Touristica
Mardin Midyat Diyarbakır Lezzet Keşif Turu
Mardin Turları

Yarım Pansiyon
Pegasus Hava Yolları ile Gidiş Dönüş
2 Gece / 3 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
4 - 6 Eylül 2020
2.999 TL

 • 2 gece oda kahvaltı otel konaklaması ( 2 Sabah Kahvaltısı) 
 • Programda belirtilen restoranlarda 2 akşam yemeği
 • Özel havalimanı transferleri
 • Mardin'de Reyhani gecesi katılımı
 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti 
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Mercedes marka otobüsler ile ulaşım 
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası 
 • Havalimanı Transferi 
  Turumuz en az 4 en fazla 8 kişi ile gerçekleştirilecektir.  


 • Öğle yemekleri 
 • Müze Kart Ücreti 70 TL. 
 • T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar. 
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Programda ekstra olarak belirtilen gezi ve eğlenceler 
 • Özel harcamalar

Mardin Midyat Diyarbakır Lezzet Keşif Turu

Mardin Turları

1. GÜN

Sabah 04:00 rezervasyon esnasında belirteceğiniz adresten size özel servis aracımız ile hareketle 04:30 Sabiha Gökçen Havalimanı'nda siz değerli konuklarımızla kültür rehberinizin buluşmasının ardından Pegasus Hava Yolları'nın 06:30 Mardin uçağı ile bir saat elli dakikalık yolculuğun ardından Mardin'e iniyoruz. Alanda bizleri bekleyen aracımıza binerek yöresel zenginlikler ile hazırlanmış kahvaltımızı aldıktan sonra (ekstra) Kasımiye Medresesi'ne ulaşıyoruz. Selçuklu Dönemi'nde üniversite denginde eğitim veren bu olağan üstü mimaride Güneydoğu kültüründeki eyvan felsefesini öğrenip gezilerimizi tamamladıktan sonra müze kent Mardin’i tanımaya başlıyoruz. Diyarbakır kapıdan Savur kapıya kadar grup ile gezilerimizin ilk durağı Mor Behrem Kırklar Kilisesi. Kilise görevlisinden alacağımız bilgilerin ardından Mardin’in dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşle Mardin Müzesi, Latifiye Camii ve bölgenin en önemli yapılarından biri olan Ulu Camii'yi görerek fotoğraflıyoruz. Ardından birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış PTT binasını geziyoruz. Şehidiye Camii ve Medresesi ziyaretimiz sonrası Mardin’in sembollerinden olan Abbaralar'dan geçip Sabancı Kent Tarihi müzesini ziyaret ediyoruz.Ardından şehir içinde vereceğimiz serbest zaman sonrası Mardin'de bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği için rehberinizin belirteceği saatte buluşarak Mardin mutfağının birbirinden leziz yemekleri için Cercis Murat Konağına gidiyoruz. Konaklama otelimizde. 
Konaklama: Hilton Garden İnn / Mardin
Günün Restoranı ve lezzeti: Cercis Murat Konağı : Mezler,Irok,Ikbeybet,Mardin Kaburga Dolması

2. GÜN

Cumartesi
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Mezopotamya’nın Efes’i olarak adlandırılan Dara’ya gidiyoruz. İpek Yolu üzerinde bulunan bu antik kentte dünyanın ilk su barajına ait kalıntıları görüp, antik dönemde Ahamanişlerin tanrısı Ahura Mazda’ya inanıldığı ve bunun için de bir takım ateş kuleleri yapıldığını öğreniyoruz. Kale (Daras Anastasiupolis), kilise, köprü, su kanalları, su sarnıçları, arasta, kaya mezarları ve sivil yerleşim binalarına ait kalıntıları incelerken yöre halkı ile gireceğimiz ikili ilişkiler ve bizlere Mezopotamya misafirperverliğinin inceliklerini sunma yarışları, hoşgörü ve sevginin bölgede ne derece güçlü olduğunu bir kez daha kanıtlayacak. Kalbimizin bir kısmını burada bırakmamızın ardından serin sularıyla cennetten bir köşe olarak tasvir edilen bölgenin mesire alanı Beyaz Su molası ardından küçük Mardin olarak adlandırılan Midyat'a geçiyoruz. Bölgenin önemli el sanatlarından olan telkari pazarında vereceğimiz serbest zaman sonrasında birçok diziye ev sahipliği yapmış olan Konuk Evi Terası'na ulaşıyoruz. Burada birbirinden güzel fotoğraflar çekerek yöresel sarı kesme taş mimarisi ile farklı manzaraları ölümsüzleştirdikten sonra Süryanilerin “Yoldath Aloha”,  Arapların “El Hadra” olarak adlandırdıkları Meryem Ana Kilisesi gezisi ile Mor Gabriel Manastırı ziyaretlerimizin ardından Hasankeyf'e gidiyoruz.Şehrin sular altında kalmadan önce taşınan eserlerin bulunduğu alanları gördükten sonra Mardin'de bulunan otelimize geri dönüyoruzAkşam yemeği için rehberinizin belirttiği saatte buluşarak Reyhani gecesi eşliğinde akşam yemeğimizi almaya Bağdadi restoranına gidiyoruz.Konaklama otelimizde.
Konaklama: Hilton Garden İnn / Mardin
Günün Restoranı ve lezzeti: Bağdadi Restoran

3. GÜN

Pazar
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında 1932 yılına kadar Dünya’daki Süryani halkının merkezi konumunda bulunan Deyrulzafaran Manastırına çeviriyoruz. Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler sonrasında Diyarbakır'a ulaşıyoruz. Meşhur On Gözlü Köprü ile tarihi surlarda Heysel Bahçeleri'ni görüp Gazi köşkü gezisi ardından öğle yemeğimizi 16. yüzyılda yapılan Vahap Ağa hamamında hizmet veren Fırın-cı Sur restoranında alıyoruz. Diyarbakır Ulu Camii, Kale Surları, 10 Gözlü Köprü, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, 4 Ayaklı Minare Diyarbakır Havalimanı'na ulaşıyoruz. Pegasus 20.35  İstanbul uçağı ile Sabiha Gökçen havalimanına hareket ediyoruz. Burada bizleri bekleyen size özel servis aracımız ile aldığımız noktalara bırakırken bir sonraki turlarımızda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.


Günün Restoranı ve lezzeti:Fırın-ci Sur Restoran: Ayvalı Kavurma

Genel Şartlar

Gezi süresi 2 gece 3 gün olup otel konaklaması aynıdır.Turumuz butik bir tur olup en az 4 en fazla 8 kişi ile gerçekleştirilecektir. Özel havalimanı servis organizasyonu, İstanbul sınırları içerisinde belirteceğiniz alış noktasından Sabiha Gökçen havalimanı arasını kapsamaktadır.Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs,otel,tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür,ayrı ayrı düşünülemez.Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir.İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir.Hava muhalefeti nedeniyle yada rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.07.05.2020  


EKSTRA 100 TL İNDİRİM FIRSATI
 • 1 Nisan - 31 Ekim 2020 tarihleri arasındaki 2.500TL ve üzerindeki işlemlerde "EB100" kupon kodu ile 100 TL indirim uygulanmaktadır. 
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz. 
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir. 
 • Touristica bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar. 
 • Kampanya son geçerlilik tarihi: 1 Haziran 2020 Pazartesi
Kredi kartı tek çekim veya taksitli çekim seçeneklerimiz;

Axess +2 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

CardFinans +3 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

Maximum +2 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları