Her Gün Hareketli Prag 3*Fortuna West Hotel vb.

Orta Avrupa Turları

Pegasus Havayolları ile Gidiş Dönüş
2 Gece 3 Gün

1. GÜN

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Touristica kontuarı önünde saat 11:00’da siz değerli misafirlerimiz ile buluşma. Pegasus Havayolları’nın PC301 tarifeli seferi ile saat 12:55’de Prag’a hareket. Yerel saat ile 14:40’de Prag’a varış. Varışımızı takiben Prag'da yürüyerek yapılacak olan panoramik şehir turunda Eski Şehir Meydanı, Charles köprüsü, Astronomik Saat, Mustek Meydanı ve Vaslavske Bulvarı görülecek yerler arasında yer almaktadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam dilerseniz akşam ışıklar altında şehri keşfe çıkabilirsiniz. Eski Şehir Meydanı, Charles Köprüsü, Ulusal Tiyatro, Nazım Hikmet Kafesi ve Mustek Meydanı ışıklar altında sizi ayrı büyüleyecektir. Geceleme otelimizde. 

2. GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından kişisel gezileriniz ve alışveriş için serbest gün. Dilerseniz  Prag Kalesine çıkabilir ve Strahoff Manastırı, Loretta Kilisesi, St. Vitus Katedrali ve St. George Bazilikası'nı gezebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

3. GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltılmasıyla birlikte otelimizden ayrılıyoruz. Otobüsümüzle Turumuzun ardından Prag Havalimanı'na transfer oluyoruz. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları'nın PC302 tarifeli seferi ile saat 15:30’da İstanbul'a dönüş.

*Bu turumuzda hava yolu biletleri promosyon sınıf olup, rezervasyon sonrası uçak biletleri kesilecektir. İptal iade ve değişiklik yapılamaz* 
Dikkat: Ekstra turlarımız en az 15 kişi katılımı ile gerçekleşmektedir.Rehberlik ve araç hizmetleri, sadece transferler, şehir turu ve ekstra turlar için planlanmaktadır. Misafirlerimiz herhangi bir turun planlanmadığı günlerde bireysel olarak gezilerini yapabilirler.   

Touristica, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Touristica sorumlu tutulamaz.

Önemli not;
Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi İle İstanbul (Sabiha Gökçen)- Prag – İstanbul (Sabiha Gökçen) Uçak Bileti
 • Havalimanı Vergileri, 
 • Seçilen kategorideki otellerde Prag’ta 2 Gece Kahvaltı dahil konaklama,
 • Alan/Otel/Alan Transferleri 
 • Panoramik Prag Şehir Turu (Müze girişlerini içermez),
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır),
 • KDV Dahildir.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Schengen Vize Ücreti Ve Hizmet Bedeli 110 Euro (İsteğe Bağlı) (Macar ve ya Çek Schengen Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.) 
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli 15 TL (Sadece Bankaya Veya Havalimanı Vergi Ofisine Ödenir)
 • Programda Belirtilmeyen Tüm Gezi Ve Turlar
 • Şahsi Harcamalar
 • Seyahat süresince tüm öğlen ve akşam yemekleri ve içecekler
 • Şoför Bahşişleri (Kişi Başı 5 Euro)
 • Müze Ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri 
 • Seyahat Sigortası (30.000 Euro Teminatlı) 15 Euro / 65 yaş üzeri 30 Euro (İsteğe Bağlı) (Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan (nakit para çalınması dahil değildir), ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)


UÇUŞ DETAYLARI

PC 301 IST (Sabiha Gökcen)-PRAG 12:55 14:40
PC 302 PRAG - IST(Sabiha Gökcen) 15:30 19:05
Aramayı Değiştir
3-5 Eylül 2018 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
1.037 EUR
778 EUR
6239 TL
5-7 Eylül 2018 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
1.037 EUR
778 EUR
6239 TL
6-8 Eylül 2018 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
1.037 EUR
778 EUR
6239 TL
7-9 Eylül 2018 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
1.037 EUR
778 EUR
6239 TL
10-12 Eylül 2018 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
1.037 EUR
778 EUR
6239 TL
12-14 Eylül 2018 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
1.037 EUR
778 EUR
6239 TL
13-15 Eylül 2018 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
1.037 EUR
778 EUR
6239 TL
14-16 Eylül 2018 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
1.037 EUR
778 EUR
6239 TL
17-19 Eylül 2018 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
984 EUR
738 EUR
5918 TL
19-21 Eylül 2018 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
904 EUR
678 EUR
5437 TL
20-22 Eylül 2018 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
931 EUR
698 EUR
5597 TL
21-23 Eylül 2018 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
931 EUR
698 EUR
5597 TL
23-25 Kasım 2018 - İki Kişilik Oda
Oda Kahvaltı
Toplam Fiyat
931 EUR
598 EUR
4799 TL

GENEL ŞARTLAR

* Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
* Promosyon olarak belirtilmiş olan turlar ve özel dönem turlarında (bayramlar ve tatiller)uçak biletlerinin iptal ve iadesi yoktur. Diğer tüm turlarda hava yolu kuralları geçerli olup, iptal, iade ve değişiklikler hava yolu kuralları dahilindedir.
* Touristica, organize etmiş olduğu tur için yeterli katılımcı olmaması durumunda, turu iptal edebilir. Tur iptali 20 gün öncesinden tüketiciye bildirilir. Bu gibi durumlarda tüketici turunu diğer müsait olan bir tarihe kaydırabilir ya da tur ücretini iade alır. Tazminat talep edemez.
* Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabilir.
* Touristica, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir.  Touristica, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından yazılı teyit edilmesi gerekmektedir. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Touristica sorumlu değildir.
*Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
*Touristica, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
*Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
*Touristica, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
*Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
*Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
*Tur programlarında belirtilen ekstra turlar için minimum katılımcı sayıları gerekmektedir. Bu sayılar yerel operatör ya da rehber tarafından düzenlenecek olan turun maliyetlerine göre belirlenmektedir. Gerekli sayılara ulaşılamaması durumunda rehber ekstra turu (ları) iptal etme ve gerçekleştirmeme hakkına acente adına sahiptir.
*Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu takdirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
*Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
* Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
* Yurt dışı turlarda 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. Bazı otellerde iki kişilik odalara ilave yatak uygulaması olup, bu ilave yatak genellikle kanepe ya da açılır kapanır yatak olarak verilmektedir. Standart bir yatak değildir. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında 1 çocuk ile sınırlıdır(0-2 yaş arası bebekler bu kritere dahil değildir).
*Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı reçel kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.
*Tur kalkışı öncesi misafirlerimiz operasyonumuz tarafından bilgilendirme formu vasıtası ile turun tüm detaylarını (Konaklama Otelleri / Uçuş Saatleri / Bağlantılar /Rehber Bilgisi vb.) katılımcıya bildirir. Bilgilendirme formları kendisine yollanan katılımcı tarafından imzalanarak geri gönderilmelidir. Geri gönderilmediği durumlarda katılımcı bilgilendirilmiş sayılır ve bu sebepten dolayı yaşanacak sıkıntılardan Touristica sorumlu tutulamayacaktır.

Pasaport Uyarısı;
* Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Touristica, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda, Touristica, konsolosluk ve tüketici arasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yol gösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali ya da vizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluk tarafından iade edilmez.

* T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

3* Yarı Merkezi - Hotel Fortuna West, vb.
Prag'ın batı eteklerinde yer alan Hotel Fortuna West, şehir merkezine giden tramvayların kalktığı istasyona 200 metre mesafededir. WiFi erişimi ortak alanlarda ücretsiz, odalarda ise ek ücrete tabidir.
Tüm odalarda özel banyo, tuvalet, uydu TV ve çalışma masası bulunmaktadır.
Hotel Fortuna West bünyesindeki restoranda Bohemya ve dünya spesiyaliteleri servis edilmektedir. Lobi barda kokteyller ve küçük atıştırmalıklar sunulmaktadır.
Otelden, Prag'ın tarihi merkezine tramvayla 20 dakikada gidilebilir. Buraya 1 km mesafedeki Prag - Rozvadov otoyolundan da kolayca ulaşabilirsiniz.


Her Gün Hareketli Prag 3*Fortuna West Hotel vb.
Prag
2 Gece 3 Gün