Kurban Bayramı İstanbul'dan Uçaklı Elit Gap Turu 3 Gece 4 Gün
Gap Turları
Yarım Pansiyon

3 Gece / 4 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
9 - 12 Temmuz 2022
Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş

3.999 TL
 • 2 gece yarım pansiyon otel konaklaması (2 Akşam Yemeği 3 Sabah Kahvaltısı) 
 • Şanlıurfa'da oda kahvaltı konaklama
 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti 
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Nemrut dağına minibüslerle çıkış ve Halfeti tekne turu 
 • Mercedes Travego araçlar ile ulaşım  
 • Havalimanı Transferleri Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
  Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.
 • Öğle yemekleri 
 • Müze Kart Ücreti T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar.
 • Ören yeri ile özel işletme girişleri, 
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Programda ekstra olarak belirtilen gezi ve eğlenceler 
 • Özel harcamalar

1. GÜN

Sabah 03:00 Beylikdüzü Shell İstasyonu Marmara Park karşısı 03:30 Ataköy Olimpiyat Evi (Sinan Erdem Spor Salonu önü), 03:45 Mecidiyeköy Divan City Otel önü, 04:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önünden hareketle 04.30 Sabiha Gökçen Havalimanı'nda biniş işlemleri sonrası  Pegasus Havayolları'nın 06:45 uçağıyla yaklaşık bir saat kırk dakikalık yolculuğun ardından Diyarbakır'a ulaşıyoruz.
 Alanda bizleri bekleyen aracımıza binerek Diyarbakır'da yöresel kahvaltımızı alıyoruz.
( Ekstra ) Kahvaltı sonrası Diyarbakır'da İslam hakimiyeti ile birlikte ilk camii olma özelliğine sahip Ulu Camii avlusuna ulaşıyoruz. Güneş saati ve cami hakkında bilgileri rehberimizden alıyoruz. Sonrasında Cahit Sıtkı Tarancı evine ulaşıyoruz. Aynı zamanda Diyarbakır sivil mimari eseri olan bu evde restorasyon devam ettiği için evin bölümlerini göremesek de dış duvarlar içerisindeki detayları ve ünlü edebiyatçımızın hayatından kesitleri anlatımlar ile sizlere sunduktan sonra Petrol kenti Batman Çömçe Restaurant'ta öğlen yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası ham petrol kuyularını görerek
 Ilısu Barajı ile sular altında kalan Hasankeyf’e gidiyoruz. Yol üzerinde baraj inşası sebebiyle yeni kurulan yerleşim alanına taşınmış Artuklu Hükümdarı Uzun Hasan’ın oğlu Zeynel Bey’in türbesini görerek sular altında kalmaktan kurtarılmış eserlerin bulunduğu Hasankeyf Müzesi'ni ziyaret ettikten sonra Midyat'a varıyoruz. Süryanilerin anayurdu olarak bilinen Midyat ilçesinde Konuk Evi ve Telkari alışverişlerimizi gerçekleştiriyoruz. Gezilerimiz ve serbest zaman sonrası Mardin'de bulunan taş mimari ile yapılmış butik konsept otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Araç ile yapılacak güzergah ve toplam km
Diyarbakır-Batman 110 km
Batman-Hasankeyf 35 km
Hasankeyf-Midyat 40 km
Midyat-Mardin 50 km
Toplam:235 km
Konaklama: 
Kaya Ninova Otel  Mardin  

2. GÜN

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Kasımiye Medresesi’ne gidiyoruz. İki katlı ve açık avlulu medrese tipinin en güzel örneklerinden olan Kasımiye Medresesi'ni gezip özellikle de ana eyvanda bulunan çeşmeden, avlusunda bulunan havuza akan suyun hikayesini rehberimizden dinledikten sonra Müze kent Mardin'i tanımaya başlıyoruz. Buradaki ilk durağımız 1895 yılında Antakya Patriği Behnam Bani tarafından Katolik Süryani Patrikhanesi olarak yaptırılan binada bulunan Mardin Müzesi oluyor. Başta Girnevaz Höyüğü olmak üzere kent çevresinde yapılan arkeolojik kazılarda bulunan Tunç Çağı’ndan Osmanlı Dönemi'ne kadar çok geniş bir zaman dilimine ait olan çeşitli eserlerin sergilendiği müze gezisi ardından Mardin’in dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşümüzde Mor Behnam Kilisesi’ne gidiyoruz. Kırklar Kilisesi olarak da bilinen bu kiliseyi görüp Hristiyanlıkta önemli yeri olan Kırk şehitlerin hikayesini dinleyip, kent dokusunun önemli bir unsuru olan Abbara örneklerini ve Artuklu mimarisinin en önemli eseri olan Mardin Ulu Camii görüyoruz. Mardin’in ‘Mimar Sinan’ı olarak bilinen Mimarbaşı Lole Serkis Gizo tarafından yapılan PTT binasını ve minaresi yine Lole tarafından yapılmış olan Şehidiye Camisi'ni geziyoruz. Ardından yöreye ait meşhur kahve, badem şekeri ve Süryani şarap alışverişimizi yapıyoruz. Mardin gezisi sonrası aracımıza binerek Viranşehir üzerinden Peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa'ya doğru ilerlerken  insanlığın bilinen ilk mabedine, Göbeklitepe’ye ulaşıyoruz. 1996 yılında kazı çalışmaları başlayan Göbeklitepe’nin, Neolitik Dönem insanının kutsal tapım merkezi olduğu bilinmektedir. Buradaki tapınakları görüp Göbeklitepe hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra Bozova ilçesi üzerinden Adıyaman'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Dedeman Park Otel / Adıyaman 
Öğle yemeği : Yusuf Usta Mardin Yöresel Mardin tabağı, sembusek, içli köfte.

Araç ile yapılacak güzergah ve toplam km;
Mardin-Adıyaman:300 km.

3. GÜN

Belirtilen saatte otelimizin lobisinde buluşup sizlere muhteşem bir deneyim fırsatı sunacak olan Nemrut Dağı gün doğumuna doğru gidiyoruz. Otelin önünden minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru hareket ediyoruz. Güneşin doğuşunu 2150 m yükseklikteki zirvede izledikten sonra Antiochos’un mezarının doğu ve batı taraflarındaki Zeus – Oromasdes, Apollon – Mithras, Herakles – Artagnes, Kommagene – Fortuna Tanrılar heykelleri'ni rehberimizin anlatımları ile tanıdıktan sonra Kommagene Kralları’nın yazlık başkent olarak kullandıkları Arsemia kentini görüyoruz. Ardından yaklaşık 1900 yıldır ayakta olan Roma İmparatoru Septimus Severus zamanında eski adıyla Chabinas şimdiki adıyla Cendere suyu üzerinde inşa edilen Cendere köprüsünü görüp fotoğraflıyor, rehber anlatımları ile köprünün yapım aşamalarını ve hikayesini öğreniyoruz. Sonrasında yine Nemrut Dağı Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan Kommagene Krallığı’ndan günümüze kalan en önemli eserlerinden olan Kommagene ailesi kadınları için yaptırılan ve önündeki sütun üzerinde bulunan kartal heykeli nedeniyle yöre halkı tarafından Karakuş Tümülüsü olarak adlandırılan mezar yapısını ziyaret ediyor ve otelimize geri dönüyoruz.
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası odalara çıkıp kısa bir dinlenme molası sonrası Atatürk barajı seyir terası gezisi sonrası, ilk kez günümüzden 4 bin yıl öncesine ait olan Kültepe, Mari ve Ebla tabletlerinde adından bahsedilen Harran’a doğru yola çıkıyoruz. İlk dikkatimizi çeken yer Harran’daki yerleşimi M.Ö. 5.bin yıla kadar gittiğini öğrendiğimiz Harran Höyüğü oluyor. Höyüğün eteklerinde yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Emevi Halifesi Mervan tarafından yaptırılan Cennet Camisi'ne ( Camii el Firdevs ) ve cami ile aynı avluda yer alan Anadolu’da kurulan ilk İslam Medresesi’nin ( Harran Üniversitesi ) kalıntılarını gördükten sonra kentin meşhur konik kubbeli evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaretimizin ardından, peygamberler şehri Şanlıurfa’yı tanımaya başlıyoruz. Helenistik Dönem'in meşhur Edessa kenti, Hristiyan resim sanatı üzerinde büyük etkisi olan ve kutsal mendil olayında önemli rol alan Abgar Krallığı’nın başkenti Şanlıurfa’da Hz İbrahim’in Nemrut tarafından ateşe atıldığına inanılan Balıklıgöl'ü, az ilerisindeki Ayn Zeliha Gölü'nü, Rızvaniye Camisi'ni ve Hz İbrahim’in doğduğu olarak bilinen mağarayı görüyoruz. Buradaki gezimizin ardından eski Urfa’dan günümüze kalan en önemli eserlerden olan hanlar bölgesine geçiyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler ya da Meşhur Gümrük Han’da kahvelerini içebilirler. Ardından otelimize ulaşıyoruz konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle birlikte yemek dahil Sıra gecesi eğlencesine gidiyoruz. (Ekstra)

Konaklama: El Ruha Otel / Şanlıurfa

4. GÜN

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Şanlıurfa Arkeoloji Müzesine gidiyoruz. Kentin Paleolitik Dönem'den İslam Dönemi'ne kadar olan tarihini görebileceğimiz müzede günümüzden 12 bin yıl öncesine tarihlenen ve Balıklıgöl Adamı olarak bilinen heykelden Harran’daki Sin Tapınağı'na ait kitabeye kadar şehrin tarihini gözler önüne seren eserleri gördükten sonra Fırat Nehri üzerinde kuzeyden güneye 4. baraj olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Bizi bekleyen özel teknemizle Birecik Baraj Gölü üzerinde birbirinden güzel manzaraların eşliğinde yaklaşık bir saat sürecek tekne turumuza başlıyoruz. Tekne turumuz esnasında ilk dikkatimizi çeken Fırat Nehri ile Merziman Çayı’nın birleştiği noktada kurulan heybetli Rumkale oluyor. Kalenin ardından bir zamanlar yaşam alanı olarak kullanılmış mağara evleri ve önemli bir kısmı sular altında kalmış olan Savaşan Köyü'nü, sular altında kalan caminin suların üzerinde kalan tek kısmı olan minaresini görüp fotoğrafladıktan sonra Helenistik dönemde “Toroslardaki Antakya” anlamına gelen ‘Antiochia Ad Taurum’ adı verilen, Arap kaynaklarda Ayıntap olarak geçen, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin sosyo-ekonomik açıdan en gelişmiş ili Gaziantep’e ulaşıyoruz. Küşleme ve özel antep lahmacun menülü öğle yemeği sonrası ZEUGMA’dan çıkartılan mozaiklerin sergilendiği Mozaik müzesine ulaşıyoruz. Dünyaca ünlü ‘Çingene Kızı’ mozaiğinin yanı sıra konusunu Yunan Mitolojisi'nden alan mozaikleri rehberimizin anlatımları eşliğinde tanıdıktan sonra Gaziantep çarşılarında satılan yemenilerden, Meşhur Elmacı Pazarı'ndan yöreye özgü baharatlardan, yörede ''bandırma'' olarak bilinen cevizli sucuklardan ve Bakırcılar Çarşısı'nda satılan birbirinden güzel bakır eserlerden almak için vereceğimiz serbest zaman ardından Tahmis Kahvesi'ne ulaşıyoruz. İlk kez 1638 yılında yapılan, 1901 yılındaki yangından sonra yenilenerek günümüze gelen Tahmis Kahvesi’nde vereceğimiz mola sonrası   Gaziantep Oğuzeli Havalimanı'na ulaşıyoruz. Pegasus 22:25 uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ediyoruz..
Alanda bizleri bekleyen servis araçlarımıza binerek sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve bir başka Touristica gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

Genel Şartlar

Tur programımız içerisindeki Nemrut dağına minibüslerle çıkış ve Halfeti tekne turu ücretleri fiyatlara dahil edilmiştir. 
Gezi süresi 3 gece 4 gün olup otel konaklaması aynıdır. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez. Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir, öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir. Böyle bir durumda misafir onayı alınır. Hava muhalefeti nedeniyle yada rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.12.11.2021

EKSTRA 500 TL'ye varan İNDİRİM FIRSATI
 • 5.000TL - 9.999 TL arasındaki işlemlerinizde ekstra 300 TL indirim için 'TATİL300' kupon kodu;
  10.000 TL üzeri işlemlerinizde ekstra 500 TL indirim için 'TATİL500' kupon kodu kullanılmalıdır.
 • Toplam rezervasyon tutarı üzerinden uygulanmaktadır.
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz. 
 • Rezervasyon iptali durumunda, misafirin rezervasyonunda bulunan iptal ve iade koşulları geçerlidir. 
 • Chippin kampanyası ile birlikte kullanılamaz. 
 • World'e özel 150 World Puan, 4 ay sonra öde kampanyaları geçerlidir. 
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir. 
 • Touristica bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Kampanya son geçerlilik tarihi: 4 Nisan 2022