Klasik Gap Turu | Eskişehir Hareketli | 4 Gece Konaklama 6 Gece 7 Gün
Gap Turları

Yarım Pansiyon
Otobüs ile Gidiş Dönüş
6 Gece / 7 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
3 - 8 Temmuz 2022
%40 İndirim
3.598 TL
2.159 TL
 • 4 gece otel konaklaması 
 • ( 4 Sabah Kahvaltısı 3 Akşam Yemeği )
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
 • Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası
 • Araç içi bardak su
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Şanlıurfa'da yemekli Sıra gecesi programı
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Halfeti Tekne Turu
 • Nemrut Dağı Gezisi

Klasik Gap Turu | Eskişehir Hareketli | 4 Gece Konaklama 6 Gece 7 Gün

Gap Turları

1. GÜN

Turumuzun ilk günü hareket noktalarımız da buluşma ile başlıyor.

22:30
Eskişehir Öğretmen Evi Önü
01:00 Ankara Söğütözü Ulusoy Tesisleri

*
Eskişehir dışı hareket saatleri yol ve hava koşullarına göre değişkenlik gösterebilir.

2. GÜN

Konforlu Touristica otobüsü ile Bolu, Ankara, Aksaray üzerinden sabah saatlerinde Pozantı’da ekstra alınacak kahvaltı için tesiste mola veriyoruz. Mola sonrası Adana otobanı üzerinden Gaziantep-Şanlıurfa güzergahında Şanlıurfa’ya ulaşıyoruz. İlk olarak öğle yemeğimizi almak üzere meşhur Urfa kebabından da tadabileceğiniz restoranımıza hareket ediyoruz. Yemek molası ardından Şanlıurfa’nın sınırları içinde kalan 14 peygamber kabrinden en önemlisi olan İbrahim Peygamber’in Doğduğu Kutsal Mağarayı, Hz. İbrahim Makamını, Ayn-ı Zeliha Gölü’nü ve Balıklı Göl’ü gördükten sonra otelimize hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile yemekli Urfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi programına gidiyoruz. ( Ekstra )

Kahvaltı:
Pozantı yol üzeri tesislerinde ekstra olarak alınmaktadır.
Öğle Yemeği: Şanlurfa’da ekstra olarak alınmaktadır.
Akşam Yemeği: Tur ücretine DAHİL DEĞİLDİR! Dileyen misafirlerimiz ekstra yemekli olarak düzenlediğimiz SIRA GECESİ eğlencesine katılabilirler.
Konaklama: El-Ruha Otel, Dedeman Otel, Ala Han Otel / Şanlıurfa
Mola Tesisleri: Düzce Tursan Dinlenme Tesisleri, Aksaray Orhan Ağaçlı Mola Tesisleri, Pozantı, Nurdağı Tesisleri.
Rota: Eskişehir - Ankara (235 km), Aksaray (232 km), Pozantı (154 km), Gaziantep (314 km), Şanlıurfa (150 km) Toplam: 1085 km

3. GÜN

Turumuzun üçüncü günü sabah otel de alacağımız kahvaltı ardından aracımız ile hareket ederek Harran’a ulaşıyoruz. Geleneksel Harran mimarisi olan karınca evlerde yöresel kıyafetler giyip, mırra içerek keyifli vakit geçiriyoruz. Daha sonra dünyanın ilk üniversitesi olan Harran Üniversitesi, Ulucamii, Rasathane ve Şehir Surlarını görerek Harran’dan ayrılıyoruz ve  insanlığın bilinen ilk mabedine, Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. 1996 yılında kazı çalışmaları başlayan Göbeklitepe’nin Neolitik dönem insanının kutsal tapım merkezi olduğu bilinmektedir. Buradaki tapınakları görüp Göbeklitepe hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra Viranşehir – Kızıltepe güzergahı üzerinden Mardin’e varıyoruz. İlk olarak öğle yemeğimizi alacağımız restorana ulaşıyoruz. Yemek molası ardından eski Mardin şehir merkezinde yürüyerek yapacağımız gezi esnasında zaman zaman ana caddeyi, bazen dar sokakları ve abbaraları kullanacağız. Gezide sırasıyla Meryemana Kilisesi ve Patrikhane (Mardin Arkeoloji ve Etnografya Müzesi), Abdüllatif Camii, Gazi Paşa İlk Öğretim Okulu, PTT binası, Zinciriye Medresesi, Şehidiye Camii, Sabancı Mardin Kent Tarihi (eski askeriye) Müzesi’ni gördükten sonra Deyrulzaferan Manastırı’na hareket ediyoruz. Manastırın gezilmesi sonrası Kasımiye Medresesi’ne hareket edeceğiz. Muhteşem Mezapotamya manzarasını seyrederek bu muhteşem yapıyı rehberimizden dinliyoruz. Belirlenen saatte otelimize hareket ediyoruz.

Kahvaltı:
Tur ücretine dahil otel de açık büfe olarak alınmaktadır.
Öğle Yemeği: Batman’da ekstra olarak alınmaktadır.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Yay Grand Otel, Hilton Garden Inn / Mardin
Rota: Harran (44 km), Şanlıurfa (44 km), Viranşehir (93 km), Kızıltepe (73 km), Mardin (22 km) Toplam:276 km

4. GÜN

Turumuzun dördüncü günü sabah otel de alacağımız kahvaltı ardından Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat Konuk Evi olarak bilinen eski bir Süryani yapısı olan konağı gezdikten sonra Gümüşçüler Çarşısı'nda vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz bölgenin önemli el sanatlarından olan Telkari gümüş işçiliği örneklerini görüp alışverişlerini yapabilirler. Belirlenen saatte Hasankeyf'e ulaşıyoruz. Ilısu Baraj gölü suları altında kalan Hasankeyf’te vereceğimiz mola da Hasankeyf Kalesini, Zeynel Bey Türbesi ve El Rızk Camii’nin minaresini görüp fotoğraflama imkanı bulacağız. Sonrasında öğle yemeğimizi alacağımız restorana hareket ediyoruz. Yemek molası ardından Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Panoramik olarak yapacağımız Diyarbakır gezisinde tarihi surları ve On gözlü köprüyü görüyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından Adıyaman’a hareket ediyor ve otelimize yerleşiyoruz.

Kahvaltı:
Tur ücretine dahil otel de açık büfe olarak alınmaktadır.
Öğle Yemeği: Batman’da ekstra olarak alınmaktadır.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: White Star Otel / Adıyaman
Rota: Midyat (81 km), Hasankeyf (43 km), Batman (36 km), Diyarbakır (102 km), Adıyaman (206 km) Toplam: 468 km

5. GÜN

Turumuzun beşinci dileyen misafirlerimiz ekstra Nemrut Dağı Gün Doğumu gezimize katılabilirler. Otelimiz önünden minibüslerimize binerek Kâhta ilçesi üzerinden Nemrut Dağı Milli Parkına hareket ediyoruz. 2150 mt yükseklikteki zirvede Antiochos’un mezarının doğu tarafında gün doğumunu izlerken büyük keyif alacaksınız. Güneşin doğuşu sonrası batı taraflarındaki Zeus – Oromasdes, Apollon – Mithras, Herakles – Artagnes, Kommagene – Fortuna tanrılar heykellerini rehberimizin anlatımları ile tanıdıktan sonra tekrar minibüslerimize binerek Kommagene Krallığı’ndan günümüze kalan en önemli eserlerini görmek üzere yola çıkıyoruz. İlk durağımız Kommagene Kralları’nın yazlık başkent olarak kullandıkları Arsemia Antik Kentini görüp  Roma İmparatoru Septimus Severus zamanında eski adıyla Chabinas şimdiki adıyla Cendere suyu üzerinde inşa edilen Cendere Köprüsü oluyor. Yaklaşık 1900 yıldır ayakta olan bu köprüyü görüp Septimus Severus ailesiyle olan ilişkisini rehberimizden dinledikten sonra son olarak Kommagene ailesi kadınları için yaptırılan ve önündeki sütun üzerinde bulunan kartal heykeli nedeniyle yöre halkı tarafından Karakuş Tümülüsü olarak adlandırılan mezar yapısı oluyor. Ardından minibüslerimiz ile otelimize ulaşıyoruz. Otelde alacağımız kahvaltı ardından Harran Ovası’na da hayat veren GAP projesinin en önemli yatırımı olan Atatürk Barajı’na doğru yola çıkıyoruz. 8 yıl gibi oldukça kısa bir sürede yapımı tamamlanan Atatürk Barajı'na gidiyoruz. Yapıldığı dönemde Türkiye’deki mevcut hidroelektrik santrallerinin ürettiği toplam elektrik miktarının yaklaşık % 20’sini tek başına üretebilecek kapasiteye sahip olan Atatürk Barajı'nda ziyaretçiler için hazırlanmış olan Seyir terasına geçip Türkiye’nin medarı iftiharı olan bu eşsiz yapıyı rehberimizden dinleyip baraj yapımı esnasında hayatını kaybeden işçiler için yapılan anıtı görüyoruz. Sonrasında  otobüsümüze binerek Birecik’e hareket ediyoruz. Kelaynak Kuşları (Milibis Baldibis) Koruma İstasyonu’nu görerek soyları tükenme tehlikesi altında olan bu değerli tür hakkında bilgi aldıktan sonra öğle yemeğimizi de alacağımız ‘’Karagül’’ anlamına gelen Halfeti’ye hareket ediyoruz. İlk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenen Halfeti tekne turumuza başlıyoruz.  Birecik Barajı’nın sular altında bıraktığı, karadan ulaşımı olmayan Savaşan Köyü ve Rumkale gezimiz için teknemize biniyoruz. Tekne turumuz esnasında ilk dikkatimizi çeken Fırat Nehri ile Merziman Çayı’nın birleştiği noktada kurulan heybetli Rumkale oluyor. Kalenin ardından bir zamanlar yaşam alanı olarak kullanılmış mağara evleri ve önemli bir kısmı sular altında kalmış olan Savaşan Köyü'nü, sular altında kalan caminin suların üzerinde kalan tek kısmı olan minaresini görüp fotoğrafladıktan sonra iskeleye dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz.

Not:
Nemrut Dağı programında hava ve zaman koşullarının uygunluğuna göre Arsemia programı yapılacaktır.

Kahvaltı:
Tur ücretine dahil otel de açık büfe olarak alınmaktadır.
Öğle Yemeği: Adıyaman’da ekstra olarak alınmaktadır.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Şitamrat Otel / Halfeti
Rota: Atatürk Barajı (52 km), Birecik (106 km), Halfeti (60 km) Toplam: 218 km

6. GÜN

Turumuzun altıncı günü sabah otel de alacağımız kahvaltı ardından Gaziantep’e doğru keyifli yolculuğumuz devam ediyor. Gaziantep’te ilk durağımız antik çağın en önemli kentlerinden Zeugma Antik Kenti’nden çıkartılan zengin eserlerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi olacak. Sonrasında geleneksel bir Gaziantep evi olan Medusa Evi’ne (Taş Ev) hareket ediyoruz. Cam eserleri müzesi olmasının yanı sıra geleneksel Antep işlerinin yapılıp sergilendiği yeri gördükten sonra, Tahmis Kahvesi'ne ulaşıyoruz. İlk kez 1638 yılında yapılan, 1901 yılındaki yangından sonra yenilenerek günümüze gelen Tahmis Kahvesi’nde vereceğimiz mola ardından artık çarşılarda satılan birbirinden güzel yemenilerden, Meşhur Elmacı Pazarı'nda yöreye özgü baharatlardan ve yörede Bandırma olarak bilinen cevizli sucuklardan, Bakırcılar Çarşısı'nda satılan birbirinden güzel bakır eserlerden almak için vereceğimiz serbest zaman ardından saat 16.00 – 17.00 civarı dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Adana otobanı üzerinden Pozantı-Aksaray güzergahı üzerinden yolculuğumuz devam ediyor.

Kahvaltı:
Tur ücretine dahil otel de açık büfe olarak alınmaktadır.
Öğle Yemeği: Gaziantep’te ekstra olarak alınmaktadır.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır. Otobüste gece yolculuğu ile dönüş yapılıyor.
Rota: Pozantı (315 km), Aksaray (154 km)

7. GÜN

Gece yolculuğumuz, vereceğimiz molalar ile Aksaray-Ankara-Eskişehir güzergahı üzerinden devam ediyor. Sabah saatlerinde Eskişehir’e ulaşıyor ve sizleri aldığımız noktalarda bırakarak bir başka Touristica gezisinde görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

Mola Tesisleri:
Pozantı, Aksaray Orhan Ağaçlı Mola Tesisleri
Rota: Ankara (232 km), Eskişehir (235 km), Bursa (152 km) Toplam: 467 km

Şehirlerarası Ulaşımlarda, PCR Testi Uygulaması Hakkında

İçişleri Bakanlığı’nın 20.08.2021 tarihli genelgesinde belirlediği önlemler çerçevesinde, paket turlarımızda kullanılan ulaşım araçları ile seyahat konusunda yapılan değişiklik; 6 Eylül 2021 sonrasında özel araç hariç, otobüslü turlar, uçaklı turlar, uçak, şehirlerarası transfer, tren , şehirlerarası otobüs gibi toplu taşımalarda yolculuk yapmak isteyen aşısız ve covid geçirmemiş kişilerden son 48 saate ait negatif sonuçlu PCR testi talep edilecektir. Bu çerçevede 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren seyahat firmalarınca araca kabul aşamasında HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacaktır. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise bu kişilerin seyahatine müsaade edilmeyecektir.

2 doz aşısı olan misafirlerimizin aşının üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir. 2.aşının üzerinden 14 gün geçmemiş misafirlerimiz için Pcr testi gerekmektedir.

Turlarımızda tur başlangıcından itibaren 48 saat içinde yapılmış ve sonucu negatif çıkmış kişiye özel PCR testi tur süresince geçerli olacak olup, tur boyunca aynı kişilerin bir arada bulunacak olması sebebiyle ilave test yaptırma gereği olmayacaktır.

Genel Sartlar

-Turumuzun süresi 6 Gece 7 Gündür. Otel konaklaması 4 Gece olarak gerçekleşmektedir.
-Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.
-Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ve ayrı ayrı düşünülemez.
-0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
-Üç kişilik rezervasyonlarda odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır kapanır yatak ya da çekyat verebilir.
-Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.
-Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulaması yapılır. (Aracın sol tarafında oturan misafirler öne doğru, sağ tarafında oturan misafirler arkaya doğru 2 koltuk boş bırakarak 3. koltuğa otururlar ve konaklamadan sonraki her gün bu şekilde saat yönünde döngü olur. Turun son günü tüm misafirler ilk gün verilen koltuk numarasında yolculuk gerçekleştirir.)
-Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez. -Uçaklı Turlarda Touristica, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar.
-Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Touristica’nın bir sorumluluğu yoktur.
-Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
-Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Touristica’nın sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
-Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
-Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, Touristica’nın herhangi bir yaptırımı yoktur.
-Kültür turlarında konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.
-Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
-Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulabilir. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
-Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Touristica’nın sorumluluğu yoktur.
-Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 20 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Touristica’da saklıdır.
-Turun iptali durumunda Touristica iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
-Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.
-Touristica yıldız kategorisi aynı kalmak şartıyla eş değer veya bir üst kategoride otel değiştirme haklını saklı tutar.
-Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olunuz, kaybolan eşyalarınızdan Touristica sorumlu değildir.

 

-Standart İptal Şartları: Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 29 - 21 gün arası kalması durumunda yapılan iptaller de %30 noshow (kesinti bedeli), 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 noshow (kesinti bedeli) uygulanır. Sağlık sebebi nedeni ile iptal talebi olması durumunda Türkiye’den devlet hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

-İptal İade Güvence Paketi Ve Zorunlu Seyahat Sigortası Hakkında İptal iade güvence paketi; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 25 TL’dir.

-Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle Paket Tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)

-Kişi Sayısına Göre Kullanılacak Araçlar
Otobüsler:
(32 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/ Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna
Midibusler: (20 - 31 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega
Minibusler: ( 19’ya Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) Vw Volt, Mercedes Sprinter

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar. 10.11.2021 FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.