Touristica
İzmir'den Otobüslü Karadeniz&Batum Turu
Karadeniz Turları

Yarım Pansiyon
Otobüs ile Gidiş Dönüş
7 Gece / 7 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
28 Ağustos - 4 Eylül 2020
1.549 TL
 • 5 gece yarım pansiyon otel konaklaması (5 Akşam Yemeği 5 Sabah Kahvaltısı)
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
 • Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (50 TL)
 • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler

İzmir'den Otobüslü Karadeniz&Batum Turu

Karadeniz Turları

1. GÜN

Cuma
19:00 Üçkuyular Fahrettin Altay Metro çıkışı, 20.00 Ege Üniversitesi Acil Çıkış Kapısı 
 önünden hareket ve gece yolculuğu lüks Touristica otobüsümüzde.
Bursa, Bolu üzerinden yolculuğumuzu gerçekleştirirken araç içi yemek paketi ve sıcak soğuk içecek ikramlarımız ile yaklaşık olarak 11 saat sürmektedir. 

2. GÜN

Cumartesi
Araç içi yemek paketi,sıcak soğuk içecek ikramlarımız ile sabah saatlerinde Amasya’ya ulaşıyor ve Şehzadeler kenti Amasya’yı tanımaya başlıyoruz. Gezimize,1865 yılında yaptırılan klasik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı ile programımıza başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evlerininiz cumbalarını izliyoruz. Ardından sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II.Bayezid Külliyesini geziyoruz. Buradan Burma Minareli Camii ve şehzadeler parkı geziyoruz. İçinde ilhanlılar döneminde kalma 6 adet mumyanın bulunduğu Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Helenistik dönme ait olduğuna inanılan ve mitoloji ’ye göre Ferhat’ın, Şirin’e kavuşmak adına dağları kazarak oluşturduğu ve bu adı taşıyan Ferhat ile Şirin Su Kanallarını ziyaret ediyoruz.Ardından Havza üzerinden milli mücadelenin bir kıvılcım olarak başladığı daha sonra tüm yurdu sardığı Samsun'a ulaşıyoruz.İlk olarak Bandırma vapurunun birebir ölçülerdeki maketinin bulunduğu Kurtuluş parkına gidiyoruz. Balmumu heykelleri ve dönem yansımaları eşliğinde gezilerimizi tamamladıktan sonra Atatürk’ün 18 silah ve kader arkadaşı ile birlikte Samsun’a ilk adımı attığı yer olan tütün iskelesi ve ilk adım anıtlarını ziyaret ediyoruz.Bu alanlarda vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama:North Point Otel / Samsun
Günün Restoranı ve lezzeti: Amesia Mutfagı, Güveçte Kurusu,Baklalı yaprak sarması,Amasya bamyası,mantı (ekstra)

3. GÜN

Pazar
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından üzerinden Ordu’ya varıyoruz. Şehir merkezini görerek deniz seviyesinden 475 metre yükseklikte bulunan Boztepe'ye ulaştığımız zaman göreceğimiz manzara sizlere uçakla yolculuk yapıyormuşsunuz hissini verecek. Harika görüntüler eşliğinde vereceğimiz çay kahve molası sonrasında Giresun'da Fındık alışverişimizi yaparak Görele, Beşikdüzü ilçeleri üzerinden Trabzon’a ulaşıyoruz. Atatürk köşkü gezisi ve Ayasofya gezileri ardından Akçaabat ilçesinde meşhur köfte menülü öğle yemeğimizi aldıktan sonra Altındere vadisine ilerliyoruz. Milli Park sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırına ulaşıyoruz. Altındere vadisine hakim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek (Manastır da restorasyon çalışmaları devam etmesi durumunda manastır anlatımları giriş kapısında yapılır) Uzungöl'de bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Golden İnn Otel / Taşkıran-Uzungöl
Günün Restoranı ve lezzeti: Akçaabat köftesi, piyaz, laz böreği (Ekstra)
Alışveriş Noktaları: Saray Gümüş Kazaziye ve Telkari

4. GÜN

Pazartesi 
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster yaylasına ulaşıyoruz ( ekstra 60 TL ). 2000 metrede aynı zamanda Uzungöl yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor acentemizin ikramı sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra aracımıza binerek Sürmene ilçesinin keskinliği ile ünlü bıçak alışverişi ardından Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz ardından deniz seviyesinden 1250 metre yükseklikte bulunan Ayder'e ulaşıyoruz.Karadenizin önemli turizm merkezlerinden bir tanesi olan Ayder'de gelintülü şelalesini fotoğraflıyor ardından doğa yürüyüşlerimiz için serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman sonrası Fırtına vadisinde bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Vadi Otel / Fırtına Vadisi
Günün Restoranı ve lezzeti: İnan Kardeşler restorant, Alabalık saç kavurma, kuymak (Ekstra)
Alışveriş noktası: Zaimoğlu Rize Bezleri, Yöresel dokumalar, Sürmene çay fabrikası.

5. GÜN

Salı
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Artvin’in Borçka ilçesine ulaşıyoruz. Burada minibüslerimize binerek Karçal dağlarının eşsiz manzaraları eşliğinde deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan, çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz ( ekstra 60 TL ). Orman denizi olarak adlandırılan Karagöl’ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl gezisi ardından Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Sadece Nüfus cüzdanlarımız ile gümrük kapısından geçerek Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. Ayvazowski, Garapetyan, Gabaşhvili gibi ünlü Pre-sovyet dönemi ve yaşayan ressamların eserlerinin sergilendiği Sanat Müzesi gezisi, Çarlık hâkimiyeti döneminden kalma tarihi Katedral ve Batum Şehir Parkı'nı geziyoruz. Ardından 1880’li yılların başında Rus Botanikçi Dr. Krasnow tarafından 6 bin dönümlük bir arazi üzerinde kurulan Batum Botanik Park’ında Kuzey Amerika, Avustralya, Kore ve Japonya bitki ve çiçeklerin yer aldığı bölümlerini geziyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanlarda yörenin meşhur Gürcü şaraplarından tatma ve alışveriş imkanı bulduktan sonra Sarp sınır kapısından giriş yaparak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Paluri Otel / Hopa
Günün Restoranı ve Menüsü: Gürcü Peyniri(sulguni), cevizli patlıcan,gürcü mantısı(hinkali), peynirli pide(hacapuri), patetesli et, gürcü mantarı ve gürcü şarabı (Ekstra)

 

Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler;

Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde çipli yeni kimlik kartları ile yapılmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz.

Gürcistan geçişleri için 18 yaş altı misafirlerimizin Anne ve Babasının yanında olması gerekmektedir. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Gürcistan’a geçişleri için Noter den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir.

Gürcistan gümrüğünden ülkeye her türlü ilaç sokulması yasaklanmıştır.
 

6. GÜN

Çarşamba
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına Vadisi gezimize başlıyoruz.Arzu eden misafirlerimiz Fırtına deresinde Rafting yapabilir (60 TL), dileyen misafirlerimiz de bir kartal yuvası konumundaki ekstra Zil Kale gezisi ve Palovit şelalesi gezilerine katılabilirler (60 TL). Fırtına vadisi gezilerimizi tamamladıktan sonra Fırtına deresi kenarındaki Muhlama ve Laz böreği ile harmanlanmış yöresel yemeğimizi almamızın ardından Vakfıkebir'de yöresel lezzet alışverişlerimizi yaparak Giresun'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Ramada Otel vb./ Giresun

Günün Restoranı ve Menüsü:Fırtına Deresi Pınar Alabalık, Lahana çorbası, Alabalık tava veya ızgara, Muhlama (Ekstra).


7. GÜN

Perşembe
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Bafra,Kızılırmak üzerinden Türkiye'nin kuzey ucu Sinop'a ulaşıyoruz. Küçük ve şirin bir şehrimiz olan Sinop’ta ülkemizin tek fiyordu olan Hamsilos Fiyordu, Akliman, Maket gemi yapım atölyeleri, Liman, Sinop Kalesi, romanlara ve türkülere konu olmuş Tarihi Cezaevini gezerek Küre dağları üzerinden Kastamonu'ya varıyoruz.23 Ağustos 1925 yılında şapka ve kıyafet inkılabının yapıldığı binayı görerek Nasrullah camii, Kastamonu el sanatları olarak hizmet veren Münire medresesi, mahalli bir lezzet olan çek çek helva imalatı, Saat kulesi gezilerinin ardından İzmir'e doğru hareket ediyoruz.

8. GÜN

Cuma
Sabah saatlerinde İzmir'e ulaşıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakırken bir başka turumuzda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

Genel Şartlar

TUR PROGRAMINA DAHİL OLAN HİZMETLER
5 gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 5 Akşam Yemeği 5 Sabah Kahvaltısı)
Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
Tursab zorunlu seyahat sigortası

TUR PROGRAMINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Öğle yemekleri 
Yemeklerde alınacak içecekler 
Müze ve ören yeri girişleri
Yurt dışı çıkış harcı ( 50 TL )
Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 

Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler;

Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde çipli yeni kimlik kartları ile yapılmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz.

Gürcistan geçişleri için 18 yaş altı misafirlerimizin Anne ve Babasının yanında olması gerekmektedir. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Gürcistan’a geçişleri için Noter den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir.

Gürcistan gümrüğünden ülkeye her türlü ilaç sokulması yasaklanmıştır.
 


Gezi süresi 7 gece 8 gün olup otel konaklaması 5  gecedir. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.01.01.2020

0-16 YAŞ 1 ÇOCUK ÜCRETSİZ
 • 2 yetişkin yanında 0-16 yaş aralığında konaklama yapacak çocuk misafirin konaklaması ücretsizdir. 
 • Çift kişilik konaklamalara eklenen 2. çocuk misafirlerde ve tek kişilik konaklamalarda geçerli değildir.
 • Oda başı  0-16 yaş aralığında sadece 1 çocuk konaklaması ücretsizdir. 
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz. 
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir. 
 • Touristica bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar. 
 • Kampanya son geçerlilik tarihi: 31 Temmuz 2020 Pazartesi
Kredi kartı tek çekim veya taksitli çekim seçeneklerimiz;

CardFinans +3 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

Maximum +2 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları