Touristica
Phuket Bangkok Pattaya Turu THY ile Promo
Tayland Turları

Oda Kahvaltı
Türk Hava Yolları ile Gidiş Dönüş
7 Gece / 8 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
22 - 29 Kasım 2020
8.919 TL
 • Seçilen tesislerde 6 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul/Phuket, Bangkok uçuşları, Phuket bağlantı uçuşlar ve alan vergileri
 • Tüm gerekli alan-hotel-alan transferleri
 • Tükçe telefonda asistanlık hizmeti
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortası)
 • KDV dahildir.
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar 
 • Opsiyonel turlar 
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri 
 • Tüm öğle/akşam yemekleri ve içecekler 
 • Seyahat Sigortası (30.000 Euro Teminatlı) (İsteğe Bağlı) (Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan (nakit para çalınması dahil değildir), ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)


Phuket Bangkok Pattaya Turu THY ile Promo

Tayland Turları

1. GÜN

İstanbul Havalimanı'ndan Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile hareket.
Uçakta alacağınız yerel damak tadımıza göre servis edilecek keyifli bir akşam yemeği ve tatlı bir uykunun ardından ertesi gün  Phuket'te olacağız..

2. GÜN

Phuket havalimanına Varışımızı takiben özel aracımız ile otelimize transferimizi gerçekleştireceğiz. Otelimize varış  oadalarımıza yerleşme sonrası   serbest zaman. (14.00’da odalarımızı alacağız.)
Bu süreçte rehberinizin önereceği aktiviteler ya da deniz/günes/kum keyfi ile zamanınızı değerlendirebileceksiniz.
Akşam arzu eden misafirlerimiz extra olarak 17.30 hareket ile düzenlenecek olan Açık büfe akşam yemekli Fantasea Show Turuna  katılabilirler. Geceleme phukt otelinizde.
Açık büfe akşam yemekli Fantasea Show Turu: 80 Euro Kişi Başı

3. GÜN

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak 07.30 hareket ile yapılacak öğle yemekli James Bond adası ve kano gezintileri Turuna (80 Euro) katılabilirler. Otantik tekneler ile yapacağımız yolculuğumuz boyunca dünyanın en güzel jeolojik yapılarından olan kaya adacıklarını görme fırsatına sahip olacağız.Unlu adaya varışımızı takiben James Bond filminin çevrildiği yerleri görme ve yerel pazarda alışveriş yapma imkanını da bulacağız.Yerel görevlilerin kürek cektigi kanolar ile mağaralar içerisinden geçerek ulaşacağımız vaha oluşumunda bolca fotoğraf çektikten sonra yerel restaurantta öğle yemeğimizi alacağız. Tur sonrası otelimize dönüş ve geceleme otelinizde.

4. GÜN

Sabah kahvaltısından sonra Otelden Check-out işlemleri sonrası valizlerimizi hotel güvenliğine teslim ediyoruz.
Takiben ekstra olarak 08.30 hareket ile yapılacak öğle yemekli VIP Phi Phi Adası Turuna katılabilirler.
Tur bitimi Phuket havalimanına transfer. Tarifeli sefer ile ara uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. (Uçus suresi 1 saat). Akşam saatlerinde Bangkok'a varışımızı takiben otelimize varış.
Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra PATPONG GECE PAZARI Turu Yemeğin ardından dünyaca ünlü tüm markaların taklit ürünlerinin bulunduğu Gece Pazarında alışveriş yapabilirsiniz. Otelimize dönüş ve geceleme otelinizde.
VIP Phi Phi Adası Turu: 80 Euro Kişi Başı
Patpong Gece Pazarı Turu: 10 Euro Kişi Başı

5. GÜN

Sabah kahvaltısından sonra yapacağımız Bangkok panaromik şehir turunda Altın Buda tapınağı, Uyuyan Buda tapınağı, çiçek pazarı,çin mahallesi,parlamento binası,demokrasi anıtı , dev gökdelenler ve lux avm’leri göreceğiz. Yaklaşık 18 milyon nüfusa sahip başkentin egzotik modern tarzda güzelliğini ve ayni zamanda Tayland’ı derinden etkileyen Budizmi daha yakından tanıma fırsatına sahip olacağız.

Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra Bangkok kanalları tekne turuna (40 Euro) katılabilirler. Bangkok sayısız kanalları ile uzakdoğunun Venedigi olarak anılmaktadır. Zenginlik ile yoksulluğun bir arada sergilenndiği bu su kanallarında otantik teknemiz ile yapacağınız gezinti unutulmaz anılara sahip olmanızı sağlayacak. 

Aksam 17.30 hareket ile ekstra Siam Niramit şov gösterisi (60 Euro) Dünyanın en yüksek sahnesi olarak rekorlar kitabına da girmiş olan bu dev şov alanına girdiğimizde minyatur bir Tayland koyu bizi karşılıyor. Yöresel işçiliği, yerel masaj kültürü, gölge oyunları, ipek böceği yetiştiricliği gibi tanıtımları deneyimledikten sonra 2000 koltuk kapasiteli dev şov alanına gireceğiz. .Büyük Siam Krallığı doneminden essiz sahneler ve özellikle cennetin anahtarına ulaşmak için yapılan o muteşem festival görüntüleri ile büyüleneceksiniz.. Geceleme otelinizde6. GÜN

Sabah kahvaltısından sonra arzu eden misafirlerimiz CNN televizyonu jeneriklerine girmiş , birçok belgesel ve filme dekor olmuş dünyaca ünlü ekstra yüzen pazar (50 Euro) turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Hindistan cevizi çiftliği ve orkide serasını ziyaret edeceğiz. Hindistan cevizinden seker ya pimini deneyimleyecek ve Hindistan cevizinden yapılan bu doğal şekerin tadına bakacağız.
Takiben muhteşem doğallıkta ama aslında tamamı el ile acilmiş su kanalları üzerinde bol fotoğraf çekebileceğimiz bir bot yolculuğu yapacağız. Tarihte ilk kuruluş amacı civar köyler arasında kolay ulaşım ile bağ kurarak ,bölge halkını kalkındırmak olan dar kanalların içinde yerel köylülerin el emeklerinin satıldığı ve dilerseniz pazarlık usulü ile alışveriş yapabileceğimiz çarsıya ulaşıp , kısa bir alışveriş molası vereceğiz.
Tur bitimini takiben aracımızda rehberiniz tarafından ikram edilecek taze meyvelerin tadına bakarken Pattaya'ya hareket ve yaklaşık 2.5 saat sürecek yolculuğumuz esnasında arzu edenler için etraf Milyon Yıllık Tas Park ve Pattaya'da Timsah Çiftliği turu (30 Euro) Çevresi tamamı orijinal volkanik taslar ile donatılmış bir parkta yer alan timsah çiftliğinde , yüzlerce timsahı bir arada görme olanağı, timsah şovu , kaplan ve yavrusu ile fotoğraf çektirme fırsatı bulacaksınız. Ardından inci , safir , yakut , zümrüt gibi bölgede bol olarak çıkartılan renkli tasların nasıl islendiğini görebileceğiniz ve dilerseniz alışveriş yapma imkân da bulabileceğiniz , dünyaca unlu mücevher fabrikası ziyareti yapılacaktır. Tayland’ın en unlu eğlence beldesi olan Pattaya’ya varis. Otelimize yerleşme ve geceleme otelinizde.

7. GÜN

Sabah kahvaltısından sonra arzu edenler için geleneksel Thai danslari , evlilik seremonisi , eğitimli fillerin birbirinden ilginç şovlarını izleyebileceğiniz, 500 hektarlık alana kurulmuş botanik ve orkide bahçesini kapsayan ekstra Nong Nooch tropikal bahçeleri ve dans şovları turuna (40 Euro) katılabilirsiniz.

Aksam arzu eden misafirlerimiz ekstra Dünyaca ünlü Alcazar cabaret şov programın (40 Euro) katılıp VIP koltuklarından birbirinden ilginç sahne ve ışık performanslarıni izleyebilirler. Şov sonrasında sizleri bir sürpriz


8. GÜN

Sabah kahvaltısından sonra otelden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz fillere binerek ormanda gezme fırsatı bulabilecekleri ekstra fil safarisi turuna (45 Euro) katılabilirler. Tur bitimini takiben özel aracımız ile Bangkok havalimanına transfer. Türk hava yolları tarifeli seferi ile İstanbul'a hareket.

Uçakta alacağınız Türk damak tadına göre servis edilecek keyifli bir yemek ve tatlı bir uykunun ardından İstanbul'a varışımızın ardından gezimizi noktalıyoruz..

UÇUŞ DETAYLARI

Thy

TK 172 02NOV ISTHKT 2030 1005*
TK 65 09NOV BKKIST 2235 0545*

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Thy

TK 64 10NOV ISTBKK 2055 1010*
TK 173 17NOV HKTIST 1135 1845
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GENEL ŞARTLAR

* Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
*Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Touristica misafirleri Touristica sorumluluğundadır.
* Promosyon olarak belirtilmiş olan turlar ve özel dönem turlarında (bayramlar ve tatiller)uçak biletlerinin iptal ve iadesi yoktur. Diğer tüm turlarda hava yolu kuralları geçerli olup, iptal, iade ve değişiklikler hava yolu kuralları dahilindedir.
* Touristica, organize etmiş olduğu tur için yeterli katılımcı olmaması durumunda, turu iptal edebilir. Tur iptali 20 gün öncesinden tüketiciye bildirilir. Bu gibi durumlarda tüketici turunu diğer müsait olan bir tarihe kaydırabilir ya da tur ücretini iade alır. Tazminat talep edemez.* Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabilir.
* Touristica, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Touristica, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından yazılı teyit edilmesi gerekmektedir. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Touristica sorumlu değildir.
*Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
*Touristica, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
*Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
*Touristica, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
*Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
*Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
*Tur programlarında belirtilen ekstra turlar için minimum katılımcı sayıları gerekmektedir. Bu sayılar yerel operatör ya da rehber tarafından düzenlenecek olan turun maliyetlerine göre belirlenmektedir. Gerekli sayılara ulaşılamaması durumunda rehber ekstra turu (ları) iptal etme ve gerçekleştirmeme hakkına acente adına sahiptir.
*Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu takdirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
*Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
* Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
* Yurt dışı turlarda 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. Bazı otellerde iki kişilik odalara ilave yatak uygulaması olup, bu ilave yatak genellikle kanepe yada açılır kapanır yatak olarak verilmektedir. Standart bir yatak değildir. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında 1 çocuk ile sınırlıdır (0-2 yaş arası bebekler bu kritere dahil değildir).
*Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı reçel kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.
*Tur kalkışı öncesi misafirlerimiz operasyonumuz tarafından bilgilendirme formu vasıtası ile turun tüm detaylarını (Konaklama Otelleri / Uçuş Saatleri / Bağlantılar /Rehber Bilgisi vb.) katılımcıya bildirir. Bilgilendirme formları kendisine yollanan katılımcı tarafından imzalanarak geri gönderilmelidir. Geri gönderilmediği durumlarda katılımcı bilgilendirilmiş sayılır ve bu sebepten dolayı yaşanacak sıkıntılardan Touristica sorumlu tutulamayacaktır.

TAYLAND’DA TÜTÜN ÜRÜNLERİ KULLANIMI/BULUNDURULMASI DÜZENLEMELERİ HAKKINDA DUYURU

1. Tayland’da 2017 Kasım tarihinde alınan bir kararla, 2018 yılı başından itibaren (bazı bölgelerde Aralık 2017 tarihinden itibaren) geçerli olmak üzere Koh Samui, Pattaya, Phuket, Prachuap Khiri Khan, Chon Buri ve Songkhla gibi turistik bölgelerde yer alan 24 kumsalda elektronik sigara dahil, her türlü sigara ve tütün ürününün içilmesi yasaklanmıştır. Sözkonusu yasağa uymayanların 100,000 Baht (yaklaşık 3000 ABD Doları) para cezası ve/veya bir (1) yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecekleri açıklanmıştır.

2. Tayland’a kişi başına 200 adedin (10 paket) üzerinde sigara sokulamamaktadır. 

3. Tayland makamları, bir yolcunun üzerinden çıkan sigara kartonlarının beraberce seyahat eden bir kafilenin tamamına ait olduğu şeklindeki açıklamaları kabul etmemekte, sözkonusu limitin ihlal edilmesi ve bir yolcunun üzerinde 200 adetten fazla sigara bulunması halinde cezai işlem uygulamaktadır. Kesilen idari para cezası, sigara bedelinin dört katı ve ilave gümrük vergisi olacak şekilde hesaplanmaktadır.

4. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için yukarıdakihususlara dikkat etmeleri ve özellikle kendilerine ait olmayan (ailelerine ait dahi olsa) sigara kartonlarını taşımamaları ve Tayland’a yapacakları yolculukta öngörülen limite riayet etmeleri önem taşımaktadır.

5. Öte yandan, Tayland’a e-sigara getirilmesi yasaktır. Bu tür sigaraların getirilmesi, satılması ve içilmesi halinde 10 yıla kadar hapis cezası uygulanabilmektedir. 

Tayland’ı ziyaret edecek vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.

Pasaport Uyarısı;
* Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Touristica, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda, Touristica, konsolosluk ve tüketici arasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yol gösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali ya da vizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluk tarafından iade edilmez.

* T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
3* & 4* Merkezi Otel konaklaması

Tayland - Vize Bilgileri

Turistik Vize - TC Vatandaşı

T.C. vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Pasaport Uyarısı;
* Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Touristica, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda, Touristica, konsolosluk ve tüketici arasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yol gösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali ya da vizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluk tarafından iade edilmez.
* T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Tayland - Ülke Bilgileri

Genel Bilgiler

Tayland, her türlü ziyaretçinin, aradığı her şeyi bulabileceği bir ülkedir. İnsanın nefesini kesen doğal alanları, şaşırtıcı ve heybetli tapınaklar, Andaman Denizi’ndeki yemyeşil adalar, kuzeydeki kabile köyleri, güneyindeki balıkçı köyleri, nehirler, kaplıcalar, yağmur ormanları,her yıl milyonları bulan turistin ağırlandığı güney sahillerindeki mükemmel plajlar, oldukça renkli bir kültürel yaşam, alışılmamış tarihi abideler... Her yönüyle özgün olmayı başarabilmiş ender ülkelerden birini ziyaret etmek, herkesin rüyası olsa gerek. Renkli eğlence kültürü, görkemli gökdelenleri, 400’ü bulan tapınağı, Chao Phraya Nehri ve çok sayıda gizemli eserin varlığı, başkent Bangkok’u dünya başkentlerinden biri yapan nedenlerden sadece birkaçı.

Chao Phraya Nehri (Mae Nam Chao Phraya)’nin bulunduğu düzlükte,Tayland Körfezi yakınlarında yer alan Bangkok, Tayland’ın başkentidir. Ülkeninen kalabalık kenti olan Bangkok, ekonomi, politika, kültür, ticaret, eğitim ve ulaşım merkezidir. Güney Asya’nın kalbinde yükselen Bangkok, yine Güney Asya’nın en önemli ekonomi ve finans merkezidir. 

Para Birimi
Baht 

Dil
Tay Dili

Uçuş Süresi
Aktarmasız uçuş süresi 9 saat 30 dk.'dır. Aktarmalı olarak 13 - 15 saat arasında sürmektedir. 

Saat Farkı
4 saat ileri

İklim
Tropikal iklim kuşağındadır. Sıcak ve nemli Muson iklimi hakimdir. Bangkok’a yıllık ortalama sıcaklık 25-30 0C kadardır. Sıcaklık derecelerinde çok büyük farklılıklar olmasa da ülkede 3 iklim yaşanır. Yağmurlu sezon (Sıcak ve ıslak) Haziran ayında başlar Ekim’e kadar sürer. Kuru sezon (Sıcak ve kuru) Kasım ile Şubat arasındadır. Mart ayından Mayıs’a kadar tam bir sıcak iklim hakimdir (Sıcak ve nemli). Aşırı soğutan klimalı ortamları ve kuzey bölgelerdeki yüksek rakımlı yerleşim yerlerinin dışında kısa kollu giysiler ile her mevsimi geçirebilirsiniz. Yağmurlu sezonda şemsiye veya yağmurluk bulundurmak şarttır. En kötü ihtimalle yağmur başladığında hemen ortaya çıkan şemsiyecilerden alınacak şemsiye problemi çözebilir.

Giyim
İnce yazlık kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Bazı lüks restoranlar için ceket, kravat gerekebilir. Kutsal yerleri gezerken biraz daha kapalı ve sade giysiler öneririz. (Şort, etek yerine pantolon,t-shirt yerine uzun kollu gömlek v.b.)

Bankalar
Hafta içi her gün 08:30-15:30.

Dükkanlar 
Büyük mağazalar 10:00-19:00.

Müzeler
09:00-15:30 

KDV
% 10 oranında vergi uygulanır. Ancak vergi iadesi yoktur.

Bahşiş 
Bahşiş miktarı size bağlıdır. İsteğinize göre % 5 -10 bahşiş bırakabilirsiniz.