Eskişehir Odunpazarı Turları

Eskişehir Turları

Otobüs ile Gidiş Dönüş
1 Gece 2 Gün
Eskişehir Hilton Konaklama

Şık mimarisi,konforlu odaları ile Eskişehir'in merkezinde bulunan Hilton Garden İnn Eskişehir otel de toplam 126 oda bulunmaktadır.Eskişehir manzaralı odalarında TV ünitesi,ütü,klima,wi-fi,saç kurutma ve kahve makinesi bulunmaktadır.

1. GÜN

Sabah 06.30 Beylikdüzü shell istasyonu (Marmara park karşısı), 07.00 Atatürk olimpiyat evi Sinan erdem spor salonu önü, 07.30 Mecidiyeköy Meydanı (eski) Teknosa önü, 08.00 Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı, 08.15 Kartal yemek center önünden hareketle Adapazarı üzerinden yaklaşık olarak 4 saatlik yolculukla birlikte Eskişehir'e ulaşıyoruz. Eskişehir gezimizin ilk durağı şehrin ilk yerleşim yerini oluşturan Odunpazarı semtindeki Osmanlı Dönemi'nden kalma tarihi evler olacak. Restore edilerek daha güzel bir konuma kavuşan Beyler Sokağı, Klasik Türk evi özelliği taşıyan yüksek duvarlı Hafız Ahmet Efendi Konağı’nı, şehrin en güzel yapılarından biri olan tarihi Kurşunlu Camii Külliyesi’ni geziyoruz. Yumuşaklığı, kolay işlenebilirliği nedeni ile eski çağlardan beri süs eşyası yapımında kullanılan, yalnızca Eskişehir bölgesinde çıkarılan lüle taşını yurtiçi ve yurt dışında tanıtmak amacıyla kurulan dünyanın ilk Lüle Taşı Müzesi ile şehrin ilk ve tek geleneksel el sanatları çarşısı olan Atlıhan El Sanatları Çarşısında vereceğimiz serbest zaman sonrası, Türkiye’nin ilk Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'nde birçok sanatçının eserlerini gördükten sonra  Porsuk çayında tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardından otelimize ulaşıyoruz, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Hilton Garden İnn Otel 
 Eskişehir

2. GÜN

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında 150 yıllık bir tarihe sahip Eskişehir Mevlevihanesini ziyaret ediyor ve ney dinletisine şahit oluyoruz.Ardından Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkında Planetaryum gezisi ardından 1930’lu yıllarda yapılmış yaş meyve sebze hal binasının yenilenen yüzü Cafe alanlarının olduğu ayrıca Tepebaşı Sahnesi tiyatro salonunun bulunduğu Haller gençlik merkezinde çay kahve molası veriyor ve meşhur su muhallebisinin tadına bakıyoruz.Ardından Balmumu heykel müzesinde zamanda yolculuk yaptıktan sonra,1961 yılında Cemal Gürsel’in talimatıyla yapılan ilk Türk arabası olan Devrim hakkında rehberimizden bilgileri almamızın ardından, Eskişehir turumuzu tamamlayıp İstanbul' doğru yola çıkıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakırken bir sonraki turlarımızla görüşmek üzere veda ediyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • 1 Gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 1 Akşam Yemeği 1 Sabah Kahvaltısı)
  • Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
  • Müze ve ören yeri girişleri
  • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
  • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
  • Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Tüm Öğle yemekleri 
  • Yemeklerde alınacak içecekler 
  • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 

Genel Şartlar

Tur Programına Dahil Olan Hizmetler
1 gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 1 Akşam Yemeği 1 Sabah Kahvaltısı)
Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
Müze ve ören yeri girişleri
Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası

Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.
Tur Programına Dahil Olmayan Hizmetler
Öğlen yemekleri 
Yemeklerde alınacak içecekler 
Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler Ek Hizmet Açıklaması

Sevgili misafirimiz;
Tur programımız içerisindeki müze ve ören yerleri giriş ücretleri fiyatlarımıza dahil edilmiştir.
Bu turda Müze Kart Verilmez
Gezi Süresi 1 Gece 2 Gün Olup Otel Konaklaması aynıdır. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir,öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir.Böyle bir durumda misafir onayı alınır. 
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.01.10.2017
Eskişehir Odunpazarı Turları
Odun pazarı-Kurşunlu Camii Külliyesi-Lüle Taşı Müzesi-Cam Sanatları Müzesi
1 Gece 2 Gün