Karadeniz Fırtınası | 3 Gece Konaklamalı 4 Gece 5 Gün
Karadeniz Turları
Yarım Pansiyon

4 Gece / 5 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
26 - 30 Haziran 2022
Otobüs ile Gidiş Dönüş

2.399 TL
  • 3 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması 
  • 3 Akşam Yemeği 3 Sabah Kahvaltısı
  • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
  • Lüks Otobüsler ile Ulaşım
  • Touristica Güvencesi
  • Tursab zorunlu seyahat sigortası
  • Öğle yemekleri 
  • Yemeklerde alınacak içecekler 
  • Müze ve ören yeri girişleri 
  • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler

1. GÜN

Gezimizin ilk günü hareket noktalarımız da buluşma ile başlıyor.

19:15
 Ataköy Olimpiyat Evi (Sinan Erdem Spor Salonu Önü)
20:00 Mecidiyeköy Divan City Hotel Önü
21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü – Minibüs Yolu üzeri
21:15 Kartal Metro İstasyonu (Kartal Köprüsü)
21:30 Çayırova Mc Donalds Önü
22:15 İzmit Halkevi Karşısı Otobüs Durakları
00:15 Düzce Türsan Tesisleri

*İstanbul dışı hareket saatleri yol ve hava koşullarına göre değişkenlik gösterebilir.

   

2. GÜN

Gece yapacağımız keyifli yolculuk ile sabah saatlerinde Samsun’un Terme ilçesinde vereceğimiz ekstra kahvaltı molası ardından  Ordu – Giresun ve Trabzon’un sahil ilçelerinden rehberimizin anlatımları eşliğinde yapacağımız keyifli yolculuk ile Uzungöl’e öğle saatlerinde ulaşıyoruz. İlk olarak öğle yemeğimizi alacağımız restorana ulaşıyoruz. Yemek molası sonrası dileyen misafirlerimiz ile gerçekleştireceğimiz ekstra Lustra & Karaster Yaylaları gezimize başlıyoruz. Minibüsler ile gerçekleştireceğimiz yüksek yayla gezisinde karadenizin yayla kültürünü tanıyacak, yayla evlerini görecek, doğa ile baş başa zaman geçirecek ve Uzungöl’ü yüksekten fotoğraflama imkanı bulabileceksiniz. Ekstra tur dönüşü Uzungöl’de vakit geçirmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman bitiminde günün yorgunluğunu atacağımız otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Serbest Zaman Süresince Ekstra Lustra & Karaster Yaylası Gezisi:
Lustra – Karaster Yaylaları gezisi için minibüslerimize biniyoruz. Eşsiz manzarası ve doğasına hayran kalacağınız gezimiz esnasında Uzungöl’ü yukarıdan fotoğraflama şansını bulacaksınız. Belki de kendinizi bulut denizi üzerinde bulacaksınız. Doğa yürüyüşü yapıp çaylarımızı yudumladıktan sonra tekrar Uzungöl’e ulaşıyoruz.

Not:
Ekstra yüksek yayla gezimizde belirtilen yaylalar sis vs. gibi hava koşullarının uygun olmaması sebebi ile farklı yaylalar ile değiştirilebilir.)

Kahvaltı:
Mola tesislerinde ekstra olarak alınmaktadır.
Öğle Yemeği: Amasya’da serbest ya da Terme Ulusoy tesislerinde ekstra olarak alınmaktadır.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahildir. Otelde açık büfe veya set menü olarak alınıyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Golden Inn Hotel / Çaykara, Trabzon
Mola Tesisleri: Düzce Tursan Tesisleri, Osmancık Dinlenme Tesisleri, Terme Okumuş Tesisleri
Rota: İstanbul – İzmit (104 km), Düzce (120 km), Osmancık (344 km), Samsun (170 km), Ünye (92 km), Of (291 km), Uzungöl (50 km) Toplam: 1171 km

3. GÜN

Gezimizin üçüncü gününde otelde alınan kahvaltı sonrası yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi) yapım merkezlerinden biri olan Rize Bezi Tesisleri’ne uğruyoruz. Kuman Türkleri tarafından yüzyıllar önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgahlarında üretilen bu kumaş türünden yapılan ürünleri gördükten sonra Kaçkar Dağları Milli Parkı’na gitmek üzere Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Ayder Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi, Galer Düzü ve Kalegon'u gördükten sonra Ayder’de doğa ile iç içe yeterli serbest vakit veriyoruz. Ardından serbest öğle yemeğimizi alacağımız restoran’a hareket ediyoruz. Mola sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra turlarımıza katılabilirler. Akşam saatlerinde Fırtına vadisinden ayrılıyor ve otelimize hareket ediyoruz.

1.Seçenek Serbest Zaman Süresince Ekstra Zil Kale & Palovit Şelalesi Gezisi:
Bizleri bekleyen minibüslerimize binerek  Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca ilerleyerek ekosistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisi boyunca ilerleyerek Cenevizlilerden kalma tek kemerli köprüleri yol boyunca görüyor ve günümüze kadar en iyi durumda gelen Çinçiva Köprüsü’nü görüp fotoğraflıyoruz. Karadeniz'in otantik köyü Şenyuva’da vereceğimiz mola sonrası Zilkale’ye ulaşacağız. Zilkale’nin görülmesi sonrası fotoğraf çekerek kısa bir doğa yürüyüşü yapacağız. Dünyanın en önemli 30 doğal yaşam alanından biri olan bu bölgedeki gezimizin ardından geriye dönerek otobüsümüze ulaşıyoruz.

2.Seçenek Serbest Zaman Süresince Ekstra Rafting:
Bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Rafting Kulübü’ne varıyoruz. Hafif parkurda rafting yaptıktan sonra otobüsümüz ile buluşuyoruz.

Kahvaltı:
Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır.
Konaklama: Grand Çavuşoğlu Otel / Çayeli - Rize
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahildir. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra)
Rota: Uzungöl - Ayder (144 km), Çamlıhemşin (41 km),  Çayeli (81 km) Toplam: 266 km

4. GÜN

Gezimizin dördüncü gününde otelde alınan kahvaltı sonrası yol güzergahımız üzerinde çay fabrikasına ulaşıyoruz. Fabrika içerisinde çayın üretim aşamaları hakkında bilgi aldıktan sonra meşhur Sürmene bıçaklarından almak isteyen misafirlerimiz için kısa bir mola veriyoruz.  Ardından yolculuğumuza devam ederek Trabzon merkez’deki turumuza başlıyoruz. Trabzon’da ilk olarak Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden biri olan Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Köşk içerisinde yapılan anlatımlar ve gezi sonrası vereceğimiz kısa fotoğraf molası ardından Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden biri olan, bir dönem müze olarak kullanılan ve şuan camii olarak ibadete açılan Trabzon Ayasofyası’nı ziyaret ediyoruz. Son olarak Trabzon’a özgü, gümüş kazaz ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı gümüş atölyesinde serbest zaman veriyoruz. Sonrasında serbest öğle yemeğimizi alacağımız restorana hareket ediyoruz. Öğle yemeği sonrası turumuzun en ilgi çekici noktalarından Sümela Manastırı’na doğru yola çıkıyoruz. Karadeniz denilince akla gelen ilk yer olan Sümela Manastırı, 1650 m yükseklikteki Karadağ'ın eteklerinde yer alıyor. Manastıra ulaşmak için Altındere Milli Parkı’na giriş yapıyoruz. Manastır restorasyonda olduğundan vereceğimiz serbest zaman içerisinde manastırı dışarıdan fotoğraflama şansı buluyoruz. (Müsaade edildiği kadar manastır içerisi ziyaret edilebilir.) Sümela Manastırı’ndan ayrıldıktan sahil yolu üzerinden Trabzon ve Giresun’un sahil ilçeleri üzerinden Ordu’nun Ünye ilçesinde bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı:
Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Akçaabat Köftesi
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahildir. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra)
Konaklama:  Ramada Resort by Wyndham / Ünye - Ordu
Mola Tesisleri: Çay Fabrikası, Sürmene Bıçakları, Saray Gümüş
Rota: Ünye – Trabzon (239 km), Sümela Manastırı (49 km),  Zigana (45 km) Toplam: 333 km

5. GÜN

Gezimizin beşinci gününde otelde alınan kahvaltı sonrası Terme’de vereceğimiz kısa mola sonrası Samsun’a ulaşıyor ve Atatürk'ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun birebir rekonstrüksiyonunu görüyoruz. Ardından Milli Mücadelemizin simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası veriyoruz. Belirlenen saatte  şehzadeler kenti Amasya’ya varıyoruz ve ilk olarak ekstra kahvaltı alacağımız restorana ulaşıyoruz. Kahvaltı molasının ardından Yeşilırmak kıyısından panoramik olarak Pontus Kral Kaya Mezarları’nı fotoğraflıyoruz. Ardından II. Beyazıt Külliyesi, Şehzadeler Parkı, Amasya Arkeoloji ve Mumya Müzesi, Ferhat ve Şirin’in su kanallarını gezdikten sonra dönüş yolculuğumuza başlamak üzere otobüsümüzde buluşuyoruz. Osmancık – Düzce – İzmit güzergahı üzerinden bölgeden ayrılış ve yoldaki trafik durumuna göre gece ya da sabah saatlerinde İstanbul’a varıyor ve sizleri aldığımız noktalarda bırakarak bir başka Touristica gezisinde görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

Kahvaltı:
Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Amasya’da serbest olarak alınmaktadır.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahildir. Otelde açık büfe veya set menü olarak alınıyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.
Mola Tesisleri: Terme Okumuş Tesisleri, Osmancık Dinlenme Tesisleri, Düzce Tursan Tesisleri
Rota: Ünye – Samsun (92 km), Amasya (124 km), Osmancık (110 km), Düzce (344 km), İzmit (120 km), İstanbul 104 km) Toplam: 894 km

Genel Şartlar

-Turumuzun süresi 4 Gece 5 Gündür. Otel konaklaması 3 Gece olarak gerçekleşmektedir.
-Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.
-Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ve ayrı ayrı düşünülemez.
-0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
-Üç kişilik rezervasyonlarda odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır kapanır yatak ya da çekyat verebilir.
-Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.
-Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulaması yapılır. (Aracın sol tarafında oturan misafirler öne doğru, sağ tarafında oturan misafirler arkaya doğru 2 koltuk boş bırakarak 3. koltuğa otururlar ve konaklamadan sonraki her gün bu şekilde saat yönünde döngü olur. Turun son günü tüm misafirler ilk gün verilen koltuk numarasında yolculuk gerçekleştirir.)
-Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

-Uçaklı Turlarda Touristica, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar.
-Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Touristica’nın bir sorumluluğu yoktur.
-Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
-Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Touristica’nın sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
-Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
-Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, Touristica’nın herhangi bir yaptırımı yoktur.
-Kültür turlarında konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.
-Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
-Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulabilir. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
-Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Touristica’nın sorumluluğu yoktur.
-Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 20 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Touristica’da saklıdır.
-Turun iptali durumunda Touristica iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
-Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.
-Touristica yıldız kategorisi aynı kalmak şartıyla eş değer veya bir üst kategoride otel değiştirme haklını saklı tutar.
-Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olunuz, kaybolan eşyalarınızdan Touristica sorumlu değildir.

 

-Standart İptal Şartları: Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 29 - 21 gün arası kalması durumunda yapılan iptaller de %30 noshow (kesinti bedeli), 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 noshow (kesinti bedeli) uygulanır. Sağlık sebebi nedeni ile iptal talebi olması durumunda Türkiye’den devlet hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

-İptal İade Güvence Paketi Ve Zorunlu Seyahat Sigortası Hakkında İptal iade güvence paketi; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 25 TL’dir.

-Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle Paket Tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)

-Kişi Sayısına Göre Kullanılacak Araçlar
Otobüsler:
(32 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/ Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna
Midibusler: (20 - 31 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega
Minibusler: ( 19’ya Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) Vw Volt, Mercedes Sprinter

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar. 10.11.2021 FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.