Muhteşem Baltıklar & Vizesiz St. Petersburg Finlandiya – Estonya – Rusya

Gemi Turları

04.10.2019
08.10.2019
4 Gece 5 Gün

1. GÜN

Sabah saat 05:30’da Istanbul Havalimanında rehberimiz ile buluşmamızın ardından Türk Hava Yolları TK1761 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul – Helsinki uçuşumuz gerçekleşiyor. Yerel saat ile 11:45’te Helsinki’ye indikten sonra grubumuzu bekleyen özel aracımız ile Helsinki şehir turumuza başlıyoruz. Helsinki şehir turunda, Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli gezip göreceklerimiz arasında yer alıyor. Daha sonra serbest zamanımızın ardından St. Petersburg’a gideceğimiz gemimiz MS Anastasia’ya check-in yapmak için limana gidiyoruz. Geceleme gemide. 

2. GÜN

Gemide sabah alacağımız kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Limanda bizleri bekleyen özel aracımız ile birlikte yaklaşık 4 saat sürecek şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turu esnasında İsaak Meydanı, İsaak Katedrali, Çar 1. Petro’nun heykeli, deniz fenerleri ve eski borsa binası, Tatar Camii, ünlü Nevskiy Prospekt caddesi, Kazan Katedrali, Dökülen Kan Kilisesi, Hermitage müzesi ve Sanatçılar Meydanı’nı panoramik olarak göreceğiz. Sanatçılar meydanı ya da Saray Meydanında verilecek olan serbest zamanımızın ardından otelimize transferimiz gerçekleşecektir. Geceleme otelimizde yapılacaktır. 

3. GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün sürecek Hermitage müzesi ve Peter Paul Kale turumuzu gerçekleştireceğiz. Hermitage müzesinde Çar Ailesi’nin oturma odaları, Leonardo da Vinci, Rafaello, Michelangelo vb. ünlü İtalyan ressamların eserlerinin bulunduğu İtalyan Sanat Koleksiyonu dahil olmak üzere Avrupa’nın bir çok ünlü ressamının eserlerinin bulunduğu alanlar gezileceği gibi Mısır ve Asya bölümlerini de görme fırsatımız olacak. Türkiye’den gelen ziyaretçilerin en çok merak ettiği eser olan dünyanın bilinen en eski gördes düğümlü halısı olan Pazırık Halısını göreceğiz. Hermitage müzesi turumuzun ardından I. Petro’nun yaptırdığı Peter & Paul Kalesini ziyaret edeceğiz. Bir dönem askeri garnizon ve aristokratlar ile siyasi mahkumlar için bir hapishane olarak kullanılan kale günümüzde müze olarak hizmet vermektedir. Turumuzun sonunda otelimize transferimiz gerçekleşecektir. Geceleme otelimizde yapılacaktır. 

4. GÜN

Petersburg’daki son günümüzde sabah kahvaltımızın ardından otelimizden valizlerimiz ile birlikte ayrılıyoruz ve Finlandiya körfezinde bulunan ve Petro’nun planlarını çizdikten sonra İtalyan mimar Rasterlli tarafından inşa ettirdiği yazlık sarayı ve 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçelerden oluşan saray kompleksini içeren Peterhof Bahçeler ve Saray Turumuza başlıyoruz. Saray ve Bahçeler gezimizin ardından Talin’e yola çıkmak üzere 3* MS Anastasia gemisine giriş işlemlerimizi yapmak için limana transferimiz yapılacaktır.  

5. GÜN

Tallinn’e varışımızın ardından gemimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Tallinn şehir turumuza başlamak üzere limanda bekleyen aracımıza biniş yapıyoruz. Şehrin belli başlı yerlerinden geçerek 150 bin izleyici kapasiteli doğal bir anfi-tiyatro olan Song Festival Grounds’da fotoğraf çekmek üzere mola vereceğiz. Burada 1988’den devrim için 300 bin kişi şarkı söylemiştir. Her 5 senede bir şarkı yarışmaları düzenlenir. Daha sonra, şehre 2 km. uzaklıkta yer alan ve Büyük Petro’nun Sarayı’nın bulunduğu Kadriog’un parkına gideceğiz. Turumuza her yıl uluslararası regattalara ev sahipliği yapan, olimpik yatçılığın bir merkezi haline gelmiş Pirita Marina’la devam edeceğiz. Yol üzerinde bulunan St. Birgit Kadınlar Manastırı (dışarıdan) ve Estonya’nın ünlü heykeli Russalka (denizkızı) abidesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuza, Tallin’in en güzel yeri olan eski şehirle devam edeceğiz. Yürüyüşümüze üst şehirden başlayarak, günümüzde Estonya parlamentosunun binası olan Toompea Kalesi’ni , Rus Ortodoks Kilisesi Alexander Nevsky’yi ve Gothic Dome Kilisesi’ni göreceğiz. Üst şehirden görülen harika manzaranın tadını çıkardıktan sonra. şehrin aşağısına inip dar ve dolambaçlı sokaklarından geçecek, XV. yy eczanesi Town Hall’a varmadan önce Blackheads Brotherhood’un ve daha pek çok Ortaçağ tüccarının evini ve Great Guild’i göreceğiz ve Belediye Sarayı Meydanı’nda alışveriş yapma imkanına sahip olacağız. Keyifli şehir turumuzun ardından İstanbul’a dönmek üzere Tallinn Havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. 18:40’ta havalanacak olan Türk Hava Yolları TK1422 sefer sayılı uçuşumuz Türkiye saati ile 21:55’te İstanbul’a inecektir. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

-Türk Hava Yolları ile İstanbul Helsinki / Tallinn – İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri.
-3*MS Anastasia’da 2 gece pencereli dış kabinde oda kahvaltı konaklama.
-Türkçe rehberlik hizmeti.
-Seyahat süresini kapsayan seyhat sağlık sigortası ve mesleki zorunluluk sigortası.
-Programda belirtilen tüm havalimanı/liman/otel transferleri.
-St. Petersburg’da 2 Gece 4*Park Inn Nevsky ve benzeri merkezi otelde oda kahvaltı konaklama.
-St. Petersburg Rusya vizesiz giriş tur bileti.
-Helsinki tam gün şehir turu.
-Tallinn tam gün şehir turu.
-St. Petersburg yarım gün şehir turu.
-St. Petersburg Hermitage müzesi ve Peter & Paul kalesi turu.(Giriş Ücretleri Dahil)
-St. Petersburg Peterhof Bahçeler ve Saray Turu. (Giriş Ücreti Dahil)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

-ÇOK GİRİŞLİ schengen vize ücreti.
-Yurtdışı çıkış harcı.
-Kişisel harcamalar.
-Turlar esnasında verilen serbest zamanlarda öğle ve akşam yemekleri.
-İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası.

Muhteşem Baltıklar & Vizesiz St. Petersburg Finlandiya – Estonya – Rusya
Helsinki – St. Petersburg(2) – Tallinn
4 Gece 5 Gün

Önemli Bilgiler

****YEŞİL PASAPORTA VİZESİZ****
****PROGRAMDA BELİRTİLEN KARA TURLARI DAHİL****
 • Program için çok girişli(MULTIPLE) schengen vizesi gerekmektedir.
 • Sayfaları yırtılmamış(HASARSIZ) pasaport gerekmektedir.
 • Pasaportun bitiş süresi tur bitiş tarihi itibari ile en az 6 aylık olmalıdır.
 • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolu tarafından belirtilen saatlerdir. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan operatör acente hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını operatörünüzden kontrol ediniz.
 • Programdaki vize bilgisi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için belirtilmiştir. Farklı bir ülkenin vatandaşı olan misafirlerimiz ilgili ülkenin konsoloslarından bilgi almalıdır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.
 • Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
 • Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.
 • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.
 • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden acentemize bildirilmelidir.
 • Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 • Operasyon acentesi force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Konaklama Detayları

-3*MS Anastasia gemisinde 2 gece pencereli dış kabinde konaklama.
-St. Petersburg’da 2 Gece 4*Park Inn Nevsky ve benzeri merkezi otelde konaklama

Rusya - Vize Bilgileri

Turistik Vize - TC Vatandaşı - Evrak Listesi

Pasaportunuz Seyahat Tarihinizden İtibaren Minimum 6 Ay Geçerli Olmalıdır
Yeşil Ve Normal Pasaport Sahipleri Vize Almak Zorundadır.
Gri Pasaport Sahipleri Turistik Olarak Seyahat Edemezler, Normal Pasaport Çıkartarak Vize Almalıdır.


Gerekli Evraklar:
Arka Fonu Beyaz
Düz Duruş Düz Bakış
Alın Açık Kulaklar Gözükmesi Gerekmektedir.
Üzerinde Herhangi Bir Takı Olmayacak (Mümkün İse Gözlüksüz)
3 Aydan Eski Olmayacak Ve Dişler Gözükmeyecek
Başörtüsü Kullanan Misafirlermizin Örtülerini Bone Şeklinde Bağlayıp Kulaklar Gözükecek Şrkilde Çektirmeleri Gereklidir.
Seyahatinin Dönüş Tarihi İtibariyle Az 6 Ay Geçerli Pasaport
Ekte Bulunan Bilgi Formunun Eksiksiz Doldrulması Rica Olunur.
(Online Form Tarafımızdan Doldurulacaktır.)

Vize Basabilmesi İçin Pasaportunuzda Karşılıklı 2 Vize Safyasının Boş Olması Gerekmektedir
Otel Konfirmesi Ve Uçak Bileti

Pasaport Uyarısı;
* Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Touristica, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda, Touristica, konsolosluk ve tüketici arasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yol gösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali ya da vizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluk tarafından iade edilmez.
* T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Estonya - Ülke Bilgileri

Genel Bilgiler

Letonya’nın başkenti olan Riga aynı zamanda Baltıkların en büyük şehri kabuledilmektedir. UNESCO tarafından kültür mirası listesine alınmış kısa zamandaKuzey’in Paris’i olarak turistlerin gözde ziyaret listesine girmiştir. Şehrin eşsiz mimarisi, birçok opera ve tiyatroya ev sahipliği yapmasıdışında. Özgürlük Anıtı ve Bremen Mızıkacıları heykeli dikkat çekenlerarasındadır. Alışveriş için birçok dükkan ve alışveriş merkezine de sahip olanRiga’da hem tarihin ve Birinci Dünya savaşının etkilerini görebilir hem de alışveriş ve kültür gezilerinekatılabilirsiniz.

Ülke

Letonya

Para Birimi
Letonya Lats’ı LVL

Dil
Letonca

Uçuş Süresi
2 saat 55 dakika

Saat Farkı
Yok

İklim
İklimi ılımandır. Atlas Okyanusu’ndan gelenhava kütlelerinin etkisi altındadır. Yazlar genelde serin ve yağışlı geçer.

Giyim
Mevsimlik kıyafetler fakat serin ve yağışlı akşamları için hırka ve şemsiye önerilir.

Bankalar
Genelde 09:00-18:00 arası.

Müzeler
Genelde 10:00-18:00 arası.

Dükkanlar
09:00-17:00 arası.

KDV
%21 - bazı kitap, ilaçlarda %12 tax free yazılı yerlerde alınan form ve makbuz ilehavaalınında geri iade edilir.

Alışveriş
Minimum 44€.

Bahşiş
%5 ile %10 arası.

Finlandiya - Ülke Bilgileri

Genel Bilgiler

Finlandiya topraklarının en büyük özelliği arazi yapısıdır. Ülkenin çoğunluğu ovadan oluşur. Tepelik ve dağlık yapı çok ender rastlanır. Genellikle ülkenin kuzey-batı kısmında görünür. Halti dağı Finlandiya'nın en yüksek dağı olarak Laponya'da Norveç, İsveç ve Finlandiya sınırlarının kesiştiği noktaya yakın yerde bulunur.
Tatlı su kaynakları açısından çok zengindir. Doğu Finlandiya bölgesinin çoğu göllerden oluşmaktadır. Bunun en büyük örnekleri Saimaa gölü (Doğu Finlandiya) ve İnari gölü (Laponya). Aynı anda Kemi ve Oulu ırmakları gibi kaynaklar da bulunuyor.
Ülkenin coğrafi koordinatlarından dolayı ister istemez soğuk bir iklimin hakimiyeti gözükmektedir. Rusya sınırlarına ne kadar yaklaşılırsa ve ne kadar kuzeye doğru çıkılırsa o kadar iklim sertliğini gösterir.

Başkent:
Helsinki

Resmi Dil:
Fince
İsveççe

Yüzölçümü:
338.424

Nüfus:
5,492,304

Para Birimi:
Euro

Zaman Dilimi:
DAZD (UTC+2)
Yaz (YSU) DAYZD (UTC+3)

Trafik Akışı:
Sağ

Telefon Kodu:
358

İnternet TLD
.fi, .ax

Rusya - Ülke Bilgileri

Genel Bilgiler

Rusya 17 milyon kilometre karelik alanıyla Dünyanın en büyük ülkesidir.Dünyanın sekizde birini kaplar Asya ve Avrupa kıtalarına yayılmıştır. Çok milletli bir ülke olan Rusya, 143 milyonluk nüfusun %80 etnik kökeni Rustur. Fakat 150′den fazla etnik köken ile birlikte yaşar. Ülkenin resmi dili Rusçadır. Yaygın konuşulan yabancı diller İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve İtalyancadır. Rusya’nın resmi para birimi Rubledir. En büyük şehiri ve başkenti 11 milyonluk nüfusuyla Moskova'dır. Rusya’da 1000′den fazla şehir bulunmaktadır. En büyük şehirleri Moskova, St. Petersburg, NijniNovgorod, Kazan, Krasnodar, Novosibirsk, Rostov, Astrahan, Veliky Novgorod veSaratovdur.

Resmi Adı;
Rusya Fedarasyonu

Başkent;
Moskova

Nüfusu;
145.300.000(%73 Kent'te, %27 Kırsal'da

Yüzölçümü;
17.075.00

Resmi Dili;
Rusça

Din;
Hristiyanlık (Ortodoks), diğer (İslam,Katolik)

Para Birimi;
Ruble

Yönetim Şekli;
Federasyon (Yarı başkanlık tipi)

Telefon Kodu;
+7

İnternet Kodu;
.ru

Alfabe;
Kiril Alfabesi

Okuma Yazma Oranı;
%98