Touristica
Kos Adası Turu Her Hafta Hareketli
Yunan Adaları Turları

Yarım Pansiyon
Bodrum'dan Feribot ile Gidiş Dönüş
2 Gece / 3 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
1 - 3 Eylül 2020
1.606 TL

Kos Adası Turu Her Hafta Hareketli

Yunan Adaları Turları

1. GÜN

09:15’te Bodrum Kale Limanından hareket. Kalkıştan 1 saat önce Bodrum Kalesi’nin yanındaki limanda check-in işlemlerini yaptıktan sonra feribot ile Kos Limanı'na hareket ediyor ve yaklaşık 1 saat sürecek deniz yolculuğu ile adaya varışınızın ardından zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz merkez çarşıda gezebilir, görkemli Hipokrat Ağacı, Roman Odeon ve eski şehri gezebilir veya şehir merkezinde kolaylıkla ulaşabileceğiniz plajlarda denizin keyfini çıkartabilirsiniz. Komşunun eğlence kültürüne dahil olmak isterseniz, otelinize yürüyüş mesafesinde yer alan tavernalarda, canlı müzik eşliğinde keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Geceleme otelinizde.
Akşam arzu eden misafirlerimiz için rehberimizin ekstra düzenleyeceği akşam yemekli ve müzikli taverna turuna katılabilirler. 

Akşam Yemekli Taverna Turu: 
  

2. GÜN

Otelde alacağınız kahvaltı sonrası, zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilir, denizin ve sahildeki kafelerin tadını çıkartabilirsiniz. Dilerseniz muhteşem manzarası ile Zia Dağ Köyü’nü ziyaret ederek adanın lokal lezzetlerini keşfedebilir, Kefalos Plajı’nda denizin keyfini çıkartabilirsiniz. 

3. GÜN

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Saat 12:00 da odalarımızı boşaltmamızı ardından feribot dönüş saatimize kadar serbest zamanımız olacak. Bu zaman zarfı içerisinde adada alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz  için zaman harcayabilirsiniz.  Sonrasında pasaport ve çıkış işlemlerimizi tamamlayarak Kos adasından Bodrum dönüş için hareket edeceğiz. Yaklaşık 1 saat 10 dakikalık keyifli bir yolculuk sonrası Bodrum'avarışımızı takiben gezimizi noktalamış olacağız.  

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Bodrum - Kos - Bodum arası feribot biletleri 
 • Liman vergileri
 • 2 Gece oda kahvaltı konaklama
 • Türkçe rehberlik hizmetleri ( 10+ Kişi ve üzeri ) 
 • Tursab Zounlu mesleki sigortası

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurt içi ve Yurt dışı uçuşlar 
 • Oda kahvaltı dışında kalan tüm otel harcamaları
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilen ekstra geziler
 • Yurt dışı çıkış harcı ( 50 TL)
 • Yunan adaları vize işlemleri ve bedeli

VİZE BİLGİLERİ

Samos Adası seyahat planı olan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerin seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri için Yunanistan Kapı Vizesi veya Yunanistan Schengen Vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. Türkiye sınırları içerisinde oturum izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize sahibi olma zorunlulukları bulunmaktadır. Ayrıca Rusya, Belarus ve Ukrayna vatandaşlarının da Samos seyahatleri için vize sahibi olmaları gerekmektedir. Yunanistan Kapı vizesi tek ve çift girişli seçenekleri ile kapı vizesi uygulaması dahilinde olan Rodos, Kos, Midilli, Samos, Meis ve Sakız adalarında en fazla 15 gün konaklama hakkı tanımaktadır.

Samos vizesi kısa süreli vize türleri arasında yer alması nedeniyle Yunanistan Konsolosluğu doğrudan yapılan kapı vizesi başvurularını kabul etmemektedir. Yunanistan Samos vizesi başvuruları akredite seyahat acentaları ve vize başvuru merkezleri aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Vize başvurularının seyahat tarihinin en az 4 iş günü öncesinden gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Pasaport üzerinden daha önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisine seyahat ettiğini gösteren vize etiketi olan vatandaşların kapı vizesi başvuruları kabul edilmemektedir. Kapı vizesi başvurusunun işleme alınması için K.K.T.C giriş vize damgası bulunan vatandaşların yeni bir pasaport sahibi olmaları gerekmektedir.

Aydın ilinin Kuşadası ilçesinden düzenlenen ortalama bir buçuk saat süren feribot seferleri ile Samos adasında seyahat edilebilmektedir. Yunanistan’a ait 12 ada içerisinden yüzölçümü en büyük olan Samos adası Türkiye’de Sisam adı ile bilinmektedir. Yunanistan sınırları içerisinde ya da kapı vizesi uygulaması dahilinde olmayan adalara seyahat edebilmek için Yunanistan Schengen vizesi sahibi olma şartı koşulmaktadır. Samos vizesi sahibi olarak kapı vizesi uygulamasında dahilinde olmayan diğer adalara ve Yunanistan anakarasına giriş yapılamamaktadır.

Samos Adası / Yunanistan Kapı Vizesi Gerekli Evrakları

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Pasaport kimlik bilgileri ile aynı bilgilere sahip olan nüfus cüzdanın ön ve arka yüzüne ait fotokopisi ibraz edilmelidir.
Pasaport Fotokopisi: Başvuru aşamasında pasaportun fotokopisi talep edilmektedir. Samos adası seyahati sırasında sınır görevlilerinin kontrolü ve vize basımı için pasaport aslının mutlaka başvuru sahibinin yanında olması gerekmektedir. Kapı vizesi başvurusu yapılan pasaportun seyahat bitiş tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Pasaport içerisinde vize basımı için 2 boş sayfa yer alması zorunluluğu bulunmaktadır. 10 yıldan daha eski pasaport ile vize başvurusu yapılmamalıdır.
Vize Başvuru Formu: Yunanistan kapı vizesi başvuru formu Yunanistan Schengen vize başvuru formu ile aynıdır fakat doldurulması aşamasında seyahat amacının net olarak belirtilmesi gerekmektedir. Vize başvuru İngilizce ya da Yunanca dillerinden biri ile büyük harfle doldurulmalı ve Türkçe karakter içermemelidir.
Biyometrik Fotoğraf: Güncel bir tarihte çekilmiş olması gereken 2 adet biyometrik fotoğrafın uluslararası ölçülere uygun olması gerekmektedir.
Samos Adası Feribot Bileti: Başvuru aşamasında talep edilen feribot biletinin başvuru sahibi tarafından satın alınmış olması gerekmektedir. Rezervasyonu yapılmış fakat ödemesi gerçekleştirilmemiş feribot biletleri başvuru aşamasında kabul edilmemektedir.
Otel Rezervasyonları: Samos adası ve kapı vizesi dahilinde olan adalara seyahat edilmesi halinde konaklama yapılacak otel rezervasyonlarının tümünün konfirme edilmesi gerekmektedir. Aile veya arkadaş yanında konaklayacak vatandaşların davetiyeleri içerisinde davet sahibinin kimlik bilgileri ve açık adresleri yer almalıdır.
Banka Hesap Dökümü: Başvuru sahibinin seyahat masraflarını karşılayacak kadar bakiyesi bulunan banka hesabının 3 ayın bilgisini gösterecek şekilde hesap özeti alınmalıdır.

KONAKLAMA DETAYLARI

3 ve 4 Yıldız otellerde oda kahvaltı konaklama

GENEL ŞARTLAR

* Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
*Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Touristica misafirleri Touristica sorumluluğundadır.
* Promosyon olarak belirtilmiş olan turlar ve özel dönem turlarında (bayramlar ve tatiller)uçak biletlerinin iptal ve iadesi yoktur. Diğer tüm turlarda hava yolu kuralları geçerli olup, iptal, iade ve değişiklikler hava yolu kuralları dahilindedir.
* Touristica, organize etmiş olduğu tur için yeterli katılımcı olmaması durumunda, turu iptal edebilir. Tur iptali 20 gün öncesinden tüketiciye bildirilir. Bu gibi durumlarda tüketici turunu diğer müsait olan bir tarihe kaydırabilir ya da tur ücretini iade alır. Tazminat talep edemez.
* Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabilir.
*Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
* Touristica, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Touristica, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından yazılı teyit edilmesi gerekmektedir. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Touristica sorumlu değildir.
*Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Touristica’nın sorumluluğunda değildir.
*Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
*Touristica, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
*Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
*Touristica, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
*Tur programlarında belirtilen ekstra turlar için minimum katılımcı sayıları gerekmektedir. Bu sayılar yerel operatör ya da rehber tarafından düzenlenecek olan turun maliyetlerine göre belirlenmektedir. Gerekli sayılara ulaşılamaması durumunda rehber ekstra turu (ları) iptal etme ve gerçekleştirmeme hakkına acente adına sahiptir.
*Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu takdirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
*Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
* Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
* Yurt dışı turlarda 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. Bazı otellerde iki kişilik odalara ilave yatak uygulaması olup, bu ilave yatak genellikle kanepe ya da açılır kapanır yatak olarak verilmektedir. Standart bir yatak değildir. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında 1 çocuk ile sınırlıdır(0-2 yaş arası bebekler bu kritere dahil değildir).
*18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

*Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı reçel kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.
• Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
*Tur kalkışı öncesi misafirlerimiz operasyonumuz tarafından bilgilendirme formu vasıtası ile turun tüm detaylarını (Konaklama Otelleri / Uçuş Saatleri / Bağlantılar /Rehber Bilgisi vb.) katılımcıya bildirir. Bilgilendirme formları kendisine yollanan katılımcı tarafından imzalanarak geri gönderilmelidir. Geri gönderilmediği durumlarda katılımcı bilgilendirilmiş sayılır ve bu sebepten dolayı yaşanacak sıkıntılardan Touristica sorumlu tutulamayacaktır.
İptal ve değişiklik durumunda “TOURİSTİCA SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

Pasaport Uyarısı;
* Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Touristica, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda, Touristica, konsolosluk ve tüketici arasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yol gösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali ya da vizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluk tarafından iade edilmez.

*Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından TOURİSTİCA kesinlikle sorumlu değildir.

* T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.