İzmir'den Uçak & Doğu Ekspresi ile Kars Turu
Kars Turları

Yarım Pansiyon
Sun Express Hava Yolları İle Gidiş Dönüş
2 Gece / 3 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
7 - 9 Şubat 2022
%25 İndirim
2.399 TL
1.799 TL
 • 2 gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 2 Akşam Yemeği, 2 Sabah Kahvaltısı)
 • SunExpress Hava Yolları gidiş dönüş uçak bileti 
 • Kars-Sarıkamış arası pulman koltuk ile Doğu Ekspresi tren bileti
 • Profesyonel rehberler eşliğinde tüm çevre gezileri
 • Son model  araçlar ile ulaşım 
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası
 • Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.
 • Öğle yemekleri 
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Müze ören girişleri
 • Programda ekstra olarak belirtilen gezi ve eğlenceler 

İzmir'den Uçak & Doğu Ekspresi ile Kars Turu

Kars Turları

1. GÜN

Pazartesi

Sabah 08:00 Adnan Menderes Havalimanı SunExpress kontuarında biniş işlemleri sonrası 09:55 uçağı ile yaklaşık iki saatlik yolculuğun ardından Kars Harakani Havalimanı'na iniyoruz.  Burada bizi bekleyen aracımızla binerek turumuza başlıyoruz. 1877-78 Osmanlı-Rus savaşından sonra yaklaşık 40 yıl boyunca Rus yönetiminde kalan şehirde Ruslar, Tahtdüzü denilen mevkide Baltık üslubunda binaların bulunduğu ızgara planlı yeni bir şehir kurmuşlardır. Yapacağımız şehir turunda hala kullanılmakta olan yapılardan Vali Konağı, Defterdarlık Binası, Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası), Aleksander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami) ve Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği molamızın ardından günümüzde Kümbet Cami olarak bilinen Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakani Türbesi, Osmanlı Hamamları ve Kars Kalesi'ni gezdikten sonra Kars Arkeoloji ve Etnografya Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Sarıkamış'ın girişinde Şehitler Anıtı'nı görüp rehberimizden Sarıkamış Harekatıyla ilgili bilgi aldıktan sonra Kars'ta bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: 
Büyükkale Otel / Kars
Günün Lezzeti ve Restoranı: Kesme Aşı Çorbası, Kaz Eti, Hangel, Bulgur Pilavı, Ayran (Ekstra)

2. GÜN

Salı

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Burada yapacağımız gezimizde Gagik Aziz Krikor Şapeli, Aziz Pirkitch Kilisesi, Gagik Kilisesi, freskleriyle ünlü Tigran Honents Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami) ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, İpek Yolu Köprüsü, Gürcü Kilisesi, Zerdüşt Ateşgedesi, Türklerin Anadolu'da yaptıkları ilk cami olan Ebu-l Menücehr Camisi ve Selçukluların yönetiminde kente yapılan Selçuklu Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Buradaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra Çıldır Gölü'ne hareket ediyoruz. Deniz seviyesinden 1959 metre yüksekliğinde bulunan ve Van Gölü'nden sonra Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ikinci gölü olan Çıldır Gölü kış aylarında buz tutmaktadır. Göl kenarındaki restoranımızda alacağımız öğle yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimiz buz tutmuş gölün üzerinde yürüyüş yapabilirler ya da atlı kızaklarla gezebilirler. Çıldır gezisi sonrası Kars'a hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile yörenin meşhur peynirlerini tatmaları ve alışveriş yapabilmeleri için serbest zaman veriyoruz. Ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz ile Kafkas Dans Gösterileri programına dahil oluyoruz (Ekstra)

Konaklama: Büyükkale veya Kars Park Otel / Kars
Günün Lezzeti ve Restoranı: Çıldır Gölü  Atalay'ın Yeri; Taze Sarı Balık, Salata, Meze, Helva (Ekstra)

3. GÜN

Çarşamba

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kars tren garına gidiyor ve Doğu Ekspresi ile tren yolculuğu ile 
Sarıkamış'a ulaşıyoruz. Burada aracımızla Kars Havalimanı'na gidiyoruz. SunExpress 12.45 uçağı ile İzmir'e hareket ediyor ve sizlere veda ediyoruz.

Genel Şartlar

Gezi süresi 2 gece 3 gün olup otel konaklaması aynıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.

T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden yurt içi uçuşlarında aşılı ( En az 14 gün önce gerekli tüm dozların tamamlandığını kanıtlayan aşı sertifikası ibraz edilmelidir. ) ya da hastalığı geçirmiş olan misafirlerimiz (Bilimsel olarak bağışıklık kazanıldığı kabul edilen süre içinde alınmış iyileşme belgesi ibraz edilmelidir. ) herhangi bir test zorunluluğu bulunmadan seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir.

Aşısız olan misafirlerimizin ise 6 Eylül tarihi itibarıyla seyahatlerinden önce en fazla 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testini ibraz etmesi gerekmektedir. Hastalığı geçirmemiş, aşısı bulunmayan ve negatif PCR testi sunmayan misafirlerimiz uçuşa kabul edilmeyecektir.

En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 29.10.2021