Touristica
Başlıksız Belge

İstanbul'dan Uçaklı Ege Akdeniz Turları

Akdeniz Turları

Pegasus Havayolları ile Gidiş Dönüş
6 Gece 7 Gün

1. GÜN

Pazar
Sabah 04:30 Beylikdüzü Shell istasyonu (Marmara park karşısı), 05:00 Ataköy Olimpiyat evi (Sinan Erdem Spor salonu önü), 05:15 Mecidiyeköy Divan Otel önü, 05:30 Kadıköy Evlendirme dairesi otoparkı önünden hareketle, 06:00 Sabiha Gökçen Havalimanı'nda siz değerli konuklarımızla kültür rehberinizin buluşmasının ardından Pegasus Havayolları'nın 08:15 uçağıyla yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek ülkemizin en büyük antik yerleşimi olan Efes antik kentini geziyoruz. (Odeon, Bouluterion, Domitian meydanı, Trajan Çeşmesi, Hadrian tapınağı, Skolastika hamamı, Celcius kütüphanesi, Aşk evi, Tiyatro, Agora gibi yapılar göreceğimiz yerler arasında.) Efes ziyaretimizin ardından, ev yapımı meyve şarapları ile ün salan Şirince yerleşimini geziyoruz. Öğle yemeğimizi de bu otantik yerde yöresel lezzetlerin tadına bakarak aldıktan sonra Ay tanrıçası Selene ile çoban Endymion’un aşkına ev sahipliği yapan Bafa gölünü ziyaret edip 1522 yılında St.Jean şövalyeleri tarafından yapılan Bodrum kalesini fotoğrafladıktan sonra Bodrum'da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: Bodrum  Mavi Kumsal Otel Vb
Öğle Yemeği: Yöresel Yemekler- Şirince’de serbest olarak alınabilir.(Ekstra)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü (Çorba-Ana Yemek-Salata-Tatlı) şeklindedir.

2. GÜN

Pazartesi
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Bodrum tekne turumuza başlıyoruz. Birbirinden güzel koylarda (Akvaryum koyu, Camel beach, Bağla Koyu, Adaboğazı vs.) vereceğimiz yüzme molalarında Ege denizinin tadını çıkarabilir ve birbirinden eğlenceli aktivitelerden (Banana, Jet Ski, Paragliding) faydalanabilirsiniz. Tekne turumuzun ardından yel değirmenlerini ve Zeki Müren koyunu fotoğrafladıktan sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz Bodrum gece hayatının tadını çıkarabilirler.
Konaklama: Bodrum  Mavi Kumsal Otel Vb.
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği: Teknede Çupra veya Tavuk Şinitzel, makarna ve salata ile servis edilir. (ekstra)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.

3. GÜN

Salı

Sabah saatlerinde otelimizde ayrılarak Yatağan, Muğla üzerinden Gökova körfezine ulaşıyor ve tekne turumuza başlıyoruz. Denizler tanrısı Poseidonun sarayına ev sahipliği yapan Gökova körfezinin muhteşem koylarında (Sedir adası- Kleopatra Plajı, Gelibolu Su altı Mağaraları, Lacivert koy, İncekum vb.) vereceğimiz yüzme molaları ile deniz ve güneşin keyfini çıkarıyoruz. Tekne turumuzun ardından doğal bir akvaryum niteliğinde olan Azmak çayın üzerindeki tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz (ekstra 10 TL). Gökova körfezinden ayrıldıktan sonra birçok Türk filminde set olarak kullanılmış olan ve Okaliptüs ağaçları ile süslenmiş olan âşıklar yolunda yapacağımız yürüyüşün ardından Marmaris'te bulunan otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Marmaris gecelerini keşfe çıkıyoruz.
Konaklama: Marmaris Grand Faros Otel Vb
Öğle Yemeği: Teknede çupra / levrek ya da tavuk ve köfte (makarna ve salata ile servis edilir) ve karpuz.(ekstra)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.

4. GÜN

Çarşamba
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Marmaris’ten ayrılıyor ve Dalyan’a geçiyoruz. Dalyan’dan bineceğimiz Piyade tipi teknemiz ile Köyceğiz gölünü denize bağlayan kanal üzerindeki turumuza başlıyoruz. Byblis ve Kaunos arasındaki hüzünlü aşk hikayesini ve Kaunos antik kenti nekropolünde bulunan kaya mezarları ile ilgili bilgileri rehberimizden dinledikten sonra Caretta Carettaların ülkemizdeki en önemli yumurtlama alanları arasında bulunan muhteşem İztuzu plajına ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz mavi yengeç’in (pavurya) tadına bakabilirler. Plajda vereceğimiz serbest zamanın ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Dalyandan ayrıldıktan sonraki durak noktamız Yörük Pazarında doğal ürünler (zeytinyağı-sığla yağı-sabun vs) için alışveris molası sonrası Katrancı koyunun muhteşem manzarasını fotoğraflıyor ve ülkemizdeki en güzel Lagün (Deniz Kulağı) örneklerinden biri olan Ölüdeniz'e geçiyoruz. Rehberimiz Belcekız efsanesini sizlere aktardıktan sonra Ölüdeniz'de vereceğimiz yüzme molasının ardından terk edilmiş bir Rum yerleşimi olan Kayaköy'ü geziyor ve otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Fethiye barlar sokağı turumuzu gerçekleştiriyoruz.
Konaklama:  Fethiye Atapark Otel Vb
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği: Dalyanda açık büfe sıcak, soğuk yemekler meyve, tatlı (ekstra)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.

5. GÜN

Perşembe

Sabah otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından 12 adalar tekne turuna başlıyoruz. Tarih içerisinde meydana gelen tektonik hareketler neticesinde oluşmuş ve çoğu mavi bayrak ödülüne sahip koyları görmek ve akyaryumu andıran koylarda yüzme molaları vermek için 12 Adalar tekne turunu yapacağımız teknemize doğru hareket ediyoruz. Tam gün vereceğimiz yüzme molalarının ardından (Şovalye Adası, Akvaryum koyu, Yasıcalar adası, Göbün koyu, Kızılada, Tavşan Adası göreceğimiz yerler arasında) limana geri dönüyor ve otobüsümüze binip otelimize ulaşıyoruz.
Konaklama: Fethiye Atapark Otel Vb
Kahvaltı:
 Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği: Teknede ızgara Alabalık ya da ızgara tavuk (açık büfe makarna ve salata ile servis edilir) ve karpuz. (ekstra) 
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.

6. GÜN

Cuma

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Saklıkent kanyonunda buz gibi sularında yürüyerek kanyon gezimiz yapıyoruz. Saklıkent'ten ayrıldıktan sonra Kaputaş plajını yukarıdan fotoğrafladıktan sonra ülkemize en yakın Yunan adası olan Meis adasına komşu olan, antik dönemde Antiphellos olarak anılan Kaş merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında Kekova körfezine geçiyoruz. Theimussa (Üçağız) köyünden bineceğimiz teknemiz ile Kaleköy(Simena), Tersane Koyu, Batık şehir(Kekova Adası) ve Hamidiye koyunu gördükten sonra Kekova’dan ayrılıyor Finike, Kemer güzergâhı üzerinden Antalya'da bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz ile Antalya Kaleiçi ve barlar sokağını gezilerini yapıyoruz.
Konaklama: Antalya B Business Otel Vb
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği: Izgara Tavuk, açık büfe soslu yoğurtlu makarna, taze fasulye, pilav ve salata (Ekstra)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.

7. GÜN

Cumartesi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Köprüçay'a ulaşıyoruz. Tüm misafirlerimizin rahatlıkla katılabileceği Rafting sporunu Köprüçay'ın berrak sularında gerçekleştirdikten sonra (ekstra) ülkemizdeki antik tiyatroların en güzel örneklerinden olan Aspendos tiyatrosunu geziyoruz.
Günün yorgunluğunu Düden şelalesinde attıktan sonra Antalya Havalimanı'na ulaşıyoruz.
Pegasus Havayolları 22:00 İstanbul uçağı ile Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ediyor, alanda bizleri bekleyen servis araçlarımız ile sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Öğle Yemeği: Novaraft Kamp Alanında; Izgara Alabalık ya da Izagara Tavuk Şiş, açık büfe makarna, salata, pilav ile servis edilir. (Ekstra)


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 6 gece yarım pansiyon otel konaklaması (6 Akşam yemeği,6 Sabah kahvaltısı)
 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti 
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
 • Programda belirtilen Tekne Turları
 • Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
 • Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Müze Kart Ücreti 70 TL. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar.  
 • Özel işletmelere ait olan giriş ücretleri
 • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 

Genel Şartlar

Tur Programına Dahil Olan Hizmetler
 • 6 gece yarım pansiyon otel konaklaması (6 Akşam yemeği,6 Sabah kahvaltısı)
 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti 
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
 • Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası

Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.

Tur Programına Dahil Olmayan Hizmetler
 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Müze Kart Ücreti 70 TL. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar. 
 • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 

Genel Şartlar
Gezi süresi 6 gece 7 gün olup otel konaklaması aynıdır.  0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Haftalık turlarımızda araç içerisinde rotasyon uygulanır.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir,öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir.Böyle bir durumda tur başlamadan misafir onayı alınır. 
İstanbul'dan Uçaklı Ege Akdeniz Turları
Kuşadası-Efes-Meryem Ana-Bodrum-Gökova-Marmaris-Dalyan-İztuzu plajı-Fethiye-12 adalar-Saklıkent-Kaş-Kekova-Köprülü kanyon
6 Gece 7 Gün