Göreme Milli Parkı ve Kapadokya Photo Safari Turu 27 Ekim – 31 Ekim 2021
Photo Safari Turları

Oda Kahvaltı
Ulaşımsız
4 Gece / 5 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
27 - 31 Ekim 2021
1.635 TL

Hava Alanı – Otel – Hava Alanı Paylaşımlı Transfer 

Seçilen otellerde 4 gece – Oda Kahvaltı Konaklama,

Fotoğraf Çekim Alanları – Otel taşıma Hizmetleri,

Yarışma katılım bedeli ( 150 TL )

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,

Öğle ve akşam yemekleri
Opsiyonel ekstra turlar
Müze ve ören yeri girişleri
Özel harcamalar

Göreme Milli Parkı ve Kapadokya Photo Safari Turu 27 Ekim – 31 Ekim 2021

Photo Safari Turları

1. GÜN

Kayseri Erkilet Havaalanı’ndan Kapadokya Konaklama Otellerine Transfer

Münferit olarak gelen siz değerli misafirlerimiz ile Kayseri Erkilet Havaalanı’nda buluşup, transferlerimiz ile Kapadokya’da bulunan konaklama otellerimize dağılıyoruz. Odalara yerleşme ve serbest  zaman. Akşam konaklama otellerimizde.     

2. GÜN

Göreme ve Etrafının Fotoğraflanması                                          

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında sabah otobüslerimiz ile Güvercinlik Vadisine giderek,  fotoğraflama günümüze başlıyoruz.  Uçhisar Kalesi (üst), Uçhisar Kalesi (alt), Göreme  ve Aşıklar Vadisi’ni fotoğraflayarak bugünkü gezimizi tamamlıyoruz.

Balon Uçuş Turu (Opsiyonel)

Dileyen misafirlerimiz kahvaltı öncesi  balon uçuşu ek  turumuza katılabilirler.

Türk Gecesi ve Şarap Tadımı (Opsiyonel)

Dileyen misafirlerimiz akşam Türk Gecesi ve Şarap Tadımı ek turumu

3. GÜN

Avanos ve Etrafının Fotoğraflanması                                                               

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında sabah otobüslerimiz ile Avanos’a giderek,  fotoğraflama günümüze başlıyoruz. Paşabağ, Çavuşin Köyü ve Kızılçukur’u  fotoğraflayarak bugünkü gezimizi tamamlıyoruz. Akşam konaklama otellerimizde.                                                            

Balon Uçuş Turu (Opsiyonel)

Dileyen misafirlerimiz kahvaltı öncesi  balon uçuşu ek  turumuza katılabilirler.

4. GÜN

Sinasos / Kaymaklı Yeraltı Şehri

Gün Doğuşu Jeep Safari Turu / Gün Batımı Jeep Safari Turu /  Balon Uçuş Turu

Akşam Gastronomi Gecesi

5. GÜN

Konaklama Otellerinden Kayseri  Erkilet Havaalanı’na Transfer                                                        Otellerimizde  alacağımız kahvaltı sonrası, siz değerli misafirlerimiz ile otelden ayrılıyoruz.  Kayseri Erkilet Havaalanına transfer ve turumuzun sonu.

Genel Şartlar

UNESCO Turkey Photo Safari, ülkemizde bulunan 18 UNESCO Dünya Mirası’nda düzenlenen bir foto safari etkinliği ve fotoğraf yarışmasıdır.

Amacı: Uluslararası önem taşıyan ve bu nedenle takdire ve korunmaya değer doğal oluşumlara, anıtlara ve sitlere “Dünya Mirası” statüsü tanınmaktadır. Bugüne kadar UNESCO Dünya Miras Listesi’ne 18 adet varlığımızın alınması sağlanmıştır. Düzenlenen foto safariler ve fotoğraf yarışmaları ile Dünya Mirası listesinde yer alan varlıklarımızın ulusal ve uluslararası tanıtımına katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Konusu: “UNESCO Turkey Photo Safari” fotoğraf yarışmaları, programda açıklanan 18 UNESCO Dünya Mirası’nda gerçekleştirilmektedir. Katılımcılar ana tema çerçevesinde çektikleri fotoğraflarla yarışmaya katılabilirler.

Yarışma Katılım Şartları:

* Foto safari yarışmalarına, son başvuru tarihine kadar 18 yaşını doldurmuş tüm amatör-profesyonel fotoğrafçılar katılabilir.

* Fotoğraf severler yarışmaya, cep telefonu ve diğer tüm fotoğraf makineleri ile çektikleri fotoğraflarla katılabilirler.

* Yarışmaya katılmak için düzenlenen foto safariye kayıt yaptırmış ve katılımcı numarası almış olmanız gerekmektedir. Foto safari fotoğraf yarışması için yükleyeceğiniz fotoğrafların belirtilen tarihler arasında çekilmiş olması gerekmektedir. Daha önce çekilen fotoğraflar yarışmaya katılamaz.

* Her katılımcı en fazla 6 (altı) adet fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

* Ödül kazanan fotoğraflar profesyonel jüri tarafından seçilecektir. Her foto safari için 3 adet ödül belirlenmiştir.

* Yarışmaya katılan fotoğrafların üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozucu, zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirici, genel ahlak ve adaba aykırı olmaması, suç teşkil etmemesi, herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin reklamı amacını taşımaması gerekmektedir. Bu konudaki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılımcılara aittir.

* Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

* Katılımcılar yarışmaya fotoğraf göndererek bu fotoğrafların kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

Fotoğraflarda renk, kontrast, keskinlik, yeniden kadrajlama ve basit düzeltme işlerinin yapılmasında sakınca yoktur. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda seçici kurulun görüşü ve yarışma şartları esas alınmaktadır.

* Kolaj, montaj ve yeniden oluşturulmuş fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir.

Web sitesine yüklenen fotoğrafların EXİF bilgileri bozulmamış olmalıdır.

* Tüm yarışma şartlarını eksiksiz yerine getiren katılımcıların fotoğrafları seçici kurula sunulacak ve ödül kazananlar belirlenecektir.

* Ödül alan fotoğraflar, 18 foto safari sonrasında yapılacak olan fotoğraf albümünde yer alacaktır.

* TUTAP ve ilgili kurumlar, foto safarilerde ödül alan ve dijital sergide kullanılan fotoğrafları sosyal medya sayfaları, basın bültenleri, foto safari duyuruları ve ilgili tanıtımlarda eser sahibinin adını belirtmek koşuluyla kullanma hakkına sahiptir.

* Foto Safari yarışmalarını düzenleyen TUTAP yarışma şartlarında düzenleme, ekleme/çıkarma ve iptal etme hakkını saklı tutar. Bu konuda katılımcıların itiraz etme hakkı bulunmamaktadır.

* Yarışmalara jüri üyeleri ve TUTAP temsilcileri ile birinci dereceden yakınları katılamazlar.

* Ödül kazanan yarışmacılar iletişim bilgileri aracılığıyla haberdar edileceklerdir. Sonuçlar sosyal medya hesaplarında da paylaşılacaktır.

* Web sitesine fotoğraflarını yükleyerek yarışmaya katılanlar “yarışma katılım şartlarını” okuyup kabul etmiş sayılırlar.