Sömestir Özel Prag Turu 3 Gece (25-28 Ocak 2018)

Orta Avrupa Turları

Pegasus Havayolları
3 Gece 4 Gün

1. GÜN

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Touristica kontuarı önünde saat 11:00’da siz değerli misafirlerimiz ile buluşma. Pegasus Havayolları’nın PC301 tarifeli seferi ile saat 12:40’ta Prag’a hareket. Yerel saat ile 13:20’de Prag’a varış. Varışımıza istinaden Prag'da yürüyerek yapılacak olan panoramik şehir turunda Eski Şehir Meydanı, Charles köprüsü, Astronomik Saat, Mustek Meydanı ve Vaslavske Bulvarı görülecek yerler arasında yer almaktadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek yemekli Işıklar Altında Prag Turuna katılabilirler. Yerel bir restaurantta yemeğimizi yedikten sonra yaklaşık 2 saat sürecek olan gezimizde Eski Şehir Meydanı, Charles Köprüsü, Ulusal Tiyatro, Nazım Hikmet Kafesi ve Mustek Meydanını görülecek yerler arasındadır. Gezimiz sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 
Işıklar Altında Prag Turu: 45 Euro (Kişi başı)

2. GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından kişisel gezileriniz ve alışveriş için serbest gün. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Terezin Turuna katılabilirler. Bu turumuzda bir günde iki farklı ülkede iki ayrı temayı kapsayan gezimizde Çek topraklarındaki en ünlü Nazi toplama kamplarından olan Terezin Kalesi'ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Dresden Turuna katılabilirler. Bu turumuzda ise Almanya Topraklarına Saksonya eyaletine geçerek bu coğrafyanın en güzel şehirlerinden olan Rönesans mimarisini en iyi yansıtan yer olmasından dolayı da “Elbe kıyısı Floransa’sı” olarak anılan Dresden'i geziyoruz. Bu şehirde Almanya'nın en ünlü Protestan Kilisesi olan Fraukirche, Zwinger Sarayı, Semper Operası, Kraliyet Sarayı’nı görmenin yanında Avrupa'nın en uygun alışveriş imkânlarını sunan dükkânlarının da bulunduğu caddelerde gezinmek için boş zamanınız da olacak. (Bu turumuz şartlara bağlı olarak ayrı ayrı da düzenlenebilir) Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Terezin Gezisi: 45 Euro (Kişi başı)
Dresden Gezisi: 60 Euro (Kişi başı)

3. GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından kişisel gezileriniz ve alışveriş için serbest gün. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği kralların şehri olarak ünlenen Karlovy Vary Turuna katılabilirler. Bu turumuzda Çek Cumhuriyeti’nin film festivali de yapılan, yeşili, masalımsı binaları ve şifalı suları ile ünlü şehrini keşfe hazır olun. Kentte sıcaklıkları 30 C – 70 C arasında değişen 12 kaynak suyu bulunuyor. Atatürk, Karl Marx, Beethooven, Mozart, Çar 1. Petro gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği, Unesco tarafından koruma altında bulunan Karlovy Vary gezimizi rehberinizin anlatımları ile keyifli bir yürüyüşle yapacak ve yerel bir restoranda öğle yemeği alacaksınız. Atatürk’ün tedavi amaçlı kaldığı ve yemeklerini yediği binalar da ayrıca görecekleriniz arasında. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan yemekli Ortaçağ Gecesine katılabilirler. Bu turumuzda Çek Cumhuriyeti’nin folklorik kültürünü yakından tanıyabileceğiniz dans ve eğlence süslü, Çek Folklörü eşliğinde yemekli, içkili, müzikli ekstra Ortaçağ gecesine katılabilirsiniz. Geceleme otelimizde.         
Geceleme otelimizde.
Karlovy Vary Turu: 55 Euro (Kişi başı)
Ortaçağ Gecesi : 65 Euro (Kişi başı)

4. GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltılmasıyla birlikte otelimizden ayrılıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan yarım günlük Prag Gotic Turuna katılabilirler. Otobüsümüzle Prag Kalesine çıktıktan sonra yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezide Strahoff Manastırı, Loretta Kilisesi, St. Vitus Katedrali ve St. George Bazilikası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Prag Havalimanı'na transfer oluyoruz. Uçağa biniş işlemleri sonrası Pegasus Havayolları'nın PC302 tarifeli seferi ile saat 14:00’da İstanbul'a dönüş. 
Prag Gotic Turu: 25 Euro (Kişi başı)

!!! 4 Ekstra Tur 225 Euro yerine 200 Euro!!!
Programdaki 4 turu almak isteyen misafirlerimiz tura kayıt esnasında (Türkiye'den) 225 Euro yerine 200 Euro'ya alabilirler.

1-Dresden Turu : 60 Euro
2-Terezin Turu : 45 Euro
3-Karlovy Vary Turu : 55 Euro 
4-Orta Çağ Gecesi : 65 Euro


**Avantajlı ekstra tur fiyatı tura gitmeden önce alınan toplu paket için geçerlidir. 


Dikkat: Ekstra turların gerçekleşebilmesi için minimum katılımcı sayısı sağlanmak durumundadır. Gerekli katılımcı sayısı sağlanamadığı durumlarda katılımcı sayısına göre ekstra tur fiyatları revize edilerek sunulabilir. Misafirlerimiz herhangi bir turun organize edilmediği günlerde bireysel olarak gezilerini yapabilirler. Rehberlik ve araç hizmetleri, sadece transferler, şehir turu ve ekstra turlar için planlanmaktadır.

Touristica, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Touristica sorumlu tutulamaz.

Önemli not;
Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi İle İstanbul (Sabiha Gökçen)- Prag – İstanbul (Sabiha Gökçen) Uçak Bileti
 • Havalimanı Vergileri, 
 • Seçilen kategorideki Otellerde Prag’ta 3 Gece Oda Kahvaltı 
 • Konaklama, Alan/Otel/Alan Transferleri Ve Şehirlerarası Transferler
 • Prag Panoramik Şehir Turu (Müze girişlerini içermez)
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
 • Kdv Dahildir.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Schengen Vize Ücreti Ve Hizmet Bedeli 110 Euro (İsteğe Bağlı) (Macar ve ya Çek Schengen Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.) 
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli 15 TL (Sadece Bankaya Veya Havalimanı Vergi Ofisine Ödenir)
 • Programda Belirtilmeyen Tüm Gezi Ve Turlar
 • Şahsi Harcamalar
 • Seyahat süresince tüm öğlen ve akşam yemekleri ve içecekler
 • Şoför Bahşişleri (Kişi Başı 5 Euro) (İsteğe Bağlı)
 • Programda Belirtilen ekstra Turlar (İsteğe Bağlı)
 • Müze Ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri (İsteğe Bağlı)
 • Seyahat Sigortası (30.000 Euro Teminatlı) 15 Euro / 65 yaş üzeri 30 Euro (İsteğe Bağlı) (Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan (nakit para çalınması dahil değildir), ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)


GENEL ŞARTLAR
* Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
* Promosyon olarak belirtilmiş olan turlar ve özel dönem turlarında (bayramlar ve tatiller)uçak biletlerinin iptal ve iadesi yoktur. Diğer tüm turlarda hava yolu kuralları geçerli olup, iptal, iade ve değişiklikler hava yolu kuralları dahilindedir.
* Touristica, organize etmiş olduğu tur için yeterli katılımcı olmaması durumunda, turu iptal edebilir. Tur iptali 20 gün öncesinden tüketiciye bildirilir. Bu gibi durumlarda tüketici turunu diğer müsait olan bir tarihe kaydırabilir ya da tur ücretini iade alır. Tazminat talep edemez.
* Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabilir.
* Touristica, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir.  Touristica, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından yazılı teyit edilmesi gerekmektedir. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Touristica sorumlu değildir.
*Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
*Touristica, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
*Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
*Touristica, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
*Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
*Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
*Tur programlarında belirtilen ekstra turlar için minimum katılımcı sayıları gerekmektedir. Bu sayılar yerel operatör ya da rehber tarafından düzenlenecek olan turun maliyetlerine göre belirlenmektedir. Gerekli sayılara ulaşılamaması durumunda rehber ekstra turu (ları) iptal etme ve gerçekleştirmeme hakkına acente adına sahiptir.
*Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu takdirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
*Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
* Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
* Yurt dışı turlarda 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. Bazı otellerde iki kişilik odalara ilave yatak uygulaması olup, bu ilave yatak genellikle kanepe ya da açılır kapanır yatak olarak verilmektedir. Standart bir yatak değildir. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında 1 çocuk ile sınırlıdır(0-2 yaş arası bebekler bu kritere dahil değildir).
*Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı reçel kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.
*Tur kalkışı öncesi misafirlerimiz operasyonumuz tarafından bilgilendirme formu vasıtası ile turun tüm detaylarını (Konaklama Otelleri / Uçuş Saatleri / Bağlantılar /Rehber Bilgisi vb.) katılımcıya bildirir. Bilgilendirme formları kendisine yollanan katılımcı tarafından imzalanarak geri gönderilmelidir. Geri gönderilmediği durumlarda katılımcı bilgilendirilmiş sayılır ve bu sebepten dolayı yaşanacak sıkıntılardan Touristica sorumlu tutulamayacaktır.
VİZE
*Yurt dışı gezilerine katılabilmek için en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Touristica, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda, Touristica, konsolosluk ve tüketici arasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yol gösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali ya da vizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluk tarafından iade edilmez.
*T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilemeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilemeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

UÇUŞ DETAYLARI

PC 301 IST (Sabiha Gökcen)-PRAG 12:40 13:20
PC 302 PRAG - IST(Sabiha Gökcen) 14:00 18:40

VİZE DETAYLARI

ÇEK KONSOLOSLUĞU VİZE BAŞVURU EVRAKLARI
(Bordo Pasaportlar vizeye tabiidir,
Yeşil Pasaportlara vize gerekmemektedir.)


İŞVERENLER

1) En az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuz, varsa eski pasaportlarınız,

2) İş yeri antetli kağıdına Çek Konsolosluğu Vize Departmanına hitaben, şirketteki konumunuzu ve seyahat sebebinizi belirten, şirket imza yetkilisi tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş vize talep dilekçesi,

3) Şirket imza sirküleri fotokopisi,

4) Ticaret veya esnaf sanatkarlar odasından alınmış faaliyet belgesi (6 aydan eski olmamalı),

5) Vergi levhası fotokopisi (son vergi yılı işlenmiş olmalıdır),

6) Sicil gazetesi fotokopisi,

7) Şahsınıza ait, içinde bakiye bulunan, son 3 aylık hesap hareketlerinizi gösteren güncel banka hesap cüzdanı aslı yada fotokopisi veya bankadan alınmış hesap ekstresi (Banka kaşeli ve imzalı olmalı, banka imza yetkilisinin imza sirküleri de eklenmelidir),

8) Varsa kira gelirlerinizi belgeleyen kontrat fotokopisi, tapu fotokopileriniz , araç ruhsat fotokopisi, kredi kartı ekstreniz,

9) 2 adet arka fonu beyaz son halinizi yansıtan düz duruşlu vesikalık fotoğraf,

10) Evli çiftler için evlilik cüzdanı fotokopisi (Eşinizle birlikte seyahat ediyorsanız gereklidir),

11) Nüfus cüzdanı fotokopisi,

12) Otel uçak rezervasyonları,

13) En az 30.000 Eur teminatı olan seyahat ve sağlık sigortası aslı (Kişinin seyahatinden 1 gün önce başlayıp; dönüş tarihinden bir gün sonra bitmelidir)


BORDROLU ÇALIŞANLAR

1) En az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuz, varsa eski pasaportlarınız,

2) İş yeri antetli kağıdına Çek Konsolosluğu Vize Departmanına hitaben, şirketteki görevinizi ve seyahat sebebinizi belirten, şirket imza yetkilisi tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş vize talep dilekçesi,

3) Şirket imza sirküleri fotokopisi,

4) Ticaret veya esnaf sanatkarlar odasından alınmış faaliyet belgesi (6 aydan eski olmamalı),

5) Vergi levhası fotokopisi (son vergi yılı işlenmiş olmalıdır),

6) Sicil gazetesi fotokopisi,

7) Sigortalı işe giriş bildirgesi fotokopisi,

8) SSK hizmet dökümü (4-A),

9) Son 3 aylık maaş bordrosu aslı,

10) Şahsınıza ait, içinde bakiye bulunan, son 3 aylık hesap hareketlerinizi gösteren güncel banka hesap cüzdanı aslı yada fotokopisi veya bankadan alınmış hesap ekstresi (Banka kaşeli ve imzalı olmalı, banka imza yetkilisinin imza sirküleri de eklenmelidir),

11) Varsa kira gelirlerinizi belgeleyen kontrat fotokopisi, tapu fotokopileriniz , araç ruhsat fotokopisi, kredi kartı ekstreniz,

12) 2 adet arka fonu beyaz son halinizi yansıtan düz duruşlu vesikalık fotoğraf,

13) Evli çiftler için evlilik cüzdanı fotokopisi (Eşinizle birlikte seyahat ediyorsanız gereklidir),

14) Nüfus cüzdanı fotokopisi,

15) Otel uçak rezervasyonları,

16) En az 30.000 Eur teminatı olan seyahat ve sağlık sigortası aslı (Kişinin seyahatinden 1 gün önce başlayıp; dönüş tarihinden bir gün sonra bitmelidir)


EMEKLİLER

1) En az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuz, varsa eski pasaportlarınız,

2) Çek Konsolosluğu Vize Departmanına hitaben, seyahat sebebinizi ve tarihini belirten tarafınızdan imzalanmış vize talep dilekçesi,

3) Emeklilik kimlik cüzdanı fotokopisi,

4) Şahsınıza ait içinde bakiye bulunan, son 3 aylık hesap hareketlerinizi gösteren güncel banka hesap cüzdanı aslı yada fotokopisi veya bankadan alınmış hesap ekstresi (Banka kaşeli ve imzalı olmalı, banka imza yetkilisinin imza sirküleri de eklenmelidir),

5) Varsa kira gelirlerinizi belgeleyen kontrat fotokopisi, tapu fotokopileriniz , araç ruhsat fotokopisi, kredi kartı ekstreniz,

6) 2 adet arka fonu beyaz son halinizi yansıtan düz duruşlu vesikalık fotoğraf,

7) Evli çiftler için evlilik cüzdanı fotokopisi (Eşinizle birlikte seyahat ediyorsanız gereklidir),

8) Nüfus cüzdanı fotokopisi,

9) Otel uçak rezervasyonları,

10) En az 30.000 Eur teminatı olan seyahat ve sağlık sigortası aslı (Kişinin seyahatinden 1 gün önce başlayıp; dönüş tarihinden bir gün sonra bitmelidir)


MEMURLAR

1) En az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuz, varsa eski pasaportlarınız,

2) Çek Konsolosluğu Vize Departmanına hitaben, seyahat tarihlerinizi ve seyahat sebebinizi belirten tarafınızdan imzalanmış vize talep dilekçesi,

3) Çalıştığınız kurumdan işi yerindeki görevinizi ve izinli olduğunuz tarihleri belirten dilekçe,

4) Son 3 aylık maaş bordrosunun aslı,

5) Şahsınıza ait içinde bakiye bulunan, son 3 aylık hesap hareketlerinizi gösteren güncel banka hesap cüzdanı aslı yada fotokopisi veya bankadan alınmış hesap ekstresi (Banka kaşeli ve imzalı olmalı, banka imza yetkilisinin imza sirküleri de eklenmelidir),

5) Varsa kira gelirlerinizi belgeleyen kontrat fotokopisi, tapu fotokopileriniz , araç ruhsat fotokopisi, kredi kartı ekstreniz,

6) 2 adet arka fonu beyaz son halinizi yansıtan düz duruşlu vesikalık fotoğraf,

7) Evli çiftler için evlilik cüzdanı fotokopisi (Eşinizle birlikte seyahat ediyorsanız gereklidir),

8) Nüfus cüzdanı fotokopisi,

9) Otel uçak rezervasyonları,

10) En az 30.000 Eur teminatı olan seyahat ve sağlık sigortası aslı (Kişinin seyahatinden 1 gün önce başlayıp; dönüş tarihinden bir gün sonra bitmelidir).


SERBEST MESLEK SAHİPLERİ

1) En az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuz, varsa eski pasaportlarınız,

2) Çek Konsolosluğu Vize Departmanına hitaben, seyahat tarihlerinizi ve sebebinizi belirten, yetkili kişi tarafından kaşelenip imzalanmış vize talep dilekçesi,

3) İmza beyannamesi fotokopisi,

4) Vergi levhası fotokopisi (son vergi yılı işlenmiş olmalıdır),

5) Bağlı bulundukları odadan belge (son 6 aydan eski olmamalı),
DOKTORLAR..................................TABİPLER ODASINDAN
AVUKATLAR....................................BARODAN
MİMAR VE MÜHENDİSLER............MİMARLAR VE MÜHENDİSLER ODASINDAN

6) Şahsınıza ait içinde bakiye bulunan, son 3 aylık hesap hareketlerinizi gösteren güncel banka hesap cüzdanı aslı yada fotokopisi veya bankadan alınmış hesap ekstresi (Banka kaşeli ve imzalı olmalı, banka imza yetkilisinin imza sirküleri de eklenmelidir),

7) Varsa kira gelirlerinizi belgeleyen kontrat fotokopisi, tapu fotokopileriniz , araç ruhsat fotokopisi, kredi kartı ekstreniz,

8) 2 adet arka fonu beyaz son halinizi yansıtan düz duruşlu vesikalık fotoğraf,

9) Evli çiftler için evlilik cüzdanı fotokopisi (Eşinizle birlikte seyahat ediyorsanız gereklidir),

10) Nüfus cüzdanı fotokopisi,

11) Otel uçak rezervasyonları,

12) En az 30.000 Eur teminatı olan seyahat ve sağlık sigortası aslı (Kişinin seyahatinden 1 gün önce başlayıp; dönüş tarihinden bir gün sonra bitmelidir)


EV HANIMLARI

1) En az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuz, varsa eski pasaportlarınız,

2) Çek Konsolosluğu Vize Departmanına hitaben, seyahat sebebinizi ve tarihini belirten, eşi ile gideceğini belirten, eşiniz tarafından imzalanmış vize talep dilekçesi,

3) Eşinin iş durumunu ve gelirini gösteren belge (listelerden eşinizin mesleğine göre evrak listesini temin edebilirsiniz),

4) Varsa içinde bakiye bulunan şahsa ait, son 3 aylık hesap hareketlerinizi gösteren güncel banka hesap cüzdanı aslı yada fotokopisi veya bankadan alınmış hesap ekstresi (Banka kaşeli ve imzalı olmalı, banka imza etkilisinin imza sirküleri de eklenmelidir),

5) Varsa kira gelirlerinizi belgeleyen kontrat fotokopisi, tapu fotokopileriniz , araç ruhsat fotokopisi, kredi kartı ekstreniz,

6) 2 adet arka fonu beyaz son halinizi yansıtan düz duruşlu vesikalık fotoğraf,

7) Evli çiftler için evlilik cüzdanı fotokopisi (Eşinizle birlikte seyahat ediyorsanız gereklidir),

8) Nüfus cüzdanı fotokopisi,

9) Otel uçak rezervasyonları,

10) En az 30.000 Eur teminatı olan seyahat ve sağlık sigortası aslı (Kişininseyahatinden 1 gün önce başlayıp; dönüş tarihinden bir gün sonra bitmelidir).


ÖĞRENCİLER

1) En az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuz, varsa eski pasaportlarınız,

2) Çek Konsolosluğu Vize Departmanına hitaben öğrencinin ailesi tarafından düzenlenmiş, tüm seyahat masraflarının ailesi tarafından karşılandığını belirten vize talep dilekçesi. Veli tarafından imzalanmalıdır,

3) Okuldan alınacak olan öğrenci belgesi,

4) Öğrenci ailesinin iş durumunu ve gelirini gösteren belge (listelerden ailenizin mesleklerine göre evrak listesini temin edebilirsiniz),

5) Anne ve babadan muvafakatname aslı (Eğer ailesinden bağımsız seyahat ediyorsa ve 18 yaşından küçükse),

6) 2 adet arka fonu beyaz son halinizi yansıtan düz duruşlu vesikalık fotoğraf,

7) Nüfus cüzdanı fotokopisi,

8) Otel uçak rezervasyonları,

9) En az 30.000 Eur teminatı olan seyahat ve sağlık sigortası aslı (Kişinin seyahatinden 1 gün önce başlayıp; dönüş tarihinden bir gün sonra bitmelidir).

HATIRLATMA: İlk defa schengen vizesi alacak kişileri, konsolosluk tarafından görüşmeye çağırılabilir, istenmiş olan evraklardan biri yada bazıları yeniden istenebilmektedir.

ÜLKE DETAYLARI

Çek Cumhuriyeti, Avrupa'nın merkezinde yer alır. Prag, Çek Cumhuriyeti'nin başkenti ve enkalabalık şehridir. Ülkenin en uzun nehri olan Vltava Nehri üzerinde bulunan kent, Bohemya'nın merkezinde yer almaktadır. Başkent, geçmişten bugüne Çek Cumhuriyeti'nin kültürel, ekonomik ve politik merkezi olmuştur. ÇekCumhuriyeti'nin en önemli Avrupa'nın ise sayılı tarihi kentlerinden biridir.Prag, Ortaçağ'dan kalma bir kent olarak dünyanın en güzel şehirlerindendir. Tarih boyunca Golden(altın), hundred-spired (yüz burmalı), the crown of theworld (dünyanın kralı) gibi sıfatlara sahip olmuştur. Kent merkezi UNESCO Dünya Kültür ve Doğa Mirası listesinde yer alır. 

3* Yarı Merkezi - Hotel Fortuna West, vb.
Prag'ın batı eteklerinde yer alan Hotel Fortuna West, şehir merkezine giden tramvayların kalktığı istasyona 200 metre mesafededir. WiFi erişimi ortak alanlarda ücretsiz, odalarda ise ek ücrete tabidir.
Tüm odalarda özel banyo, tuvalet, uydu TV ve çalışma masası bulunmaktadır.
Hotel Fortuna West bünyesindeki restoranda Bohemya ve dünya spesiyaliteleri servis edilmektedir. Lobi barda kokteyller ve küçük atıştırmalıklar sunulmaktadır.
Otelden, Prag'ın tarihi merkezine tramvayla 20 dakikada gidilebilir. Buraya 1 km mesafedeki Prag - Rozvadov otoyolundan da kolayca ulaşabilirsiniz.

3* Merkezi - City Inn Hotel, vb.
Geçmişi 19. yüzyıla kadar uzanan bir binada yer alan Hotel City-Inn, Prag'ın tam kalbindedir. Otel, ortak kullanım alanlarında ücretsiz Wi-Fi sunmaktadır.
Ayrı ayrı döşenmiş odalar banyo ve uydu TV ile donatılmıştır.
Prag'ın tarihi kent merkezi ve Wenceslas Meydanı yürüyerek 10 dakika mesafededir. Namesti Republiky toplu taşıma merkezi Hotel City-Inn'e son derece yakındır. Otel, Prag Merkez İstasyonu'na sadece 350 metre mesafededir.
Prague 01, tarih, mimari ve kültür ile ilgilenen gezginler için harika bir seçenek.

4* Yarı Merkezi - Expo Hotel, vb.
Prag'da, Vystaviste sergi alanları ve Tipsport Arena spor salonunun yanında yer alan Expo Hotel, konuklarına ücretsiz Wi-Fi erişimi, uydu TV ve minibar ile donatılmış odalar sunmaktadır.
En yakın tramvay durağı olan Výstaviště'ye 100 metre uzaklıktaki otel, Nádraží Holešovice Metro İstasyonu'na 300 metre mesafededir. Otelden tarihi Çek başkentinin tam merkezine ve Wenceslas Meydanı'na toplu taşıma araçlarıyla sadece 10 dakikada ulaşılabilir. Konuklar Stromovka Parkı ve Letna Tepesi'ndeki dinlence alanlarında stres de atabilirler.
Konuklar 24 saat hizmet veren resepsiyon ile tur ve bilet hizmetlerinden yararlanabilirler. Konferans ve etkinlik odalarının yanı sıra döviz hizmetleri de mevcuttur.

4* Merkezi Otel Bila Labut Hotel, vb.
Best Western Bila Labut hoteli Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag'da bulunan 4 yıldızlı bir hoteldir. Otel en yakın metro istasyonuna 3 dakikalık yürüyüş ve en yakın otobüs durağına da sadece 3 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Otelin yakın çevresinde bulunan mekanlar : Červená tabulka, Muzeum družstevnictví, La Boca ve U Českého Lva'dır. Otelin özellikleri arasında 24 saat açık resepsiyon ve oda servisi, engelli turistlerin konaklamasını kolaylaştırmaya yönelik imkanlar, bayanlara özel güzellik merkezi, katlar arası çalışan asansör, danışma, sigara dumanından rahatsız olanlara özel odalar, hamam, otopark, restoran ve çamaşırhane servisi bulunmaktadır. Best Western Bila Labut otelinin odalarında havalandırma için açılabilir pencere, çalışmalarını odada sürdürmek isteyenlere çalışma masası ve oturma grubu, bayanlara özel makyaj aynası, pek çok TV kanalının izlenimi için televizyon, duşlu banyo, saç kurutma makinası, ısıtma ve telefon da bulunmaktadır.
Prague 01, tarih, mimari ve kültür ile ilgilenen gezginler için harika bir seçenek.

Sömestir Özel Prag Turu 3 Gece (25-28 Ocak 2018)
Prag
3 Gece 4 Gün