İstanbul'dan Uçaklı Likya Turu | Atapark Hotel Konaklamalı
Likya Turları
Yarım Pansiyon

4 Gece / 5 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
13 - 17 Haziran 2022
Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş

%15 İndirim
4.665 TL
3.966 TL
 • 4 gece yarım pansiyon otel konaklaması (4 Akşam yemeği,4 Sabah kahvaltısı)
 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
 • Gökova,Kekova ve Dalyan tekne turları
 • Mercedes marka araçlar ile ulaşım
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri
 • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
 • Havalimanı transferleri
 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Müze Kart. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar.
 • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler
 • Fethiye 12 adalar tekne turu

1. GÜN


Pazartesi

Sabah 02.00 Beylikdüzü Shell İstasyonu Marmara Park Karşısı  02:30 Ataköy Olimpiyat evi (Sinan Erdem Spor salonu önü), 02:45 Mecidiyeköy Divan Otel önü, 03:00 Kadıköy Evlendirme dairesi otoparkı önünden hareketle 03:30 Sabiha Gökçen Havalimanı'nda siz değerli konuklarımızla kültür rehberinizin buluşmasının ardından Pegasus Havayollarının 05:50 uçağıyla yaklaşık bir saat yirmi dakikalık yolculuğun ardından Antalya Havalimanına ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Kumluca, Finike üzerinden Kekova tekne turunu yapmak amacıyla Üçağız köyüne doğru hareket ediyoruz. Teknemizle ilk olarak Tersane Koyu’na ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz yüzme molasının sonrası  M.Ö 2. yy da büyük bir deprem neticesinde denizin dibine batmış Batık şehir ve Kekova adasını görerek, Hamidiye Koyu yüzme molası sonrasında bu güzel yerden ayrılıyoruz. Türkiye’ye en yakın Yunan adası olan 3.5 deniz mili uzaklığındaki Meis adasını görerek Kaş'ın yukarıdan muhteşem manzarasını fotoğrafladıktan sonra dünyaca ünlü turkuaz deniz rengiyle dikkat çeken Kaputaj Plajı'nda yüzme molası veriyoruz. Molamızın ardından Fethiye'de bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama : Atapark Otel / Fethiye
Kahvaltı: Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği :Tavuk veya balık makarna ve salata büfesi (Ekstra)
Akşam Yemeği : Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.

2. GÜN


Salı
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Fethiye Limanı'na ulaşıyoruz. 1.Seçenek: 12 ADALAR TEKNE TURU(EKSTRA) 12 adalar tekne turunu gerçekleştirmek için Fethiye marinaya hareket ediyoruz. Fethiye Marinası’ndan bineceğimiz teknemizle tüm gün boyunca 12 Adalar Tekne Turu yapıyoruz. Mavi denizin yeşil ormanlarla birleştiği ve turkuazın büyülü tonuyla bezenmiş Göcek koylarından, 12 Adalar içinde yerleşime sahip tek ada olan Şövalye Adası’nın yanından geçiyoruz ve teknemizin yönünü Kızılada istikametine çeviriyoruz. Denizin içinden fışkırmış küçük yeşil tepelerin arasından geçerek Yavansu’ya varıyoruz. Sonrasında ise sırasıyla Akvaryum, öğle yemeğimizi alacağımız Yaz Limanı’nın ardından Yassıcalar ve Kızılada, yüzme molalarımızı verip güneşlenebileceğimiz duraklarımız oluyor. Kristal berraklığındaki sularda kulaç atıp eğleneceğimiz deniz molalarımızı ve tekne turumuzu marinada tamamlıyoruz.

2.Seçenek: TAM GÜN JEEP SAFARİ TURU (Ekstra)
Sabah kahvaltı sonrası bizleri bekleyen Jeeplerle buluşarak tam gün sürecek bu eğlenceli aktiviteye başlıyoruz. İlk olarak su tabancaları kiralayıp, eğlencesine doyum olmayan su savaşları yaparak doğa harikası Gizlikent Şelalesine ulaşıyoruz. Buradaki gezinin ardından Saklıkent Kanyonu’nda verilen serbest zaman bizleri bekliyor. Dileyen misafirlerimiz buradaki macera parkurunda zipline-rafting- aktivitelerin keyfini çıkarabilir (Ekstra). Günümüzü çamur banyosu ile sonlandırıyoruz. Günün sonunda Jeeplerimize binerek otellerimize dönüyoruz. (Öğle yemeği: Balık veya Tavuk + Açık büfe salata ve soğuklar)


Ardından otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Not: Sezon yoğunluğu nedeniyle yukarıda yazılmış olan bazı koyların ve yüzme molası noktalarının kalabalık olması durumunda, kalabalık noktalar yerine Cennet Koyu, Boynuz Bükü veya Göcek Adası duraklarından birisi kullanılabilir.Konaklama : Atapark Otel vb. / Fethiye
Öğle Yemeği : Teknede balık ve ya tavuk, makarna, salata ve karpuz ( Ekstra )
Akşam Yemeği : Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.

 

3. GÜN


Çarşamba
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası  Gökova'ya ulaşıyoruz. Gökova Körfezi'nde tekne turumuz başlıyor. Denizler tanrısı Poseido'nun sarayına ev sahipliği yapan Gökova Körfezi'nin muhteşem koylarında ( Sedir Adası-Yeşil Deniz, Lacivert Koy, Zeytinlik… ) vereceğimiz yüzme molaları ile deniz ve güneşin keyfini çıkarıyoruz. Tekne turu sonrası serbest zamanda dileyen misafirlerimiz doğal akvaryum olarak kabul edilen Azmak Çayı üzerinde kısa ama keyifli bir sandal turu gerçekleştirebilirler (Ekstra). Sandal gezimiz sonrasında Gökova Gökova Körfezi'nden ayrıldıktan sonra bir çok Türk filminde set olarak kullanılmış ve Okaliptüs ağaçları ile süslenmiş olan Aşıklar Yolu'nda yapacağımız yürüyüşün ardından otelimize dönüş, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası arzu eden misafirlerimizle Fethiye gece eğlencesini keşfe çıkıyoruz. 

Konaklama : Atapark Otel / Fethiye
Öğle Yemeği : Teknede  Çupra, levrek, tavuk ya da köfte, makarna, salata ve karpuz
Akşam Yemeği : Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.4. GÜN


Perşembe

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında 2006 yılında dünyanın en iyi plajı seçilen Ölüdeniz Milli Parkı'na hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak iki saat sürecek olan yüzme molası sonrasında Hayalet Köy olarak ünlenen doğal, sanat ve resim kampının bulunduğu 1924 yılındaki nüfus mübadelesi nedeniyle terk edilen  eski Rum Köyü olan Kayaköy’e gidiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasından sonra Dalyan’a hareket ediyoruz. Deniz, kumsal, güneş üçlüsüne eşlik eden tarih ve doğa zenginliği ile Köyceğiz Gölü'nü denize bağlayan antik dönemde Calbis adı verilen Dalyan’a varıyoruz. Dalyan kanalından bineceğimiz tekne ile Caretta-Caretta kaplumbağaları ve Nil ( Trionyx Tringulus ) kaplumbağalarının yumurta bırakma bölgesi olan İztuzu Plajı'na doğru teknemizle keyifli yolculuk yapıyoruz. Sazlıklar ve dünyada çok az yerde görülen sığla ağaçları
( Liquidamber Oriantalist ) arasından görünen Kaunos Kral Mezarları gezimize ayrı bir keyif katmaktadır. İztuzu Plajı'ndaki yüzme molası sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası arzu eden misafirlerimizle Fethiye gece eğlencesini keşfe çıkıyoruz. 

Konaklama : Atapark Otel / Fethiye
Öğle Yemeği : Kayaköy Antik Restorant; Gözleme ve ayran ( Ekstra )
Akşam Yemeği : Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.

5. GÜN


Cuma

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından antik dönemde Xanthos Çayı olarak bilinen ve halk arasında Sarıçay olarak da adlandırılan Eşen Çayı ile bütünleşen 18 km'lik Saklıkent Kanyonu'nda buz gibi suya ayaklarımızı sokarak keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Bu noktada vereceğimiz serbest zaman ardından Korkuteli üzerinden Antalya'ya Köprülü Kanyon'a ulaşıyoruz. Tüm misafirlerimizin rahatlıkla gerçekleştirebileceği rafting sporunu Köprülü Kanyon'un berrak sularında gerçekleştirdikten sonra ( Ekstra ) ülkemizdeki antik tiyatroların en güzel örneklerinden olan Aspendos Tiyatrosu'nu rehberimiz eşliğinde tanımamız ardından Antalya Havalimanı'na ulaşıyoruz. Pegasus Havayolları'nın 21:45 İstanbul uçağı ile Sabiha Gökçen'e hareket ediyoruz. Alanda bizleri bekleyen servis aracımıza binerek sizleri aldığımız noktalara bırakırken bir sonraki turlarımızda buluşmak üzere veda ediyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.

Öğle Yemeği : Köprülü Kanyon; Alabalık, tavuk şiş, pilav, makarna ve meyve ( Ekstra )Genel Şartlar


Likya turumuzda, Kekova tekne turu - Gökova tekne turu - Dalyan tekne turu ücretleri fiyatlara dahil edilmiştir. 

Gezi süresi 4 gece 5 gün olup otel konaklaması aynıdır.  0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez. Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir, öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir. Böyle bir durumda misafir onayı alınır.


En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.07.01.2022