Saraybosna & Jahorina Kayak Turu 3 gece 4* Oteller
Balkan Turları

Yarım Pansiyon
Pegasus Hava Yolları ile Gidiş Dönüş
4 Gece / 5 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
12 - 15 Şubat 2022
8.531 TL
Pegasus Havayolları Tarifeli seferi ile Istanbul - Saraybosna gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri
Jahorina’da 4* Kayak Merkezinde bulunan Otelde  (4 gece yarım pansiyon konaklama)
Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
Saraybosna şehir tanıtım turu
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler
Saraybosna – Jahorina – Havalimanı transferleri
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
Zorunlu mesleki sigorta 
KDV
Yurt Dışı Çıkış Harcı (50 TL) Sadece havalimanı Vergi Ofisine veya Bankaya ödenir
Tüm kişisel harcamalar ve isteğe bağlı bahşişler
Programda belirtilen ekstra turlar
Program harici istenecek özel istekli geziler
Öğle yemekleri
Ski Pass ve ekipman ücetleri
Kayak eğitimi ücretleri
Yemeklerin yanında alınan içecekler.
Seyahat Sağlık Sigortası (Covid 19 Kapsamlı) 
Sigorta Ücreti: 2-65 Yaş: 15 € 66- 70 Yaş: 25 €, 71-75 Yaş: 30 € (75 Yaş üzeri için hastalık teminatı bulunmamaktadır.)
Covid-19 PCR, antijen vb. test ücretleri
Programda açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
Kişisel harcamalar


Jahorina Ski Pass Kullanım ücretleri :
1 Günlük : 25 €, 2 Günlük : 43 €, 3 Günlük: 61 €, 4 Günlük : 79 €, 5 Günlük : 92 €,  6 Günlük : 112 €,  7 Günlük : 118 € 

Saraybosna & Jahorina Kayak Turu 3 gece 4* Oteller

Balkan Turları

1. GÜN

*** Jahorina Kayak Merkezinde Konaklama***

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde uçuştan 3 saat önce bulunma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile Saraybosna şehrine hareket ediyoruz. Saraybosna’ya varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile Jahorina kayak merkezimize transferimizi gerçekleştireceğiz. Otelimize Check in ve yerleşme öncesi lokal rehberimiz tarafından skipass kullanımı ve diğer konular ilgili bilgi alacaksınız. Sonrasında odalarımıza yerleşme ve serbest zaman.Akşam yemeği otelimizde. 

Otel Konaklaması: 4* Lavina (Kayak Merkezi Konaklaması)

2. GÜN

Sabah kahvaltısının serbest zaman. Saraybosna’nın en önemli kayak merkezlerinden biri olan Jahorina'da ekipman ve ski-pass işlemlerinizin sonra pistlerin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Jahorina, 14. Kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapmış ve hala balkanların en büyük kış ve kayak merkezidir. 20 km uzunluğunda kayak pistlerine ve saatte 8-10 bin kişi taşıma kapasiteli mekanik tesislere sahiptir. Kar kalitesi yüksek olup, özellikle ocak – mart ayları arasında en iyi performanstadır. Pistler de kayağın akışını etkileyecek erime ya da kar performansında azalma söz konusu olmamaktadır. Bölgede vakit geçirmek için kafeler ve gece kulüpleri bulunmaktadır. Ayrıca Saraybosna şehir merkezine gece 24:00 a kadar shuttle servisi bulunmakta olup dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yararlanabilmektedir.

3. GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Jahorina’da ki son günümüzde pistlerin keyfini çıkarıyoruz.
Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Öğle yemekli Mostar& Blagaj Tekkesi turuna katılabilirler.  İlk olarak Mostar yolu üzerinde Nazi ordusu tarafından 2.dünya savaşı sırasında yıkılan ve hala yıkık bir halde bütünlüğünü koruyan Tito Köprüsünü göreceğiz. Ardından Poçitel'e doğru yola çıkıyoruz 16. Yüzyıl Osmanlı döneminden kalma Poçitel Köyü ziyaretimizin ardından Öğle yemeğimizi Yerel bir restaurant'da alacağız. Ardından Bosna - Hersek'in Mostar bölgesinde Buna nehri kaynağında kurulmuş olan Blagaj tekkesini göreceğiz. Doğa ile iç içe geçirilmiş, tepelerle bir olmuş tekke ziyaretimizin ardından Mostar'a hareket. Varış ile birlikte yapacağımız Panoramik şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkarılan orijinal taşları da kullanarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrardan açılmıştır. Mostar eski şehrinin Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Gezimizin sonunda Jahorina otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
*Ekstra Tur - Öğle Yemekli Mostar & Poçitel & Blagaj Tekkesi turu : 65 Euro (Kişi Başı)  

4. GÜN

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası havalimanı transferimize kadar serbest zaman. Saat 12:00 da otelimizden çıkış işlemlerimizi yapacağız. Sonrasında Saraybosna hava limanına transferimizi gerçekleştirmeden önce panoramik olarak kısa bir şehir turu gerçekleştireceğiz. Saraybosna şehir merkezinde kısa bir mola ve fotoğraf çekimi sonrası havalimanına geçiyoruz. Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından gezimizi noktalıyoruz.

Sizlerle bir sonra ki gezimizde görüşmek dileği ile..

****** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

*Bu turumuzda hava yolu biletleri promosyon sınıf olup, rezervasyon sonrası uçak biletleri kesilecektir. İptal iade ve değişiklik yapılamaz*

Dikkat: Ekstra turların gerçekleşebilmesi için minimum katılımcı sayısının sağlanması gerekmektedir. Gerekli katılımcı sayısı sağlanamadığı durumlarda katılımcı sayısına göre ekstra tur fiyatları revize edilerek sunulabilir. Misafirlerimiz herhangi bir turun organize edilmediği günlerde bireysel olarak gezilerini yapabilirler. Rehberlik ve araç hizmetleri, sadece transferler, şehir turu ve ekstra turlar için planlanmaktadır.

Tura katılan misafirlerimizden, sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 içerisinde covid-19 hastalığını geçirmiş olma veya HES kodu girilme zorunluluğu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberlerimiz, yerel rehberlerimiz, araç şöförleri ve yardımcılar çit aşılıdır. *** Kayıt esnasında HES kodu alınması zorunludur. HES kodu rezervasyon anında "Notlar" bölümüne girilmelidir.
UÇUŞ DETAYLARI

Pegasus Havayolları ile;

PC291 İstanbul Sabiha Gökçen - Saraybosna 15:15 - 15:10
PC292 Saraybosna - İstanbul Sabiha Gökçen 15:50 - 19:40

PC293 İstanbul Sabiha Gökçen - Saraybosna 16:15 - 17:10
PC292 Saraybosna - İstanbul Sabiha Gökçen 11:00 - 13:45

PC293 İstanbul Sabiha Gökçen - Saraybosna 16:15 - 17:10
PC294 Saraybosna - İstanbul Sabiha Gökçen 17:50 - 20:35

PC291 İstanbul Sabiha Gökçen - Saraybosna 09:25 - 10:20
PC294 Saraybosna - İstanbul Sabiha Gökçen 17:50 - 20:35

Minimum 4 kişi ile hareket etmektedir.

Belirtilen uçuşlar İstanbul kalkışlı olup, diğer şehirlerden turlarımıza havayolu tarafından bağlantı imkanı sağlanmaktadır.
Bağlantı ücretleri Antalya- Ankara ve İzmir'den 60 €, diğer havalimanlarından 80€'dur 

Bağlantı ücretleri uçağın müsaitlik durumuna göre değişiklik göstermekte olup en belirtilen ücretler en düşük bağlantı ücretleridir. 


Bayram ve Özel Dönem turlarımız Promosyon olup Biletleme rezervasyon sırasında gerçekleşmektedir. İptal , İade ve değişikliği olmamaktadır.

Önemli Not: Uçuş saatlerinde değişiklikler olabilmektedir. Bu nedenle İstanbul dışından katılım sağlayacak misafirlerimizin uçuşlarını almadan önce acentenizden veya satış danışmanı arkadaşlarımızdan uçuş saatlerini teyit etmenizi önemle rica ederiz. Aksi halde oluşabilecek aksaklıklardan Touristica sorumlu değildir.


BİREYSEL PAKET OLAN TURUMUZDA UÇAK BİLETLERİ PROMOSYON OLUP BİLETLEME REZERVASYON ESNADINSA GERÇEKLEŞMEKTEDİR, İPTAL İADE VE DEĞİŞİKLİK YAPILAMAMAKTADIR

Covid 19 Bilgilendirme

  • İkinci bir bildirime kadar Aşağıdaki zorunlulukları yerine getirenler için Bosna Hersek'e girişler de Türk Vatandaşları için herhangi bir karantina yada seyahat kısıtlaması söz konusu değildir. (06.07.2021)
  • Çift doz Sağlık bakanlığının Kabul ettiği aşı ile aşı olmuş ve aşı sertifikasına sahip olan kişiler 
  • 0-48 Saat önce negatif PCR testi alanlar 
  • Son 180 gün içerisinde Covid-19 geçirenler 
  • Antijen testi olanlar 
  • Yetişkin yanında ki 0-12 Yaş çocuklar PCR testinden muaftır yaptırmalarına gerek yoktur. 
  • Negatif PCR test sonucunu ibraz etmeleri ya da tam aşılandığını gösteren aşı belgesini sunmaları gerekmektedir.
Not: Bütün Ülke Giriş Koşulları güncel hali ile Kalkıştan 2 gün önce bilgilendirme ile tarafınıza iletilmektedir.

GENEL ŞARTLAR

**Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Touristica misafirleri Touristica sorumluluğundadır.
*Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
* Promosyon olarak belirtilmiş olan turlar ve özel dönem turlarında (bayramlar ve tatiller) uçak biletlerinin iptal ve iadesi yoktur. Diğer tüm turlarda hava yolu kuralları geçerli olup, iptal, iade ve değişiklikler hava yolu kuralları dahilindedir.
* Touristica,organize etmiş olduğu tur için yeterli katılımcı olmaması durumunda, turu iptal edebilir. Paket Tur iptali 7 gün öncesinden tüketiciye bildirilir. Bu gibi durumlarda tüketici turunu diğer müsait olan bir tarihe kaydırabilir ya da tur ücretini iade alır. Tazminat talep edemez.
* Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabilir. Ancak Tur tarihine 2 hafta kala kalan tutarının tamamlanması gerekmektedir.
* Touristica, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Touristica, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından yazılı teyit edilmesi gerekmektedir. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Touristica sorumlu değildir.
*Kayıt esnasında, pasaportta geçen İsim, Soyisim, doğum tarihi, pasaport numaralarının ve güncel HES Kodunun sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
*Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Touristica sorumlu tutulamaz.
*Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş saatlerimizi acentelerimizden ve çağrı merkezimizden öğrenebilirsiniz.
*Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
*Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Touristica'nın sorumluluğunda değildir.
*Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
*Touristica, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
*Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
*Touristica, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
*Tur programlarında belirtilen ekstra turlar için minimum katılımcı sayıları gerekmektedir. Bu sayılar yerel operatör ya da rehber tarafından düzenlenecek olan turun maliyetlerine göre belirlenmektedir. Gerekli sayılara ulaşılamaması durumunda rehber ekstra turu (ları) iptal etme ve gerçekleştirmeme hakkına acente adına sahiptir.
*Ekstra turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Touristica sorumlu tutulamaz.
*Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Touristica sorumlu tutulamaz.
*Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
* Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
* Yurt dışı turlarda 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. Bazı otellerde iki kişilik odalara ilave yatak uygulaması olup, bu ilave yatak genellikle kanepe yada açılır kapanır yatak olarak verilmektedir. Standart bir yatak değildir. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında 1 çocuk ile sınırlıdır (0-2 yaş arası bebekler bu kritere dahil değildir).
*Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı reçel kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınabilir ve münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.
*Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
*Tur kalkışı öncesi misafirlerimiz operasyonumuz tarafından 2 gün kala bilgilendirme formu vasıtası ile turun tüm detaylarını (Konaklama Otelleri / Uçuş Saatleri / Bağlantılar /Rehber Bilgisi vb.) katılımcıya bildirir. Bilgilendirme formları kendisine yollanan katılımcı tarafından bilgilerin doğruluğu kontrol ederek ve imzalayarak geri göndermelidir . Geri gönderilmediği durumlarda katılımcı bilgilendirilmiş sayılır ve bu sebepten dolayı yaşanacak sıkıntılardan Touristica sorumlu tutulamayacaktır.
*18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

Promosyon turlarımızda İptal, İade ve Değişiklik bulunmamaktadır

İptal ve değişiklik durumunda “TOURİSTİCA SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

Pasaport Uyarısı;
* Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. 
Jahorina Kayak Merkezinde konaklama gerçekleştirilmektedir!

4* HOTEL LAVİNA
http://www.lavina.ba/tr


Yakınlarda neler var?
Rajska Dolina Ski Lift - 0,1 km
Ogorjelica 2 - 0,2 km
Olympic Ski Lift - 0,3 km
Ogorjelica I - 0,3 km
Poljice Ski Lift - 1,2 km
Poljice - 1,2 km
Skočine - 1,5 km
Saraybosna Teleferik - 18,2 km
Saraybosna Spite House - 18,5 km
İmparator Cami- 18,6 km


Popüler turistik noktalar
Saraybosna Belediye Binası - 18,6 km
Latin köprüsü - 18,7 km
Sebil Çeşmesi - 18,8 km
Başçarşı Caddesi - 18,8 km
Saraybosna Gazi Hüsrev Bey Camii - 18,9 km
Saraybosna Ulusal Tiyatrosu - 19,1 km
Saraybosna'da Sonsuz Alev - 19,2 km


En yakın havaalanları
Saraybosna Uluslararası Havaalanı - 22,4 km

Bosna-Hersek - Vize Bilgileri

Vizesiz - TC Vatandaşı - Genel Uyarılar

Bosna-Hersek’e gidecek umuma mahsus pasaport sahipleri 90 gün süreliğine vizeden muaftır.

Türk vatandaşları vizesiz seyahat edebilirler.
Aktarmalı uçuşlarda transit uygulamalarına dikkat etmeniz önemlidir.

Pasaport Uyarısı;
* Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

* T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Sınır polisinin, Ziyaretçinin Bosna- Hersek' e seyahat amacından, seyahatinin sonunda ülkeden ayrılmayacağı veya üçüncü bir ülkeye yasal olmayan yollarla gitmeye çalışacağından şüphe duyması durumunda, bu kişiyi ülkeye kabul etmeme yetkisi bulunmaktadır.

Bosna Hersek'e seyahat edecek reşit olmayan yabancıların ise sınır kapılarında, ebeveynince düzenlenmiş ülkeye seyahat nedenini ve bu seyahat süresince kendilerine refakat edecek kişi veya kurumun isim ve açık adresini içeren belge (muvafakatname) ibraz etmeleri gerekmektedir.

Bosna Hersek'e girişler her ne kadar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vizesiz olsa dahi ülkeye girişler Sınır polisinin uygulamasına bağlıdır.

Bosna-Hersek - Ülke Bilgileri

Genel Bilgiler

Miljacka Nehri üzerinde, dağlarla çevrili bir alanda yükselen Saraybosna, Bosna Hersek’in başkentidir. Ülkenin en kalabalık şehri olan Saraybosna, ekonomi, idari, kültür, eğitim ve spor merkezidir. Başkent, dinsel ve kültürel çeşitliliğin hakim olduğu sosyal yapısıyla ünlüdür. Yüzyıllar boyunca Müslümanlar, Yahudiler, Sırplar, Türkler, Hırvatlar ve bir çok toplumun barış içinde yaşadığı bir kent olmuştur. Dilerseniz 3 gecelik Saraybosna turlarımız ile kısa bir soluk alabilirsiniz.

Ülke
Bosna Hersek

Para Birimi
Bosna Markı 

Dil
Boşnakça, Hırvatça ve Sırpça.

Uçuş Süresi
Yaklaşık 2 saat

Saat Farkı
1 saat geri

İklim
Bosna Hersek’te yazları sıcak, kışları soğuk geçen bir iklime sahiptir. 20 km.’lik deniz kıyısında Akdeniz iklimi hüküm sürer. Dinar Alpleri’nde iklim daha serttir.

Giyim
Gideceğiniz döneme göre mevsimlik giysiler tavsiye edilir. 

Bankalar
Hafta içi her gün 09:00-16:00. 

Müzeler
Her gün 09:00-16:00 saatleri arasında açıktır. Bazı müzelerin saatlerinde farklılıklar olabilir. 

Dükkanlar 
Hafta içi her gün 09:00-19:00. 

KDV
Bir çok alışveriş merkezinde “Tax Free”büroları bulunmaktadır. Bu sayede vergi iadesini alabilirsiniz.