Nemrut Dağı ve Göbeklitepe Photo Safari Turu 15-19 Kasım
Photo Safari Turları

Oda Kahvaltı
Ulaşımsız
4 Gece / 5 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
15 - 19 Kasım 2021
1.945 TL
  • Hava Alanı – Otel – Hava Alanı Paylaşımlı Transfer
  • Seçilen otellerde 2 gece – Oda Kahvaltı Konaklama,
  • Fotoğraf Çekim Alanları – Otel taşıma Hizmetleri,
  • Yarışma katılım bedeli
  • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Opsiyonel ekstra turlar
  • Müze ve ören yeri girişleri
  • Özel harcamalar

Nemrut Dağı ve Göbeklitepe Photo Safari Turu 15-19 Kasım

Photo Safari Turları

1. GÜN

Adıyaman Havaalanı’ndan  Konaklama Oteline Transfer
Münferit olarak gelen siz değerli misafirlerimiz ile Adıyaman Havaalanı’nda buluşup, transferlerimiz ile yaklaşık 85 km. uzaklıkta Nemrut Dağı Milli Park sınırları içindeki tek konaklama tesisi olan, otelimiz Hotel Euphrat Nemrut’a gidiyoruz. Odalara yerleşme ve  serbest  zaman. Akşam konaklama otelimizde.

2. GÜN

Nemrut Dağı Fotoğraflaması (sabah)  
 
Sabah çok erken saatte otelimizden araçlarımız ile 11 km uzaklıkta Ankar Dağlarında bulunan Nemrut Kommagenesi’ne  gündoğumu fotoğraf çekimi için ayrılıyoruz. Çekimlerimizi tamamladıktan sonra kahvaltı için otelimize geri dönüyoruz.        
Adıyaman Çevresi Gezileri                
 
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında araçlarımız ile  Adıyaman çevresinde bulunan tarihi yapılar ve yerler için  yola çıkıyoruz. Sırası ile Arsemia Antik Şehri, Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüs ziyaretlerimizi  tamamlayıp, otelimize geri dönüyoruz.  Akşam konaklama otelimizde.             
 
Nemrut Dağı Fotoğraflaması (gece)                                
Gece Nemrut Dağı Fotoğraflamasına katılacaklar ile otelimizden araçlarımız ile  11 km uzaklıkta Ankar Dağlarında bulunan Nemrut Kommagenesi’ne günbatımı ve gece  fotoğraf çekimi için ayrılıyoruz. Çekimlerimizi tamamladıktan sonra otelimize geri dönüyoruz. Akşam konaklama otelimizde.

3. GÜN

Adıyaman Merkez Gezisi  ve ŞanlıUrfa’ya Transfer
 
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, otelimizden çıkış işlemlerini tamamlayıp, otobüsümüz ile  Adıyaman şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Şehir merkezinde bulunan tarihi yapıları ve çarşıları (Keleş Konağı, Ulu Camii, Oturakçı Pazarı, Şire Pazarı gb) ziyaret ediyoruz. Şehir merkezi gezimizi tamamlayarak öğleden sonra Şanlı Urfa’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşamüstü saatlerinde ŞanlıUrfa’ya ulaşıyoruz.  Akşam konaklama ŞanlıUrfa Hilton Garden Inn Hotelinde.

4. GÜN

Göbeklitepe  ve Harran Ovası Fotoğraflanması  
 
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında sabah Şanlıurfa  şehir merkezine  32 kilometre uzaklıkta Haliliye ilçesi, Örencik Köyü yakınlarında bulunan Dünya’nın bilinen en eski kült yapılar topluluğu Göbeklitepe’ye doğru otobüsümüz ile yola çıkıyoruz. Yaklaşık 40 dakikalık yolculuğumuz sonrası,  Göbeklitepe’de fotoğraflama günümüze başlıyoruz. Göbeklitepe fotoğraflamasını öğle saatlerinde tamamlıyoruz. Göbeklitepe  Müze ziyaretinden sonra  yaklaşık 60 kilometre uzaklıkta bulunan Harran Ovası’na doğru otobüslerimiz ile  yola çıkıyoruz. 150-200 yılı aşkın zamandır kullanılan  Harran Kubbeli Evlerini ziyaret ediyoruz.  Gezimizi tamamladıktan sonra otellimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam konaklama otelimizde.

5. GÜN

Şanlıurfa Tarihi Alanlarının Fotoğraflanması  ve  Şanlıurfa GAP Havaalanına Transfer                                                                                                                        
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, siz değerli misafirlerimiz ile otelden ayrılıyoruz . Sabah Şanlıurfa şehir merkezinde bulunan Balıklıgöl ve çevresindeki (Hz. İbrahim Mağarası,  Ayn-ı Zeliha Gölü gb) tarihi alanları geziyoruz.  Sonrasında Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ile Mozaik Müzesini ziyaret ediyoruz.  Akşamüzeri saatlerinde Şanlıurfa GAP  Havaalanına  transfer  ve turumuzun sonu.

GENEL ŞARTLAR

UNESCO Turkey Photo Safari, ülkemizde bulunan 18 UNESCO Dünya Mirası’nda düzenlenen bir foto safari etkinliği ve fotoğraf yarışmasıdır.

Amacı: Uluslararası önem taşıyan ve bu nedenle takdire ve korunmaya değer doğal oluşumlara, anıtlara ve sitlere “Dünya Mirası” statüsü tanınmaktadır. Bugüne kadar UNESCO Dünya Miras Listesi’ne 18 adet varlığımızın alınması sağlanmıştır. Düzenlenen foto safariler ve fotoğraf yarışmaları ile Dünya Mirası listesinde yer alan varlıklarımızın ulusal ve uluslararası tanıtımına katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Konusu: “UNESCO Turkey Photo Safari” fotoğraf yarışmaları, programda açıklanan 18 UNESCO Dünya Mirası’nda gerçekleştirilmektedir. Katılımcılar ana tema çerçevesinde çektikleri fotoğraflarla yarışmaya katılabilirler.

Yarışma Katılım Şartları:

* Foto safari yarışmalarına, son başvuru tarihine kadar 18 yaşını doldurmuş tüm amatör-profesyonel fotoğrafçılar katılabilir.

* Fotoğraf severler yarışmaya, cep telefonu ve diğer tüm fotoğraf makineleri ile çektikleri fotoğraflarla katılabilirler.

* Yarışmaya katılmak için düzenlenen foto safariye kayıt yaptırmış ve katılımcı numarası almış olmanız gerekmektedir. Foto safari fotoğraf yarışması için yükleyeceğiniz fotoğrafların belirtilen tarihler arasında çekilmiş olması gerekmektedir. Daha önce çekilen fotoğraflar yarışmaya katılamaz.

* Her katılımcı en fazla 6 (altı) adet fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

* Ödül kazanan fotoğraflar profesyonel jüri tarafından seçilecektir. Her foto safari için 3 adet ödül belirlenmiştir.

* Yarışmaya katılan fotoğrafların üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozucu, zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirici, genel ahlak ve adaba aykırı olmaması, suç teşkil etmemesi, herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin reklamı amacını taşımaması gerekmektedir. Bu konudaki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılımcılara aittir.

* Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

* Katılımcılar yarışmaya fotoğraf göndererek bu fotoğrafların kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

Fotoğraflarda renk, kontrast, keskinlik, yeniden kadrajlama ve basit düzeltme işlerinin yapılmasında sakınca yoktur. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda seçici kurulun görüşü ve yarışma şartları esas alınmaktadır.

* Kolaj, montaj ve yeniden oluşturulmuş fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir.

Web sitesine yüklenen fotoğrafların EXİF bilgileri bozulmamış olmalıdır.

* Tüm yarışma şartlarını eksiksiz yerine getiren katılımcıların fotoğrafları seçici kurula sunulacak ve ödül kazananlar belirlenecektir.

* Ödül alan fotoğraflar, 18 foto safari sonrasında yapılacak olan fotoğraf albümünde yer alacaktır.

* TUTAP ve ilgili kurumlar, foto safarilerde ödül alan ve dijital sergide kullanılan fotoğrafları sosyal medya sayfaları, basın bültenleri, foto safari duyuruları ve ilgili tanıtımlarda eser sahibinin adını belirtmek koşuluyla kullanma hakkına sahiptir.

* Foto Safari yarışmalarını düzenleyen TUTAP yarışma şartlarında düzenleme, ekleme/çıkarma ve iptal etme hakkını saklı tutar. Bu konuda katılımcıların itiraz etme hakkı bulunmamaktadır.

* Yarışmalara jüri üyeleri ve TUTAP temsilcileri ile birinci dereceden yakınları katılamazlar.

* Ödül kazanan yarışmacılar iletişim bilgileri aracılığıyla haberdar edileceklerdir. Sonuçlar sosyal medya hesaplarında da paylaşılacaktır.

* Web sitesine fotoğraflarını yükleyerek yarışmaya katılanlar “yarışma katılım şartlarını” okuyup kabul etmiş sayılırlar.

 

Konaklama Detayları

Adıyaman Euphrat Nemrut Hotel / Oda ve Kahvaltı
Şanlıurfa Hilton Garden Inn / Oda ve Kahvaltı

Seçici Kurul

Ömer Serkan Bakır (Fotoğraf Sanatçısı / Editör)
Mustafa Seven (Fotoğraf Sanatçısı / İçerik Üreticisi)
Faruk Akbaş (Fotoğraf Sanatçısı/Yazar)
Prof. Oktay çolak (Fotoğraf Sanatçısı / Akademisyen)
Erkan Tabakoğlu (Fotoğraf Sanatçısı)
Ali Murat Coruk (Fotoğraf Sanatçısı /Kültür ve Turizm Bakanlığı Şube Müdürü)
Serdar Karaduman (Grafik Tasarımcı /Tutap Genel Koordinatörü)
Ödüller

Toplam 54 Fotoğraf ödül alacak. 17 fotoğraf yarışmasının, 1.,2.,3. lerine ve Birincilerin 1. sine verilecek toplam 224.000tl para ödülü verilecektir.
Her turda gerçekleşecek olan yarışmanın 1.sine 5.000TL, 2.sine 4000tl, 3.süne 3000tl ödül verilecektir.
Yarışma sonuçlarına TFSF’nin web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz