Fırsat! Saraybosna Turu 3 gece 4*Oteller
Balkan Turları
Oda Kahvaltı

3 Gece / 4 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
13 - 16 Kasım 2022
Pegasus Hava Yolları ile Gidiş Dönüş

349 EUR
5.692 TL
Pegasus Havayolları ile İstanbul (Sabiha Gökçen) - Saraybosna - İstanbul (Sabiha Gökçen) arası uçak bileti,
4* Merkezi Otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama,
Panoramik Saraybosna Şehir turu (Şehir turu esnasında Türkçe rehberlik hizmeti)
Havalimanı / otel / havalimanı transferleri,
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortası)
KDV dahildir.
Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri,
Yurt dışı çıkış harcı (150 TL sadece havalimanı vergi ofisine veya bankaya ödenir)
Her türlü kişisel harcamalar,
Şoför ve rehber bahşişleri
Programda belirtilen ekstra turlar,
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
Seyahat Sağlık Sigortası (Covid 19 Kapsamlı) 
Sigorta Ücreti: 2-65 Yaş: 15 € 66- 70 Yaş: 25 €, 71-75 Yaş: 30 € (75 Yaş üzeri için hastalık teminatı bulunmamaktadır.) (1000 Euro'ya kadar Tur iptali içermektedir)
Covid-19 PCR, antijen vb. test ücretleri
Programda açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

1. GÜN

Sabiha Göken Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde, uçuş saatinden en az 3 saat önce bulunma. Pegasus Hava Yollarının  tarifeli seferi ile Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Saraybosna’ya varışımızın ardından sizleri bekleyen özel aracımız ile otele transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Saraybosna Panoramik şehir turumuza katılabilirler. Saraybosna şehrinin simge yapılarından olan merkez kütüphane binasının önünde aracımızdan inip yürüyerek yapacağımız şehir turuna başlıyoruz. Merkez kütüphane, hikâyesini dinlediğinizde çok şaşıracağınız Inat Kuca, Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1.Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı yeri gördükten sonra şehrin kalbi Başçarşı'ya doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Başçarşı sokaklarında devam edecek. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camisi ve Saat Kulesi göreceğimiz diğer eserler. Şehrin en popüler caddesi Ferhadija'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz 2.Dünya savaşı kurbanları anısına yapılan Sönmeyen Ateş Anıtın'da sona erecek. 
Saraybosna Panoramik Şehir turu : 25 Euro ( Kişi Başı)
Minimum 6 Kişi katılım olduğu durumda şehir turu ücretsiz verilecektir 


Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Vrelo Bosne-Savaş Tüneli turumuza katılabilirler. Turumuza katılan misafirlerimizle ilk olarak Saraybosna'nın su kaynağı Vrelo Bosne'yi ziyaret ediyoruz. İgman Dağı'nın eteklerinde yer alan ve Bosna Nehri'nin kaynağını oluşturan Vrelo Bosne, yeşilin her tonunu bir arada bulabileceğiniz, dereler, şelaleler ve göletlerden oluşan inanılmaz güzellikte doğal bir parktır. Buradaki turumuzun devamında yakın geçmiş zamanda yaşanan iç savaşta şehrin kuşatma sırasında hayata bağlanmasını sağlayan savaş tünelini ve müzesini ziyaret ediyoruz. Tünelin ziyarete açık kısmını görme şansına sahip olacağımız ziyaretimizde, izleyeceğimiz video ile duygusal anlar yaşayacağız. Savaş tüneli ziyaretimizin ardından otelimize hareket. Geceleme otelimizde.
Konaklama Oteli: 4* Hollywood Hotel (Merkezi Otel Konaklaması)

Ekstra Tur: Vrelo Bosne - Savaş Tüneli : 25 Euro (Kişi Başı)

Akşam için dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Boşnak Gecesi turuna katılabilirler. Saraybosna'nın otantik restoranlarından birinde yerel müzikler ve folklor eşliğinde alacağımız akşam yemeğimiz ile unutulmaz bir gece yaşayacağız. Gecenin sonunda otelimize hareket. Geceleme otelimizde. 
Ekstra Tur: Boşnak Gecesi : 45 Euro (Kişi Başı)

Uçuş saatine göre ekstra geziler rehberin belirleyeceği başka bir gün düzenlenebilir. 


2. GÜN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Öğle yemekli Mostar& Blagaj Tekkesi turuna katılabilirler.  İlk olarak Mostar yolu üzerinde Nazi ordusu tarafından 2.dünya savaşı sırasında yıkılan ve hala yıkık bir halde bütünlüğünü koruyan Tito Köprüsünü göreceğiz. Ardından Poçitel'e doğru yola çıkıyoruz 16. Yüzyıl Osmanlı döneminden kalma Poçitel Köyü ziyaretimizin ardından Öğle yemeğimizi Yerel bir restaurant'da alacağız. Ardından Bosna - Hersek'in Mostar bölgesinde Buna nehri kaynağında kurulmuş olan Blagaj tekkesini göreceğiz. Doğa ile iç içe geçirilmiş, tepelerle bir olmuş tekke ziyaretimizin ardından Mostar'a hareket. Varış ile birlikte yapacağımız Panoramik şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkarılan orijinal taşları da kullanarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrardan açılmıştır. Mostar eski şehrinin Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Gezimizin sonunda Saraybosna’ya otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
*Ekstra Tur - Öğle Yemekli Mostar & Poçitel & Blagaj Tekkesi turu : 65 Euro (Kişi Başı)
3. GÜN

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Travnik-Jajce-Pliva Şelalesi Turumuza katılabilirler. İlk olarak Jajce’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Doyulmaz güzellikler ile süslü Jajce’nin Pliva Şelalesini ziyaret ediyoruz. Bosna’da bulunan iki şelaleden birisi olan bu doğa harikasının su ve kuş sesleri eşliğinde keyfini yaşamak için çay-kahve molası veriyoruz. Jajce gezimizin ardından Travnik’e doğru hareket ediyoruz. Travnik’e varışa istinaden öncelikle eski kaleyi gezmeye başlıyoruz. Bosna Krallığında yapılmış ve Osmanlı hakimiyeti sırasında kullanılmış kale ziyaretimizin ardından Osmanlı’nın Bosna’da yapmış olduğu cami olan Süleymaniye camisini geziyoruz. Ardından şehir merkezinde yürüyüş yapıyoruz. Travnik şehrinde görülmesi gereken en önemli yerlerden birisi olan Nobel Barış ödüllü yazar Ivo Andricin evine doğru ilerliyoruz. Özellikle Balkan coğrafyasında yaşanan etnik ayrımcılığın nedenlerini Dünya’ya en güzel şekilde anlatan bu ünlü yazarın müzeye çevrilmiş olan evini ziyaret ettikten sonra Fatih Sultan Mehmed’in su içtiği rivayet edilen Mavi Suyu gezip, Saraybosna dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Geceleme otelimizde.

**Ekstra Tur: Travnik-Jajce-Pliva Şelalesi Turu: 60 Euro ( Kişi Başı) 

4. GÜN

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası uçuş saatine kadar serbest zaman. Ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Check in işlemlerinin ardından İstanbul'a hareket. İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. 

Sizlerle bir sonra ki gezimizde görüşmek dileği ile..

****** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

*Bu turumuzda hava yolu biletleri promosyon sınıf olup, rezervasyon sonrası uçak biletleri kesilecektir. İptal iade ve değişiklik yapılamaz*

Dikkat: Ekstra turların gerçekleşebilmesi için minimum katılımcı sayısının sağlanması gerekmektedir. Gerekli katılımcı sayısı sağlanamadığı durumlarda katılımcı sayısına göre ekstra tur fiyatları revize edilerek sunulabilir. Misafirlerimiz herhangi bir turun organize edilmediği günlerde bireysel olarak gezilerini yapabilirler. Rehberlik ve araç hizmetleri, sadece transferler, şehir turu ve ekstra turlar için planlanmaktadır.

Tura katılacak misafirlerimiz için, seyahat edecekleri ülke/ülkelere sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış gerekli aşı dozlarının tamamen yapılmış olması ve ibrazını göstermesi veya giriş yapacağı ülke/ülkeler için belirtilen süre kapsamında covid-19 hastalığını geçirmiş olması gerekmektedir. Ayrıca Rezervasyon esnasında Geçerli HES kodu girme zorunluluğu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberlerimiz, yerel rehberlerimiz, araç şoförleri ve yardımcılar tamamen aşılıdır.

UÇUŞ DETAYLARI

Pegasus Havayolları ile;

08 Temmuz,
PC291 İstanbul Sabiha Gökçen - Saraybosna 09:25 - 10:20
PC294 Saraybosna - İstanbul Sabiha Gökçen 17:50 - 20:35

14 Temmuz,
PC293 İstanbul Sabiha Gökçen - Saraybosna 16:15 - 17:10
PC294 Saraybosna - İstanbul Sabiha Gökçen 17:50 - 20:35

Belirtilen uçuşlar İstanbul kalkışlı olup, diğer şehirlerden turlarımıza havayolu tarafından bağlantı imkanı sağlanmaktadır.
Bağlantı ücretleri Antalya- Ankara ve İzmir'den 60 €, diğer havalimanlarından 80€'dur 

Bağlantı ücretleri uçağın müsaitlik durumuna göre değişiklik göstermekte olup en belirtilen ücretler en düşük bağlantı ücretleridir. 


Bayram ve Özel Dönem turlarımız Promosyon olup Biletleme rezervasyon sırasında gerçekleşmektedir. İptal , İade ve değişikliği olmamaktadır.

Önemli Not: Uçuş saatlerinde değişiklikler olabilmektedir. Bu nedenle İstanbul dışından katılım sağlayacak misafirlerimizin uçuşlarını almadan önce acentenizden veya satış danışmanı arkadaşlarımızdan uçuş saatlerini teyit etmenizi önemle rica ederiz. Aksi halde oluşabilecek aksaklıklardan Touristica sorumlu değildir.

BİREYSEL PAKET OLAN TURUMUZDA UÇAK BİLETLERİ PROMOSYON OLUP BİLETLEME REZERVASYON ESNADINSA GERÇEKLEŞMEKTEDİR, İPTAL İADE VE DEĞİŞİKLİK YAPILAMAMAKTADIR

COVID-19 SEYAHAT BİLGİSİ

   • İkinci bir bildirime kadar Aşağıdaki zorunlulukları yerine getirenler için Bosna Hersek'e girişler de Türk Vatandaşları için herhangi bir karantina yada seyahat kısıtlaması söz konusu değildir. (06.07.2021)
   • Seyahat edilecek ülke/ülkelere sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış (İlgili Sağlık bakanlığının Kabul ettiği aşılar ile) gerekli aşı dozlarının tamamen yapılmış olması ve dijital sertifika ibrazını göstermesi
   • 0-48 Saat önce negatif PCR testi alanlar (İngilizce Olmalı)
   • Son 180 gün içerisinde Covid-19 geçirenler (İyileşme Sertifikası)
   • Yetişkin yanında ki 0-12 Yaş çocuklar PCR testinden muaftır yaptırmalarına gerek yoktur. 
    Ancak giriş yapacak Ülke şartları değişebilmektedir. İlgili kaynağı kontrol ediniz. 
   Ayrıca Rezervasyon esnasında Geçerli HES kodu girme zorunluluğu arıyoruz.


   Önemli Not: Tüm Ülke giriş Koşulları Kalkıştan 2 gün önce güncel hali ile tarafınıza mail yoluyla iletilmektedir. Lütfen Kalkış öncesi tarafınıza gönderilecek Ülke girişleri hakkında güncel bilgilendirmeyi dikkate alınız.

   Önemli Not 2: İlgili Bilgilendirme T.C vatandaşları için geçerlidir. Yabancı Uyruklu Misafirlerin Giriş Koşulları ile ilgili şartları öğrenmeleri için bağlı oldukları Ülkenin Konsolosluğundan bilgi almalarını rica ederiz

   GENEL ŞARTLAR

   *Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Touristica misafirleri Touristica sorumluluğundadır.
   *Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
   * Promosyon olarak belirtilmiş olan turlar ve özel dönem turlarında (bayramlar ve tatiller) uçak biletlerinin iptal ve iadesi yoktur. Diğer tüm turlarda hava yolu kuralları geçerli olup, iptal, iade ve değişiklikler hava yolu kuralları dahilindedir.
   * Touristica,organize etmiş olduğu tur için yeterli katılımcı olmaması durumunda, turu iptal edebilir. Paket Tur iptali 7 gün öncesinden tüketiciye bildirilir. Bu gibi durumlarda tüketici turunu diğer müsait olan bir tarihe kaydırabilir ya da tur ücretini iade alır. Tazminat talep edemez.
   * Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabilir. Ancak Tur tarihine 2 hafta kala kalan tutarının tamamlanması gerekmektedir.
   * Touristica, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Touristica, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından yazılı teyit edilmesi gerekmektedir. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Touristica sorumlu değildir.
   *Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, soyisim  doğum tarihi, pasaport numaraları ve güncel HES Kodunun sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
   *Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Touristica sorumlu tutulamaz.
   *Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş saatlerimizi acentelerimizden ve çağrı merkezimizden öğrenebilirsiniz.
   *Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
   *Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Touristica sorumlu değildir.
   *Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
   *Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Touristica'nın sorumluluğunda değildir.
   *Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
   *Touristica, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
   *Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
   *Touristica, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
   *Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
   *Tur programlarında belirtilen ekstra turlar için minimum katılımcı sayıları gerekmektedir. Bu sayılar yerel operatör ya da rehber tarafından düzenlenecek olan turun maliyetlerine göre belirlenmektedir. Gerekli sayılara ulaşılamaması durumunda rehber ekstra turu (ları) iptal etme ve gerçekleştirmeme hakkına acente adına sahiptir. 
   *Ekstra turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Touristica sorumlu tutulamaz.
   *Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Touristica sorumlu tutulamaz.
   *Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
   * Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
   * Yurt dışı turlarda 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. Bazı otellerde iki kişilik odalara ilave yatak uygulaması olup, bu ilave yatak genellikle kanepe yada açılır kapanır yatak olarak verilmektedir. Standart bir yatak değildir. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında 1 çocuk ile sınırlıdır (0-2 yaş arası bebekler bu kritere dahil değildir).
   *Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı reçel kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınabilir ve münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.
   *Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
   *Tur kalkışı öncesi misafirlerimiz operasyonumuz tarafından 2 gün kala bilgilendirme formu vasıtası ile turun tüm detaylarını (Konaklama Otelleri / Uçuş Saatleri / Bağlantılar /Rehber Bilgisi vb.) katılımcıya bildirir.
   Bilgilendirme formları kendisine yollanan katılımcı tarafından bilgilerin doğruluğu kontrol ederek ve imzalayarak geri göndermelidir. Geri gönderilmediği durumlarda katılımcı bilgilendirilmiş sayılır ve bu sebepten dolayı yaşanacak sıkıntılardan Touristica sorumlu tutulamayacaktır.
   *18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

   *  Minimum 2 kişi ile hareket etmektedir.  (İstisnai durumlar harici) . 

   Rehber Saraybosna Havalimanından karşılama yapar. Bu paketler Münferit olarak gezmek isteyen misafirlere özel olarak hazırlanmıştır.

   Ekstra turların gerçekleşmesi için gereken minimum kişi sayısı 4'tür.. Kişi sayısı belirtilenin altında kaldığı durumlarda münferit paket olarak değerlendirilmektedir. Ekstra turlar rehber tarafından acente adına yapılmayabilir veya fiyatları revize edilerek tekrardan sunulabilir. Ekstra turlara katılım talebi olmaz ise serbest zaman olarak gezi tamamlanabilmektedir.

   Promosyon turlarımızda İptal,İade ve değişiklik bulunmamaktadır

   İptal ve değişiklik durumunda “TOURİSTİCA SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

   Pasaport Uyarısı;
   * Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

   * T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır.

   Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
   4*HOLLYWOOD HOTEL (Merkezi Konaklama) vb.
   http://hotel-hollywood.ba/bs/ 

   Yakınlarda neler var?
   Saraybosna Savaş Tünelleri - 2,5 km
   Bosna Nehir Kaynağı ve şehir bahçesi - 2.1 km
   Ilıdza Merkez - 900 mt

   Restoranlar ve kafeler
   Brajlovic Restaurant- 600 mt
   Restaurant Kilim - 0,8 km
   Cafe & Restaurant Anadolia - 2,5 km
   Sara Center - 700 mt
   Sarajevo  City Shoping center -  9,2 km
   Cinema Sloga Gece klübü - 10,7 km
   Walter gece klübü - 10,2 km
   Haaciande gece klübü - 10,2 km

   Popüler turistik noktalar
   Latin köprüsü - 10,2 km
   Başçarşı - 9,2 km
   Gazihüsrev bey camii - 9,2 km
   Emperor cami - 9,3 km
   Tarihi saraybosna kütüphanesi - 9,2 km
   Morica han - 9,2 km
   Alija izzet begovic anıt mezarı - 10,5 km
   Saraybosna ulusal tiyatrosu - 9,3 km
   Sebil -: 9,2 km
   Marakale Market - 8,8 km
   Terezija caddesi - 9 km

   Toplu taşıma
   Tramvay İstasyonu - 800 mt.
   Otobüs terminali- 700 mt


   En yakın havaalanları
   Saraybosna Uluslararası Havaalanı - 1,9 km

   Bosna-Hersek - Vize Bilgileri

   Vizesiz - TC Vatandaşı - Genel Uyarılar

   Bosna-Hersek’e gidecek umuma mahsus pasaport sahipleri 90 gün süreliğine vizeden muaftır.

   Türk vatandaşları vizesiz seyahat edebilirler.
   Aktarmalı uçuşlarda transit uygulamalarına dikkat etmeniz önemlidir.

   Pasaport Uyarısı;
   * Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

   * T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

   Sınır polisinin, Ziyaretçinin Bosna- Hersek' e seyahat amacından, seyahatinin sonunda ülkeden ayrılmayacağı veya üçüncü bir ülkeye yasal olmayan yollarla gitmeye çalışacağından şüphe duyması durumunda, bu kişiyi ülkeye kabul etmeme yetkisi bulunmaktadır.

   Bosna Hersek'e seyahat edecek reşit olmayan yabancıların ise sınır kapılarında, ebeveynince düzenlenmiş ülkeye seyahat nedenini ve bu seyahat süresince kendilerine refakat edecek kişi veya kurumun isim ve açık adresini içeren belge (muvafakatname) ibraz etmeleri gerekmektedir.

   Bosna Hersek'e girişler her ne kadar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vizesiz olsa dahi ülkeye girişler Sınır polisinin uygulamasına bağlıdır.

   Bosna-Hersek - Ülke Bilgileri

   Genel Bilgiler

   Miljacka Nehri üzerinde, dağlarla çevrili bir alanda yükselen Saraybosna, Bosna Hersek’in başkentidir. Ülkenin en kalabalık şehri olan Saraybosna, ekonomi, idari, kültür, eğitim ve spor merkezidir. Başkent, dinsel ve kültürel çeşitliliğin hakim olduğu sosyal yapısıyla ünlüdür. Yüzyıllar boyunca Müslümanlar, Yahudiler, Sırplar, Türkler, Hırvatlar ve bir çok toplumun barış içinde yaşadığı bir kent olmuştur. Dilerseniz 3 gecelik Saraybosna turlarımız ile kısa bir soluk alabilirsiniz.

   Ülke
   Bosna Hersek

   Para Birimi
   Bosna Markı 

   Dil
   Boşnakça, Hırvatça ve Sırpça.

   Uçuş Süresi
   Yaklaşık 2 saat

   Saat Farkı
   1 saat geri

   İklim
   Bosna Hersek’te yazları sıcak, kışları soğuk geçen bir iklime sahiptir. 20 km.’lik deniz kıyısında Akdeniz iklimi hüküm sürer. Dinar Alpleri’nde iklim daha serttir.

   Giyim
   Gideceğiniz döneme göre mevsimlik giysiler tavsiye edilir. 

   Bankalar
   Hafta içi her gün 09:00-16:00. 

   Müzeler
   Her gün 09:00-16:00 saatleri arasında açıktır. Bazı müzelerin saatlerinde farklılıklar olabilir. 

   Dükkanlar 
   Hafta içi her gün 09:00-19:00. 

   KDV
   Bir çok alışveriş merkezinde “Tax Free”büroları bulunmaktadır. Bu sayede vergi iadesini alabilirsiniz.