Klasik Karadeniz & Batum Turu | Kurban Bayramı | Pazar İstanbul Hareketli | 4 Gece Konaklamalı 6 Gece 7 Gün
Karadeniz Turları
Yarım Pansiyon

6 Gece / 7 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
10 - 15 Temmuz 2022
Otobüs ile Gidiş Dönüş

3.299 TL
 • 4 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması 
 • 4 Akşam Yemeği 4 Sabah Kahvaltısı
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Lüks Otobüsler ile Ulaşım
 • Touristica Güvencesi
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası
 • Öğle yemekleri 
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Müze ve ören yeri girişleri 
 • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler
 • Yurtdışı çıkış harcı ( 150 TL )

1. GÜN

Gezimizin ilk günü hareket noktalarımız da buluşma ile başlıyor.

20:00 Beylikdüzü Shell İstasyonu (Marmara Park Karşısı)
21:00 Ataköy Olimpiyat Evi (Sinan Erdem Spor Salonu Önü)
22:00 Mecidiyeköy Meydan TEB-YAPIKREDİ Bankası Önü
23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü – Minibüs Yolu üzeri
23:15 Kartal Metro İstasyonu (Kartal Köprüsü)
23:30 Çayırova Mc Donalds Önü
00:15 İzmit Halkevi Karşısı Otobüs Durakları
01.15 Düzce Türsan Tesisleri

*İstanbul dışı hareket saatleri yol ve hava koşullarına göre değişkenlik gösterebilir.

   

2. GÜN

Sabah saatlerinde şehzadeler kenti Amasya’ya varıyoruz ve ilk olarak ekstra kahvaltı alacağımız restorana ulaşıyoruz. Kahvaltı molasının ardından Yeşilırmak kıyısından panoramik olarak Pontus Kral Kaya Mezarları’nı fotoğraflıyoruz. Ardından II. Beyazıt Külliyesi, Şehzadeler Parkı, Amasya Arkeoloji ve Mumya Müzesi, Ferhat ve Şirin’in su kanallarını gezdikten sonra Samsun’a hareket ediyoruz. Samsun’da Milli Mücadelemizin simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası veriyoruz ve Atatürk'ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun birebir rekonstrüksiyonunu görüyoruz. Gezi sonrası Terme’de vereceğimiz molada Terme pidesinin ve Amazon tatlısının tadına bakabilirsiniz. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Mola tesislerinde ekstra olarak alınmaktadır.
Öğle Yemeği: Amasya’da serbest ya da Terme Ulusoy tesislerinde ekstra olarak alınmaktadır.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahildir. Otelde açık büfe veya set menü olarak alınıyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Ramada Resort by Wyndham / Ünye - Ordu
Mola Tesisleri: Düzce Tursan Tesisleri, Osmancık Dinlenme Tesisleri
Rota: İstanbul – İzmit (104 km), Düzce (120 km), Osmancık (344 km), Amasya (110 km), Samsun (124 km), Ünye (92 km) Toplam: 894 km

3. GÜN

Gezimizin üçüncü gününde otelde alınan kahvaltı sonrası Fatsa güzergahı üzerinden Ordu’ya hareket ediyoruz. Ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birini görebilmek için dileyen misafirlerimiz (ekstra) teleferikle 7 dakikalık yolculukla Boztepe’ye ulaşabilirler. Boztepe’de manzaranın tadını çıkarmak için verdiğimiz serbest zamanın ardından tekrar otobüsümüz de buluşuyor ve Gülyalı – Piraziz – Bulancak yoluyla antik adı Kerasus olan Giresun güzergahından, Giresun ve Trabzon’un sahil ilçeleri eşliğinde yolculuğumuza devam ederek Çay Fabrikası ve Bıçak Fabrikası ziyaretlerimizi gerçekleştirdikten sonra Of’tan geçerek Solaklı Vadisi’ne sapıyoruz. Çaykara’dan (Katahor) geçerek Uzungöl'e (Saraho) varıyoruz. İlk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek molası sonrası dileyen misafirlerimiz Uzungöl’ün yüksek yaylasına düzenleyeceğimiz ekstra turumuza katılabilirler. Yüksek yayla gezisinden dönen misafirlerimize Uzungöl’de vakit geçirmeleri için vereceğimiz serbest zaman ardından otelimize hareket ediyoruz.

Serbest Zaman Süresince Ekstra Lustra & Karaster Yaylası Gezisi:
Lustra – Karaster Yaylaları gezisi için minibüslerimize biniyoruz. Eşsiz manzarası ve doğasına hayran kalacağınız gezimiz esnasında Uzungöl’ü yukarıdan fotoğraflama şansını bulacaksınız. Belki de kendinizi bulut denizi üzerinde bulacaksınız. Doğa yürüyüşü yapıp çaylarımızı yudumladıktan sonra tekrar Uzungöl’e ulaşıyoruz.

Not: Ekstra yüksek yayla gezimizde belirtilen yaylalar sis vs. gibi hava koşullarının uygun olmaması sebebi ile farklı yaylalar ile değiştirilebilir.)

Kahvaltı:
Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Uzungöl’de ekstra olarak alınmaktadır.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahildir. Otelde açık büfe veya set menü olarak alınıyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Golden Inn Hotel / Uzungöl, Çaykara, Trabzon
Mola Tesisleri: Sürmene Bıçakları, Çay Fabrikası, Yöresel Ürünler
Rota: Ünye – Ordu  (62 km), Trabzon (186 km), Uzungöl (100 km)  Toplam: 348 km

4. GÜN

Gezimizin dördüncü gününde otelde alınan kahvaltı sonrası yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi) yapım merkezlerinden biri olan Rize Bezi Tesisleri’ne uğruyoruz. Kuman Türkleri tarafından yüzyıllar önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgahlarında üretilen bu kumaş türünden yapılan ürünleri gördükten sonra Kaçkar Dağları Milli Parkı’na gitmek üzere Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Ayder Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi, Galer Düzü ve Kalegon'u gördükten sonra Ayder’de doğa ile iç içe yeterli serbest vakit veriyoruz. Ardından serbest öğle yemeğimizi alacağımız restoran’a hareket ediyoruz. Mola sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra turlarımıza katılabilirler. Belirlenen saatte Fırtına Vadisi’nden ayrılıyor ve Hopa’daki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenen Gürcistan/Batum gece turu gezimize katılabilirler. 

1.Seçenek Serbest Zaman Süresince Ekstra Zil Kale & Palovit Şelalesi Gezisi:
Bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca ilerleyerek ekosistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisi boyunca ilerleyerek Cenevizlilerden kalma tek kemerli köprüleri yol boyunca görüyor ve günümüze kadar en iyi durumda gelen Çinçiva Köprüsü’nü görüp fotoğraflıyoruz. Karadeniz'in otantik köyü Şenyuva’da vereceğimiz mola sonrası Zilkale’ye ulaşacağız. Zilkale’nin görülmesi sonrası fotoğraf çekerek kısa bir doğa yürüyüşü yapacağız. Dünyanın en önemli 30 doğal yaşam alanından biri olan bu bölgedeki gezimizin ardından Palovit Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Şelalede geçireceğimiz keyifli vakit sonrası otobüsümüzün bulunduğu noktaya dönüyoruz.

2.Seçenek Serbest Zaman Süresince Ekstra Rafting:
Ayder’de bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e iniyoruz. Oradan da Çamlıhemşin Doğa Rafting Kulübü’ne varıyoruz. Hafif parkurda rafting yaptıktan sonra otobüsümüz ile buluşuyoruz.

3.Seçenek Serbest Zaman Süresince Ekstra Zipline:
Fırtına deresi üzerinde keyifle gerçekleştirebileceğiniz bir aktivite.

Gece Turu; Ekstra Gürcistan/Batum:
Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. TC Nüfus Cüzdanı ile Gürcistan sınır kapısını geçip komşu ülkede Gönye Kalesi’nde panoramik olarak görüyor ve Çoruh Nehri’ni geçerek Batum’a ulaşıyoruz. Otobüs ile yapacağımız panoramik şehir gezisi ardından eski Batum’u yürüyerek geziyoruz. Orta Camii, Aziz Nikola Kilisesi, Piazza, Şehir Parkı, Batum Limanı, Avrupa Meydanı, Medea Anıtı ve Opera Meydanı’n daki Poseidon Anıtı ve Ali ve Nino heykellerini görerek  serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası rehberimizin belirttiği saatte tekrar sınır kapısına ulaşıyoruz. Duty free’den alışveriş için rehberimiz serbest zaman veriyor. Süre sonunda aracımız bizleri Sarp Sınır Kapısından alarak tekrar otelimize ulaştırıyor.

Not 1:
Gürcistan/Batum yurtdışı ekstra gezisi, turun gerçekleştiği tarihteki sınır kapısı şartlarına göre güncellenebilir. Tura katılım yaptığınız tarihte şartların uygunluk durumu rehberimiz tarafından bildirilecektir.

Not 2:
Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde çipli yeni kimlik kartları ile yapılmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz. Bebek dahil tüm yaş grubundaki çocuk misafirlerin kimliklerinde fotoğraf bulunma zorunluluğu vardır.

Kahvaltı:
Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Pınar Alabalık Restoran
Konaklama: Paluri Otel / Hopa, Artvin
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahildir. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra)
Mola Tesisleri: Zaimoğlu Rize Bezleri
Rota: İyidere (55 km),Pazar (52 km), Ayder (40 km), Hopa (77 km) Toplam: 224 km

5. GÜN

Gezimizin beşinci gününde otelde alınan kahvaltı sonrası Artvin’in Borçka ilçesine hareket ediyoruz. Borçka’da vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz ekstra Karagöl Gezisine katılabilirler. Karagöl turumuza katılan misafirlerimizin dönüşü sonrası vereceğimiz öğle yemeği molası ardından rehberimizin belirlediği saatte Trabzon merkeze hareket ediyoruz. Yol güzergahımız üzerinde Çay fabrikası’na uğruyor, fabrika içerisinde çayın işlenişi hakkında bilgi aldıktan sonra dileyenler alışverişlerini yaptıktan sonra Sürmene bıçaklarının yapımı ve satışı için mola veriyoruz.. Sonrasında Trabzon merkez’deki turumuza ilk olarak Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden biri olan Atatürk Köşkü’nü ziyaret ederek başlıyoruz. Köşk içerisinde yapılan anlatımlar ve gezi sonrası vereceğimiz kısa fotoğraf molası ardından Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden biri olan, bir dönem müze olarak kullanılan ve şuan camii olarak ibadete açılan Trabzon Ayasofyası’nı ziyaret ediyoruz. Son olarak Trabzon’a özgü, gümüş kazaz ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı gümüş atölyesinde serbest zaman veriyoruz. Ardından tarihi  ipek yolunun en önemli geçitlerinden biri olan Zigana Geçidi’nin (2030 m.) bulunduğu, etrafındaki dağların genelinin ladin ve çam ormanları ile kaplı olduğu Zigana Dağındaki otelimize hareket ediyoruz.

Ekstra Borçka Karagöl Gezisi:
Minibüslerimize binerek Karçal Dağları'nın eşsiz manzaraları eşliğinde deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan, çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz. Orman denizi olarak adlandırılan Karagöl’ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir.

Kahvaltı:
Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Borçka’da ekstra olarak alınmaktadır.
Konaklama: İvme Otel / Zigana, Trabzon
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahildir. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra)
Mola Tesisleri: Çay Fabrikası, Sürmene Bıçakları, Saray Gümüş
Rota: Hopa - Borçka (27 km), Trabzon (199 km), Zigana (70 km) Toplam: 296 km

6. GÜN

Gezimizin altıncı gününde otelde alınan kahvaltı sonrası Hamsiköy’ün meşhur sütlacının tadına bakmanız için mola veriyoruz. Ardından turumuzun en ilgi çekici noktalarından Sümela Manastırı’na doğru yola çıkıyoruz. Karadeniz denilince akla gelen ilk yer olan Sümela Manastırı, 1650 m yükseklikteki Karadağ'ın eteklerinde yer alıyor. Manastıra ulaşmak için Altındere Milli Parkı’na giriş yapıyoruz. Manastır restorasyonda olduğundan vereceğimiz serbest zaman içerisinde manastırı dışarıdan fotoğraflama şansı buluyoruz. (Müsaade edildiği kadar manastır içerisi ziyaret edilebilir.) Manastır gezimiz ardından öğle yemeğimizi alacağımız restorana hareket ediyoruz. Yemek molası sonrası dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Trabzon ve Giresun’un sahil yolu ilçeleri üzerinden yolculuğumuza devam ederek Terme’de mola veriyoruz. Mola sonrası Samsun – Merzifon – Osmancık üzerinden yolculuğumuz devam ediyor.. Yol güzergahımız üzerinde Çerkeş dolaylarında Safranbolu Lokumlarının tadına bakabileceğiniz ‘’İmren Lokumları’’nda kısa bir mola veriyoruz.

Kahvaltı:
Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Akçaabat Köftecisi
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil değildir. Yol üzeri mola tesislerinde ekstra olarak alınmaktadır.
Konaklama: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.
Mola Tesisleri: Hamsiköy İvme Restoran, Terme Okumuş Tesisleri, İmren Lokumları, Düzce Türsan Tesisleri
Rota: Zigana – Sümela Manastırı (45 km), Trabzon (50 km), Terme (275 km), Çerkeş (411 km) Toplam: 781 km

7. GÜN

Yol üzerinde vereceğimiz molalar ardından bölgeden ayrılış ve trafik durumuna göre gece ya da sabaha karşı İstanbul’a ulaşıyor ve sizleri aldığımız noktalarda bırakarak bir başka Touristica gezisinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Rota: Düzce (162 km), İzmit (120 km), İstanbul (103 km) Toplam: 385 km


Genel Şartlar

-Turumuzun süresi 6 Gece 7 Gündür. Otel konaklaması 4 Gece olarak gerçekleşmektedir.
-Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.
-Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ve ayrı ayrı düşünülemez.
-0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
-Üç kişilik rezervasyonlarda odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır kapanır yatak ya da çekyat verebilir.
-Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.
-Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulaması yapılır. (Aracın sol tarafında oturan misafirler öne doğru, sağ tarafında oturan misafirler arkaya doğru 2 koltuk boş bırakarak 3. koltuğa otururlar ve konaklamadan sonraki her gün bu şekilde saat yönünde döngü olur. Turun son günü tüm misafirler ilk gün verilen koltuk numarasında yolculuk gerçekleştirir.)
-Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

-Uçaklı Turlarda Touristica, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar.
-Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Touristica’nın bir sorumluluğu yoktur.
-Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
-Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Touristica’nın sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
-Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
-Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, Touristica’nın herhangi bir yaptırımı yoktur.
-Kültür turlarında konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.
-Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
-Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulabilir. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
-Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Touristica’nın sorumluluğu yoktur.
-Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 20 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Touristica’da saklıdır.
-Turun iptali durumunda Touristica iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
-Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.
-Touristica yıldız kategorisi aynı kalmak şartıyla eş değer veya bir üst kategoride otel değiştirme haklını saklı tutar.
-Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olunuz, kaybolan eşyalarınızdan Touristica sorumlu değildir.

 

-Standart İptal Şartları: Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 29 - 21 gün arası kalması durumunda yapılan iptaller de %30 noshow (kesinti bedeli), 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 noshow (kesinti bedeli) uygulanır. Sağlık sebebi nedeni ile iptal talebi olması durumunda Türkiye’den devlet hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

-İptal İade Güvence Paketi Ve Zorunlu Seyahat Sigortası Hakkında İptal iade güvence paketi; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 25 TL’dir.

-Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle Paket Tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)

-Kişi Sayısına Göre Kullanılacak Araçlar
Otobüsler:
(32 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/ Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna
Midibusler: (20 - 31 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega
Minibusler: ( 19’ya Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) Vw Volt, Mercedes Sprinter

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar. 10.11.2021 FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.