Likya Turu İstanbul Bursa İzmir Çıkışlı 4 gece konaklamalı
Likya Turları

Yarım Pansiyon
Otobüs ile Gidiş Dönüş
6 Gece / 7 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
12 - 18 Eylül 2021
1.299 TL
  • 4 gece yarım pansiyon otel konaklaması (4 Akşam yemeği,4 Sabah kahvaltısı) 
  • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
  • Programda belirtilen tekne turları
  • Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
  • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
  • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
  • Öğle Yemekleri
  • Yemeklerde alınacak içecekler
  • Müze Kart Ücreti 70 TL. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar.
  • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler

Likya Turu İstanbul Bursa İzmir Çıkışlı 4 gece konaklamalı

Likya Turları

1. GÜN

Pazar

21.00 Beylikdüzü Shell İstasyonu Marmara Park Karşısı, 22:00 Ataköy Olimpiyat Evi Sinan Erdem Spor Salonu, 23:00 Mecidiyeköy Divan Otel Önü,  00.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı, 00.30 Kartal Yemek Center önünden hareket ile gece yolculuğu lüks Touristica otobüsümüzde.
Bursa, İzmir üzerinden yolculuğumuz yaklaşık olarak 11 saat sürecektir.

2. GÜN


Pazartesi

02.00 Bursa Almira Otel önü ile 06.00 Ege Üniversitesi Acil Çıkış Kapısı önünden İzmir misafirlerimizi aldıktan sonra Gökova Körfezi'ne ulaşıyoruz. Gökova Körfezi'nde ilk olarak doğal akvaryum olarak kabul edilen Azmak Çayı üzerinde keyifli bir sandal turu gerçekleştiriyoruz. Sandal gezimiz sonrasında Gökova tekne turumuz başlıyor. Denizler tanrısı Poseido'nun sarayına ev sahipliği yapan Gökova Körfezi'nin muhteşem koylarında ( Sedir Adası-Yeşil Deniz, Lacivert Koy, Zeytinlik… ) vereceğimiz yüzme molaları ile deniz ve güneşin keyfini çıkarıyoruz. Gökova Körfezi'nden ayrıldıktan sonra bir çok Türk filminde set olarak kullanılmış ve Okaliptüs ağaçları ile süslenmiş olan Aşıklar Yolu'nda yapacağımız yürüyüşün ardından Fethiye'de bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama :
 4 Yıldızlı Fethiye Otelleri
Öğle Yemeği : Teknede;  çupra , levrek, tavuk ya da köfte, makarna, salata ve karpuz
Akşam Yemeği : Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.

3. GÜN


Salı
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Fethiye Limanı'na ulaşıyoruz. Limanda bizleri bekleyen teknemize binerek tam gün sürecek olan 12 Adalar tekne turuna çıkıyoruz. Tarih içerisinde meydana gelen tektonik hareketler neticesinde oluşmuş ve çoğu mavi bayrak ödülüne sahip koyları görmek ve akyaryumu andıran koylarda yüzme molaları vermek için 12 Adalar turunu yapacagımız tekne turumuzda tam gün verecegimiz yüzme molalarının ardından ( Şovalye Adası, Akvaryum Koyu, Yasıcalar Adası, Göbün Koyu, Kızılada, Tavşan Adası görecegimiz yerler arasında ) limana geri dönüyor ve otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz ile Fethiye gecelerini keşfe çıkıyoruz.

Konaklama :  4 Yıldızlı Fethiye Otelleri

Öğle Yemeği : Teknede; balık veya tavuk, makarna, salata ve karpuz ( Ekstra )
Akşam Yemeği : Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.


4. GÜN


Çarşamba

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltının ardından Kalkan şeklindeki koyun etrafına yerleşmiş olan Kalkan beldesini gördükten sonra mavinin her tonunu görebileceğiniz güneşin ışıklarının açısına göre renk değiştiren ve Turkuaz Koy olarak adlandırılan  Kaputaj Plajı'nda yüzme molası veriyoruz. Molamızın ardından Türkiye’ye en yakın Yunan Adası olan 3.5 deniz mili uzaklığındaki Meis Adası'nı görerek Kaş’a geliyoruz. Limanda vereceğimiz serbest zamanın ardından Kekova tekne turunu yapmak amacıyla Üçağız Köyü'ne doğru hareket ediyor ve teknemizle ilk olarak Tersane Koyu’na ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz yüzme molası sonrası  M.Ö 2. yy da büyük bir deprem neticesinde denizin dibine batmış Batık Şehir ve Kekova Adası'nı görerek, Hamidiye Koyu yüzme molası sonrasında bu güzel yerden ayrılıyoruz. Akşam saatlerinde ise Fethiye'ye dönüş, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama :  4 Yıldızlı Fethiye Otelleri
Öğle Yemeği : Köfte ya da tavuk, salata büfesi ( Ekstra )
Akşam Yemeği : Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.

5. GÜN


Perşembe

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile öğle yemeği dahil Kelebekler Vadisi tekne turunu gerçekleştirmek üzere Belcekız Koyu'na hareket ediyoruz
( Ekstra ). Bu noktada teknemize binerek tüm gün sürecek Mavi Mağara, Kelebekler Plajı, Soğuk Su, Camel Beach Koyları'nda yüzme molaları ile muhteşem bir gün geçiriyoruz. Gezimiz sonrası otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama :4 Yıldızlı Fethiye Otelleri
Öğle Yemeği :Teknede menü şeklinde alınacaktır.
Akşam Yemeği: 
Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.


6. GÜN

Cuma
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltısı sonrasında 2006 yılında dünyanın en iyi plajı seçilen Ölüdeniz Milli Parkı'na hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak iki saat sürecek olan yüzme molası sonrasında Hayalet Köy olarak ünlenen doğal, sanat ve resim kampının bulunduğu 1924 yılındaki nüfus mübadelesi nedeniyle terk edilen  eski Rum Köyü olan Kayaköy’e gidiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasından sonra Dalyan’a hareket ediyoruz. Deniz, kumsal, güneş üçlüsüne eşlik eden tarih ve doğa zenginliği ile Köyceğiz Gölü'nü denize bağlayan antik dönemde Calbis adı verilen Dalyan’a varıyoruz. Dalyan kanalından bineceğimiz tekne ile Caretta-Caretta kaplumbağaları ve Nil ( Trionyx Tringulus ) kaplumbağalarının yumurta bırakma bölgesi olan İztuzu Plajı'na doğru teknemizle keyifli yolculuk yapıyoruz. Sazlıklar ve dünyada çok az yerde görülen sığla ağaçları
( Liquidamber Oriantalist ) arasından görünen Kaunos Kral Mezarları gezimize ayrı bir keyif katmaktadır. İztuzu Plajı'ndaki yüzme molası sonrasında dönüş yolculuğumuz başlıyor.

Öğle Yemeği : Kayaköy Antik Restorant; Gözleme ve ayran ( Ekstra )

7. GÜN

Cumartesi
Sabah saatlerinde İstanbul'a ulaşıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakırken bir başka turumuzda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz. 

Genel ŞartlarGezi süresi 6 gece 7 gün olup otel konaklaması 4 gecedir.  0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir,öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir.Böyle bir durumda misafir onayı alınır. 22.01.2021