İzmir'den Uçaklı Gaziantep-Adıyaman-Şanlıurfa Turu

Gap Turları

Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş
2 Gece 3 Gün

1. GÜN

Cuma

Sabah 05:00 İzmir Adnan Menderes havalimanında check in işlemleri ardından Sun Express 06:25 uçağıyla yaklaşık bir saat otuz dakikalık yolculuğun ardından Gaziantep Havalimanı'na ulaşıyoruz.Burada bizleri bizleri bekleyen aracımıza binerek Birecik ilçesi üzerinden Şanlıurfa'ya ulaşıyoruz. 2015 mayıs ayında açılan Türkiyenin en büyük müzesi özelliğine sahip olan Şanlıurfa müzesi kompleksinde Göbeklitepe ve eski çağ yaşamlarına ait canlandırmalar ile Edessa mozaik alanlarını rehberimizin anlatımları ile tanıyoruz.Ardından Balıklıgöl alanına ulaşıyoruz.Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında.Gümrük handa vereceğimiz serbest zamanlarda yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra insanlığın bilinen ilk mabedine, Göbeklitepe’ye doğru yola çıkıyoruz. 1996 yılında kazı çalışmaları başlayan Göbeklitepe’nin Neolitik dönem insanının kutsal tapım merkezi olduğu bilinmektedir. Buradaki tapınakları görüp Göbeklitepe hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra Şanlıurfa'da bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Yemek sonrası arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Sıra gecesi programına katılıyoruz (ekstra 60 TL).

Konaklama: Hilton Garden İnn / Şanlıurfa
Günün Restoranı ve Lezzeti:Halil İbrahim Sofrası, Bostana , Lebeni, Siverek ya da Urfa kebabı (Ekstra) 
Alışveriş Noktaları: Öz Hitit sedef kakma, Antep fıstığı, Gaziantep çarşılarında yemeni, yöresel baharatlar
Sıra Gecesi (Ekstra 60 TL): Otantik Sıra Gecesi mekanında. 10 kişilik müzisyen ekip ile çiğ köfte, ayran, şıllık tatlısı,meyve 
Araç ile yapılacak güzergah ve toplam km:
Gaziantep-Şanlıurfa: 120 km

2. GÜN

Cumartesi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından ipek yolu üzerindeki Mezopotamya kültüründe ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz.Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs(Cennet camii), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik kubbeli evleri ziyaret ediyoruz.Ardından Türkiye’nin en büyük sulama projesi olan, gövdesindeki bazalt maddenin 1919 metre yükseklikte eski bir volkanik dağ olan Karadağ'ın eteklerinden getirilen Atatürk Barajına ulaşıyoruz. Seyir terasına geçip 8 yıl gibi oldukça kısa bir zamanda bitirilen Türkiye’nin medarı iftiharı olan bu eşsiz yapıyı birde rehberimiz tarafından dinlerken baraj yapımı esnasında hayatını kaybeden işçiler için yapılan anıtı görüyoruz. Ardından Adıyaman’a varıyor ve burada minibüslerimize binerek Kâhta ilçesi üzerinden Nemrut dağı milli parkı sınırları içerisinde bulunan Karakuş Tümülüs'ü, Cendere Köprüsü, Arsemia ve Eski Kale gezilerini yapıyor ve 2150 m. yükseklikteki Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Tanrı kral Antiochos tarafından gelecek nesillere vasiyetimdir başlığı altında yazılan Nomos kitabesi eşliğinde Doğu ve Batı Terasları, Zeus Oramastes, Apollon Mithras, Herakles Artagnes, Kommagene ve koruyucu Aslan, Kartal heykellerini görerek bir yandan akşam güneşin batışını izliyor bir yandan da şirketimizin ikramı olan Süryani şaraplarını yudumluyoruz. Nemrut dağı gezileri sonrasında minibüslerimize binerek otelimize ulaşıyoruz.
Konaklama: Hilton Garden İnn / Adıyaman 
Günün Restoranı ve lezzeti: Adıyaman Restoran, Adıyaman tava kebabı (ekstra)
Alışveriş Noktaları: Nemrut Dağı heykel koleksiyonu, puşi
Araç ile yapılacak güzergah ve toplam km:
Şanlıurfa-Harran : 30 km
Harran- Atatürk Barajı : 80 km
Atatürk Barajı-Adıyaman : 20 km
Adıyaman - Nemrut Dagı : 80 km
Toplam : 220 km.

3. GÜN

Pazar

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Fırat nehri üzerinde kuzeyden güneye 4. baraj olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz.Burada Birecik Baraj Göl’ü üzerinde bir saat süren  tekne turuna çıkıyoruz.Tekne turunda Rum Kale, tarihi mağara evleri ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gezdikten sonra Birecik Kelaynak kuşları üreme merkezini ziyaret ediyor ardından Gaziantep'e ulaşıyoruz.Güneydoğu Anadolu bölgesinin sosyo-ekonomik açıdan en gelişmiş ilinde Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesini geziyoruz.Tam olarak yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan Gaziantep Kalesi, sonrasında Mevlevihane, Savaş müzesi, bölgenin en çarpıcı özelliklerinden olan çarşılar ve sedef atölyeleri gezilerinin ardından bölgenin en eski kahvesi olan Tahmis Kahvesinde vereceğimiz mola sonrası  Gaziantep Havalimanı'na varıyoruz. Sunexpress 22.35 uçağı ile İzmir'e hareket ediyor bir sonraki turlarımızda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.
Günün Restoranı ve Lezzeti:İmam Çağdaş Antep, Ali Nazik Kebabı, Antep lahmacunu, havuç dilimi baklava (Ekstra)
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Tur Programına Dahil Olan Hizmetler
2 gece yarım pansiyon otel konaklaması( 2 Akşam Yemeği 2 Sabah Kahvaltısı)
Sun Express Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti 
Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
Ören yeri girişleri ile Nemrut dağına minibüslerle çıkış ve Halfeti tekne turu
Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortasıOtobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter ya da Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tur Programına Dahil Olmayan Hizmetler
Öğle yemekleri 
Müze Kart Ücreti 50 TL. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar.  (Misafirler müze kartlarını, tur öncesi ya da tur esnasında müze girişlerinde temin edebileceklerdir.)
Yemeklerde alınacak içecekler 
Özel harcamalar
Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 
Aramayı Değiştir
16 Kasım - 18 Kasım 2018 - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
Toplam Fiyat
2.998,00 TL

Genel Şartlar

Tur Programına Dahil Olan Hizmetler
2 gece yarım pansiyon otel konaklaması( 2 Akşam Yemeği 2 Sabah Kahvaltısı)
Sun Express Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti 
Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
Ören yeri girişleri ile Nemrut dağına minibüslerle çıkış ve Halfeti tekne turu
Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortasıOtobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter ya da Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.
Tur Programına Dahil Olmayan Hizmetler
Öğle yemekleri 
Müze Kart Ücreti 50 TL. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar.
Yemeklerde alınacak içecekler 
Özel harcamalar
Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 
Ek Hizmet Açıklaması
Sevgili misafirimiz;
Tur programımız içerisindeki ören yerleri girişleri ile Nemrut dağına minibüslerle çıkış ve Halfeti tekne turu ücretleri fiyatlara dahil edilmiştir.
Gezi süresi 2 gece 3 gün olup otel konaklaması aynıdır. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir,öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir.Böyle bir durumda misafir onayı alınır. Hava muhalefeti nedeniyle yada rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.04.09.2018
İzmir'den Uçaklı Gaziantep-Adıyaman-Şanlıurfa Turu
Nemrut Dağı-Atatürk Barajı-Adıyaman-Şanlıurfa-Harran-Göbeklitepe-Sıra Gecesi-Halfeti-Zeugma - Gaziantep
2 Gece 3 Gün