İstanbul'dan Uçaklı Doğu Anadolu Turu
Doğu Anadolu Turları
Yarım Pansiyon

5 Gece / 6 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
11 - 16 Eylül 2022
Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş

4.799 TL
 • 5 gece yarım pansiyon otel konaklaması (5 Akşam Yemeği 5 Sabah Kahvaltısı)
 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Mercedes marka araçlar ile ulaşım
 • Touristica güvencesi ile seyahat sigortası
 • Öğle yemekleri
 • Müze kart ve ören yeri girişleri
 • Minibüs ve tekne ücretleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 

1. GÜN


Sabah 06.30 Beylikdüzü Shell İstasyonu Marmara Park Karşısı,  07.00 Ataköy Olimpiyat Evi Sinan Erdem Spor Salonu Önü, 07.15 Mecidiyeköy Divan City Otel önü, 07.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önünden hareketle, 08:00 Sabiha Gökçen Havalimanı'nda check in işlemleri sonrası Pegasus Havayollarının 10:35 Kars uçağıyla yaklaşık bir saat elli dakikalık yolculuğun ardından Kars Havalimanı'na ulaşıyoruz. Alanda bizleri bekleyen aracımıza binerek 93 Harbi diye de bilinen 1877-78 Osmanlı-Rus Harbi’nden sonra 40 yıl Rus işgalinde kaldığı dönemde yeniden inşa edilen Kars’ın sokaklarını gezerken kendinizi St.Petersburg’da sanabilirsiniz. Baltık mimarisinin bolca kullanıldığı eski Kars gezimizde Taşköprü, Kars Katedrali (Kümbet Camisi), Kars Kalesi ve Namık Kemal Evi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi almamızın ardından Ermenistan sınırındaki Ani Harabeleri’ne ulaşacağız. Ortaçağ’ın bölgedeki en önemli kenti olan ve Ermeni-Gürcü-Selçuklu mimari kültürünün derin izlerini hala taşıyan Ani’den Halaskar Kilisesi, Tigran Honentz Kilisesi, Küçük Hamam, İpekyolu Köprüsü, Katedral, Menucehr Camisi, Surlar, Aslanlı kapı gibi tarihi eserleri görerek Kars'ta bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars'ta otelimizde.
Konaklama: Büyük Kale Otel / Kars


2. GÜN


Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Doğubayazıt'a iniyoruz. Doğubayazıt'ta 1685-1784 yılları arasında yaptırılan Eski Bayazıt yerleşimine ve ovaya hakim yapısı ile İshak Paşa sarayını geziyoruz. Kürt edebiyatının en büyük isimlerinden kabul edilen Mem-u Zin'in yazarı Ahmed-e Hani türbesinin yanı başında kurulu sarayın değişik üsluplardaki eşsiz süslemelerini ve görkemli mimarisini, tarihi ve hikayeleri ile tanıdıktan sonra çeşitli Asya ülkelerinden İran üzerinden gelen bin bir çeşit malın satıldığı pasajlarda alışveriş molamız olacak. 5137 metrelik, dorukları her zaman karlı ve bulutlarda, ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nı da görüp Çaldıran üzerinden 3533 metrelik zirvesi ile Tendürek Dağları'nı, 2644 metrelik Tendürek geçidinden geçerek Muradiye Şelalesine varıyoruz. Tendürek Dağları'ndan doğan Bend-i Mahi (Far. Balık Bendi) çayı üzerinde yer alan Şelaleyi bir asma köprüden geçme tecrübesi de yaşayarak fotoğrafladıktan sonra Van'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: Ramada by Wyndham Otel / Van

3. GÜN


Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası ilk gezi noktamız  Van Müzesi, ardından Van Kalesi olacak. Kale'de hem modern Van kentini, hem Van Gölü'nü hem de Eski Van'ı fotoğraflama imkanı buluyor ve Hüsrev paşa camini ziyaret ediyoruz. Van'da hayranlıkla izleyeceğimiz ve dokuma aşamalarına tanıklık edeceğimiz, Doğu Anadolu Kilimlerinin öykülerini öğreneceğimiz Urartu Halı Köy ziyareti sonrası  kökeni Urartular'a kadar giden, Van'ın birbirinden zarif “Savatlı Gümüş” işlerini görebileceğimiz bir atölye'de hem alışveriş imkanı buluyor hem de bir gen hastalığı sonucu onları dünyaca meşhur kılan farklı renklerde (kehribar-mavi) açığa çıkabilecek gözleri ile Van Kedi'lerini fotoğraflayabiliyoruz. Ardından Kral 2. Sarduri tarafından yaptırılan ve Urartu tarihinde “Sardurihinili” adıyla bilinen Çavuştepe Kalesine gidiyoruz. Kalede sırasıyla Surlar, Pitos depoları, Tanrı İrmuşini Tapınağı, Saray Kalıntıları, Sarnıç ve 2800 yıllık geçmişi ile dünyanın en eski tuvaletlerinden birisini görerek yürüyüşümüzü sonlandırıyoruz. Aracımıza geçmeden dünyada Urartuca bilen az sayıdan insandan biri olan Mehmet Amcanın (Mehmet Kuşman) elinden çıkmış Urartuca yazılı steatit takılardan satın alma imkanı da bulacağımız bir mola sonrası bizleri bekleyen teknemize binip Van gölü üzerinde sessiz ve huzur veren, hem adanın hem de Artos dağının doyumsuz görüntüsü eşliğinde, yaklaşık yarım saat süren bir yolculukla Akdamar Adası'na geçiyoruz. Van Gölünün en büyük adası olan Akdamar'da UNESCO Dünya Kültür Mirası yolunda bir başyapıt olan Ortaçağ Ermeni Mimarisi ve Sanatının en özel yapıtlarından olan “Surp Haç” kilisesini rehberimizin anlatımları eşliğinde tanıyoruz. I. Hacik Gagik Ardzruni tarafından 915-921 tarihleri arasında Mimar Manuel’e bir manastır kompleksinin merkezi olarak yaptırtılan kilisenin duvarlarında, mevsime göre değişen gün ışığı altında, büyüleyici gölge ve ışık oyunları ile konusunu Tevrat ve İncilden alan kabartma sahnelerinin hikayelerini öğreniyoruz. Yonca planlı kiliseyi de geziyor ve kısa bir tekne yolculuğu ile kıyıda bizi bekleyen aracımızla buluşuyor Tatvan'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama :The Crater Otel / Tatvan

4. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Tatvan'da bizleri bekleyen minibüslerimize geçerek yaklaşık 15 km'lik bir yolculuk sonunda Türkiye'nin en büyük krater gölü olan Nemrut Kalderasına geçiyoruz. En yüksek noktasını 2.935 metre ile Sivri Tepenin oluşturduğu ve Van Gölü'nün oluşumunda da özel bir öneme sahip dağda, volkanik bir patlama sonrası gerçekleşen çöküntü sahası içinde (Kaldera) soğuk ve sıcak göller ile buhar bacalarını görerek Nemrut Kalderasına veda ediyoruz. Tatvan'da bizleri bekleyen aracımıza geçtikten sonra, Anadolu'daki Türk varlığının en eski yerleşik merkezlerinden Ahlat'a varıyoruz. UNESCO Kültür Mirası Listesi'ne aday Ahlat'ta, Türk Sanatı açısından en önemli noktalardan birisi olan, Selçuklu Mezarlığını geziyoruz. Burada yüksekliği 4 metreyi aşabilen mezar taşları ve kümbetleri fotoğrafladıktan sonra Bitlis, Muş üzerinden  Tunceli'ye ulaşıyoruz. Tunceli şehir merkezi gezileri sonrası Pertek feribotu ile Elazığ'a geçiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Konaklama: Doubletree by Hilton / Elazığ

5. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında  Eski Elazığ olarak adlandırılan Harput ve şehir merkezi gezileri ardından Keban Barajı üzerinden eski ismi Eğin olan ve Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı’nın “7 bölge 7 kent” projesi kapsamında UNESCO Dünya Kültür Miras listesine aday gösterilen Kemaliye turumuza başlıyoruz. Karanlık kanyon tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardından öğle yemeğin ardından yörenin meşhur dutundan yapılan organik ürünlerin satıldığı Lökhane’yi gezip Apçağa köyünde vereceğimiz serbest zamanda alışverişlerimizi yaptıktan sonra Mani yoluna çıkıyoruz. Kemaliye ve gurbeti anlatan yol boyu dizilmiş bu manileri okuyup fotoğraflarımızı çektikten sonra Erzincan'da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Erzincan Hilton


6. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Erzincan bakırcılar çarşısı gezisi sonrası Erzurum'a ulaşıyoruz. Saltukoğulları döneminin en önemli kenti olan Erzurum barındırdığı tarihi eserler bakımından eşsizdir. Sırasıyla Çifte Minare Medrese, Üç Kümbetler, Ulucami, Erzurum Kalesi ve Tepsi Minare’yi görerek Yakutiye Medresesi’ne ulaşıyoruz. Turkuaz renkli çinileriyle meşhur bu yapı aynı zamanda Etnoğrafya Müzesi’dir. Oltu taşının en iyisini bulabileceğimiz Taşhan’da alışveriş molası sonrası Çağ kebabı tadımı yaparak Erzurum havalimanına ulaşıyoruz. Pegasus 21.20 İstanbul uçağı ile Sabiha Gökçen havalimanına ulaşıyor alanda bizleri bekleyen servis araçlarımıza binerek sizlere veda ediyoruz.

Genel Şartlar


Gezi süresi 5 gece 6 gün olup otel konaklaması aynıdır. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez. Haftalık turlarımızda otobüs içinde rotasyon uygulanır. Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir, öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir. Böyle bir durumda misafir onayı alınır. Hava muhalefeti nedeniyle yada rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.


En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 25.12.2021

EKSTRA 500 TL'ye varan İNDİRİM FIRSATI
 • 5.000TL - 9.999 TL arasındaki işlemlerinizde ekstra 300 TL indirim için 'TATİL300' kupon kodu;
  10.000 TL üzeri işlemlerinizde ekstra 500 TL indirim için 'TATİL500' kupon kodu kullanılmalıdır.
 • Toplam rezervasyon tutarı üzerinden uygulanmaktadır.
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz. 
 • Rezervasyon iptali durumunda, misafirin rezervasyonunda bulunan iptal ve iade koşulları geçerlidir. 
 • Chippin kampanyası ile birlikte kullanılamaz. 
 • World'e özel 150 World Puan, 4 ay sonra öde kampanyaları geçerlidir. 
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir. 
 • Touristica bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Kampanya son geçerlilik tarihi: 4 Nisan 2022