Sapphire Princess ile Büyük Uzakdoğu 19 Aralık 2018

Gemi Turları

19.12.2018
09.01.2019
21 Gece 22 Gün
Detaylı Bilgi

1. GÜN

Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Singapur Havayolları kontuarı önünde saat 11.30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrolleri sonrası Singapur Havayollarının, SQ 391 nolu seferi ile saat 14.25’de Singapur’a hareket. Geceleme uçakta.

2. GÜN

Yerel saat ile 05.45’de Singapur’a varış. Havaalanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Check-in ve odalara yerleşme sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3. GÜN

Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri ve Singapur limanında demirli gemimize transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz Singapur limanından saat 
16.00 ‘da hareket edecek.

4. GÜN

5. GÜN

6. GÜN

7. GÜN

8. GÜN

9. GÜN

10. GÜN

11. GÜN

12. GÜN

13. GÜN

14. GÜN

15. GÜN

16. GÜN

17. GÜN

18. GÜN

Yerel saat 07.00’da Şanghay limanına varış. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve otelimize transfer. Check-in ve odalara yerleşme sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Shangai turuna katılabilirler. Bu turumuzda, Yeni Çin'in inanılmaz bir hızla gelişen şehri Şanghay’da 1882 yılında inşa edilmiş ve Burma’dan getirilmiş muhteşem yeşim taşından yapılmış Buda heykelinin de sergilendiği Yeşim Buda Tapınağı’nı, Mao dönemi kültür devrimden hasar görmeden kurtulmuş, modern şehrin içinde görenleri şaşırtan insan yapımı güzel gölleri ve yürüyüş yolları ile Yu Yuan Bahçelerini, nehir kıyısında Çin Halk Cumhuriyeti ilan edilmezden önce uluslararası şirketlerin Şanghay ofislerinin de bulunduğu Art Nuvo Bund bölgesini göreceğiz. Başta Çin’in meşhur yorganları olmak üzere ipek ürünlerinin üretildiği fabrikayı ziyaret edeceğiz ve Nanjing Caddesinde serbest zamanımızı değerlendireceğiz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

19. GÜN

Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri ve havalimanına transfer. Yerel bir havayolu ile Pekin’e hareket. Pekin havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ÇİN SEDDİ ve YAZLIK SARAY TURU na katılabilirler. Milattan önce 5.yüzyılda yapımına başlanan, milattan sonra 16 yüzyıla kadar defalarca restore edilen ve kısmen tekrar inşa edilen 6000 kilometre uzunluğuyla dünyanın bu muhteşem duvarının resimlerini çekip üzerinde yürüyeceğiz. Dönüş yolculuğumuz sırasında Çin tarzı öğle yemeği yiyeceğiz. Çinlilerin, Fransızlardan öğrendiği ve günümüzde özellikle Pekin’de devam eden ‘cloisonne’ atölyesini ziyaret edeceğiz. Kentin en önemli yapılarından, 18 yüzyılda suni bir göl kenarında İmparatorun rahat gelebilmesi için bir kanalla Yasak Şehre bağlanan ve göl kazısından çıkarılan toprakla da sarayın arkasına bir tepe oluşturulan Yazlık Sarayı gezeceğiz. Havalimanına gidiş öncesi kentin en önemli caddelerinden Wangfujing’de serbest vaktimiz olacak. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

20. GÜN

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Pekin Şehir turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında, dünyanın en büyük meydanı olan Tian Anmen (40 hektar) meydanını ve daha sonra Ming (1368–1644) ile Qing Hanedanlığının (1644–1891) dönemlerinde 24 imparatorunun yaşadığı ve adını beş yüzyıl boyunca sıradan vatandaşlara yasak olmasından almış olan Yasak Kenti gezeceğiz. Öğlen yemeğini bir Çin restoranında aldıktan sonra Cennet Tapınağını gezeceğiz. Bahçeleri en az kendisi kadar ilginç olan bu güzel tapınakta Çin İmparatoru yılın belirli günleri bizzat kendisi gelir ve iyi hasat için törenlere önderlik edermiş. Cennet tapınağının karşısındaki yerel bir Pazar yerinde serbest vakit geçirdikten sonra otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

21. GÜN

Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri ve havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrası Singapur Havayollarının, SQ 807 nolu seferi ile saat 16.40’da Singapur’a hareket. Yerel saat ile 23.20’da Singapur’a varış. 

22. GÜN

Burada yapacağımız aktarma ile Singapur Havayollarının SQ 392 nolu seferi ile saat 01.50’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 08.25’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Singapur Havayolları ile İstanbul Atatürk Havalimanı – Singapur //  Pekin - Singapur - İstanbul Atatürk Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti

* Singapur’da 1 Gece, 1. Sınıf otelde konaklama

* Gemide 15 gece tam pansiyon konaklama

* Şanghay’da 1. Sınıf otelde, 1 gece konaklama

* Yerel bir havayolu ile Şanghay - Pekin arası ekonomi sınıfı uçak bileti

* Pekin’de 1. Sınıf otelde, 2 gece konaklama

* Programda belirtilen tüm transferler 

* Tecrübeli rehberlik hizmeti (Grup 20 kişi olduğu takdirde Türkçe rehberlik hizmeti verilecektir.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler

* Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme v.s) 

* Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar

* Havalimanı & liman vergileri

* Geminin servis personeli bahşişleri 

* Vize ücreti 

* Yurtdışı çıkış harcı

Tur Tarihleri

19 Aralık 2018 - 09 Ocak 2019

Sapphire Princess ile Büyük Uzakdoğu 19 Aralık 2018 - 21n
Singapur(1) – Ko Samui – Bangkok/Laem Chabang(Tayland) – Ho Chi Minh City/Phu My(Vietnam) – Hong Kong(Çin) – Taipei/Keelung(Tayvan) – Busan(Güney Kore) – Nagasaki(Japonya) – Şanghay(1) – Pekin(2) ( Çin)
21 Gece 22 Gün

Önemli Notlar

Uçuş detayları:

Singapur  Airlines

19 Aralık 2018 SQ391  İstanbul Atatürk  – Singapur 14:25 - 05:45 (+1)

08 Ocak 2019 SQ807  Pekin - Singapur 16:40 - 23:20
09 Ocak 2019 SQ392  Singapur - İstanbul Atatürk 01:50 - 08:25


İptal Şartları:

Princess Cruises Gemi şirketinin iptal şartlarına göre;
seyahate  + 75 gün kala yapılan iptallerde hizmet bedeli olarak kişi başı 100,- Euro
75 - 57 gün kala toplam tur ücretinin % 25 'i
56 - 30 gün kala toplam tur ücretinin % 50 'si
29 – 16 gün kala toplam tur ücretinin %75’i
15 - 0 gün kala toplam bedelin % 100 ' ü yanmaktadır. Uçak bileti iptali ayrı yansıtılacaktır.

Notlar ve Bilmeniz Gerekenler :

*Programda belirtilen saatler Singapur Havayolları ve Princess Cruise şirketlerinden alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten Touristica sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü Touristica programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.
*Programa katılım için tek girişli Çin Vizesi (150 Euro) ve Vietnam Vizesi (Gemide alınacaktır) gereklidir.
*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir. 
*Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmak zorundadırlar.
*Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu edenler yemeklerini geminin başka restoranlarında da alma hakkına sahiptirler.
*Özellikle gemi seyahatiniz esnasında sizlere başkalarının telefon ile ulaşması son derece zordur. Geminin uydu sistemi ile görüşmeler sağlanabilir ancak dakikası yaklaşık 17 USD civarındadır. (Vergiler dahil).
*Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide alışveriş ve casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz. 
*Gemiye içki sokmak kesinlikle yasaktır.
*Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından önemlidir. 
*Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakte kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.
*Geminin uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Dakikası yaklaşık 1,5 USD civarındadır.
*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da Touristica sorumlu olmayacaktır.
*Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir.
*Dünyada ki kredi krizi ve petrol üretimindeki azalmadan ötürü değişken petrol fiyatları vergilerde artışa neden olmaktadır. Newyork Borsasında petrol varil fiyatı 70 usd olduğu takdirde gemi şirketleri yakıt katkı payı talep etmektedir.Tüm uluslararası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları ve gemi şirketleri tarafından bu zamlar fuel surcharge adı altında belirtilir.. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda Touristica’nın herhangi bir kazancı söz konusu değildir.

Gemi ve Kabin Bilgileri

SAPPHIRE  PRINCESS

Princess Cruise şirketinin en büyük gemilerinden biridir. 2004 yılında seferlerine başlamış ve 2600 yolcu kapasitelidir. Yaklaşık 740 balkonlu kabini mevcuttur. 290 m. boyunda olan dev gemi, Casinosu , muhteşem gösterilerin sergilendiği show salonu , disko ve barları ile tam bir yüzer tatil köyü niteliğindedir.  Bu teknoloji harikası gemide tam pansiyon konaklayacaksınız. Ayrıca içinde spor yapabileceğiniz gymnasium, masaj salonu, sauna ve güzellik salonu gibi aktivitelerin yer aldığı birçok bölüm geminizde mevcuttur.

İlk Seferi : Mayıs 16, 2004
Vaftiz Annesi: Nancy Gore Murkowski, former First Lady of Alaska
Kabins: 1,337
Güverte Sayısı: 18
Ağırlık: 115,875 gross ton
Uzunluk: 290 metre
Yükseklik: 62,5 metre

Çin - Vize Bilgileri

Turistik Vize - TC Vatandaşı - Grup Vizesi Evrak Listesi

Çin Halk Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu
İki adet fotoğraf (arkası beyaz fonlu)
Kişinin T.C. Pasaport aslı ve fotokopisi
Kişinin T.C. Nüfus Cüzdanı fotokopisi
Acente Grup Davetiyesi aslı
Grup üyeleri için gidiş-dönüş uçak rezervasyonu
Grup üyeleri için Otel rezervasyonları
Tur Programı

Pasaport Uyarısı;
* Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Touristica, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda, Touristica, konsolosluk ve tüketici arasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yol gösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali ya da vizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluk tarafından iade edilmez.
* T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.