İstanbul'dan Uçaklı Butik Kars Turu (Cuma-Pazar)

Kars Turları

Pegasus Havayolları ile Gidiş Dönüş
2 Gece 3 Gün

1. GÜN


Cuma

Sabah 03:30 Beylikdüzü Shell istasyonu ( Marmara park karşısı), 04:00 Ataköy Olimpiyat evi (Sinan Erdem spor salonu önü), 04:15 Mecidiyeköy Divan otel önü, 04:30 Kadıköy Evlendirme dairesi otoparkı önünden hareketle,  05:00 Sabiha Gökçen Havalimanında siz değerli konuklarımızla kültür rehberinizin buluşmasının ardından Pegasus Havayolları'nın 07:05 uçağı ile yaklaşık bir saat kırk yolculuğun ardından Erzurum Havalimanı'na iniyoruz.Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Erzurum'u sizler ile tanımaya başlıyoruz. Ulu Cami, Tarihi Erzurum Konağı, Üç Kümbetler, (restorasyonda olduğu için dışarıdan görebildiğimiz) Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi gezilerinin ardından meşhur cağ kebabı menülü öğle yemeği molası sonrası( ekstra ) yaklaşık iki saatlik yolculuk ile Sarıkamış'a ulaşıyoruz. Sarıkamış'ın girişinde Şehitler Anıtı'nı görüp rehberimizden Sarıkamış Harekatıyla ilgili bilgi aldıktan sonra Sarıkamış Katerine köşkünü dışarıdan görüyoruz ve Sarıkamış Kayak merkezine ulaşıyoruz. Buradaki serbest zamanımızda dileyen misafirlerimiz teleferikle en üst noktaya kadar çıkıp Sarıçam ormanlarının içerisinde kahvelerini içebilirler. Ardından  Kars'ta bulunan otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Büyükkale veya Kars Park Otel / Kars

Günün Lezzeti ve Restoranı:Erzurum Gel Gör Cağ Kebap ( ektra)

2. GÜN


Cumartesi

Sabah otelimizden hareketle Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabelerine gidiyoruz. Burada yapacağımız gezimizde Gagik Aziz Krikor Şapeli, Aziz Pirkitch Kilisesi, Gagik Kilisesi, Freskleriyle ünlü Tigran Honents Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami) ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, İpek Yolu Köprüsü, Gürcü Kilisesi, Zerdüşt Ateşgedesi, Türklerin Anadolu'da yaptıkları ilk cami olan Ebu-l Menücehr Camisi ve Selçukluların yönetiminde kente yapılan Selçuklu Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Buradaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra Çıldır Gölü'ne hareket ediyoruz. Deniz seviyesinden 1959 metre yüksekliğinde bulunan ve Van Gölü'nden sonra Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ikinci gölü olan Çıldır gölü kış aylarında buz tutmaktadır. Göl kenarındaki restoranımızda alacağımız öğle yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimiz Buz tutmuş gölün üzerinde yürüyüş yapabilirler ya da atlı kızaklarla gezebilirler. Ardından Kars'a hareket ediyoruz.Dileyen misafirlerimiz ile yörenin meşhur peynirlerini tatmaları ve alışveriş yapabilmeleri için serbest zaman veriyoruz.Ardından otelimize ulaşıyoruz akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz ile Kafkas dans gösterileri programına dahil oluyoruz (ekstra)

Konaklama: Büyükkale veya Kars Park Otel / Kars
Günün Lezzeti ve Restoranı: Çıldır Gölü  Atalayın yeri,Taze sarı balık,salata,meze,helva (ekstra)

3. GÜN


Pazar

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası ( dileyen misafirlerimiz ile kahvaltı için Kars'a 42 km mesafede bulunan Boğatepe - Zavot köyüne gidiyoruz.Yöresel kahvaltımızı alıp, peynir müzesini gördükten sonra geri dönüyoruz ekstra 50 TL) 1877-78 Osmanlı-Rus savaşından sonra yaklaşık 40 yıl boyunca Rus yönetiminde kalan şehirde Ruslar, Tahtdüzü denilen mevkide Baltık üslubunda binaların bulunduğu ızgara planlı yeni bir şehir kurmuşlardır. Yapacağımız şehir turunda hala kullanılmakta olan yapılardan Vali Konağı, Defterdarlık Binası Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası), Aleksander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami) ve Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği molamızın ardından günümüzde Kümbet Cami olarak bilinen Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakani Türbesi, Osmanlı hamamları ve Kars Kalesini gezdikten sonra Kars Arkeoloji ve Etnografya müzesini ziyaret ediyoruz.Ardından yöresel alışverişleriniz için sizlere serbest zaman verdikten sonra Kars havalimanına ulaşıyoruz .Pegasus 19.10 Sabiha Gökçen uçağı ile İstanbul'a hareket ediyor,alanda bizleri bekleyen servis araçlarımız ile sizleri aldığımız noktalara bırakırken bir sonraki turlarımızda buluşma üzere veda ediyoruz.

Günün Lezzeti ve Restoranı: Kars Ayaz Restoran,Kesme aşı çorbası,Kaz eti,Hangel,Bulgur pilavı,ayran (ekstra)

Genel Şartlar

TUR PROGRAMINA DAHİL OLAN HİZMETLER
2 gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 2 Akşam Yemeği, 2 Sabah Kahvaltısı)
Pegasus Hava Yolları gidiş dönüş uçak bileti 
Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
Son model  araçlar ile ulaşım 
Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
Tursab zorunlu seyahat sigortası
Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.

TUR PROGRAMINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğle yemekleri 
Yemeklerde alınacak içecekler 
Müze Kart
Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 

Gezi süresi 2 gece 3 gün olup otel konaklaması aynıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.01.10.2018

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

2 gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 2 Akşam Yemeği, 2 Sabah Kahvaltısı)
Pegasus Hava Yolları gidiş dönüş uçak bileti 
Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
Son model  araçlar ile ulaşım 
Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
Tursab zorunlu seyahat sigortası
Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğle yemekleri 
Yemeklerde alınacak içecekler 
Müze Kart
Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 
Aramayı Değiştir
01-03 Mart 2019 - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
Toplam Fiyat
3.464,00 TL
2.771,20 TL
08-10 Mart 2019 - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
Toplam Fiyat
3.464,00 TL
2.771,20 TL
15-17 Mart 2019 - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
Toplam Fiyat
3.464,00 TL
2.598,00 TL

İstanbul'dan Uçaklı Butik Kars Turu (Cuma-Pazar)
Kars-Ani-Çıldır Gölü-Sarıkamış-Erzurum
2 Gece 3 Gün