İzmir'den Uçaklı Elit Gap Turu
Gap Turları
Yarım Pansiyon

5 Gece / 6 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
25 - 30 Ağustos 2024
Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş

%25 İndirim
27.332 TL
20.499 TL
'den başlayan
 • 4 gece yarım pansiyon otel konaklaması (4 Akşam Yemeği 4 Sabah Kahvaltısı)
 • 1 Gece Şanlıurfa Dedeman Otel Oda Kahvaltı Konaklama
 • SunExpress Hava Yolları ile gidiş dönüş ekonomik sınıf uçak bileti
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Son model Mercedes marka araçlar ile ulaşım Touristica hizmetleri 
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası 
 • Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter ya da Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Urfa Yemekli Sıra Gecesi
 • Halfeti Tekne Turu
 • Nemrut Dağı Minibüs Ücretleri
 • Programda ekstra olarak belirtilmiş gezi ve eğlenceler
 • Müze ve ören yeri girişleri 

1. GÜN

Pazar

04:30 İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda check-in işlemleri sonrası SunExpress Havayolları'nın 06:40 Adana QX9006 Sefer Sayılı uçağı ile takribi 08.05 sularında Adana Havaalanına iniyoruz. Bagaj işlemlerimizin ardından rehberimiz ile buluşarak turumuzu gerçekleştireceğimiz aracımıza yerleşiyoruz. İlk durağımız Tarsus Şelaleleri oluyor. Sabah güzel bir kahve ile başlayacağımız gezimizde Berdan Çayı üzerinde yer alan Şelale ziyaretimizi yapıyoruz. Sonrasında şehir merkezine gidiyoruz. Merkezde gezimiz Roma’nın Anadolu’daki izlerinden Roma Yolu ve etrafındaki tarihi kalıntıları görüyoruz. Sonrasında yürüyerek devam edecek gezimizde ilk durak Hristiyanlığı bıkmadan usanmadan Roma dünyasında yaymaya çalışan ve bunun için hayatından olmayı bile göze alan St. Paul’un yaşadığına inanılan kuyu ziyaretimizi yapacağız. Ardından Tarsus Sokakları gezimiz ile devam edeceğiz. Şahmaran Hamamı – Danyal Peygamber Makamı – Kubat Paşa Medresesi – Ulu Camii gibi mekanları göreceğiz. Son olarak; Kleoparta’nın, Marcus Antonius ile Tarsus’a girdiği kapı olarak kabul edilen Kleopatra Kapısını panoramik olarak görüyor ve Mersin Kızkalesi’ne doğru yola koyuluyoruz. Bölgede ilk ziyaret edeceğimiz nokta Kanlı Divane Ören Yeri oluyor. Bir obruğun etrafına kurulan kent kalıntılarını gördükten sonra Kız Kalesi manzarasına karşı bir fotoğraf molası veriyoruz. Burada hemen yanı başımızda bulunan Korikos Antik Kenti kalıntılarını da rehberimizin anlatımlarından dinliyoruz. Fotoğraf molamızın ardından günün son durağı olan Cennet ve Cehennem Obrukları olarak adlandırılan mekanları göreceğiz. Buradaki gezimizin ardından yola koyularak Adana’ya varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


Konaklama: Anemon Grand Adana..vb

Günün Restoranı ve Menüsü: Tarsus Kuş Gözü Lahmacunu ve Kebabı veya Mersin Tantuni şeklinde program zamanlamasına ve saate göre ayarlanacaktır.

Alışveriş Önerileri: Meşhur Mersin Cezeryesi

2. GÜN

Pazartesi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Adana gezimize başlıyoruz. İlk olarak Adana Taş Köprüde hem Adana tarihi hakkında bilgi alıyor hem de Sabancı Camii ve Seyhan Nehri manzarası eşliğinde fotoğraflarımız çektiriyoruz. Sonrasında kısa bir yürüyüş ile Adana Ulu Camii ve şehrin sembollerinden Büyük Saat olarak adlandırılan Vali Ziya Paşa tarafından yaptırılan Saat Kulesini görüyoruz. Sonrasında Gaziantep yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından Gaziantep’e varıyoruz. İlk ziyaret noktamız Gaziantep Mozaik Müzesi oluyor. Zeugma Antik Kenti’nden yapılan kurtarma kazıları sonucu çıkartılan ve günümüzde dünyanın önemli mozaik koleksiyonlarından sayılan bu güzel müzeyi ziyaret ediyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Sonrasında Gaziantep Kalesinin hemen yanından başlayarak Kültür Yolu olarak adlandırdığımız Hanlar ve Çarşılar bölgesinde yürüyüş yaparak gezimize devam ediyoruz. Gaziantep Kalesi – Hışva Han – Zeytin Han – Zincirli Han – Elmacılar Pazarı – Bakırcılar Çarşısı gibi noktaları görüyor ve Tahmis Kahvesinde günün yorgunluğunu atmak üzere mola veriyoruz. Sonrasında Antep’in yöresel ürünlerini almak üzere siz değerli misafirlerimize bir süre serbest zaman veriyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz.


Konaklama: Dedeman Park / Gaziantep vb.

Günün Restoranı ve Menüsü: Meşhur Gaziantep Kebapları / Küşlemeci Mehmet Usta vb.

Alışveriş Önerileri: Meşhur Antep Fıstığı, Bakırcılar Çarşısı Hediyelikçileri

3. GÜN

Salı

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Halfeti yolculuğumuza başlıyoruz. Siyah Gül denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye varıyoruz. Daha sonra Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız grubumuza özel Tekne gezisi (EKSTRA) sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Ardından Halfeti’ye dönerek Urfa yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk durağımız Şanlıurfa yakınlarındaki Göbekli Tepe oluyor. İnsanoğlunun yeryüzünde meydana getirdiği ilk eser olma özelliği taşıyan bu mistik yapıda anlatımlar ve fotoğraflar eşliğinde harika bir gezi yapıyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza hareket ediyoruz.  Yemekten sonra ilginç Ev yapıları ve tarihiyle Harran’ı ziyaret ediyoruz ve burada Konik (Karınca) Evler, Ulu Cami ziyaretlerimiz yapıyoruz. Sonrasında Harran Konuk Evinde çaylarımızı yudumlayarak Urfa merkezine hareket ediyoruz. Günümüzün finalinde binlerce yıllık kadim hikayeler eşliğinde; Halil-ül Rahman Cami, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü ve Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı, Rızvaniye Cami gibi yapıları görüyoruz. Sonrasında Bedesten de vereceğimiz serbest mola esnasında İsot alışverişi için zaman buluyoruz. Gümrük Han’ı da görerek otelimize yerleşiyoruz. Akşam dileyen konuklarımızla Sıra Gecesi eğlencesine katılım (EKSTRA)

Konaklama: Dedeman Otel / Şanlıurfa vb.

Öğle Yemeği: Meşhur Urfa Kebapçıları ve Ciğercileri

Alışveriş Noktaları: Urfa İsot, Baharat ve yöresel ürünleri.

4. GÜN


Çarşamba
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından
Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Kentin Paleolitik Dönemden İslam Dönemi'ne kadar olan tarihini görebileceğimiz müzede günümüzden 12 bin yıl öncesine tarihlenen ve Balıklıgöl Adamı olarak bilinen heykelden Harran’daki Sin Tapınağı'na ait kitabeye kadar şehrin tarihini gözler önüne seren eserleri gördükten sonra Adıyaman yolculuğumuza başlıyoruz. Adıyaman yolu üzerinde bulunan Atatürk Barajı ziyaretimizi yapıyoruz. Burada hem barajla ilgili bilgi alıyoruz hem de çaylarımızı yudumluyoruz. Sonrasında Adıyaman üzerinden Kahta ilçesine ulaşıyor ve burada bizleri bekleyen minibüslerimizle binerek Nemrut serüvenimize başlıyoruz (EKSTRA). İlk olarak Nemrut dağı milli parkı sınırları içerisinde bulunan Kommagene Krallığı’ndan günümüze kalan en önemli eserleri görmek üzere yola çıkıyoruz. İlk durağımız Kommagene ailesi kadınları için yaptırılan ve önündeki sütun üzerinde bulunan kartal heykeli nedeniyle yöre halkı tarafından Karakuş Tümülüs’ü olarak adlandırılan mezar yapısı oluyor. Ardından minibüslerimizle Roma İmparatoru Septimus Severus zamanında eski adıyla Chabinas şimdiki adıyla Cendere Çayı üzerinde inşa edilen Cendere Köprüsü oluyor. Yaklaşık 1800 yıldır ayakta olan bu köprüyü görüp Septimus Severus ailesiyle olan ilişkisini rehberimizden dinledikten sonra Arsemia üzerinden Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz. 2150 mt yükseklikteki zirvede Antiochos’un mezarının doğu ve batı taraflarındaki Zeus / Oromasdes, Apollon/Mithras/Helios/Hermes, Herakles/Artagnes/Ares, Kommagene/Tyche tanrılar heykellerini görüyor ve minibüslerimizle tekrar otobüsümüzün olduğu noktaya dönüyor ve öğle yemeği alacağımız mekâna gidiyoruz. Öğle yemeğinin ardından Diyarbakır yolculuğumuz başlıyor. Yolumuz üzerinde Nisibi Köprüsü’nü görüyor ve Atatürk Baraj Gölünün üzerinden geçiyoruz. Siverek’ten sonra varacağımız Diyarbakır şehrinde “35 Yaş” şiiri ile tanıdığımız Cahit Sıtkı Tarancı Müzesini ziyaret ediyoruz. Geleneksel Diyarbakır evlerinin güzel bir örneği olan bu güzel müzeyi gezdikten sonra hemen yakınında bulunan Ulu Camii ziyaretimizi yapacağız. İslam dünyasının 5. Camii Kebiri olarak adlandırılan bu önemli eseri geziyor ve tarihi hakkında bilgi alıyoruz. Sonrasında hemen yakında bulunan Hasan Paşa Hanında çay kahve molası vererek, bu otantik ortamın tadını çıkartıyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz.

 

Konaklama: Novotel Diyarbakır vb.

Günün Restoranı ve Lezzeti: Kahta Kebap ve/veya İskender Seçenekleri

Alışveriş Noktaları: Diyarbakır Hasanpaşa Hanı Yöresel Ürünler
Not: Kar durumuna bağlı olarak Nemrut Dağına çıkılamaması durumunda yerine Diyarbakır gezisi eklenecektir.5. GÜN


Perşembe

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak Dünya’da Çin Seddinden sonra ayakta kalabilmiş en uzun sur duvarları olarak bilinen Diyarbakır Surlarını takip ederek Mardin Kapı gibi noktaları panoramik olarak görüyor ve sonrasında Batman üzerinden Hasankeyf’e ulaşıyoruz. Yakın zamanda GAP kapsamında tamamlanan, Ilı Su Barajının suları altında kalmış olan Hasankeyf’te bazı kurtarma çalışmaları yürütülmüştür. Kurtarılan eserlerin en önemlilerinden biri olan Akkoyunlu Hükümdarı Uzun Hasan’ın oğlu Zeynel Beye ait olan Kör Zeynel Türbesi’ni yeni taşındığı yerde ziyaret ediyoruz. Sonrasında Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat’ta ilk ziyaret noktamız Mor Gabriel (Deyr-ul Umur Manastırı) gezimizi yapıyoruz. Tur Abdin bölgesinin Metropolitlik merkezi olan bu manastırda Kilise, Mezarlar, Depo, Meryem Ana Kilisesi gezileri sonrasında Midyat şehir merkezine dönüyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından bölgedeki taş işleme sanatının en güzel örneklerinden biri olan Midyat Konuk Evi gezisi sonrasında Telkari ve Gümüş işçiliği ile meşhur Midyat’ta alışveriş imkânı buluyoruz. Serbest zaman sonrası hareket ile Mardin şehir merkezine ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

 

Konaklama: Ramada Otel / Mardin vb.

Günün Restoranı ve Lezzeti: Midyat Yöresel Yemekleri, Midyat Tabağı ve Kebapları

Alışveriş Noktaları: Midyat Telkari Gümüşleri

6. GÜN

Cuma

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının son gezi günümüze başlıyoruz. Mezopotamya Ovasının hemen üzerinde yer alan Mardin şehrinde ilk gezimizi yaklaşık 15 km yakında bulunan Dara Antik Kentini ziyaret ediyoruz. Güneydoğu Anadolu bölgesinde günümüze ulaşabilmiş nadir örneklerden olan, adını Pers Kralı Darius’tan alan bu ilginç ören yerinde bölge medeniyetlerinin izini sürüyoruz. Nekropol Kaya Mezarları, Taş Ocağı, Sarnıç ve Şehir Surlarını gördükten sonra bu güzel kentten ayrılıyor ve Mardin’e dönüyoruz. Sıradaki ziyaret noktamız Kasımiye Medresesi oluyor. Akkoyunlu sultanı Kasım bin Cihangir Padişah tarafından yaptırılan geleneksel Mezopotamya Medreselerinin en iyi örneği olan eseri geziyor ve hikayesini dinliyoruz. Sonrasında Mardin şehir merkezine gidiyor ve Mardin sokaklarını keşfe çıkıyoruz. Sokul Bakar Çarşısı, Ulu Cami, Otantik Çarşılar, Abbaralar, Şahtana Konağı (PTT Evi), Şehidiye Cami gibi birbirinden güzel noktaları görüyoruz. Gezimizden sonra bir süre serbest zaman veriyor ve sonrasında uçağımıza binmek üzere yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuk ile Diyarbakır Havaalanına hareket ediyoruz. 23.05 SunExpress Havayolları XQ9283 sefer sayılı uçağı ile tahmini 01.15 sularında İzmir'e iniyor ve siz değerli misafirlerimizle bir başka TOURISTICA gezisinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

Günün Restoranı ve Lezzeti: Mardin Kebapçı Yusuf Usta – Cevizli/ Fıstıklı/Sade Mardin Kebabı ve diğer kebap çeşitleri

Alışveriş Noktaları: Mardin Mavi Badem Şekeri – Sabunlar – Mardin Çöreği – Süryani Hediyelikleri

Periyod İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1. Çocuk
25.08.2024 - 30.08.2024
Yarım Pansiyon
20.499 TL 24.999 TL 20.349 TL 2 - 6 yaş 18.499 TL
7 - 12 yaş 19.499 TL
Periyod İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1. Çocuk
22.09.2024 - 27.09.2024
Yarım Pansiyon
20.499 TL 24.999 TL 20.349 TL 2 - 6 yaş 18.499 TL
7 - 12 yaş 19.499 TL
Periyod İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1. Çocuk
29.09.2024 - 04.10.2024
Yarım Pansiyon
20.499 TL 24.999 TL 20.349 TL 2 - 6 yaş 18.499 TL
7 - 12 yaş 19.499 TL
Periyod İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1. Çocuk
06.10.2024 - 11.10.2024
Yarım Pansiyon
20.499 TL 24.999 TL 20.349 TL 2 - 6 yaş 18.499 TL
7 - 12 yaş 19.499 TL
Periyod İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı 1. Çocuk
13.10.2024 - 18.10.2024
Yarım Pansiyon
20.499 TL 24.999 TL 20.349 TL 2 - 6 yaş 18.499 TL
7 - 12 yaş 19.499 TL

Genel Şartlar


Gezi süresi 5 gece 6 gün olup otel konaklaması aynıdır. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez. Haftalık turlarımızda otobüs içinde rotasyon uygulanır. Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica Seyahat Acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir, öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir. Böyle bir durumda misafir onayı alınır. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.  Havayollarına bağlı olarak uçuş saatlerinde değişiklik meydana gelebilir. Bu durum karşısında misafirlere bilgilendirme geçilir.En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 08.01.2024

EKSTRA 1.000TL'ye varan İNDİRİM!
 • Tüm yurt içi kültür turlarında oda başı ekstra indirim uygulanmaktadır. 
 • 20.000TL ve üzeri işlemlerinizde ekstra 1.000 TL indirim için 'TUR1000' kupon kodu kullanılmalıdır.
 • Rezervasyon toplam tutarına uygun kupon kodunu, satın alma aşamasında ödeme yapmadan önce "promosyon kodu" alanına girip kullanarak anında indirimden yararlanabiliriz. 
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz. Rezervasyon iptali durumunda, misafirin rezervasyonunda bulunan iptal ve iade koşulları geçerlidir. 
 • Bolpuan ve diğer kupon kampanyaları ile birlikte kullanılamaz. 
 • Kampanya, www.touristica.com.tr, çağrı merkezi (444 0 329) ve tüm acentelerimizde geçerlidir.
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir. Touristica bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
ÜYELERE ÖZEL EKSTRA 1.000TL İNDİRİM FIRSATI
 • Üye girişi yapıldıktan sonra 15.000TL ve üzerine oda başı ekstra 1.000TL indirim uygulanmaktadır. Kupon Kodu 'UYE1000'.
 • Üye girişi yapıldıktan sonra kupon kullanabilir. Ulaşım bedeli kampanyaya dahildir.
 • Rezervasyon toplam tutarına uygun kupon kodunu, satın alma aşamasında ödeme yapmadan önce "promosyon kodu" alanına girip kullanarak anında indirimden yararlanabiliriz.
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz.
 • Rezervasyon iptali durumunda, misafirin rezervasyonunda bulunan iptal ve iade koşulları geçerlidir.
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir. 
 • Touristica bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
7.500TL'YE VARAN BANKKART LİRA!
 • Bankkart kredi kartı veya banka kartı özelliği ile Touristica'da tek seferde yapılacak
  25.000 TL-49.999 TL arasındaki peşin/taksitli alışverişinize 2.500 TL Bankkart Lira;
  50.000 TL-99.999 TL arasındaki peşin/taksitli alışverişinize 5.000 TL Bankkart Lira;
  100.000 TL ve üzeri peşin/taksitli alışverişinize 7.500 TL Bankkart Lira verilecektir. 
 • Kampanyaya Bankkart Mobil uygulamasından, bankkart.com.tr web sitesinden veya SMS ile katılım sağlayabilirsiniz. SMS ile kampanyaya katılmak için Bankamızda kayıtlı cep telefonunuzdan TOURISTICA yazıp 4757'ye SMS gönderebilirsiniz. Kampanyadan yararlanabilmek için asıl kart sahibi tarafından kampanyaya katılım sağlanması gerekmektedir. Kampanyaya katılım sağlamayan müşteriler kampanyadan yararlanamayacaktır. 
 • Kampanyadan Bankkart Lira kazanılabilmesi için alışverişlerin Bankkart POS cihazlarından yapılması gerekmektedir. Kazanılan Bankkart Liralar 07 Haziran 2024 tarihinde yüklenecek, 12 Temmuz 2024 tarihine kadar kullanılabilecek, kullanılmayan Bankkart Liralar 13 Temmuz 2024 tarihinde geri alınacaktır.
 • Kampanya müşteri bazındadır ve bir müşteri kampanyadan yalnızca bir kez ödül kazanabilecektir. Bir müşteri kampanya dönemi boyunca en fazla 7.500 TL Bankkart Lira kazanabilecektir. Ek kartlar ile yapılan harcamalar asıl kart sahibi müşterinin harcamalarına dahil edilecektir. Bankkart, Bankkart Genç ve Bankkart Başak sahibi müşteriler hem kredi kartı hem de banka kartı özelliği ile kampanyadan faydalanabilir. 
 • Kampanyadan yararlanılan işlemin kampanya sonrasında iptal/iade edilmesi durumunda verilen Bankkart Liralar geri alınacaktır. 
 • T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Touristica kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 
 • Kampanya touristica.com.tr, 444 0 329 çağrı merkezi ve tüm satış ofislerimizde geçerlidir.