İzmir'den Uçaklı Karadeniz Tiflis-Batum Turu
Karadeniz Turları

Yarım Pansiyon
Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş
5 Gece / 6 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
13 - 18 Haziran 2021
%25 İndirim
3.332 TL
2.499 TL
 • 5 Gece belirtilen otellerde konaklama 5 sabah kahvaltısı 3 akşam yemeği
 • Uçak ile gidiş dönüş uçak bileti 
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
 • Son model Mercedes marka araçlar ile ulaşım
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası
 • Öğle yemekleri
 • Gürcistan Tiflis'te 2 akşam yemeği
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Yurt dışı çıkış harcı ( 50 TL )
 • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler

İzmir'den Uçaklı Karadeniz Tiflis-Batum Turu

Karadeniz Turları

1. GÜN

Pazar
Saat 12:00 Adnan Menderes Havalimanı Sun Express kontuarından check in işlemleri sonrası saat 13:35 ile yaklaşık iki saatlik yolculuğun ardından Kars Harakani Havalimanı'na iniyoruz. Burada bizi bekleyen aracımızla binerek 1877-78 Osmanlı-Rus savaşından sonra yaklaşık 40 yıl boyunca Rus yönetiminde kalan şehirde Ruslar, Tahtdüzü denilen mevkide Baltık üslubunda binaların bulunduğu ızgara planlı yeni bir şehir kurmuşlardır. Yapacağımız şehir turunda hala kullanılmakta olan yapılardan Vali Konağı, Defterdarlık Binası Demir Köprü, Hekim Evi ( Opera Binası ), Aleksander Nevski Kilisesi ( Fethiye Cami ) ve Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği molamızın ardından günümüzde Kümbet Cami olarak bilinen Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakani Türbesi, Osmanlı hamamları ve Kars Kalesi'ni gezdikten sonra Kars Arkeoloji ve Etnografya Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Kars'ta bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: 
Büyükkale Otel / Kars

2. GÜN

Pazartesi
Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Ardahan’a doğru yola çıkıyoruz. Gürcüce adı Mtkvari olan ve Kura Nehri Ardahan’dan itibaren bize eşlik etmeye başlıyor. Gürcistan’daki Borjomi, Gori, Mtskheta ve Tiflis boyunca bizimle birlikte olacak. Ardahan’da alacağımız öğle yemeğimizin ardından Hanak ve Posof üzerinden Türk Gözü Sınır Kapısı'na ulaşıyoruz. Geçiş işlemlerimizin ardından ilk durağımız Ahıska oluyor. Şimdiki adıyla “Akhaltsike”, Ahıska Türkleri’nin öyküsünü rehberimizden dinleyip panoramik olarak Ahıska Kalesi'ni gördükten sonra paramızı Gürcü Larisi'ne çevirip, Gürcü tarihinin en önemli isimlerinden Tamara’nın heykelini fotoğraflıyoruz. Sonrasında Borjomi’ye dünyanın koruma altına alınan yerlerinden biri olan Borjomi Haragauli Ulusal Parkı'na gezmeye gidiyoruz. Çevresindeki hoş kafeleri, restorasyon sonrası birbirinden güzel hale gelen binalarıyla Haraguli Parkı ve çevresini dolaştıktan sonra Tiflis'te bulunan otelimize ulaşıyoruz. Konaklama otelimizde.

Konaklama: City Center veya Rogalux Otel / Tiflis
Günün Restoranı ve Lezzeti: Ardahan Şehzade Restorant; Hünkar Çorbası, Fodol Gevreği, Feselli ( Ekstra )

Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler;

Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde çipli yeni kimlik kartları ile yapılmaktadır. Eski kimlik, ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz.

Gürcistan geçişleri için 18 yaş altı misafirlerimizin anne ve babasının yanında olması gerekmektedir. Anne ve baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Gürcistan’a geçişleri için noterden onaylı muvafakatname almaları gerekmektedir.

Gürcistan gümrüğünden ülkeye her türlü ilaç sokulması yasaklanmıştır.
 
3. GÜN

Salı
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından tüm gün sürecek olan Tiflis gezimize başlıyoruz. Gürcistan Parlomentosu, Kaşveti Kilisesi, Simon Janashia Museum Müzesi ( Gürcistan Milli Müzesi'nin bir parçasıdır. ), Tiflis Opera ve Bale Tiyatrosu, Rustaveli Devlet Akademik Tiyatrosu, Rustaveli Müzesi ve Gürcistan Bilim Akademisi bulvarın üzerinde bulunmaktadır. Caddenin başladığı Özgürlük Meydanı'nı bir zamanlar Lenin Heykeli süslüyordu. Bu caddeyi gördükten sonra Narikala Kalesi ve Hamamlar bölgesine geçiyoruz. Puşkin’in bahsettiği meşhur hamamlarını gördükten sonra teleferikle Kartli Deda ( Gürcü Annesi ) heykelinin bulunduğu yere çıkıyoruz. Ardından restore edilen evleriyle ünlü Tiflis’in meşhur David Agmashenebeli ( Marjanishvili ) Caddesi'ne gidiyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğinin ardından 1995 yılında Gürcü dirilişinin, birliğinin ve ölümsüzlüğünün sembolü olarak yapımına başlanan Sameba Manastırı'nı görüyoruz ve Mtatsminda Tepesi'nde Tiflis manzarasında kahve molası verip dinlendikten sonra Gürcü yemeklerinden oluşan özel bir menü ile Gürcü gecesi sizleri bekliyor ( Ekstra ). Konaklama Tiflis’teki otelimizde.

Konaklama: City Center veya Rogalux Otel  / Tiflis
Günün Restoranı ve Lezzeti: Tsiskvili Restoran; Yöresel Gürcü Mutfağı ( Ekstra )

4. GÜN

Çarşamba
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Sovyetler döneminde Gürcistan’ın en önemli sanayi kenti olan Kutaisi’ye doğru yola çıkıyoruz. Kutaisi’ye giderken yolumuz üzerinde 1922'den,1953 yılındaki ölümüne kadar 31 sene boyunca Sovyetler Birliği Komünist Partisi Genel Sekreteri olarak görev yapan Stalin'in doğduğu şehir olan Gori kentine ulaşıyoruz. Gori gezisi sonrası Kutaisi üzerinden Batum’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Batum’a ulaştığımız zaman yürüyerek yapacağımız şehir turunda 19.yy. da yapılmış olan Orta Cami, Aziz Nikolas Kilisesi, Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı ve Medea Heykeli ile Poseidon Heykeli göreceğimiz yerler arasında. Ardından Sarp Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapıyor ve Hopa'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Paluri Otel / Hopa
Günün Restoranı ve Menüsü: Gürcü Peyniri ( Sulguni ), Cevizli Patlıcan, Gürcü Mantısı ( Hinkali ), Peynirli Pide ( Hacapuri ), Patatesli Et, Gürcü Mantarı ve Gürcü Şarabı ( Ekstra )

5. GÜN

Perşembe
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Çoruh Irmağı kenarından yolculuğumuzu gerçekleştirerek Borçka'ya ulaşıyoruz. Burada  minibüslerimize binerek deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz
( Ekstra 60 TL ). Karagöl'ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl’ün huzur veren doğasını yaşadıktan sonra Fırtına Vadisi'ne ulaşıyor ve Fırtına Vadisi güzelliklerini tanımaya başlıyoruz. Fırtına Deresi kenarında mıhlama ve Laz böreği ile harmanlanmış yöresel yemeğimizi almamızın ardından ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına Vadisi'nde arzu eden misafirlerimiz ile bir kartal yuvası konumundaki ekstra Zil Kale ve Palovit Şelalesi gezilerine gerçekleştiriyoruz. ( 60 TL)  Gezilerimiz sonrasında Çamlıhemşin ilçesini görerek 1350 metrede bulunan ladin ve kayın ağaçları ile kaplanmış Ayder'e ulaşıyoruz. Gelintülü Şelalesi ve Kalegon gezileri sonrası küçük hediyelik dükkanlarında alışveriş ve doğa yürüyüşleri için vereceğimiz serbest zaman sonrasında bölgenin önemli el sanatlarından olan Rize bezleri alışverişlerimiz ardından Of, Solaklı Vadisi üzerinden Uzungöl Taşkıran'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Konaklama: Golden İnn Otel /  Uzungöl 
Günün Restoranı ve Lezzeti: Fırtına Deresi Osmanlı Alabalık; Lahana Çorbası, Alabalık Tava veya Izgara, Muhlama ( Ekstra )

6. GÜN


Cuma
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zaman sonrası minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster Yaylası'na varıyoruz. Deniz seviyesinden 2000 metrede bulunan, aynı zamanda yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor acentemizin ikramı sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası Trabzon Akçaabat'ta meşhur köftenin tadına baktıktan sonra Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesi'ni geziyoruz. Trabzon’un meşhur Telkari ve Kazaziye sanatının inceliklerini öğrenerek Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere Vadisi'ne hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek havalimanına ulaşıyoruz.  22:25 ile İzmir'e hareket ediyor başka bir Touristica turumuzda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

Genel Şartlar


Gezi süresi 5 gece 6 gün olup otel konaklaması aynıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Haftalık turlarımızda otobus içerisinde rotasyon uygulanır.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.01.10.2020

Kredi kartı tek çekim veya taksitli çekim seçeneklerimiz;