğ köfte, ayran, şıllık tatlısı, meyve (Ekstra 80 TL) 

2. GÜN

Cumartesi
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Fırat Nehri üzerinde, kuzeyden güneye 4. baraj olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Bizi bekleyen özel teknemizle Birecik Baraj Gölü üzerinde birbirinden güzel manzaralar eşliğinde yaklaşık bir saat sürecek tekne turumuza başlıyoruz. Tekne turumuz esnasında ilk dikkatimizi çeken Fırat Nehri ile Merziman Çayı’nın birleştiği noktada kurulan heybetli Rumkale oluyor. Kalenin ardından bir zamanlar yaşam alanı olarak kullanılmış mağara evleri ve önemli bir kısmı sular altında kalmış olan Savaşan Köyü'nü, sular altında kalan caminin, suların üzerinde kalan tek kısmı olan minaresini görüp fotoğrafladıktan sonra tekrar otobüsümüzle buluşup  Helenistik Dönem'de “Toroslardaki Antakya” anlamına gelen ‘Antiochia Ad Taurum’ adı verilen, Arap kaynaklarda Ayıntap olarak geçen, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin sosyo-ekonomik açıdan en gelişmiş ili Gaziantep’e ulaşıyoruz. Şehirdeki ilk durağımız Büyük İskender tarafından geçit yeri anlamında isimlendirilen ZEUGMA’dan çıkartılan mozaiklerin sergilendiği Mozaik Müzesi oluyor. Dünyaca ünlü ‘Çingene Kızı’ mozaiğinin yanı sıra, konusunu Yunan Mitolojisi'nden alan mozaikleri rehberimizin anlatımları eşliğinde gördükten sonra şehir merkezine gidiyoruz. Şehir merkezinde kültür yolu olarak düzenlenen rotada yürüyerek yapacağımız gezimizde yapılış tarihi tam olarak bilinmeyen Gaziantep Kalesi, Osmanlı İmparatorluğu Dönemi'nden günümüze ulaşan hanları gördükten sonra Tahmis Kahvesi'ne varıyoruz. İlk kez 1638 yılında yapılan, 1901 yılındaki yangından sonra yenilenerek günümüze gelen Tahmis Kahvesi’nde vereceğimiz mola sonrası, çarşılarda satılan yemenilerden, Meşhur Elmacı Pazarı'nda yöreye özgü baharatlardan, yörede ''bandırma'' olarak bilinen cevizli sucuklardan ve Bakırcılar Çarşısı'nda satılan birbirinden güzel bakır eserlerden almak için vereceğimiz serbest zaman ardından Gaziantep'te bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Konaklama: Hilton Gaziantep 
Günün Restoranı ve Lezzeti: İmam Çağdaş Gaziantep; Ali Nazik Kebabı, Antep Lahmacunu, Havuç Dilimi Baklava (Ekstra) 
Alışveriş Noktaları: Özhitit Sedef Kakma, Gaziantep Çarşıları'nda Antep fıstığı ve yemeni, Elmacılar Pazarı'nda yöresel baharatlar 

3. GÜN

Pazar
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından vermiş olduğu kurtuluş mücadelesi ile Kahraman ünvanı alan Maraş'a gidiyoruz. Kahramanmaraş'ta rehberiniz eşliğinde Kapalı Çarşı, Ulu Cami, Dondurma Müzesi, Hamam Müzesi, Kale Altı Çarşıları gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeği ve Kahramanmaraş'ın meşhur dondurma tadımı molası ardından Ceyhan üzerinden Adana'ya hareket ediyoruz. Adana'da Seyhan Irmağı üzerinde bulunan Tarihi Taşköprü önünde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Adana Şakirpaşa Havalimanı'na varıyoruz. Pegasus 19.35 İstanbul uçağı ile Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ediyor, servis araçlarımıza binerek sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Genel Şartlar

Gezi süresi 2 gece 3 gün olup otel konaklaması aynıdır.Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs,otel,tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür,ayrı ayrı düşünülemez.Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir.İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir.Hava muhalefeti nedeniyle yada rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.29.05.2019
 • 1. Gün 2 Gece - Hilton Otelleri

Kredi kartı tek çekim veya taksitli çekim seçeneklerimiz;

CardFinans +3 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

Maximum +2 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları