Karayipler Çuraçao Adası 7 Gece Amsterdam Konaklamalı Aktarma
Karayipler Turları

Alkollü Her Şey Dahil
KLM Hava Yolları İle Gidiş Dönüş
7 Gece / 8 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
1 - 9 Ekim 2021
14.422 TL

Karayipler Çuraçao Adası 7 Gece Amsterdam Konaklamalı Aktarma

Karayipler Turları

1. GÜN

İstanbul Havalimanı KLM Air France Kontuarında Amsterdam ve Çuraçao Adası uçuşları için check in ve bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra konaklamalı aktarma gerçekleştireceğimiz Amstedam için yerel saat ile 17:00 da Amsterdam'a hareket edeceğiz. Yaklaşık 3 saat 35 dakikalık bir uçuş sonrası yerel saat ile 19:35 de Amsterdam'a varışımızın ardından pasaport ve vize kontrol sonrası alandan Amstedam'da konaklama yapacağımız otelimize transferimizi gerçekleştireceğiz. Odalarımıza Check-in sonrası serbest zaman. 

2. GÜN

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası uçuş transfer saatimize kadar serbest zaman. Sonrasında Çuraçao Seyahatimize devam etmek için Amsterdam Schippol Havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. 
Yerel saat ile 15:20'de KL0735 sefer sayılı uçuş ile Çuraçao Adasına uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 9 Saat 15 dakika sürecek uçuşumuz sonrası lokal saat ile 19:05 de adaya varışımızın ardından konaklama yapacağımız 5 Yıldızlı Corendon Mangrove Beach Resort otelimize transferimizi gerçekleştireceğiz. Otelimize chek in sonrası odalarımıza geçiyoruz ve serbest zaman.

3. GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizde ada hakkında personel tarafından bilgi verilecektir. Sonrasında Otelin muhteşem Kumsalların ve adanın keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. 
Dileyen misafirler otelden hareketli ekstra ada gezilerine katılabilir.

4. GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Sonrasında Otelin muhteşem Kumsalların ve adanın keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. Dileyen misafirler otelden hareketli ekstra ada gezilerine katılabilir.
Eski bir Hollanda Koloniyeli olan ada'da Hllanda kültürüne ait bazı yapıları keşfedebilir adanın tarihine yolculuk yapabilirsiniz.

5. GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Sonrasında Otelin muhteşem Kumsalların ve adanın keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. Dileyen misafirler otelden hareketli ekstra ada gezilerine katılabilir.
Adanın muhteşem denizinde bir dalış turu, Snorkeling, yada Aqua safari gerçekleştirebilirsiniz.

6. GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Sonrasında Otelin muhteşem Kumsalların ve adanın keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. Dileyen misafirler otelden hareketli ekstra ada gezilerine katılabilir.
Adanın derinliklerini keşfetmek için Bir Atlantik Adventure gezisine yada bir katamaran turuna katılmanızı tavsiye ederiz. Atlantik Adventure belki de hayatınızda ilk kez yaşayacağınız bir tecrübe olacaktır.

7. GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Sonrasında Otelin muhteşem Kumsalların ve adanın keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. Ada daki bu son günümüz de adanın turistik yelerini keşfedebilir yada alışveriş yapabilirsiniz. Geceleme otelimizde.  

8. GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası havalimanına gerçekleştireceğimiz transfer saatine kadar serbest zaman. sonrasında havalimanı transferimi gerçekleştireceğiz ve KLM havayollarına ait KL0734 sefer sayılı uçuş için check in ve bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra yerel saat ile 15:45 de Amsterdam'a hareket edeceğiz. Yaklaşık 9 saat 45 dakika sürecek yolculuk sonrası yerel saat ile sabah 07:05 de Amsterdam'a varışımızın ardından uçak değiştirerek İstanbul uçuşumuz için KL1613 sefer sayılı uçuş ile 11: 40 da İstanbul'a devam ediyoruz. Yaklaşık 3 saat 35 dakikalık bir uçuş sonrası yerel saat ile 16:05 de İstanbul havalimanına varışımızın ardından gezinizi tamamlamış olacaksınız. Bu muhteşem Çuracao gezisi sonrası başka bir Touristica gezisinde tekrar buluşmak üzere. 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İstanbul - Amsterdam - Çuraçao Adası KLM hava yolları ile ekonomi sınıf gidiş dönüş uçuş biletleri 
 • Amsterdam'da 1 gece konaklama
 • 5 Gece Çuraçao adasında 5* Corendon Mangrove Beach Resort otelde Herşey Dahil konaklama
 • Sabah kahvaltıları 
 • Çuracao Adasında herşey dahil konaklama ( Sabah Öğle ve Akşam yemekleri ile içecekler )
 • Havalimanı otel ve havalimanı tranferleri
 • Zorunlu mesleki Sigorta

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Amsterdam konaklamasında Akşam yemeği 
 • Tüm kişisel harcamalar ve bahşişler 
 • Çuraçao ve Amsterdam'da gerçekleştireceğiniz ekstra turlar 
 • Özel istekli geziler 
 • Schengen Vizesi 
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Geniş Kapsamlı Seyahat sigortası 

KONAKLAMA DETAYLARI

5*  Corendon Mangrove Beach Resort Herşey Dahil Konaklama

UÇUŞ DETAYLARI

Air France / KLM Havayolları ile

KL 1614 İstanbul - Amsterdam 17:00- 19:35
KL 0735 Amstedam- Çuraçao115:20 - 19:05+1

KL 0789 Havana - Amsterdam 17:10 - 08:40 +1
KL 1613 Amsterdam - İstanbul 11:40 - 16:05

GENEL ŞARTLAR

* Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
*Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Touristica misafirleri Touristica sorumluluğundadır.
* Bu seyahat için istanbul'dan gezinin bitiş noktasına kadar geçerli bir schengen vizesi gerekmektedir. Aksi taktirde seyahati seyahati gerçekleştirelemez
* Promosyon olarak belirtilmiş olan turlar ve özel dönem turlarında (bayramlar ve tatiller)uçak biletlerinin iptal ve iadesi yoktur. Diğer tüm turlarda hava yolu kuralları geçerli olup, iptal, iade ve değişiklikler hava yolu kuralları dahilindedir.
* Touristica, organize etmiş olduğu tur için yeterli katılımcı olmaması durumunda, turu iptal edebilir. Tur iptali 20 gün öncesinden tüketiciye bildirilir. Bu gibi durumlarda tüketici turunu diğer müsait olan bir tarihe kaydırabilir ya da tur ücretini iade alır. Tazminat talep edemez.
* Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabilir.
* Touristica, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir.  Touristica, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından yazılı teyit edilmesi gerekmektedir. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Touristica sorumlu değildir.
*Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
*Touristica, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
*Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
*Touristica, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
*Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
*Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
*Tur programlarında belirtilen ekstra turlar için minimum katılımcı sayıları gerekmektedir. Bu sayılar yerel operatör ya da rehber tarafından düzenlenecek olan turun maliyetlerine göre belirlenmektedir. Gerekli sayılara ulaşılamaması durumunda rehber ekstra turu (ları) iptal etme ve gerçekleştirmeme hakkına acente adına sahiptir.
*Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu takdirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
*Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
* Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
* Yurt dışı turlarda 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. Bazı otellerde iki kişilik odalara ilave yatak uygulaması olup, bu ilave yatak genellikle kanepe ya da açılır kapanır yatak olarak verilmektedir. Standart bir yatak değildir. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında 1 çocuk ile sınırlıdır(0-2 yaş arası bebekler bu kritere dahil değildir).
*Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı reçel kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.
*Tur kalkışı öncesi misafirlerimiz operasyonumuz tarafından bilgilendirme formu vasıtası ile turun tüm detaylarını (Konaklama Otelleri / Uçuş Saatleri / Bağlantılar /Rehber Bilgisi vb.) katılımcıya bildirir. Bilgilendirme formları kendisine yollanan katılımcı tarafından imzalanarak geri gönderilmelidir. Geri gönderilmediği durumlarda katılımcı bilgilendirilmiş sayılır ve bu sebepten dolayı yaşanacak sıkıntılardan Touristica sorumlu tutulamayacaktır.

Pasaport Uyarısı;
* Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Touristica, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda, Touristica, konsolosluk ve tüketici arasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yol gösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali ya da vizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluk tarafından iade edilmez.

* T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Hollanda - Ülke Bilgileri

Genel Bilgiler

Kendine özgü mimarisi, dünyaca ünlü kanalları, yel değirmenleri ve renkli mi renkli gece hayatı ile sizi büyüleyecek enerjideki Amsterdam, hem özgürlüklerin şehri,hem de dünya üzerindeki en romantik şehirlerden biridir. Rjiks Müzesi, Van Gogh Müzesi, Red Light District (Kırmızı Fenerli Sokak) ve daha birçok görülmeye değer farklı seçenek sunan Amsterdam turlarının tadına, Touristica farkı ve kalitesi ile varın.

Ülke

Hollanda

Para Birimi
Euro (€)

Dil 
Hollandaca

Uçuş Süresi
3 saat 30 dakika

Saat Farkı
1 saat geri 

İklim 
Deniz iklimi hüküm sürer. Kışları ılık,yazları ise oldukça sıcaktır. İklim genelde mutedildir. İklime Gulfstream sıcak su akıntısının etkisi vardır. Yıllık sıcaklık ortalaması yazın 17°C, kışın ise-2°C kadardır. Ortalama yağış miktarı 558 mm. ile 864 mm. arasında değişmektedir. 

Giyim
Gidilen döneme göre mevsimlik giysiler tavsiye edilir. Bahar aylarında yağmurluk tavsiye edilir.

Bankalar 
Hafta içi her gün 09:00 - 16:00. ATM makineleri bütün şehirlerde mevcuttur 

Müzeler 
10:00-17:00. Bir çok müze Pazartesi günleri kapalıdır.

Dükkanlar 
Pazar hariç 08:30-21:00. 

KDV 
Alışverişlerde %17,5 vergi uygulanmaktadır. Lüks eşyalarda bu oran artmaktadır. Ancak büyük mağazalarda tek seferde bir mağazadan 3.000 € ve üzerinde alışveriş yapılırsa vergi iadesi alma hakkına sahip olunur. Bunun için mağazadan alacağınız makbuzu dönerken Hollanda’daki havalimanı'nda tax-free officer’ına onaylatmak gerekmektedir. Küçük meblağlar alanda hemen ödenebildiği gibi, bu vergi iadeleri kredi kartlarınıza bir süre sonra işlenir veya adresinize bir çek yollanır. 

Bahşiş 
Restoranlarda ve kafelerde ücretin %10’u kadar bir bahşiş hesaba dahildir. Kalan yerlerde bahşiş size bağlıdır. Örneğin otellerde genellikler taksi çağıran görevliye taksi çağırması için bahşiş verilir.