Dinyeper Nehir Turu M/S Dnieper Princess Gemisi ile 28 Ağustos 2019

Gemi Turları

28.08.2019
04.09.2019
7 Gece 8 Gün

1. GÜN

Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinden, pasaport ve çıkış işlemlerinden sonra saat 07:00’te Türk Hava Yollarının TK457    sayılı seferi ile Kiev’e hareket. Yerel saat ile 08:50’te Kiev’e varışta panoramik şehir turunda; Dinyeper ve Dinyester nehirleri kıyısında kurulmuş olan Ukrayna’nın başkenti Kiev’de; Altın kubbeli Ayasofya kilisesi, Aziz Andrew kilisesi, Podol eski binaları, 1941 yılında Nazi soykırımında ölen 10.000 kişinin anısına yaptırılmış olan Yar bebek anıtı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası gemiye transfer ve yerleşme. Gemide akşam yemeği ve geceleme. Gece ekstra folklor showlu tekne turu (50 Euro).

2. GÜN

Gemide sabah kahvaltıdan sonra arzu eden yolcularımız ekstra Aya Sofya Katedrali (40 Euro) ve Açıkhava Müzesi (35 Euro) ziyaretine katılabilirler. Gemide öğle yemeği. Öğleden sonra arzu eden yolcular ekstra Pecherskaya Manastırı turuna (45 Euro) katılabilirler. Saat 18:00’da geminin hareketi. Gemide akşam yemeği ve geceleme gemide.

3. GÜN

Gemide sabah kahvaltıdan sonra bugün tam gün nehir üzerinde  Dinyeper nehri boyunca tabiat güzelliklerini seyrederek yol alacaksınız  ve size Ukrayna kültürü ve lisanı hakkında hakkında bilgiler verilecek  ve size Ukrayna mutfağından menüler sunulacaktır.Gemide akşam yemeği ve geceleme gemide.

4. GÜN

Gemide sabah kahvaltısından sonra saat 09:00'da Zaporoje’ye varışta şehir turu ve Cossack müzesi ziyareti. Öğle yemeğinden sonra arzu eden yolcular ekstra Cossack At gösterisine (40 Euro) katılabilirler. Saat 17:00'de geminin hareketi. Gemide akşam yemeği ve geceleme gemide.

5. GÜN

Sabah saat 08:00'de Kherson’a varış.  Gemide alınan kahvaltı sonrası Dinyeper deltasında bir tekne turu sizi bekliyor. Gemide öğle yemeğinden sonra saat 14:00’ de hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

6. GÜN

Gemide sabah kahvaltısı. Saat 09:00'de Vilkovo’ya varışta yürüyerek şehir turu. Arzu eden yolcularımız için ekstra Dinyeper Deltasında tekne turu (45 Euro). Gemide öğle yemeği. Saat 16:00’da geminin hareketi. Gemide akşam yemeği ve geceleme.

7. GÜN

Saat 09:00'da Odessa’ya varış. Gemide sabah kahvaltıdan sonra panoramik şehir turu için hareket. Sergey Eisenstein’in klasik filmi “Potemkin Zırhlısı” ile ünlenmiş olan Potemkin merdivenleri, Tolstoy Sarayı ve Catherine Plazası, Düğün Sarayı, Derybasivska Caddesi, Ukrayna Ulusal Bankası, ana Sinagog görülecek yerler arasındadır.  Şehir turunun ardından arzu eden yolcularımız için ekstra olarak düzenlenecek Güzel sanatlar müzesi turu (35 Euro). 
Tur sonrasında gemiye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Gecenizi bir bale veya ekstra opera gösterisi ile renklendirebilirsiniz. (70 - 80 Euro arası değişebilir)

8. GÜN

Gemide sabah kahvaltıdan sonra kabinlerin boşaltılması. 
Arzu eden yolcularımız için ekstra olarak düzenlenecek Akkerman Kalesi ve Shabo Şarap ve Konyak Fabrikası turu (60 Euro).13. ve 15. Yüzyıllar arasında inşa edilmiş olan kaleler Unesco dünya mirası listesindedir. 
1484 yılında Osmanlılar tarafından fethedilmiş olan Akkerman Kalelerin toplam çevre uzunluğu 2 km. Olan surları ve günümüzde 26 tanesi ayakta kalmış olan gözetleme kuleleri ile muhteşem bir eserdir. Eski Sovyetler Birliği ve Avrupa’nın en iyi şarap ve konyak fabrikalarından birini gezme fırsatı bulacağımız bu turda; şarap ve şampanyanın yapım süreçlerini, brendi üretimini, parlak sarmaşıkların olduğu içki fabrikasını, tüm yıl boyunca yetiştirilen kaliteli üzüm fidelerinin olduğu serayı görebilecek ve bu fabrikanın ürünlerinden tadabileceksiniz. Akşam üzeri havaalanına transfer. Saat 21:35’te TK1046 sayılı sefer ile İstanbul’a hareket. Saat 23:10’da İstanbul’a varış.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* THY ile İstanbul-Kiev/Odessa-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti
* Havaalanı, liman vergileri (380 Euro kişi başı) 
* Uçakta kişi başı 20 kg bagaj taşıma hakkı(üstü ücrete tabidir)
* Havaalanı-Gemi-Havaalanı özel otobüs transferi
* Gemide bagaj taşıma hizmeti
* Gemide 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama
* Programda belirtilen panoramik şehir turları
* Cossack müzesi ziyareti
* Kherson'da tekne turu
* Gemide hoş geldin kokteyli 
* Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi 
* Gemideki konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler  
* Yurt dışı Zorunlu paket seyahat sigortası
* Profesyonel Türkçe tur liderliği hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Ekstra turlar (Nakit Euro olarak ödenir, Kredi Kartı kabul edilmez)
* Şahsi harcamalar 
* Gemi personeli servis ücreti günlük 7 Euro olup gemide toplanacaktır.
* Gemide alkollü, alkolsüz içecekler ve kapalı şişe su 
* Dahil olduğu belirtilmemiş tüm hizmetler
* Yurt dışı seyahat sağlık sigortası
* Yurt Dışı çıkış harcı 15 TL (Yurt dışı çıkış harçlarını seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanız gerekmektedir.)
* Ergo seyahat sağlık ve iptal sigortası istenilmesi durumunda yapılacaktır; tur bedeli 1500 Euro ya kadar kişi başı 25 Euro, 1500 Euro -2000 Euro arası kişi başı 35 Euro. (70 yaş üzeri %100 sür prim)

Dinyeper Nehir Turu M/S Dnieper Princess Gemisi ile 28 Ağustos 2019 - Vizesiz - 7n - S&A
Kiev(1)/Ukrayna - Zaporoje/Ukrayna - Kherson - Vilkovo - Odessa (2)/Ukrayna
7 Gece 8 Gün

Önemli Bilgiler

Uçuş Bilgileri :

Gidiş : 28 Ağustos 2019 TK457 İstanbul Atatürk Havalimanı - Kiev 07:00 - 08:50
Dönüş : 04 Eylül 2019    TK1046 Odessa - İstanbul Atatürk Havalimanı 21:35 - 23:10

İptal Şartları :

Kayıttan itibaren 121 gün kala toplam tutardan 100 Euro 
120 gün 90 gün kala toplam tutarın %20
  89 gün 60 gün kala toplam tutarın %30
  59 gün 31 gün kala toplam tutarın %50
  30 gün 16 gün kala toplam tutarın %75
  15 gün  Hareket günü                         %100

Önemli Notlar :

1-Seyahate ilişkin, uçuş bilgileri ve evrakları seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür. 
2-Uçaklı programlarımızda acentemiz; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
3-Programlarda hava alanında ya da limanlarda acentemiz görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında ya da on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
4-Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler yolcularımız tarafından takip edilmelidir. Havalimanı içerisinde bu anons ve panoların takip edilmemesinden doğan uçağa binememe durumlarından acentemiz sorumlu tutulamaz.
5-Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz. 
6- Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Aşırı şekilde su seviyelerindeki değişimlerde navigasyonun mümkün olmaması durumunda bir sonraki durağa gemi firmasının sağlayacağı araçlar ile karadan transfer yapılır.
7-Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında ya da limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa ya da gemiye binmeyen kişilerin seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
8-Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar kişiye aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda bedel iadesi yapılamaz. 
9-Yurt dışı gezilerinde seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması boş vize sayfası olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu kurallara uyulmaması durumunda havalimanlarında yolcuların uçuşa alınmaması sonucu doğan zararlardan yolcularımız bizzat sorumludur.
10- Acentemiz Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak acentemizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Acentemiz sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında acentemizin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
11-Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acente ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
12-Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ve yapılması misafirler tarafından isteniyor ise, tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
13-Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
14- Acentemiz, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel ve gemi isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3-4 kişilik kabinlerde ilave yatak ranza şeklinde olup, 3. ve 4. yatak duvardan açılır şekilde olabilmektedir.
15-Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
16-Single tek kişilik oda /kabin farkı ödeyerek konaklama yapan misafirlerimize normal koşullarda tek kişilik oda/kabin tahsis edilir. Ve bu konaklama yerleri iki kişilik oda/kabinlerden normal koşullarda daha küçük olup hiçbir şekilde iki kişilik oda da tek kişi konaklama garantisi verilmemektedir. Tur alan yolcularımız bunu peşinen kabul etmiş sayılır.

Uçak Ulaşım Uyarılar:

1- 2 yaş altı çocuklar için anne kucağında seyahat etme zorunluluğu vardır. Koltuk satılamaz. Her yetişkin için sadece 1 bebek ile seyahat edebilme hakkı vardır. 2 yaş üzeri çocuklar için koltuk alma zorunluluğu vardır. Bilet satış esnasında hatalı verilen doğum tarihleri chek-in esnasında fark edildiğinde hava yolu kuralları uygulanır. 
2- 28-35 (dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32 (dahil) haftadır. 
3- Hava alanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcu tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz. 
4-Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri hava yolu tarafından hava alanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları (info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcunun alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır. 
5- Hava yolları genel teamülünde bagaj hakki 15kg ile sınırlandırılmaktadır. Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 tane poşet taşıyabilir. 
6- Yolculun kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz. 

Ekstra tur katılımı hakkında genel şartlar:

1- Organize edeceğimiz turlar Özel araç, Türk rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.
2- Ekstra Turların bedeli, turun ilk gününde, sadece EURO üzerinden, Resepsiyonun karşısında bulunan ‘’Tur Kayıt Desk’inde rehbere nakit olarak yapılır, kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda mümkündür. Turlarımızda belirtilen yerler dışında giriş ücretleri misafirlerimize aittir.İptal hakkı haklı gerekçeye dayandığında ;alınmış olan giriş bilet ve olası masraflar iptal durumunda hesaplanarak kalan ücret yolcuya iade edilir.
3- Araçların giremeyeceği yerlerde, turlarımızın bir bölümü yürüyerek yapılacağından rahat ayakkabı giymenizi ve şapka bulundurmanızı tavsiye ederiz.
4- Bazı ekstra turlar tam günlük ve öğle yemeği içermeyen programlardır. Dolayısıyla ekstra turlara katılmadan önce gemi restoranından sandwich, meyve vb yiyecekleri ücretsiz olarak kendiniz hazırlayıp yanınıza alabilirsiniz yada gemi tarafından verilecek olan ‘’Lunch Box’’ lardan temin edebilirsiniz. 
5- Geminin organizasyonu olan ekstra turlara katılım sayısı yeterli olmadığı takdirde diğer müşteriler ile aynı otobüs paylaşılmakta ve bilgiler kulaklık ile dinlenmektedir.

Gemi ve Kabin Bilgileri

M/S DINYEPER PRINCESS

Teknik Bilgiler :

Uzunluğu    :  129,2 metre
Genişliği      : 16,7 metre
Derinliği      :  2,9 metre
Yolcu sayısı :  240 kişi 
Personel      :   98 kişi 
Yenilenme yılı :2008

Kabin Donanımları:

Sıcak/Soğuk havalandırma   
Banyo (Lavabo,duş ve tuvalet) 
Elektrik priz (220V) 
GardIrop 

Tesisler: 

Odessa Restaurant (84 kişilik)
Kiev Restaurant (176 kişilik) 
1 Bar-restaurant (84 kişilik) 
1 Bar (50 kişilik) 
Konferans ve gösteri salonu (180 kişilik) 
Okuma odası (28 kişilik) 
Doktor odası 
2 adet kiosk 
Çamaşırhane (ücretlidir)