Touristica
Göbeklitepe Harran Halfeti Lezzet Keşif Turu
Gap Turları

Yarım Pansiyon
Pegasus Hava Yolları ile Gidiş Dönüş
2 Gece / 3 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
4 - 6 Eylül 2020
2.999 TL
 • 2 gece oda kahvaltı otel konaklaması ( 2 Sabah Kahvaltısı) 
 • Programda belirtilen restoranlarda 2 akşam yemeği
 • Özel havalimanı transferleri
 • Şanlıurfa'da Sıra gecesi katılımı
 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti 
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Halfeti tekne turu 
 • Mercedes marka otobüsler ile ulaşım 
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası 
 • Havalimanı Transferi 
  Turumuz en az 4 en fazla 8 kişi ile gerçekleştirilecektir. 
 • Öğle yemekleri 
 • Müze Kart Ücreti 70 TL. 
 • T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar. 
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Programda ekstra olarak belirtilen gezi ve eğlenceler 
 • Özel harcamalar

Göbeklitepe Harran Halfeti Lezzet Keşif Turu

Gap Turları

1. GÜN

Cuma
Sabah 06:30'da rezervasyon esnasında belirteceğiniz adresten size özel servis aracımız ile hareketle 07:30 Sabiha Gökçen Havalimanı'nda siz değerli konuklarımızla kültür rehberinizin buluşmasının ardından Pegasus Havayollarının  09:25 Şanlıurfa uçağıyla yaklaşık bir saat kırk dakikalık yolculuğun ardından Şanlıurfa Gap Havalimanı'na varıyoruz. Burada bizi bekleyen aracımıza binerek tarihin sıfır noktası Göbeklitepe'ye ulaşıyoruz. Dünyanın ilk tapınağı olan günümüzden 12 bin yıl önce inşa edilmiş Göbeklitepe'de stilize edilmiş insan tasvirlerinin bulunduğu T biçimindeki sütunları, hayvan tasvirlerinin kayaların üstüne işlendiği alanları incelerken belki de şimdiye kadar bildiğimiz tüm tarihi gözden geçirmemiz gerekecek. Göbeklitepe ören yeri'ni tanıdıktan sonra öğle yemeğimizi almak için bölgenin en seçkin retoranlarından olan Cevahir Han'a gidiyoruz.Yöresel Urfa kebap bostana,lebeni içli köfte menülü yemeğimizi aldıktan sonra ( ekstra ) Helenistik Dönem'in meşhur Edessa kenti ve Hristiyan resim sanatı üzerinde büyük etkisi olan, kutsal mendil olayında önemli rol alan Abgar Krallığı’nın başkenti Şanlıurfa’daki ilk durağımız Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi oluyor. Kentin Paleolitik Dönem'den İslam Dönemi'ne kadar olan tarihini görebileceğimiz müzede, günümüzden 12 bin yıl öncesine tarihlenen ve Balıklıgöl Adamı olarak bilinen heykelden, Harran’daki Sin Tapınağı'na ait kitabeye kadar şehrin tarihini gözler önüne seren eserleri gördükten sonra otelimize geçiyoruz. Odalara yerleşme sonrası rehberinizin vereceği saatte buluşarak Urfa kültürünün bir parçası olan yemekli Sıra Gecesi'ne gidiyoruz. 

Konaklama: 
Hilton Şanlıurfa
Günün Restoranı ve Lezzeti: Cevahir Han Restaurant; Urfa Kebabı, Patlıcanlı Kebap 
Sıra Gecesi: Otantik Sıra Gecesi mekanında 10 kişilik müzisyen ekip ile karışık kebap,çiğ köfte, ayran, şıllık tatlısı, meyve   

2. GÜN


Cumartesi
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Balıklıgöl kompleksini tanımaya başlıyoruz. Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Ardından  ipek yolu üzerindeki Mezopotamya kültüründe Ay Tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz. Burada Harran Şehri'nin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi Halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs (Cennet Camii), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan ilk İslam Medresesi ( Harran Üniversitesi ), İç Kale, Tarihi Surlar ve konik kubbeli evleri ziyaret ediyoruz.Harran’dan ayrılarak Fırat Nehri üzerinde, kuzeyden güneye 4. baraj olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Halfeti'ye ulaştığımız zaman göl balığı,haşhaşlı kebap veya Birecik'in meşhur patlıcanlı kebabı ile oluşan öğle yemeğini aldıktan sonra bizi bekleyen özel teknemizle Birecik Baraj Gölü üzerinde birbirinden güzel manzaralar eşliğinde tekne turumuza başlıyoruz. Tekne turumuz esnasında ilk dikkatimizi çeken Fırat Nehri ile Merziman Çayı’nın birleştiği noktada kurulan heybetli Rumkale oluyor. Kalenin ardından bir zamanlar yaşam alanı olarak kullanılmış mağara evleri ve önemli bir kısmı sular altında kalmış olan Savaşan Köyü'nü, sular altında kalan caminin, suların üzerinde kalan tek kısmı olan minaresini görüp fotoğrafladıktan sonra Gaziantep'te bulunan otelimize ulaşıyoruz.Odalara yerleşme sonrası rehberinizin belirteceği saatte buluşarak akşam yemeği için Mutfak sanatları merkezine gidiyoruz. Yöresel Gaziantep yemeklerinin tadına baktıktan sonra günü tamamlıyor ve otelimize geri dönüyoruz.

Konaklama:Hilton Gaziantep
Öğle yemeği:Halfeti Yüzen İskele Restoran
Akşam yemeği:Gaziantep Mutfak Sanatları Merkezi

3. GÜN

Pazar
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası  Helenistik Dönem'de “Toroslardaki Antakya” anlamına gelen ‘Antiochia Ad Taurum’ adı verilen, Arap kaynaklarda Ayıntap olarak geçen, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin sosyo-ekonomik açıdan en gelişmiş ili Gaziantep şehrini tanımaya başlıyoruz. Bey mahallesİ, eski surp asvadzadzin kilisesi (kurtuluş cami) ve Atatürk evi gezileri sonrası Büyük İskender tarafından geçit yeri anlamında isimlendirilen ZEUGMA’dan çıkartılan mozaiklerin sergilendiği Mozaik Müzesi oluyor. Dünyaca ünlü ‘Çingene Kızı’ mozaiğinin yanı sıra, konusunu Yunan Mitolojisi'nden alan mozaikleri rehberimizin anlatımları eşliğinde gördükten sonra şehir merkezine gidiyoruz. Şehir merkezinde kültür yolu olarak düzenlenen rotada yürüyerek yapacağımız gezimizde yapılış tarihi tam olarak bilinmeyen Gaziantep Kalesi, Osmanlı İmparatorluğu Dönemi'nden günümüze ulaşan hanları gördükten sonra öğle yemeğimizi Küşlemeci Halil Usta'da alıyoruz (ekstra). Ardından ilk kez 1638 yılında yapılan,1901 yılındaki yangından sonra yenilenerek günümüze gelen Tahmis Kahvesi’nde vereceğimiz mola sonrası, çarşılarda satılan yemenilerden, Meşhur Elmacı Pazarı'nda yöreye özgü baharatlardan, yörede ''bandırma'' olarak bilinen cevizli sucuklardan ve Bakırcılar Çarşısı'nda satılan birbirinden güzel bakır eserlerden almak için vereceğimiz serbest zaman sonrası baklama imalatı ve alışveriş için Koçak baklava ziyareti sonrası Gaziantep havalimanına ulaşıyoruz.Pegasus 21.35 İstanbul uçağı ile Sabiha Gökçen havalimanına hareket ediyoruz. Burada bizleri bekleyen size özel servis aracımız ile aldığımız noktalara bırakırken bir sonraki turlarımızda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

 

genel şartlar

Gezi süresi 2 gece 3 gün olup otel konaklaması aynıdır.Turumuz butik bir tur olup en az 4 en fazla 8 kişi ile gerçekleştirilecektir. Özel havalimanı servis organizasyonu, İstanbul sınırları içerisinde belirteceğiniz alış noktasından Sabiha Gökçen havalimanı arasını kapsamaktadır.Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs,otel,tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür,ayrı ayrı düşünülemez.Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir.İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir.Hava muhalefeti nedeniyle yada rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.07.05.2020  

EKSTRA 100 TL İNDİRİM FIRSATI
 • 1 Nisan - 31 Ekim 2020 tarihleri arasındaki 2.500TL ve üzerindeki işlemlerde "EB100" kupon kodu ile 100 TL indirim uygulanmaktadır. 
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz. 
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir. 
 • Touristica bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar. 
 • Kampanya son geçerlilik tarihi: 1 Haziran 2020 Pazartesi
Kredi kartı tek çekim veya taksitli çekim seçeneklerimiz;

Axess +2 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

CardFinans +3 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

Maximum +2 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları