Kurban Bayramı Özel Delhi & Ganj Nehir Turu 15 Ağustos 2018

Gemi Turları

15.08.2018
26.08.2018
11 Gece 12 Gün
Detaylı Bilgi

1. GÜN

Atatürk havalimanı dış hatlar gidişten saat 20:15de TK716 sayılı sefer ile hareket. Uçakta geceleme.

2. GÜN

Yerel saatle 04:35de Delhi’ye varış. Özel araçla Agra’ya hareket (205km 4,5 saat). Varışta otele transfer ve yerleşme dinlenme.
Benzersiz “Tac Mahal”ın bulunduğu şehirdesiniz. Burası, Şah Cihan tarafından 1634 senesinde Delhi’ye taşınmadan önce, efsanevi Babür İmparatorluğunun eski başkenti olmuştur. Türbeler, kale ve saraylar bu dönemin mimari zenginliğini gözler önüne sermektedir. Saraylar Sarayı olarak da adlandırılan “Tac Mahal”, Babür İmparatoru Şah Cihan tarafından sevgili eşi Mümtaz Mahal için inşa edilmiş olan bir mermer türbedir. Dünya harikaları listesinde yer alan bu yapıt dört tarafından da bakıldığında görünüşü aynıdır. Bu yapının inşaatı 20.000 işçinin çalışması ile 22 yıl sürmüştür. (Cuma günleri kapalıdır).
Akşam yemeği ve geceleme 5* otelinizde.

3. GÜN

Sabah kahvaltıdan sonra otelden çıkış ve Agra kalesi ziyareti.
1666 senesinde Babür İmparatoru Akbar tarafından inşasına başlandı ve torunu Şah Cihan zamanına kadar eklentiler yapıldı. Kalenin duvarları, içinde bulunan cenneti gizlemektedir. Adeta bir inciye benzeyen beyaz mermerden yapılmış olan Moti Mescidi, Divan-I-Am, Divan-I-Khaas Musamman Burcu, 1666’da Cihangir Şah’ın öldüğü Cihangir sarayı, Khaas Mahal ve Şiş Mahal bu güzelliklerdir. Büyük Agra kalesi 2,5 km uzunluğunda olup Delhideki Kırmızı kaleye de ilham vermiştir. Öğleden sonra özel araçla Jaipur’a hareket. (245km.5,5 saat) Yol üzerinde bulunan ve 16.yyda Büyük Akbar tarafından İmparatorluğun başkenti olarak yaptırılan bu orta çağ şehrini Fatehpur Sikri’yi ziyaret edeceksiniz. Bu şehirde konutlar, dini mekanlar ve idari binalar yer almaktadır. Mekke camiinin bir kopyası olarak inşa edilmiş olan cami Hindu ve Farsça tasarım unsurlarını taşımaktadır. Burada Müslüman dünyanın en büyük Sufi azizlerinden biri olan Salim Chisti tapınağı da yer almaktadır. 
Daha sonra Jaipura yola devam ediyoruz ve varışta 5* otelinize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme. 

4. GÜN

Otelde sabah kahvaltısı. Jaipur muhteşem Rajastan eyaletinin başkentidir. 
Binaların rengi nedeni ile Pembe şehir olarak popüler olmuştur.1727 senesinde Mihrace Sawai Jai Singh II tarafından, zamanın tek planlı ve ızgara sistemli şehri olarak genç Bengalli bir mimar olan Vidhyadhar Bhattacharya tarafından inşa edildi. Zengin bir kültür mirasına sahip olan bu şehir turistler tarafından şehirlerin kıralı olarak kabul edilmektedir.
Bugüne ünlü Amber kalesi ziyareti ile başlıyoruz.1592 senesinde Raca Man Singh tarafından yapılmaya başlanıp Raca Mirja Jai Singh tarafından tamamlanmış olan bu kale Hint ve Babür imparatorluğu mimarisinin büyüleyici bir karışımını sergilemektedir. Kırmızı kum taşı ve beyaz mermerden yapılmış olan kale klasik ve romantik bir saraydır. Sarayın iç duvarları oymalar, kıymetli taşlar ve aynalarla bezenmiştir. Bu kale, çoğunlukla savaşan sakinleri için güvenli bir yer olmuştur. Bu kaleye ciplerle çıkıldığı gibi eğer müsaitlik var ise fillerin sırtında da çıkabilirsiniz.
Amber kalesi ziyareti sonrasında, Jaipurun simgesi sayılan ve şair kral Sawai Pratap Singh tarafından inşa ettirilen Hawa Mahal Sarayını göreceksiniz. 
Pazar alanına bakan bu 5 katlı ve Petekli 953 adet pembe kumtaşı penceresi olan bina, kraliyet ailesi hanımlarının kentin gündelik hayatını kimseye gözükmeden izlemeleri için yapılmıştır. Burada çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.
Jaipur’da göreceğiniz önemli yerlerden biri de Şehir Sarayıdır. 
İlk önce Mihrace Sawai Jai Singh tarafından inşa ettirilmeye başlanan ve daha sonra diğer hükümdarlar tarafından yapılan ilavelerle bugünkü halini almıştır. Babür ve Rajpu mimarisinin karışımını yansıtmaktadır. Eski kraliyet ailesi hala sarayın bir bölümünde yaşamaktadır.
Ziyaretlerimizin devamında,1727-1734 yılları arasında Mihrace II Jai Singh tarafından yaptırılan astronomik aletlerin bir koleksiyonu olan Jantar Mantar’ı göreceksiniz. Bu şekilde farklı yerlerde beş adet tesis kurmuştur. Jaipur gözlemevi bunlardan en büyük ve en iyi korunan yerdir.
Otelde akşam yemeği ve geceleme. 

5. GÜN

Otelde erken kahvaltıdan sonra havaalanına transfer ve saat 07:55de 6E207 sayılı sefer ile Kalküta’ya hareket. Saat 10:10da varış.
 Kalküta, Hindistan’ın batı eyaleti olan Bengalin başkentidir. İsminin anlamı, İngilizler gelmeden önce üç Bengal köyünden biri olan Kolikata’dan gelmektedir ve şehir Hoogly nehrinin doğu yakasında kurulmuştur. Bu şehir Doğu Hindistan’ın ticari, kültürel ve eğitim merkezidir. Burada bulunan liman Hindistan’ın en eski ve tek büyük nehir limanıdır.
Havaalanından nehir geminize transfer olup kabinleriniz yerleştikten sonra gemide öğle yemeğini aldıktan sonra şehri ve yerel pazarı keşfetmek için serbest zamanınız olacaktır. Akşamüstü Belure Math tapınağını ziyaret edeceksiniz ve daha sonra ateşten lambalar ışığında akşam dualarını yapan Hintlileri izleyeceksiniz. Gemide akşam yemeği ve geceleme. 

6. GÜN

Sabah kahvaltınızı alırken gemi yola çıkacaktır. Nehir boyu güzel manzaralar eşliğinde yol alacaksınız. Kalküta’nın 40km kuzeyinde 5 adet Avrupa anıtı bulunmaktadır ki geminiz burada demirleyecektir.

Chandannagar

Kalküta’nın 35 km kuzeyinde bulunan eski bir Fransız kolonisidir, ismi muhtemelen yarım ay gibi eğilmiş Ganj nehrinin kıyı şeridi şeklinden almıştır.
Chandannagar 1673 yılında Fransızların bir ticaret merkezi kurmak için Bengal Naibi İbrahim Handan aldıkları izin ile Hughli nehrinin sağ kıyısında bir Fransız kolonisi olarak kuruldu. Bengal o zamanlar Babür İmparatorluğunun bir vilayeti idi.1688 yılında burası bir Fransız kolonisi halini aldı.1730 yılında ise Joseph François Dupleix kentin valiliğine atandı.
Nehrin 1km boyunca yer alan sahilde birçok tarihi binalar yer almaktadır ve burası yöre halkının ve turistlerin gezinti alanıdır.

Chandannagore Müzesi ve Enstitüsü

Bölgenin en eski müzelerinden biridir. Fransız antikalarından (Anglo-Fransız Savaşı'nda kullanılan toplar, 18. yüzyılın ahşap mobilyaları vb.) Bir araya getirilmiş olan bu koleksiyon, dünyanın herhangi bir yerinde bulmak zordur. Bu enstitü hala Fransızca dersler vermektedir.
Chandannagar’ın kutsal kalp kilisesi: Sahildeki gezinti yolunun yakınında bulunan kilise, Fransız mimar Jacques Duchatz tarafından tasarlandı ve 27 Ocak 1884 de ibadete açıldı, Fransız mimarisinin güzelliğini yansıtan bu kilise görmeye değerdir. Gemide öğle yemeğinden sonra Bandel-liman ziyareti.
Daha önce bu bölgede yaşayan Portekizler tarafından liman haline getirilen bu yerde 1660 yıllarında yine Portekizler Kilise ve manastır inşa ettiler. Bu kilise Batı Bengal’deki en eski Hristiyan kiliselerinden biridir ve turistlerin çok ilgisini çekmektedir.
Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7. GÜN

Gemide sabah kahvaltısı. Ambika Kalna olarak da bilinen Tanrıça Kali adına inşa edilen Kalna şehri ziyaret.
Burada Rajbari sarayı ve Shiva’ya ithaf edilen 108 adet tapınak bulunmaktadır.
Naiva Kailash olarak da adlandırılan bu tapınaklar 1809 yılında iki daire şeklinde inşa edilmiş olup 74 adedi bir dairede 34 adedi ise diğer dairededir. Orta yerden bakıldığı zaman tüm tapınaklar aynı zamanda görülebilmektedir. İlk yapılanlar beyaz mermer ve siyah taşlardan inşa edilmiştir daha sonrakiler ise sadece beyaz mermerden. 
Gemide öğle yemeği. Öğleden sonra dokumacılığı ile ünlü Shantipur ziyareti.
Ünlü Bengal pamuğunun geleneksel olarak işlendiği ve birçok ürününü görüp satın alacağınız bu köy Bengal’in ikinci büyük merkezidir. Gemide akşam yemeği ve geceleme.

8. GÜN

Gemide sabah kahvaltısı. Sabahleyin Mayapur’da ISKCON tapınağını ziyaret edeceksiniz.
1966 yılında New York’ta C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada tarafından kurulan bu inancın tapınağı olup bu şahsı guru ve manevi usta olarak takip ettiler.Temel inançları  geleneksel seçkin Hindu kutsal metinlerine, özellikle Bhagavad-gita'ya ve Śrīmad Bhāgavatam'a dayanmaktadır. Gemide öğle yemeği. Katia’da bir köy olan Matiari ziyareti. Bu köy metal eşyalar üreten bir köydür özellikler gümüşten üretilen bilhassa dini amaçlı eşyaları görebilecek ve satın alabileceksiniz.

9. GÜN

Gemide sabah kahvaltısı. Bugün Bandel Kilisesini ziyaret edeceksiniz.
Bandel kilisesi olarak bilinen Holy Rosary Bazilikası, Hindistan'ın Batı Bengal'in deki en eski Hristiyan kiliselerinden biridir. Bandel'de yer alan ve 1599 yılında inşa edilen bu kilise, Nossa Senhora do Rosário'ya ithaf edilmiştir. Aynı zamanda Kalküta'nın Roma Katolik Başpiskoposluğuna bağlı olan bir kilisedir. Batı Bengal'in yanı sıra Hindistan'daki en önemli tarihi kiliselerden biridir.

10. GÜN

Sabah kahvaltıdan sonra gemide ayrılış ve saat 13:05de 6E6616 sayılı sefer ile Kalkuta’dan Delhi’ye hareket. Yerel saatle 15:25’ de varışta 5*otelinize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.

11. GÜN

Otelde sabah kahvaltıdan sonra Delhi turumuz başlıyor.

Delhi

İki farklı dünyayı birbirine bağlayan bir kent. Bir zamanlar İslami Hindistan'ın başkenti olan Eski Delhi, dağınık ve müthiş camilerle kaplı dar şeritlerin bir labirentidir. Buna karşılık, İngiliz Raj'ın yarattığı imparatorluk şehri Yeni Delhi, geniş, ağaçlarla kaplı caddelerden ve ihtişamlı hükümet binalarından oluşur. Delhi yaklaşık bin yıldır birçok yöneticinin ve birçok imparatorluğun iktidar kolu olmuştur. Kent defalarca inşa edilmiş, yıkılmış ve burada yeniden inşa edilmiştir. İlginçtir, bir takım Delhi yöneticileri, önce yıkıcı olarak, daha sonra yaratıcılar olarak ikili bir rol oynadı. 

Jama Mescidi

Eski Delhi’de bulunan bu cami 25.000 kişi kapasitesi ile Hindistan’ın en büyük camisidir.1644 yılında Babür İmparatoru Şah Cihan tarafında inşasına başlandı, Tac Mahal ve Kızıl Kaleden sonra bir servet akıtıldı. Mimari bir şaheser olan bu caminin üç büyük kapısı, dört kulesi ve 40 metre yüksekliğinde bir minaresi vardır. Kırmızı kum taşından ve beyaz mermerden yapılmış olup namaz salonu kemerlerle koridorlara ayrılmıştır.

Rickshawla gezinti

Jama mescidi çevresinde Paddy taksi olarak da adlandırılan çekçeklerle bir gezinti yapacaksınız. Bu çekçekler şehri otomobillerin yarattığı hava kirliliğinden koruduğu gibi aynı zamanda insanlara da istihdam da yarattığı için Hindistan’ın önemli araçlarındandır.

Red Fort (Kırmızı Kale dışından)

Yamuna nehrinin batı kıyısında 1638 yılında Şah Cihan tarafından inşasına başlandı. Kırmızı kumtaşından yapıldığı için bu adı almıştır.33 metre yüksekliğinde duvarlara sahip olan bu yapının içinde Davul evi, İnci Cami, Kraliyet hamamları ve Renk Sarayı yer almaktadır. (Pazartesi günleri kapalıdır)

Raj Ghat

Yamuna nehri kıyısında, Resmi olarak Mahatma Gandhi yolu olarak bilinen Ring Roadda yer alan bu anıt, Suikasttan bir gün sonra 31 Ocak 1948’de Mahatma Gandhi’nin yakıldığı yeri gösteren siyah mermer platformdur.

Hindistan Kapısı

Hindistan kapısı, Yeni Delhi'nin merkezinde 42 m yüksekliğinde bir kavşağın ortasındaki kemerli bir "Arc-de-Triumph" şeklindedir. Paris’dekine hemen hemen benzer şekilde, Birinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz Ordusu için savaşmak için hayatlarını kaybeden 70.000 Hint askerinin anısına yapılmıştır. Anıt, Afgan savaşında Kuzeybatı Sınırında öldürülen 13.516 İngiliz ve Hintli askerin ismini taşıyor. Amar Jawan Jyoti, kemer altında, 1971'deki Hint-Pakistan savaşında Hint silahlı kuvvetlerinin kayıplarını anmaktadır.

Yeni Delhi

Yeni Delhi, İngiliz sömürge mimarisini anımsatan resmi binalar ve çeşitli hükümet binaları barındırmaktadır. Baker tarafından tasarlanan Parlamento Binası, 173m çapında Rashtrapati Bhawan, Viceroy'un ikametgahı ve Lutyens tarafından tasarlanan şu anda Hindistan Cumhurbaşkanı'nın resmi konutu gibi birkaçını göreceksiniz.

Hümayun Türbesi 

Humayun'un Mezarı muhtemelen zamanının en yenilikçi ve deneysel anıtlarından biridir ve bunlara Hint-İslam mimari stilleri hakimdir. Bu görkemli bahçe mezarı Hindistan'daki Babür mimarisinin ilk önemli örneğidir. 1565 yılında, Humayun'un ölümünden dokuz yıl sonra eşi dul Bega Begam tarafından yaptırılmıştır. Bahçe duvarların içinde en dikkat çekici olan, çift kubbeli türbe ile su kanallarının birleştiği meydandır. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

12. GÜN

Otelden saat 03:00de havaalanına transfer. Saat 06:15deTK717 sayılı sefer ile İstanbul’a hareket. Saat 10:30da varış ve gezimizin sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 * Türk Havayolları ile İstanbul - Delhi - İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti

 * Havaalanı ve Liman vergileri (580 Dolar)

 * Gemide 5 gece 6 gün tam pansiyon konaklama

 * Agra'da  5*otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama

 * Jaipur'da 5* otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama    

 * Delhi'de 5* otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama    

 * Tüm transferler

 * Programın içinde yazılı olan geziler, ziyaret ve girişler.

 * Gemide maden suyu,su,çay ve kahve ve alkolsüz içecek servisi 

 * Restaurant, bar gibi alanlarda wi-fi servisi (nehirde uzak yerlerde çekmeyebilir)

 * Gym aletleri ve Yoga salonu

 * Masaj ve SPA odası 

 * Türkçe rehberlik hizmeti

 * Türsab mecburi mesuliyet sigortası 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Programda yazılı olan turların dışında yapılacak turlar 

* Agra, Jaipur ve Delhi’de  öğle yemekleri.

* Gemi hizmet görevlileri ücreti (Kişi başı 70 Euro olup gemide toplanacaktır)

* Şahsi harcamalar

* Vize (Yeşil pasaporta da vize gerekmektedir)

* Seyahat Sigortası

* Yurt dışı çıkış harcı 


Tur Tarihleri

17 Ağustos 2018

Vize Bilgileri

Tura katılım için Hindistan vizesi gerekmektedir.

Hindistan Konsolosluğu 18.02.2013 tarihinden itibaren parmak izi uygulamasına başlamıştır. Misafirlerimizin konsolosluğa şahsen gelmesi gerekmektedir.
Konsolosluk ve elçilikler vize müracaatı yapıldıktan sonra ilave olarak evrak talep edebilirler.

Başvuru evrak ve genel koşullar aşağıda ki gibidir.

* Pasaportunuzun süresi seyahat tarihinden itibaren en az altı ay geçerli olmalıdır.
* Vize müracaat formu kesinlikle müracaatçı tarafından imzalanmalıdır.
* Vize işlemlerinizin başlatılabilmesi için pasaportun aslının da evraklar ile birlikte tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir.
* Tüm pasaport tiplerine (Bordo, Yeşil ve Gri pasaportlar) vize uygulanmaktadır.

TURİSTİK

* En az altı ya geçerli olan pasaport, (altı aydan az olduğunda kesinlikle kabul etmiyorlar,)
* Nüfus müdürlüğünden alınmış ikametgah 
* İngilizce olarak yazılmış vize talep yazısı
* Kişi başı en az 5.000 TL banka hesap cüzdanı yada kaşeli imzalı hesap ekstresi
* T.C. Kimlik fotokopisi,
* Son altı ay içerisinde çekilmiş 50 mm x 50 mm ebatlarından arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf
* Var ise eski pasaportlar

TİCARİ

* İngilizce olarak yazılmış şirkette imza yetkisi olan kişilerden tarafından kaşelenip imzalanmış seyahat amacınızı içeren yazı
* İmza sirküleri
* Vergi levhası
* Sicil gazetesi
* Faaliyet belgesi
* SGK' lı ise işe giriş bildirgesi
* Son 3 aylık maaş bordrosu
* Görüşmeye gideceğiniz firmadan adınıza gelmiş davet mektubu (Davet mektubu ile birlikte Hindistan'daki firmanın Incorporation certificate belgesi getirilmeli (sicil kayıt no) yada firma antetli kağıdına registration numarasını yazılı olmalı eğer bu şekilde de yok ise davetiye altına Bu firma Hindistan'a kayıtlıdır ve sicil numarası ........ bu dur şeklinde not düşülmelidir.)
* Nüfus müdürlüğünden alınmış ikametgah
* Müracaatlar şahsen yapılmaktadır.
* T.C. Kimlik fotokopisi,
* Vize formu konsolosluk Web sitesinden doldurulmalıdır.
* Şirkete ait banka hesap cüzdanı, hesap dökümü orijinal ıslak imzalı olmalıdır,
* Var ise eski pasaportlar,
* En az altı ay geçerliliği ve vize basılacak boş sayfası olan pasaport

İletişim

Adres: Cumhuriyet Cad. No.-42 Dörtler Apt., Flat No.-11, Elmadağ 34367, İstanbul

Telephone: (90) 212 2962131, (90) 212 2962132

Fax: (90) 212 2962130

E-mail: cgi@cgiistanbul.org - info@cgiistanbul.org

Vize Formu için ;

http://indianvisaonline.gov.in/visa/indianVisaReg.jsp

GÖREV BÖLGESİ

Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova

(Diğer şehirlerden yapılacak başvurular için Ankara Hindistan Başkonsolosluğundan bilgi alınmalıdır)

Uçuş Bilgileri

Uçuş Bilgileri : 

TK 716 İstanbul - Delhi 20:15 - 04:35 (+1)

TK 717 Delhi - İstanbul 06:15 - 10:30


Not : (+1) ibaresi ertesi güne sarkan saatler için kullanılır.

İptal Şartları

İptal Şartları :

Hareket tarihine;

120 gün – 60 gün kala        %20   
59 gün – 16 gün kala          %40
15 gün – Hareket Günü      %100 ceza uygulanır.


Aramayı Değiştir
Üst Güverte French Balkonlu (French Bed'li Kabin No : 1 & Twin Bed'li Kabin No : 16) - İki Kişilik Oda
Tam Pansiyon
Toplam Fiyat
7.598 USD
37338 TL
Üst Güverte French Balkonlu (French Bed'li Kabin No : 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9 & Twin Bed'li Kabin No : 10, 11, 12, 13, 14, 15) - İki Kişilik Oda
Tam Pansiyon
Toplam Fiyat
7.798 USD
38321 TL
Ana French Balkonlu (Kabin No : 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9/French Bed & 10, 11, 12, 13, 14, 15/ Twin Bed) - İki Kişilik Oda
Tam Pansiyon
Toplam Fiyat
7.998 USD
39304 TL

Kurban Bayramı Özel Delhi & Ganj Nehir Turu 15 Ağustos 2018/11n (S&A)
Delhi / Agra (1) - Jaipur - Kalkuta - Ganj Cruise (5) - Kalkuta - Delhi (2)
11 Gece 12 Gün

Önemli Bilgiler

ÖNEMLİ NOTLAR:

1- Seyahate ilişkin gemi biletleri, uçuş bilgileri ve evrakları seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür. 

2- Uçaklı programlarımızda acentemiz; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

3- Programlarda hava alanında ya da limanlarda acentemiz görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında ya da on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

4- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler yolcularımız tarafından takip edilmelidir. Havalimanı içerisinde bu anons ve panoların takip edilmemesinden doğan uçağa binememe durumlarından acentemiz sorumlu tutulamaz.

5- Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz. 

6- Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Aşırı şekilde su seviyelerindeki değişimlerde navigasyonun mümkün olmaması durumunda bir sonraki durağa gemi firmasının sağlayacağı araçlar ile karadan transfer yapılır.

7- Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında ya da limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa ya da gemiye binmeyen kişilerin seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

8- Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar kişiye aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda bedel iadesi yapılamaz. 

9- Yurtdışı gezilerinde seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması boş vize sayfası olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu kurallara uyulmaması durumunda havalimanlarında yolcuların uçuşa alınmaması sonucu doğan zararlardan yolcularımız bizati sorumludur.

10-  Acentemiz Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak acentemizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Acentemiz sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında acentemizin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

11- Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acenta ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.

12- Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ve yapılması misafirler tarafından isteniyor ise, tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

13- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

14- Acentemiz, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3-4 kişilik kabinlerde ilave yatak uygulaması olup, 3. Ve 4. yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.

15- Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

16- Single tek kişilik oda /kabin farkı ödeyerek konaklama yapan misafirlerimize normal koşullarda tek kişilik oda/kabin tahsis edilir. Ve bu konaklama yerleri iki kişilik oda/kabinlerden normal koşullarda daha küçük olup hiçbir şekilde iki kişilik oda da tek kişi konaklama garantisi verilmemektedir. Tur alan yolcularımız bunu peşinen kabul etmiş sayılır.

Uçak Ulaşım Uyarılar

1-  2 yaş altı çocuklar için anne kucağında seyahat etme zorunluluğu vardır. Koltuk satılamaz. Her yetişkin için sadece 1 bebek ile seyahat edebilme hakkı vardır. 2 yaş üzeri çocuklar için koltuk alma zorunluluğu vardır. Bilet satış esnasında hatalı verilen doğum tarihleri chek-in esnasında fark edildiğinde hava yolu kuralları uygulanır. 

2-  28-35 (dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır. 
3-  Hava alanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcu tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz. 

4- Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri hava yolu tarafından hava alanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları ( info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcunun alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır. 
5-  Hava yolları genel teamülünde bagaj hakki 15kg ile sınırlandırılmaktadır. Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 tane poşet taşıyabilir. 

6-  Yolculun kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz. Gemi ve Kabin Bilgileri

MV PARAMHAMSA   

Kabin özellikleri:

* Ana güvertede açık balkonlu takribi 16,25 m2 10 adet kabin 

* Üst güvertede French balkonlu takribi 16,25m2 16 adet kabin 

* Tüm kabinlerde havalandırma, WC/Duş-Kahve ve çay makinesi, kasa mevcuttur.

Restoran: 60 kişi kapasiteli, konferans salonuna da dönüşebilir.

Bar lounge: Gün içinde sandwiç, salata, meyve, kuru pasa ikramları vardır.

Wi - Fi : Restoran ve bar gibi genel alanlarda wi - fi kullanımı vardır ancak nehir güzergahında  ücra yerlerde erişim olmayabilir.

Fitness ve Wellness: Spa, masaj, açık hava jimnastik, yoga imkanları

Güneşlenme güvertesi: Şezlonglar mevcuttur.