Kapadokya Turu 1 gece konaklamalı Antalya Çıkışlı
Kapadokya Turları

Yarım Pansiyon
Otobüs ile Gidiş Dönüş
2 Gece / 3 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
3 - 5 Eylül 2021
429 TL
  • 1 gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 1 Akşam Yemeği 1 Sabah Kahvaltısı) 
  • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
  • Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
  • Hacı Bektaş gezisi Touristica hizmetleri 
  • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
  • Öğle yemekleri 
  • Müze ve ören yeri girişleri
  • Yemeklerde alınacak içecekler 
  •  Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler

Kapadokya Turu 1 gece konaklamalı Antalya Çıkışlı

Kapadokya Turları

1. GÜN

23.59'da Laura Alışveriş Merkezi Otoparkı önünden hareket ve gece yolculuğu lüks Touristica otobüsümüzde.
Konya, Aksaray üzerinden yolculuğumuz yaklaşık olarak 7 saat sürmektedir.   

2. GÜN

Yol güzergâhımızı takiben sabah saatlerinde 3268 metre yüksekliği ile bölgenin en yüksek dağlarından biri olan Hasan Dağı’nın heybetli görüntüsü eşliğinde Ihlara Vadisi’ne varıyoruz. 14 km. uzunluğunda ve içerisinde yaklaşık 105 tane kiliseyi barındıran bu vadide Melendiz Çayı’nın kenarından yürüyerek Ağaçaltı, Yılanlı ve Sümbüllü Kiliseleri'ni ziyaret ediyoruz. Ardından vadinin bitiş noktası olan Selime Köyü’ndeki eşsiz peribacalarını izleyerek jeotermal bir bölgede bulunan Narlıkuyu Krater Gölü’ne gidiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasında muhteşem manzara karşısında ikramımız olan sıcak çikolatalarınızı yudumladıktan sonra Kapadokya’nın gizemini daha da arttıran bölgedeki en güzel yeraltı şehirlerinden olan Derinkuyu Yeraltı şehrine varıyoruz. Yerin 7 kat altında yaşamanın mucizevî yanlarını görerek Güzel Atlar Ülkesi olarak bilinen Kapadokya Bölgesi'ne ulaşıyoruz, bölgeyi tanımaya Güvercinlik Vadisi ile başlıyoruz. Vadide vereceğimiz fotoğraf molası ile yeryüzünde benzerine çok az rastlanan doğa harikası oluşumları görerek bölgenin en yüksek 3 noktasından birisi olan Uçhisar Kalesi’ne varıyoruz. Gezimizde bulunan birçok alanı panoramik olarak görme şansına sahip olduktan sonra Anadolu'un en uzun nehri olan Kızılırmak’ın yanı başında bulunan Avanos’a ulaşıyoruz. Derler ki ‘’Kör bile bulur Avanos'un yolunu, çanak çömlek kırıntılarından.’’ İşte böyle bir kültürün oluştuğu bu noktada çanak-çömlek ve onyx atölyelerini gezip bilgi ve alışveriş imkanını bulduktan sonra Paşabağları’nda, diğer adıyla Keşişler Vadisi’nde ikili ve üçlü peribacalarında fotoğraf çekip kısa bir yürüyüş yaparak, kayalara oyulmuş inziva noktalarını görüyoruz. Ardından Şarap Mahzenleri'ni gezip Asmalı Konak'ta fotoğraf molası vermemizin ardından gün içerisindeki programımızı tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile bölgenin otantik yapısını gösteren Türk gecesinde ( Ekstra ) günün yorgunluğunu eğlenerek atacağız.

Günün Restoranı ve Menüsü:
Uranus Restorant; Mercimek Çorbası, Pastırmalı Kuru Fasulye, Pilav, Turşu, Çömlek Kebabı, Tatlı ( Ekstra )
Alışveriş Noktaları: Sayan Onyx Atölyesi, Hisarönü Seramik Art Gallery
 

3. GÜN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası ( İsteyen misafirlerimiz kahvaltı öncesi ekstra balon turuna katılabilirler. ) hareketle Göreme Açık Hava Müzesi’ndeki en güzel kaya kiliselerini; Rahipler Manastırı, Rahibeler Manastırı, Basil Kilisesi, Barbara Şapeli, Yılanlı Kilise, Çarıklı Kilise, Yemekhane ve Kiler Yapıları'nı  gezdikten sonra  Çavuşin Köyü’nü görerek doğanın bir mucizesi olan harika oluşumları görmek üzere Dervent Vadisi ve üç vadinin birleşiminden meydana gelen Zelve Vadisi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından gezimizin son durağı eski adıyla Suluca Karahöyük olan Hacı Bektaş ilçesine varıyoruz. Hacı Bektaş-i Veli'nin dergahını kurduğu bu noktada müzede bulunan Aş Evi, Meydan Evi, Pir Evi, Aslanlı Çeşme, Üçler Çeşmesi'ni görüyoruz. Buradaki programımızı tamamladıktan sonra akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp bir başka Touristica kültür turunda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

 

Günün Restoranı ve Menüsü Han Restorant; Açık büfe sıcak, soğuk yemekler, tatlı ve meyve ( Ekstra )
Alışveriş Noktaları: Bazaar 54 Halı Atölyesi

Genel Şartlar

Gezi Süresi 2 Gece 3 Gün Olup Otel Konaklaması 1 gecedir.0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir,öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir.Böyle bir durumda misafir onayı alınır. 
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.01.11.2020

Kredi kartı tek çekim veya taksitli çekim seçeneklerimiz;