Costa Fortuna ile Güneydoğu Asya Singapur & Tayland & Kamboçya & Malezya 02 Aralık 2019

Gemi Turları

02.12.2019
18.12.2019
16 Gece 17 Gün
Detaylı Bilgi

1. GÜN

2. GÜN

Singapur'a ’varış ve gemiye transfer, gemimiz saat 20:00'da Singapur'dan hareket edecektir. 

3. GÜN

4. GÜN

5. GÜN

6. GÜN

7. GÜN

8. GÜN

9. GÜN10. GÜN

11. GÜN

12. GÜN

13. GÜN

14. GÜN

 

15. GÜN

16. GÜN

17. GÜN

17 Aralık 2019 sabahı gemiden çıkış işlemlerinin ardından havalimanına transfer ve sonrasında dönüş uçuşuna kadar serbest zaman. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Singapur Havayolları ile İstanbul Atatürk Havalimanı - Singapur // Singapur -  İstanbul Atatürk Havalimanı Uçuşları

* Yolcu sayısı gözetmeksizin gemide Türkçe Rehberlik Hizmeti

* Havalimanı ve Liman vergiler 750 Euro kişi başı

* Havalimanı - Liman - Havalimanı Transferleri

* Tercih ettiğiniz kategoride tur süresince tam pansiyon konaklama

* Gemide sabah, öğle ve akşam yemekleri

* Gemideki eğlence, animasyon ve show'lar

* Fitness ve Spor salonu kullanımı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Servis ücretleri. Günlük kişi başı 10 Euro gemide ödenir. Zorunludur.

* Seyahat sağlık sigortası. 15 Euro. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır.

* İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası. 25 Euro. 70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır.

* Sağlık hizmetleri. / Kara turları. / Kişisel Harcamalar.

* Kamboçya vizesi gemide oda hesabına eklenecektir 25 Euro
* Gemideki tüm içecekler.

* İç hat bağlantı uçuşları.

* Gerekli vize ücreti.

* Yurtdışı çıkış harcı.

Tur Tarihleri

02 - 18 Aralık 2019

GDA006 - Costa Fortuna ile Güneydoğu Asya Singapur & Tayland & Kamboçya & Malezya 02 Aralık 2019 - 16n
Singapur - Koh Samui - Leam Chabang (1)/Bangkok - Sinhanoukville - Singapur - Langkawi - Phuket (1) Penang - Port Klang/Kuala Lumpur - Singapur (1)
16 Gece 17 Gün

Önemli Bilgiler


Uçuş Bilgileri :

02.12.2019  SQ391 İstanbul Atatürk IST - Singapur SIN        14:25 - 05:45
08.12.2019   SQ392 Singapur SIN - İstanbul Atatürk IST        01:50 - 08:25

Singapur Hava Yolları İç Hat Bağlantı Uçuşu Sağlamamaktadır. İstanbul Dışından Tura Katılacak Olan Misafirlerimiz Gidişte Ana Uçuş Saatinden En Az 4 Saat Önce İnecek Şekilde // Dönüşte Uçak iniş Saatinden En Az 4 Saat Sonra Kalkacak Şekilde İç Hat Bağlantı Uçaklarını Almaları Gerekmektedir. 

Havayolu ve operasyonu yapan acentenin uçuş saatlerinde değişiklik yapma hakkı saklıdır. 

İptal Şartları :

Tur başlangıç tarihine;

180 gün kala yapılan iptallerde kişi başı 150 Euro
179 – 120 gün kala yapılan iptallerde  %20
119 – 90 gün kala yapılan iptallerde  %25
89 – 60 gün kala yapılan iptallerde  %30
59 – 45 gün kala yapılan iptallerde  %50
44 – 30 gün kala yapılan iptallerde  %60
29 – 20 gün kala yapılan iptallerde  %85
19 – 10 gün kala yapılan iptallerde  %95
9 günden sonra yapılan iptallerde  %100

Gemide Internet Kullanımı :

Costa Cruise gemilerinde günlük 8 Euro karşılığında (14.02.2018 Tarihi İtibari ile) sosyal medya internet paketi alabilirsiniz. Facebook, Instagram, Twitter, Whatsapp kullanımını bu paket ile sağlayabilirsiniz.
Önemli Notlar : 

* Programda belirtilen saatleri Singapur Hava yolları ve Costa Cruise şirketinden alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Bu sebeple herhangi bir saat değişikliği sebebi ile acentemiz programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
* Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmaları önerilir.
* Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu edenler yemeklerini geminin başka restoranlarında da alma hakkına sahiptirler.
* Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından ortalama 300 Euro bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için) gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiçbir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızda ki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.
* Gemiye içki, ütü, saç kurutma makinesi vb. sokmak kesinlikle yasaktır.
* Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri gemi biletiniz ile birlikte sizlere ulaştırılacaktır. Cruise limanında bu etiketleri valizlerinize takmanız gereklidir.
* Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakitte kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.
* Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 60 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da acentemiz sorumlu olmayacaktır.
* Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Gemiden çıkış işlemlerimizin ardından grubumuzun valizlerinin olduğu istasyondan valizlerini alacaktır. HER BİR MİSAFİRİMİZİN KENDİ VALİZİNİ DOKUNARAK VE KONTROL EDEREK ALMASINI ÖNEMLE RİCA EDERİZ.
* Süresi olmasına rağmen 10 yıldan eski olan pasaportlar ile yurt dışına çıkış gerçekleştirilmemektedir.
* Pasaportunuzun süresi tur bitiş tarihi itibari ile minimum 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir.
* Pasaportunuz yırtık ve yıpranmamış olması gerekmektedir.
* Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu program için herhangi bir vize gerekmemektedir. Singapur girişinde alınacak kapı vizesi için TÜM MİSAFİRLERİN GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ, GEMİ BİLETLERİNİ YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR. BİLETLERİN ÇIKTILARINI ALMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN SİNGAPUR - MALE GİRİŞ SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR.
* Misafirlerimizin cep telefonlarını yurt dışı kullanıma açtırmalarını öneririz.
* Gemide Euro para birimi ve kredi kartı kullanılmaktadır. 
* Gidilen bölgede Amerikan doları daha geçerli bir para birimidir. Misafirlerimizin yanlarında Amerikan Doları, Euro ve kredi kartı bulundurmalarını öneririz.
* Rehberinizin organize edeceği kara turları ödemesi Euro ve nakit olarak yapılması gereklidir. Kredi kartı ya da seyahat çeki geçerli değildir. Tur ödemeleri turun 1. Günü rehberinize nakit olarak yapılmalıdır. Daha sonra tura katılmak isteyen misafirlerimiz için yerel acentemizden müsaitlik kontrolü yapılıp onay alınacaktır.
* Tur esnasında gemi çalışanlarına ve rehberinize fiziksel şiddet ve hakaret eden misafirlerimizi gemi kaptanı gemiden indirme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda yolcuya herhangi bir iade yapılmamaktadır.
* Kara turları esnasında ve günlük turlarda rehberinizin sizlere bildirdiği saatler hareket saatidir. Rehberlerimiz tüm misafirlerin hakkını eşit olarak gözetmek durumunda olduğundan buluşma saatine geç gelen misafirler beklenmeden hareket edilecektir. Böyle bir durumda geç kalan misafirlerin gemiye ulaşımı kendi sorumluluklarında olup herhangi bir iade yapılmayacaktır.


Gemi ve Kabin Bilgileri

COSTA FORTUNA

Yolcu kapasitesi: 3.470 kişi

Kabin Sayısı : 1.358 kabin

Uzunluk: 272 metre

Genişlik : 36 metre

Tonaj: 102.587gros ton

Hız : 20 Knots

13 kat