Türk Havayolları ile Karadağ - Budva Turu

Balkan Turları

Türk Havayolları ile Gidiş Dönüş
4 Gece 5 Gün

1. GÜN

Siz değerli misafirlerimizle, Istanbul 3. Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma, Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1085 sefer sayılı uçuşu ile 08:00’te Podgorica'ya uçuş. Yerel saat ile 08:55’te varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Budva’ya transfer. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuz sırasında muhteşem manzarasıyla ünlü, Sveti Stefan Adası'nda fotoğraf çekme molası veriyoruz. Bölgenin en eski yerleşim yerlerinden birisi ve aynı zamanda Avrupalı turistlerin gözde tatil merkezi olan Budva'da yürüyerek yapacağımız şehir turunda Stari Grad yani eski şehir merkezini geziyoruz. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Transfer sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde. 

2. GÜN

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ve tam gün sürecek öğle yemekli Balkan Fiyortları ve Yüzme Turu'na katılabilirler. Göz alıcı doğal güzellikler eşliğinde teknemiz ile yola çıkıyor ve fiyortların içerisinden geçerek çeşitli duraklarda mola veriyoruz. Yüzme ve dinlenme ile geçireceğimiz bu turumuzda güneşin, denizin ve manzaranın keyfini çıkaracağız. Tam günlük tekne turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde. 
Balkan Fiyortları ve Yüzme Turu: 50 Euro Kişi Başı

3. GÜN

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kotor, Perast & Tivat turuna katılabilirler. İlk durağımız Kotor, küçük fakat barındırdığı tarihi ve mimari eserler açısından oldukça önemli olan bu şehir 1979 yılından beri UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Yürüyerek yapılacak şehir turumuzda, Venedik mimarisinin dokusunu taşıyan Kotor'un en önemli yapılarını görüyor ve devamında Kotor Körfezi'nin etrafını dolaşmaya başlayarak, eşsiz manzarasıyla kartpostallara fotoğraf olan Perast'ı ziyaret ediyoruz. Bu körfezin nadide kıyılarındaki yolculuğumuzun son durağı Porto Montenegro'nun bulunduğu Tivat şehri. Karadağ’ın Monaco’su olarak bilinen Tivat'ın lüks kafelerinde dinlenebilir, günün yorgunluğunu yüzerek ya da sahilde yürüyerek atabilirsiniz. Turumuzun ardından Budva’ya dönüş. Akşam yemeğimiz otelimizde. Geceleme otelimizde. 
Kotor, Perast & Tivat Turu: 40 Euro Kişi Başı

4. GÜN

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek İşkodra Gölü (Skadar) turumuz için otelden hareket. İşkodra Gölü olarak da bilinen bu göl, Balkanlar’ın en büyük gölüdür. Avrupa’nın zor bulunan, türü yok olma tehlikesi altındaki pelikanlarının da içinde bulunduğu; 270’ten fazla kuş çeşidine ev sahipliği yapan bu huzur verici göl, doğasıyla sizleri büyüleyecek. Öğle yemeğimizi de gölde alacağımız ve özel teknemizle gerçekleştireceğimiz bu turu, Rijeka Crnojevica’da sonlandırarak Budva'ya hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde. 
İşkodra Gölü (Skadar): 60 Euro Kişi Başı

5. GÜN

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve rehberinizin bildireceği transfer saatine kadar serbest zaman. Belirlenen saatte otelimizde buluşmanın ardından Podgorica Havalimanı'na transfer. Check-in işlemleri sonrası, Türk Hava Yolları'nın TK1087 sefer sayılı uçuşu ile 18:25’te İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 22:45’te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Eve Hoşgeldiniz! 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Havayolları ile IST – TGD – IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,
 • Havalimanı vergileri,
 • 4 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Budva şehir tanıtım turu,
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
 • Otel vergileri,
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurtdışı çıkış fonu – 15 TL,
 • Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,
 • Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)

UÇUŞ DETAYLARI

Türk Hava Yolları İle 

TK1085 İstanbul - Podgorica 8:00 - 08:55
TK1087 Podgorica - İstanbul 18:25 - 22:45

Aşağıdaki Tarihlerin Uçuş Bilgisi:

3,4,5,7,9,17,24 Haziran
1,8.15,22,29 Temmuz
5,12,13,17,19,26 Ağustos

TK1087 İstanbul - Podgorica 18:50 - 19:40
TK1086 Podgorica - İstanbul 09:45 - 12:30
Aramayı Değiştir
4-8 Haziran 2019 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
1.098 EUR
7751 TL
5-9 Haziran 2019 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
998 EUR
7045 TL
9-13 Haziran 2019 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
798 EUR
5634 TL
24-28 Haziran 2019 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
898 EUR
6340 TL
1-5 Temmuz 2019 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
798 EUR
5634 TL
8-12 Temmuz 2019 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
938 EUR
6622 TL
15-19 Temmuz 2019 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
898 EUR
6340 TL
22-26 Temmuz 2019 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
898 EUR
6340 TL
29 Temmuz - 3 Ağustos 2019 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
798 EUR
5634 TL
5-9 Ağustos 2019 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
798 EUR
5634 TL
12-16 Ağustos 2019 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
998 EUR
7045 TL
13-17 Ağustos 2019 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
998 EUR
7045 TL
19-23 Ağustos 2019 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
798 EUR
5634 TL
26-30 Ağustos 2019 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
798 EUR
5634 TL

GENEL ŞARTLAR

*Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
*Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Touristica misafirleri Touristica sorumluluğundadır.

* Touristica, organize etmiş olduğu tur için yeterli katılımcı olmaması durumunda, turu iptal edebilir. Tur iptali 20 gün öncesinden tüketiciye bildirilir. Bu gibi durumlarda tüketici turunu diğer müsait olan bir tarihe kaydırabilir yada tur ücretini iade alır. Tazminat talep edemez.

*Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabilir. Touristica, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Touristica, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

* Yurt dışı turlarda 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. Bazı otellerde iki kişilik odalara ilave yatak uygulaması olup, bu ilave yatak genellikle kanepe yada açılır kapanır yatak olarak verilmektedir. Standart bir yatak değildir. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında 1 çocuk ile sınırlıdır (0-2 yaş arası bebekler bu kritere dahil değildir).

* Tur programlarında belirtilen ekstra turlar için minimum katılımcı sayıları gerekmektedir. Bu sayılar yerel operatör yada rehber tarafından düzenlenecek olan turun maliyetlerine göre belirlenmektedir. Gerekli sayılara ulaşılamaması durumunda rehber ekstra turu (ları) iptal etme ve gerçekleştirmeme hakkına acente adına sahiptir.

* Promosyon olarak belirtilmiş olan turlar ve özel dönem turlarında (bayramlar ve tatiller) uçak biletlerinin iptal ve iadesi yoktur. Diğer tüm turlarda havayolu kuralları geçerli olup, iptal, iade ve değişiklikler havayolu kuralları dahilindedir.

* Tur kalkışı öncesi itibarı ile misafirlerimiz operasyonumuz tarafından bilgilendirme formu vasıtası ile turun tüm detaylarını (Konaklama Otelleri / Uçuş Saatleri / Bağlantılar / Rehber Bilgisi vb.) katılımcıya bildirir. Bilgilendirme formları kendisine yollanan katılımcı tarafından imzalanarak geri gönderilmelidir. Geri gönderilmediği durumlarda katılımcı bilgilendirilmiş sayılır ve bu sebepten dolayı yaşanacak sıkıntılardan Touristica sorumlu tutulamayacaktır.

Pasaport Uyarısı;
* Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Touristica, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda, Touristica, konsolosluk ve tüketici arasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yol gösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali ya da vizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluk tarafından iade edilmez.

* T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

3* Park Hotel vb.
Hemen suya dalın - bu tesis Slovenska Beach noktasından sadece 2 dakikalık yürüyüş mesafesinde! Budva'daki Slovenska Plajı'na sadece birkaç adım mesafede Akdeniz yeşillikleri içinde yer alan Hotel Park Budva, klimalı konaklama birimleri sunmaktadır. Bünyesinde restoran bulunan tesis, 2017 yılında yenilenmiştir. Tüm alanlarda WiFi erişimi ücretsizdir.

Tamamı modern bir şekilde döşenmiş olan odalarda duş, saç kurutma makinesi ve ücretsiz banyo malzemeleri içeren özel banyonun yanı sıra düz ekran TV, mini buzdolabı ve çalışma masası mevcuttur. Odaların çoğu mobilyalı balkon veya terasa sahiptir.

Konuklar zengin bir açık büfe kahvaltının veya akşam yemeğinin tadını çıkarabilir veya otelin barlarından birinde içeceklerini yudumlayabilirler. Otelin bahçesinde şezlonglar bulunmaktadır.

Tesis, Budva ana otobüs durağına 1,2 km, Sveti Stefan'a 4,6 km, Mogren Plajı’na 2 km ve Jaz Plajı’na 4 km uzaklıktadır. En yakın havalimanı olan Tivat Havalimanı 21 km mesafededir. Tesis bünyesindeki özel otopark ücretsizdir. 

Türk Havayolları ile Karadağ - Budva Turu
Podgorica, Budva
4 Gece 5 Gün

Karadağ - Vize Bilgileri

Turistik Vize - TC Vatandaşı - Vize Evrakları

Türk vatandaşları vizesiz seyahat edebilirler.
Aktarmalı uçuşlarda transit uygulamalarına dikkat etmeniz önemlidir.

Pasaport Uyarısı;
* Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Touristica, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda, Touristica, konsolosluk ve tüketici arasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yol gösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali ya da vizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluk tarafından iade edilmez.
* T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Karadağ - Ülke Bilgileri

Genel Bilgiler

Karadağ, Balkanlar'da bir ülkedir. Doğusunda Arnavutluk ve Kosova, kuzeyinde Sırbistan, batısında Hırvatistan, Bosna-Hersek, güneyinde Adriyatik Denizi yer alır. Başkenti, Podgorica'dır (eskiden Titograd). Anayasasında Karadağ "demokratik, refah ve çevreci bir ülke" olarak tanımlanır.

Başkent;
Podgorica

Tanınan Diller;
Boşnakça 
Arnavutça 
Hırvatça

Para Birimi;
Euro

Telefon Kodu;
+382

İnternet TLD;
.me